Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4398. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.373
Cevap
399
Favori
3.429.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43964397439843994400
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oreo'da mobil veride, senkronizasyon açık 8 saat ekran süresi alabiliyorum. Eski mesajlarımı okuyunuz. Ekran süresi, kullandığınız uygulamalara ve kullanım alışkanlıklarınıza göre değişebilecek nesnel olmayan bir ölçüttür bunu da unutmayın.

Son şarjdan bu yana 1 gün 8 saat geçti. Kalan pil yüzdesi 60, ekran kullanım süresi 2 saat 19 dakika. Doğru orantı kurduğumda alabileceğim ekran süresi 5 saat 48 dakika. Üstelik bu %40'lık kullanım süresi zarfında şehir içi ve dışı arabayla seyahat yapıldı. Hatta şu an telefonu elime alıp sürekli mesajlaşma programı veya tarayıcı ya da bir ekitap okuyucu ile ekranı kullanmaya başlarsam muhtemelen toplamda 7-8 saat ekran süresini görebilirim.

İmkansız değil.
    Not: Pil sağlığı %98.

Son durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mythief -- 30 Eylül 2018; 16:6:49 >

• Tek suçu kopya çekmek kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam süreci buraya yazarsan iyi olur..
  • Oreo ile Nougat arasında kayda değer pil performans farkı yok..
    Oreonun en büyük eksi tarafı şu bildirim olayını leş hale çevirmeleri..
    API lerle oynamışlar, çoğu bildirim geç geliyor yada gecikmeli geliyor.
    Nougatta okunmamış bildirimler uygulama ikonlarında sayıları ile hiç olmazsa gözüküyor..
    Şu bildirim olayında IOS rakipsiz gerçekten..
    Sırf bu yüzden Nougat kullanmaya devam ediyorum..
  • DnyL kullanıcısına yanıt
    Bildirimlerin geç gelmesiyle ilgili bir sorun yaşamadım.

Burada da bu sorun iletilmiş ve cevabı veren kişi ben yaşamadım demiş ve potansiyel çözüm yöntemleri önermiş.
    https://thedroidguy.com/2018/09/how-to-fix-your-galaxy-s7-notifications-not-working-properly-after-android-oreo-update-1085884

Bence Oreo ile yazılımsal ya da pil tüketimi konusunda problemler yaşayanların tahminimce büyük bir çoğunluğu OTA üzerinden güncelleme yaptıkları için bu sorunları yaşıyorlar. Bu tarz problemleri yaşayanlara tavsiyem Odin ile son firmware telefona yüklemeleri ve Oreo'yu öyle test etmeleridir.

• s7 edge oyun perfonması nasıl alınırmı birde oreo güncelleme geldimi teşekürler
  • serderi S kullanıcısına yanıt
    oreo var, oyun performansını bilmiyorum ben de yeni aldım.
    Oyun için alacaksan uzak durmanı tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mythief kullanıcısına yanıt
    Pil sağlığınız nasıl %98 olabiliyor.

Ben telefonu alalı 3 ay falan oldu sanırım ve pil sağlığı %89 falan...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Oreo geldi

Oyun performansı gayet iyi ben en cok l real recing 3 oynuyorum 50 60 fps lerde gayet akıcı oynuyorum pubg de oynadım bir süre onda da yine fazlasıyla akıcı oynadım kasma donma yaşamadım güncel oyunlarıda gayet akıcı oynatır sorun yaşamazsınız ben bir sorun yaşamadım ama android sürümüne göre performans değişebilir ben hala 7.0 sürümündeyim stabil bir surum de oldugumdan sıkıntı yaşamıyorum

• S7 ve S7 Edge listede mevcut, ilgilenen olursa.

http://www.istanbulteknoloji.com/samsung-experience-10-apk-dosyasi-indirilebilir-durumda/

• Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    En büyük sebebi pilin yeni olması. Telefon 1 aylik. Hızlı şarj özelliği kapalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneMinuteTR

Oyun için alacaksan uzak durmanı tavsiye ederim
    tesekürler bunu alacam galiba Xiaomi Mi Note 3
  • quote:

Orijinalden alıntı: mythief

Bildirimlerin geç gelmesiyle ilgili bir sorun yaşamadım.

Burada da bu sorun iletilmiş ve cevabı veren kişi ben yaşamadım demiş ve potansiyel çözüm yöntemleri önermiş.
    https://thedroidguy.com/2018/09/how-to-fix-your-galaxy-s7-notifications-not-working-properly-after-android-oreo-update-1085884

Bence Oreo ile yazılımsal ya da pil tüketimi konusunda problemler yaşayanların tahminimce büyük bir çoğunluğu OTA üzerinden güncelleme yaptıkları için bu sorunları yaşıyorlar. Bu tarz problemleri yaşayanlara tavsiyem Odin ile son firmware telefona yüklemeleri ve Oreo'yu öyle test etmeleridir.
    Yazilim konusunda bu topicte yazanlarin çogundan fazla deneyim sahibiyim diyebilirim.

Android piyasaya ciktigindan beri altini ustune getirmedigim ve ozelliklerini sonuna kadar kullanmadigim telefon neredeyse sayılidir.

Otadan güncelleme yapsam bile telefonu iki kez sifirlar oyle kullanirim.

Oreoda bildirim olayini batirdilar, bildirimleri status bardan temizledikten sonra ikonlarda ertelenmis bildirimler gozukmuyor, gereksizce bunu kaldirdilar

Uygulama güç monitoru kapali olmasina rağmen bazi bildirimler gec geliyor yada gecikmeli geliyor bunu bizzat defalarca yaşadim

Bilmiş bilmiş her posta yorum kasmana gerek yok hocam

Oreo sorunlu, sen kabul etsen de böyle, etmesen de..

• Arkadaşlar Play Store sürümünüzü paylaşabilir misiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DnyL

Yazilim konusunda bu topicte yazanlarin çogundan fazla deneyim sahibiyim diyebilirim.

Android piyasaya ciktigindan beri altini ustune getirmedigim ve ozelliklerini sonuna kadar kullanmadigim telefon neredeyse sayılidir.

Otadan güncelleme yapsam bile telefonu iki kez sifirlar oyle kullanirim.

Oreoda bildirim olayini batirdilar, bildirimleri status bardan temizledikten sonra ikonlarda ertelenmis bildirimler gozukmuyor, gereksizce bunu kaldirdilar

Uygulama güç monitoru kapali olmasina rağmen bazi bildirimler gec geliyor yada gecikmeli geliyor bunu bizzat defalarca yaşadim

Bilmiş bilmiş her posta yorum kasmana gerek yok hocam

Oreo sorunlu, sen kabul etsen de böyle, etmesen de..

Alıntıları Göster
    Ben dediğin problemi yaşamadım, yani geçikme yaşamıyorum. Senkronizasyon göre mesajlar anlık geliyor. Bu arada güç monitoru da açık. Hatta geçici olarak uyutulan uygulama bile anlık olarak bildirim yapıyor.

Bildirimleri status bardan temizlediğinizde ikonlardaki bildirimlerin gözükmemesi doğru. Ancak bu yazılımsal bir problem değil bir yaklaşım durumu, alışkanlıklara göre öznel olarak yorumlanabilir. Kullanıcının tercihine bırakılsaymış daha iyi olurmuş. Status bardan temizlense de ikonda görünmeye devam edip etmemesi tercihe göre değiştirilebilinirdi.

Yaşadığınız problem uygulamaya özel bir durum olabilir. Bu uygulamadan kaynaklıdır demek değil, Oreo ve ilgili uygulumanın etkileşimi iyi sonuç vermemiş demektir. Sizin için bu uygulama elzem ise evet Oreo bir problemdir. Ancak benim yaşadığım deneyimde anlık bildirim aldığım 2, 3 uygulamada bir sorun yaşamadım.

Sen sorun yaşadığını söylüyorsun ben yaşamadığımı söylüyorum. Herkes deneyimini paylaşmada serbest sanırım öyle değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mythief -- 30 Eylül 2018; 15:52:46 >

• Merhaba arkadaşlar. Bizim telefonöarda portre modu var mı? Varsa nasıl açacağız? Telefonum s7.

• Ben de oreo kullanıyorum pil ve bildirimler yönünden bir şikayetim yok her şey çok güzel bence.

• ottogünsche O kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen yok ki ama google cameranin modlanmisinda portre mode calisiyor link:https://drive.google.com/file/d/1arSo81b5NE6U6Gow7GkEteJ2wdq4vjEc/view

Duzgun calismaza, on kamera acilmazsa vb veriyi sil ve durdurmaya zorla yapin hala calismiyorsa

Ayarlar

Hdr+ parameters = default

Config. Hdr+ camera = nexus 6

Ayarlari xda da birisi yazmis

Ben ayarlari karistirip kendim calisir hale getirmistim simdi garantide oldugu icin tam ayarlari veremiyorum

• Wifi açık, mobil veri kapalı, güç tasarruf modu açık, veri tasarrufu açık, parlaklık otomatik.

Pil kapasitesi %70

Telefon bu pil kapasitesine rağmen şebekenin iyi olduğu yerde ve wifi kullanımında iyi işler çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ele.elec.eng. -- 30 Eylül 2018; 18:24:5 >
  • Bildirimlerde bende sorun yasamiyorum tel duz s7 ancak pil konusunda nougat cok daha iyiydi.

• 
Sayfa: önceki 43964397439843994400
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.