Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: boraa28, Lord Kinross Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 5 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
91.320
Cevap
584
Favori
2.903.932
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]
Giriş
      594 Mesaj
      16 Eylül 2018 10:54:25

Bu dediğim güvenlik özelliğini telefonu aldığımdan beri açık tutuyordum sanırım o yüzden nougatta zorlayarak en fazla 5 saat aldığım oldu.

@viranufuk Özelliği Ayarlar->Uygulamalar->(Üç noktaya tıklayarak) Sistem uygulamarını göster-> Cihaz güvenliği->Depolama->Veriyi sil.

Bu şekilde kapatılıyor ancak sonrasında cihaz bakımdan devre dışı yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaytunali -- 16 Eylül 2018; 10:55:43 >
      |
      |
      Bahsedilenler: viranufuk , hukuk1453 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      763 Mesaj
      16 Eylül 2018 12:46:37
      Merhabalar,

Şu Oreo güncellemesini yapayım mı yapmayayım mı çok arada kaldım. Bazı yorumlar pozitif bazı yorumlar negatif.

Mesela güncelleme hakkındaki buradaki yorumlar genelde pozitif olmuş. Kullanıcılar performans anlamında biraz daha hızlandı diyorlar, öte yandan pil tüketimi konusunda bir şey değişmedi demişler.https://www.quora.com/Should-I-upgrade-my-Samsung-S7-to-Oreo

Aşağıdaki konuda ise yazar pil tüketimi konusunda "zaten bir güncelleme sonrasında pil performansında artma beklemem asıl korkum tüketimin artması olurdu ama Oreo'da tüketim artmadı" demiş. Öte yandan Oreo'nun kötü yanları kısmında ise performansın biraz düştüğünden yakınmış. Uygulamalar sanki bir tık daha geç açılıyormuş. Performans konusunda yukardaki linktekilere göre tam tersi şeyler söylemiş. Yalnız yazarın telefonunda Snapdragon işlemci var hatta alttaki bir yorumda bir kullanıcı bende arayüz hızlandı ama telefonda Exynos işlemci var demiş. Exynos ile Snapdragon farkı da olabilir.https://www.androidcentral.com/samsung-galaxy-s7-review-two-years-oreo

Bir başka yazarda aşağıdaki yazısında (gerçi elemanda Pixel XL var) performans artışı oldu diyor. 1 dakikada açılan telefon 15 saniyede açılıyor, uygulamalar daha hızlı yükleniyor vs demiş. Pil performansı da %15-20 arttı demiş. 2. linkteki yazı Oreo'ya ne kadar gömdüyse 3. yazı o kadar övmüş. Gerçi telefonlar ve yazılım farklı. Fikir veriyor ama bir yanda da kafa karıştırıyor.https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2017/08/24/google-android-8-oreo-should-you-upgrade/#19ed0b8221cc

Youtube'da 2 tane video buldum. Andorid 7 ve 8 yüklü Galaxy 7 Edge karşılaştırması yapmışlar. Birinci video performans karşılaştırması yapmış ve performans konusunda 8 daha iyi diyor ki videoda bu görülüyor. İkinci video pil formansını karşılaştırmış ve videonun sonuna doğru 7 yüklü olan telefon kapalıyken diğerinde daha %9 enerji vardı. Yani pil konusunda da Oreo daha iyi diyor.https://www.youtube.com/watch?v=1YH667-IeAchttps://www.youtube.com/watch?v=8zQljH5pOug

Buradaki kullanıcı deneyimleri nedir merak ediyorum ama okuduklarımdan genel olarak Oreo ile devam etmek daha mantıklı geldi. Siz ne düşünüyorsunuz ya da deneyiminiz nedir?

-------

Son durum olarak Oreo'ya geçtim. sammobile'dan son sürüm olan G930FXXS2ERH6 indirdim ve Odin ile kurdum. Android 7 ile Antutu v7'den 164140 almıştım, Android 8 ile 174700 puan aldım. Performans olarak bir iyileştirme olduğunu sentetik bir test olsa da Antutu da doğrulamış durumda. Pil tüketimi tamamen kullanıcıya göre değişecek bir durum olacaktır diye düşünüyorum. Hatta Oreo ile biraz sorunları olan tek bir uygulama dahi işleri batırabilir. Yazılardan anladığım kadarıyla Oreo teknik olarak Nougat'tan daha iyi pil performansı vermesi gerekiyor.

- Son şarjdan bu yana 18 saat geçti 1 saat sesli arama, 1 saate yakın İnternet'ten müzik dinleme, Whatsapp mesajlaşma, tarayıcından İnternet'te sörf. Ekran kullanım süresi 3 saat 25 dakika. Kalan pil %56.
      - 1 gün 13 saat oldu. Kalan pil yüzdesi 11. Ekran kullanımı 7 saat 3 dk. Ekran pil kullanım yüzdesi %24.1.5 saat sesli arama, 1 saat mesajlaşma programı kullanımı, 1 saat Bluetooth kulaklık ile İnternet'ten müzik dinleme var. Arkaplanda eposta istemcisiyi ve bir haber programı da çalışıyor. Ekran kullanımın büyük bir çoğunluğunda İnternet'te sörf yapıldı. Doğru orantı kurarsak pil %0 olduğunda herhalde yaklaşık 8 saatlik bir ekran süresi görebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mythief -- 18 Eylül 2018; 10:57:55 >

• Yüzbaşı
      350 Mesaj
      16 Eylül 2018 12:54:56
      quote:

Orijinalden alıntı: mythief

Merhabalar,

S7 için tavsiye edebileceğiniz cam ya da film ekran koruyucu var mı? Elimde bir tane cam var ama dokunmatiği resmen bitirdi çıkardım kenara koydum. Sanırım bu modelde cam ekranlar dokunmatik konusunda problemli, ince bir film kırılmaya karşı korumaz ama en azından minik çiziklere karşı korur. O yüzden bulursam film ekran koruyucu almak istiyorum. Ancak nedense bu model için de film yok daha çok cam var onlar da hep sorunlu gibi duruyor. Kullanıp memnun kaldığınız film ya da cam ekran koruyucu var mı?
      Full yapistirici olanindan al.ben 2 kez farkli aldim ilki 1 ay sonra kalkti şu anki biraz etkiliyor dokunmatiği ama bi öncekinden iyi ama sorun kılifla kullanmaya uygun olmayisi ve goruntu bozulmasi güneşte çok bozuyor ekrani mecburen full parlakta kulnamak gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      3122 Mesaj
      16 Eylül 2018 13:53:03

Çözebildiniz mi hocam ?
      |
      |
      hsinan93 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

STAY UNSATISFIED
    • Binbaşı
      1188 Mesaj
      16 Eylül 2018 14:00:47

Teşekkür ettim kardeşim ben de şimdi kapattım bakalım durum nasıl olacak

|
      |
      berkaytunali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3431 Mesaj
      16 Eylül 2018 15:38:08

Bankacılık Sözleşmesinin neresinde yazıyor bu durum?
      |
      |
      Ryan Oreily kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2713 Mesaj
      16 Eylül 2018 15:40:09

Banka uygulamarı boşa mı uyarıyor sizi, telefon rootlu iken?

Eğer bir durum olursa ve bu durum telefonunuzun rootlu olmasından dolayı bilgi çalınması ile gerçekleşmişse banka niye arkanızda dursun?

Aksi hallerde zaten banka müşterinin yanında oluyor herhangi bir dolandırıcılık durumunda.

Ama o uyarıyı boşa koymuyorlardır değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      astegon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      765 Mesaj
      16 Eylül 2018 16:29:44

Bende aynı sizin gibi kararsızım her gün çıkan cihazı güncelle bildirimi de psikolojik baskı uyguluyor adeta oreo konusunda tek endişem pil tüketimi

|
      |
      mythief kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      702 Mesaj
      16 Eylül 2018 18:16:23

Hikayelere gif eklemiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      Onurcan91 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      3431 Mesaj
      16 Eylül 2018 18:18:09

Sorumun cevabı bu değil.

Mobil Bankacılık ya da Bankacılık Sözleşmelerinde "Müdahale Görmüş İşletim Sistemi" şeklinde bir madde yok. Bankaların uyarısı "legal OS" kullanmama üzerine. Yani riskli durumlar olabilir.

Ben yıllarca root'lu cihazda bankacılık işlemi yaptım 1 kere bile sorun olmadı. Authentication kısmında uzunca bir süre mobil imza kullandım. Mobil imzayı terk etmemin sebebi ise bazı rom'larda simtoolkit'in çalışmaması. SMS yeterli zaten.

Sonuç olarak banka root'lanmış bir cihazdan dolayı bana ceza kesemez. Kesmemeli. Eğer authentication kısmında bir problem yoksa...
      |
      |

• Yüzbaşı
      377 Mesaj
      16 Eylül 2018 18:33:24

tek kullanımlık şifre sayesinde "root" herhangi bir güvenlik problemi oluşturmaz.. hatta root yetkisi ile destekleyen uygulama ile telefon daha güvenli hale getirilebilir

|
      |

• Yüzbaşı
      763 Mesaj
      16 Eylül 2018 18:56:46
      Root konusunda üreticiler de kullanıcılar da haklı. Root olduğu zaman yapabileceklerinin farkında olan kişi için root haklarına sahip olmak oldukça memnun verici olabilir. Öte yandan ne yaptığını bilmeyen bir kullanıcı içinse bir kabusa dönüşebilir. O yüzden root haklarını üreticiler vermiyor ve işleri giderek yokuşa sürüyorlar. Keşke root haklarını belli bir sözleşme karşılığında üretici doğrudan kendisi verse de milleti abuk sabuk şeyleri sağdan soldan yükletmek zorunda bırakmasalar. Neyse devam edelim bankacılık uygulamalarının root haklarına sahip bir işletim sistemi hakkında kullanıcıyı uyarması iyi birşey ama root'a sahip diye işlerine gelmeyen bir konuda topu taça atmaları ya da hatayı kullanıcıya yüklemeleri tamamen çakallık olur.

Teknik olarak root doğrudan bir güvenlik açığı değildir. Hatta root yetkisine sahip olmasa bile 3. parti klavye uygulamaları ve gelen SMS'leri okuma yetkisine sahip uygulamalar çok çok daha tehlikeli uygulamalardır. Bu uygulamalar klavyeden girdiğiniz her harfi kayıt edebilir, geri planda bir sunucuya gönderebilir, SMS'leri okuyabilir. Kısaca istese her türlü şifrenizi yürütebilir.

Bankalar root yetkisine dikkat edeceklerine bence 3. parti klavye ve SMS uygulamalarına dikkat etsinler. Root olayı tamamen goygoya dönüşmüş durumda.

• Yarbay
      14346 Mesaj
      16 Eylül 2018 21:01:29
      Önceden bahsettiğim gibi geçici olarak kullandığım telefon rootlu. Kullandığım banka uygulamalarının tamamı telefonda root olduğunu ve bankanın sorumluluk kabul etmeyeceği uyarısını verdi. Sözleşmede yazmasa da bunu kabul edersek sorumluluk tamamıyla kullanıcıya ait oluyor. Sizlerin başına böyle bir olay gelmemesi benim de başıma gelmeyeceği anlamına gelmez. O yüzden bu telefonda bankacılık uygulamalarını sildim. Riske giremem.

En buyuk savas, cahillige karsi yapilan savastir
    • Yüzbaşı
      684 Mesaj
      16 Eylül 2018 23:02:45

Memnun kalmazsan nougata nasil geçeceksin? Ben geri dönüş yapmayı düşünüyorum da.

|
      |

• Yüzbaşı
      765 Mesaj
      17 Eylül 2018 00:54:03

O halde pile dair görüşlerinizi bekliyoruz

|
      |

• Yarbay
      3087 Mesaj
      17 Eylül 2018 08:01:48
      Günaydın arkdaşlar birkaç gün önce BTU için eylül ayı için yazılım çıkmış forumda göremedim yada gözümden kaçtı. cumartesi günü yükledim csc Tur kalacak şekilde acaba yükleyen var mı ?
      |
      |

"INSANIN INSANA VERBILECEĞI EN ÖLÜMSÜZ HEDIYEDIR SEVGI"

SIZ IZIN VERMEDIKÇE, HIÇ KIMSE, KENDINIZI DEĞERSIZ HISSETTIREMEZ!
    • Yüzbaşı
      763 Mesaj
      17 Eylül 2018 08:59:09
      quote:

Orijinalden alıntı: hukuk1453

Memnun kalmazsan nougata nasil geçeceksin? Ben geri dönüş yapmayı düşünüyorum da.
      Bu kısım işin en kolay ama en gıcık tarafı. sammobile'dan indirdiğiniz firmware Odin ile telefona yükleyebilirsiniz. Geri dönmek o yüzden çok kolay ancak uygulamalar sıfırlanacağı için tüm uygulamaları tek tek kurmak gerekecektir. İşin angarya ve gıcık kısmı da burası oluyor. Tabi bu işlemi yapmadan önce tüm önemli verilerinizi yedeklemeniz de gerekecek.

• Yarbay
      5718 Mesaj
      17 Eylül 2018 10:06:03

valla sizi tebrik ediyorum bu zımbırtının bu kadar enerji harcadığını bilmiyordum gerçekten hissedilir derece ekran sürem uzadı,teşekkür ederim bilgi için
      |
      |
      berkaytunali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      684 Mesaj
      17 Eylül 2018 10:20:28

Hocam bu konuda detaylı bir yazı yazabilir misiniz? Nougatin en iyi sürümü hangisiydi? Çünkü pil kullanımın en az yüzde 20 azaldı. Istatistikleri hep takip ettim gözlemim bu şekilde. Teşekkür ederim. Geri dönüş yapılarsa garanti bozulur mu?

|
      |

• Yüzbaşı
      784 Mesaj
      17 Eylül 2018 10:38:38
      Bu telefon hala alınır mı? S7 mi S7 Edge mi alınmalı? S7 Edge için korumalı kılıflar kullanışlı mı? Üst üste soruları sıraladım buraya Kılıfın tam koruması önemli benim için her aldığım telefonun ekranını kırmışımdır. Çok yere düşürürüm. Kronik sorunu yoksa paralel ithalatlara yöneleceğim gibi. Tavsiyelerinizi beklemekteyim.

Bir gün o güneş Karşıyaka'dan doğacak.
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,780
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.