Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (904. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.133
Cevap
188
Favori
1.586.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonumu Nugattan Hafıza kartına attığım rom ile oreo yapmıştım, şuan odin ile nugata döndüm ancak s8 için oreo güncellemesi telefonuma hala gelmedi. Telefonum GM950F Türkiye cihazı.
    Model S8 şuan Nugat dayım güncelleme gelmedi! Pc den Smart Switch ile güncellemeye çalıştım orayada oreo güncellemesi gelmemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat.dmnl

Telefonumu Nugattan Hafıza kartına attığım rom ile oreo yapmıştım, şuan odin ile nugata döndüm ancak s8 için oreo güncellemesi telefonuma hala gelmedi. Telefonum GM950F Türkiye cihazı.
    Model S8 şuan Nugat dayım güncelleme gelmedi! Pc den Smart Switch ile güncellemeye çalıştım orayada oreo güncellemesi gelmemiş.

Hocam en son güncellemedeki hatalar sebebiyle Samsung güncellemelerini geri çekmişti. İşte o geri çekilen güncellemeden sonra ilk defa bugün Almanya'da yeni güncelleme verildi Oreo için. Nougat Türkiye yazılımındaysanız beklemek zorundasınız, Türkiye'de OTA'ya ulaşması birkaç gün sürebilir Oreo güncellemesinin. Tabi eğer tekrar bir geri çekilme olayı yaşanmazsa

• sanırım kamera sorunu yaşayan yalnızca ben varım acaba oreo dan mı kaynaklı bu akşama kadar bir şey yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Texsin

sanırım kamera sorunu yaşayan yalnızca ben varım acaba oreo dan mı kaynaklı bu akşama kadar bir şey yoktu

Hocam sorunuz aralarda kaynadı farkındayım fakat bu konu hakkında hiçbir bilgim yok. Ön kameranın açılmamasının yazılımsal olma ihtimali düşük ama hiç telefonu sıfırlamayı vs denediniz mi? Eğer yazılımsal değilse zaten ya düşürdüyseniz filan orada kamerada bir sorun oluştu veyahut donanımsal arıza da olabilir. Bence önce yazılımsal olup olmadığını test etmeniz gerekiyor. Ayrıca tuş çevirmeyi açıp *#0*# menüsüne girip o menüden Front Cam'i seçip de ön kamera açılıyor mu diye baktınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarKKnigh[TR]

quote:

sanırım kamera sorunu yaşayan yalnızca ben varım acaba oreo dan mı kaynaklı bu akşama kadar bir şey yoktu

Hocam sorunuz aralarda kaynadı farkındayım fakat bu konu hakkında hiçbir bilgim yok. Ön kameranın açılmamasının yazılımsal olma ihtimali düşük ama hiç telefonu sıfırlamayı vs denediniz mi? Eğer yazılımsal değilse zaten ya düşürdüyseniz filan orada kamerada bir sorun oluştu veyahut donanımsal arıza da olabilir. Bence önce yazılımsal olup olmadığını test etmeniz gerekiyor. Ayrıca tuş çevirmeyi açıp *#0*# menüsüne girip o menüden Front Cam'i seçip de ön kamera açılıyor mu diye baktınız mı?

dediğiniz gibi yaptım olmadı telefon daha yeni zaten sadece kamera da sıkıntı var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DarKKnigh[TR]

quote:

dediğiniz gibi yaptım olmadı telefon daha yeni zaten sadece kamera da sıkıntı var

Hocam çok veri kaybetmeyecekseniz isterseniz bir telefonu sıfırlamayı deneyin. Eğer o da olmazsa donanımsal bir arıza demek oluyor bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

Bugün Almanya ya gelen güncelleme XDA da Zip formatına çevrilip Sd karttan yüklenebilir hale getirilmiş beklemek istemeyenler CRAP sürümlü Oreo nun üstüne kurabilirler..

https://cloud.mail.ru/public/4gMz/PujZmXNAz

ben indirip kurdum bile..
    SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]

Hatırlatıyım bu sadece s8 için

s8plus için denemeyin

S8 plus için daha çıkmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Texsin T kullanıcısına yanıt
    Hocam ayni sikinti ben oreo ya gecince bir defa oldu. Sonra duzeldi bir dahada yapmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARNT

Hocam ayni sikinti ben oreo ya gecince bir defa oldu. Sonra duzeldi bir dahada yapmadi.

Umarım benimki de öyle bir sorundur çok can sıkıcı bir olay
  • S8 de S7 gibi iki farklı kamera merceginemi sahip beyler ?

S7 de bazilarinda Sony , bazilarinda Samsung mercek kullaniliyor. S8 de de bu şekildemi ?

Aida64 programindan kamera modeline bakabilirmisiniz

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    Evet S8'de de aynı şekilde 2 varyasyon mercek kullanılır. Snapdragon yonga setini kullanan cihazlar Sony IMX, Exynos yonga setini kullanan cihazlar Samsung SLSI kamera sensörlerini kullanırlar. Benimkimde Exynos olduğu için Samsung marka sensörlere sahip.

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    Sp 835 versiyonunda sony, exynos veriyonumda samsung sensör kullanmış. İkisi arasında neredeyse hiç fark yok.

• Ben de almanya cihazı kullanıyorum, şu an için gelen bir sürüm yok. Sanırım 24 saat içinde yeni sürüm gelir, umarım pil sorununu çözmüşlerdir.

• High_contrast_theme_II
    Ombre
    sd-Black

Bunlar bir birinden güzel siyah temalar şiddetle tavsiye ederim.
  • Vollkan1989 V kullanıcısına yanıt
    S8 plus modeli mi ? Benim de güncelleme gözükmüyor.

• tcreis kullanıcısına yanıt
    S8 modeli kullanıyorum, almanya kodlu bazı arkadaşlar güncelleme geldiğini belirtmiş. Ben de almanya kodlu S8 kullanıyorum ama gelen yeni bir sürüm şu an yok.

• Yanlış hocam s7 edge telefonum snapdragon değildi tr cihazı ama merceği ön samsung arka sony idi s7 forumundada vardır sd olmayan cihazlardada sony vardı sanırım karışık koyuyorlar neredeyse hiç fark yok aralarında ondandır

• fabrika ayarlarına da döndüm ama kamera yine düzelmedi Oreo güncellemesi yaptım düne kadar bir şey yoktu şimdi kamera hata veriyor
  • Terms kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam. İlk dağıtılan oreo 'yu yüklemiştim kaldırılmadan önce. Yani odinle falan değil, doğrudan teledona gelen güncellemeyi kurmuştum. Sonrasında üzerine bu yeni güncelleme geldi. Onuda yükledim. Şuan sorunsuz.

• Vollkan1989 V kullanıcısına yanıt
    Ben Almanya cihazı kullanıyorum. Otadan gelen ilk oreo 'yu yüklemiş miydiniz? Bu güncelleme onun üzerine geldi. Şuan Almanyada olduğumdan gelmiş olabilir mi bilmiyorum ama bölge olarak almanya yapıp güncelleme kontrol edin isterseniz.

• 
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.