Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (905. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.133
Cevap
188
Favori
1.586.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 903904905906907
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adela

Bu uyarı nasıl engelleriz.devamlı çıkıyor.

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]

Arkadaşlar bu sorunun çözümğ yokmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 06ysf06 kullanıcısına yanıt
    Evet yükledim ve pil konusunda hiç memnun kalmadım. Şu an ufak güncellemeyi bekliyorum fakat görünürde bir şey yok. Cihaz almanya saturn'den alınma nedense ota da gelen giden yok.

• quote:

quote:

Uygulama yöneticisinden bu 2 uygulamayı kaldırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esatgelmedi -- 23 Şubat 2018; 12:29:12 >

Tamam teişekkürler.
    Türkiye telefonlarına henüz gelmedi o zaman.
    Gelecekmi diye endişeye gerek yok.
  • Arkadaşlar merhaba. HTC U11 kullanıyorum bir arkadaştan S8+ var. Arabistan'dan gelme. Cihaz 4GB ram olan model. Sıkıntı yaşar mıyım? HTC arayüzü vs hafif olduğu için ram fazlasıyla yetiyor. S8+'da durum nedir? Geçmeli miyim?

• Merhaba arkadaşlar. Ben de iphone 7 'den s8 e geçiş yaptım. Şu an alışma evresindeyim. Cihaz gerçekten çok harika ... paylaşımları ile destek olan herkese çok teşekkür ederim

• EHABERDAR kullanıcısına yanıt
    Telefonun Bixby tuşuna yeni görevler atadım basılı tutunca flaşı açıp kapatıyor. Ekran açıkken 2 kez basınca Screenshot alıyor, ekran kapalıyken iki kez basınca sesli veya titreşime alıyor telefonu. Telefon kapalıyken bir kez basınca eğer arka planda çalan medya varsa durdurup devam ettirebiliyor. Ayrıca alttaki navigation barını kaldırdım bir de Swipe Navigation uygulamasınj yükledim. Telefonu 2 gündür tam ekran kullanmaktayım, bu deneyimler bir harika. Mesela geri tuşuna basmak istiyorsam artık aşağıdan barı çekip oradan basmakla uğraşmıyorum sadece sağ alttan yukarı kaydırıyorum elimi. Bence bu tarz özelleştirmeler yaparsanız telefonu muazzam şekilde kullanabilirsiniz. Hem telefona yeni başlangıç yapan birine biraz fikirler vereyim hem de diğer arkadaşlar da faydalansın diye yazayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vollkan1989

Evet yükledim ve pil konusunda hiç memnun kalmadım. Şu an ufak güncellemeyi bekliyorum fakat görünürde bir şey yok. Cihaz almanya saturn'den alınma nedense ota da gelen giden yok.

Ben O2 den almıştım. Az önce diğer telefona da geldi. Saturn den aldığım 😀. Tekrar kontrol edin isterseniz.

• Arkdaslar merhaba s8 plus ekranim 2 gundur donuyor turkiye garantili msj yazarken dahi dondu istenmeyen yerlere giriyor acil yardim

• quote:

Orijinalden alıntı: DarKKnigh[TR]

Telefonun Bixby tuşuna yeni görevler atadım basılı tutunca flaşı açıp kapatıyor. Ekran açıkken 2 kez basınca Screenshot alıyor, ekran kapalıyken iki kez basınca sesli veya titreşime alıyor telefonu. Telefon kapalıyken bir kez basınca eğer arka planda çalan medya varsa durdurup devam ettirebiliyor. Ayrıca alttaki navigation barını kaldırdım bir de Swipe Navigation uygulamasınj yükledim. Telefonu 2 gündür tam ekran kullanmaktayım, bu deneyimler bir harika. Mesela geri tuşuna basmak istiyorsam artık aşağıdan barı çekip oradan basmakla uğraşmıyorum sadece sağ alttan yukarı kaydırıyorum elimi. Bence bu tarz özelleştirmeler yaparsanız telefonu muazzam şekilde kullanabilirsiniz. Hem telefona yeni başlangıç yapan birine biraz fikirler vereyim hem de diğer arkadaşlar da faydalansın diye yazayım dedim.

Swipe navigation oreoda çalışıyor mu

• Hocam Oreo'da Navigasyon Barını kaldırmanın rootsuz bir yöntemi yok. Zaten Betadan çıkalım diye Nougat'a dönmüştüm. Dönmüşken hemen kurdum Swipe Nav. vs. şu an tam randımanlı çalışmakta. Ama Oreoda denediğimde Nav Barı kaldıramamıştım..

• quote:

Hocam Oreo'da Navigasyon Barını kaldırmanın rootsuz bir yöntemi yok. Zaten Betadan çıkalım diye Nougat'a dönmüştüm. Dönmüşken hemen kurdum Swipe Nav. vs. şu an tam randımanlı çalışmakta. Ama Oreoda denediğimde Nav Barı kaldıramamıştım..

Eee üstad en başta diyeceğini en sonda diyorsun . Açıklamalarında ne root var ne oreo olayi

Kontrol ettim hala görünürde bir şey yok. Servis sağlayıcı yazılım sürümü TUR/TUR/DBT, şimdi TUR Türkiye DBT Almanya kodu ben de ikiside yazıyor. Hangi ülkeye göre güncellemeyi veriyor bu samsung çözemedim.

• Hocam konuyu son bir iki sayfadır takip edenler bilir en son Nougat sürümünw döndüğümü yani Oreo'da yapmadığımı da anlarlar diye düşünüyorum. Ayrıca arkadaş sanırım daha bu cihaza yeni geçtiğinden henüz Nougat'tadır bunlardan da haberdar olsun ve tadını çıkarabilsin diye yazdım.

Ha ayrıca Oreo'da Navigation Bar'ı komple gizleyebilen veya kaldırabilen var mı ya rootsuz bir şekilde?

• quote:

quote:

Google apps ayarlarindan

Push bildirimlerini kapat.

• quote:

Hocam konuyu son bir iki sayfadır takip edenler bilir en son Nougat sürümünw döndüğümü yani Oreo'da yapmadığımı da anlarlar diye düşünüyorum. Ayrıca arkadaş sanırım daha bu cihaza yeni geçtiğinden henüz Nougat'tadır bunlardan da haberdar olsun ve tadını çıkarabilsin diye yazdım.

Ha ayrıca Oreo'da Navigation Bar'ı komple gizleyebilen veya kaldırabilen var mı ya rootsuz bir şekilde?

Şu an için yok diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Bixby Tuşuna İşlev Atamak. (BxActions)

BxActions o kadar iyi ki gittim satın bile aldım. Taş gibi uygulama.
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/themes/app-bxactions-remap-bixby-button-to-t3598253

Uyarmak isterim tam anlamıyla düzgün çalışması için biraz kurulum gerekiyor. Bu kurulumda sorun yaşayıp yaşamayacağınız bu işlerden ne kadar anladığınızla gayet orantılı.
    Ben ilk denemede sorunsuz yaptım tüm ayarları siz de biraz dikkatle kolayca yapabilirsiniz.

1. bixby ye bir kez giriş yapmış olmanız lazım.
    2. Daha sonra bixby home ve bixby ses aktivasyonunu kapatıp bu uygulamayı kurun
    3. İstediği tüm onayları ve ayarları yapın.
    4. PC için app ile birlikte gelen exe yi adb bağlantısı yapabilen bir PC den telefonu bağlayıp çalıştırıp son hakları da verin.
    5. tercihen uygulama hoşunuza giderse tüm özellikleri açabilmek için satın alın.

Bu sayede örneğin ben şu şekilde ayar yaptım:
    -> Bixby tuşu ile şu anda ben ekran kilitliyken uzun basılı tutup feneri açıyorum tek tıkla sessize alıyorum.
    -> Ekran kilidi açıkken yine çift tıkla ekran görüntüsü alıyorum.
    -> Bunun dışında program açma geri dönme vs gibi bi çok işlev atayabilmekle birlikte.
    -> Basılı tutma / çift tık / tek tık / tek tık + sonra bir daha tıklayıp basılı tutma; gibi bi çok farklı tıklama ayarlanabiliyor.
    -> Ekran kapalıyken ve açıkken farklı özellik atanabiliyor.

Üstteki tüm işleri gerçekleştirirseniz bixby tuşunda hiç bir gecikme vs olmadan da çalışıyor direkt olarak basar basmaz.

Ek olarak Ses açma ve Kapama tuşlarına da özel işlevler atayabiliyor

Kesinlikle tavsiye ederim ölü bir tuş yerine çok çok işe yarayan bir tuş haline geldi Bixby tuşu. Umarım Samsung bir şekilde önlemez yakın zamanda :)

Kolay gelsin.

Hocam bunu anasayfaya koyacagimda maglum bannliyim pazar gunu acilicak o zaman koyarim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8+/development/rom-galaxy-s8-t3749444
    oreoya geçmek istenler bu konudaki romu indirip atabilirler.
    SM-G955F
    S8+
  • Range.. kullanıcısına yanıt
    Yalnız dikkat edin bu sürüm en son Almanya'da yayımlanan sürüm değil. Crap Beta Final'de bulunup da en son güncelleme çıktı mı diye düşünenler olabilir diye söylüyorum.

• Şöyle bir görüş paylaşmak istiyorum:

Şu an Nougat'ın son güncellemesindeyim cihaz daha yeni formatlı olduğu halde bile takılmalar ufaktan kasmalar veya yavaş çalışmalar mevcut. Oreo bu bağlamda cidden Nougattan bir gömlek üstün İris Tarayıcı, Yüz tanıma kesinlikle Oreo'da çok daha hızlı, seri çalışmakta. Arayüz geçişleri, multi tasking ve uygulama açılış hızları Nougat ile Oreo arasında cidden kendini hissettirmekte.

Uzun lafın kısası şu Oreo artık OTA'ya düşse de faydalansak

• 
Sayfa: önceki 903904905906907
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.