Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
94.607
Cevap
514
Favori
3.189.019
Tıklama
Giriş
    15077 Mesaj

Samsung TR garantili Note 8 = S7 Edge + 3.500.-TL

İthalatçı garantili Note 8 = 3.229.-TL

Düşünmeye mahal yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    InvisibleLord kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır...
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Çavuş
    58 Mesaj
    Arkadaşlar son güncelleme ile sarj çok gitmeye başladı eski surumlere nasıl donebiliriz

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: mkyb

quote:

Orijinalden alıntı: Tek suçu kopya çekmek

quote:

Orijinalden alıntı: cihat.tezer

Aldığınız ürünün Samsung TR garantili olduğuna emin olursunuz karşınızda direkt muhattap bulursunuz. Avantajı bu aslında.

Ayrıca mağaza fiyatını internetle kıyaslamak pek doğru değil.

Mağazadan hizmet alırsınız , internetten ürün.

Genellikle zincir mağazalar ile fiyatlar aynı hatta daha çok hediye var Samsung mağazalarında.

S7 edge versem note 8i ne kadar bir ücrete alabilirim

3.500 TL

İthalatçı garantili Note 8 zaten 3.329 - 100 = 3.229.-TL'ye satılıyorken sırf Samsung Türkiye garantili olsun diye üzerine S7 Edge verilir mi?

Fiyatları ben belirlemiyorum hocam Samsung'un sitesindeki fiyatı söyledim.

• Ahizenin boyası bende gitmeye başladı beyaza döndü ayrıca ses tuşları ve powetr tuşunun boyaları tamamen soyuldu bu yüzden garantiye veren oldu mu ayrıca home butonu soyulması garanti kapsamında değişiyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek suçu kopya çekmek -- 7 Şubat 2018; 0:44:43 >

Ahizenin boyası bende gitmeye başladı beyaza döndü ayrıca ses tuşları ve powetr tuşunun boyaları tamamen soyuldu bu yüzden garantiye veren oldu mu ayrıca home butonu soyulması garanti kapsamında değişiyor mu

Geçtiğimiz sayfalarda home tuşu soyulması yüzünden değiştirten olmuştu. Yalnız home tuşu ile ekran birbirine bağlantılı. Ekranda değişecek. Ekran aynı zamanda telefonun kasası olduğundan ekran değişince telefon arka kısmı hariç sıfır cihaz gibi oluyor.
    |
    |
    15077 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

quote:

quote:

Aldığınız ürünün Samsung TR garantili olduğuna emin olursunuz karşınızda direkt muhattap bulursunuz. Avantajı bu aslında.

Ayrıca mağaza fiyatını internetle kıyaslamak pek doğru değil.

Mağazadan hizmet alırsınız , internetten ürün.

Genellikle zincir mağazalar ile fiyatlar aynı hatta daha çok hediye var Samsung mağazalarında.

S7 edge versem note 8i ne kadar bir ücrete alabilirim

3.500 TL

İthalatçı garantili Note 8 zaten 3.329 - 100 = 3.229.-TL'ye satılıyorken sırf Samsung Türkiye garantili olsun diye üzerine S7 Edge verilir mi?

Fiyatları ben belirlemiyorum hocam Samsung'un sitesindeki fiyatı söyledim.

Yok hocam size demedim hatta Samsung çalışanı arkadaşa da demedim. Konu açıldı diye yazıyorum.

Buradaki sorun ithalat ve Samsung TR garantili telefonlar arasındaki fiyat makasının çok açık olması. Ayrıca haliyle Samsung da ikinci el cihazları her tüccar gibi ucuza almak isteyecektir.

Samsung'da çalışan arkadaş Note 8'e karşılık 3.500.-TL ve kullandığımız S7 Edge'i istiyor. İstemesinde sıkıntı yok, sonuçta arz talep meselesi ama sıkıntı piyasada ithalatçı garantili Note 8'in 3.200.-TL civarına satılıyor olması.

Eskisi gibi matah olmayan, en ufak arızayı bile müşterisine kasmaya çalışan, servisleri arasında bir standartı olmayan ve müşterisinin kendine olan güvenini kaybetmiş bir Samsung TR garantisi için eldeki S7 Edge ve üzerine 3.500.-TL daha vermek zorunda kalmak yersiz.

Samsung Türkiye (bakın Samsung Electronics demiyorum) yukarıda saydığım nakıs yönlerini düzeltmediği için sayısı hiç de azımsanmayacak alıcı artık ithalatçı garantili telefonlara yöneliyor.

Cebinden 3.000.-TL civarında para çıkarmayı göze almış alıcılar sırf içleri rahat olsun, sonradan bir arıza çıktığında başım ağrımasın diye Samsung Türkiye garantili telefon almak için %20 daha fazla ödeyebilirler ama Samsung Türkiye bence artık bu farkı ödemeyi hak etmiyor.

İçinizde acaba kaç kişi gönül rahatlığıyla "benim telefon arıza yaparsa servise bırakır ve ücret ödemeden, sorunsuz olarak telefonumu geri alabilirim?" diyebiliyor? Bence pek diyemiyor. Ee o zaman Samsung TR garantili telefon almanın yani bu garanti için telefon ederinin %15-20'si kadar fazla para ödemenin ne anlamı kalıyor?

Elbette bunlar büyük firmalar, elbette bizden daha akıllı hareket ederler ve bunun da hesabını yapmışlardır. Yani garanti ve servis konusunda müşterisini bu şekilde refüze ederse ne kaybeder veya kazanır bunu hesabını gayet iyi yapmışlardır.

Bu arada Samsung TR garantisinden çok memnun kalan da olmuş olabilir ama forum sayfalarına ve şikayetvar.com'a bakarsanız bu konuda canı yanmış ve bir daha Samsung marka telefon almamaya yemin etmiş büyük bir çoğunluk görebilirsiniz.

Note 8 (ithalatçı garantili) = 3.329.-TL (100.-TL puan verince 3.229.-TL)
    Note 8 (Samsung Türkiye gar.)= 4.200 - 4.999.-TL

Samsung Türkiye ve ithalatçı garantili Note 8 için aradaki fiyat farkı yaklaşık 1.000.-TL. Bu farkı görüp halen Samsung Türkiye garantili telefon alan çıkar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 7 Şubat 2018; 9:47:13 >

Mustafa Kemal Atatürk

• Binbaşı
    1200 Mesaj
    Selamlar,

İlk sayfaya eklerseniz memnun olurum. Çok fazla arayan var konuyla ilgili.S7 ve S7 Edge'de hafıza kartı dahili hafızaya nasıl eklenir. Linki bıraktım. Fayda görmeniz dileğiyle.

https://www.technokaptan.com/hafiza-kartini-telefon-hafizasi-yapma/
    |
    |

Ankara da servis önerisi var mı

Bu soruyu sormakta ne kadar haklısınız çünkü Samsung yetkili servislerinde bir standart yok. Hepsi kendine patron, karşısında hesap vereceği bir kurum yok. Samsung Türkiye kendi denetiminde olmayan servislerinin kendi marka imajına zarar verip vermeyeceğini önemsemiyor bile.

Not: Kolej'deki (Libya Caddesindeki) servise Note 2'nin ekranında lcd akması için gitmiştim, ücretsiz değiştirdiler ama bu 4 yıl önceydi.
    |
    |

Mustafa Kemal Atatürk
  • Teğmen
    115 Mesaj

Alınacağım bir durum yok estağfirullah :)

Note 8 ' in fiyatı mağazada 4850'ye düşmüşken malesef yılbaşı zammı ile 5499 tl ye yükseldi. s7 edge verildiğinde ödenmesi gereken rakam 3399 TL oluyor.

Mağazadan almanızın avantajı vade farksız(12 ay) taksitlendirebiliyor olmak ya da taksit istenmezse Icnox(2018) kulaklık hediyesi verilmesi.

Herkes sizler kadar teknoloji konusunda deneyim sahibi olmadığından mağaza hizmeti de kaçınılmaz tabi ki..
    |
    |
    celebic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Alınacağım bir durum yok estağfirullah :)

Note 8 ' in fiyatı mağazada 4850'ye düşmüşken malesef yılbaşı zammı ile 5499 tl ye yükseldi. s7 edge verildiğinde ödenmesi gereken rakam 3399 TL oluyor.

Mağazadan almanızın avantajı vade farksız(12 ay) taksitlendirebiliyor olmak ya da taksit istenmezse Icnox(2018) kulaklık hediyesi verilmesi.

Herkes sizler kadar teknoloji konusunda deneyim sahibi olmadığından mağaza hizmeti de kaçınılmaz tabi ki..

Estağfurullah ben de siz alının diye yazmadım. Üstelik sizin burada yorum yapmanızda fayda görüyorum. Siz de sanırım aradaki fiyat makasının açılıyor olması ve Samsung yetkili servislerinin bahsettiğim durumundan haberdarsınız.

Mağaza hizmeti güzel olabilir ama aradaki fiyat makası çok açık ve sanırım sadece İstanbul'da hizmet veriyorsunuz değil mi? Arıza ve garanti işlemleri için müşterilerinizi nereye yönlendiriyorsunuz?

Mustafa Kemal Atatürk

• Binbaşı
    1569 Mesaj

Şimdi görebildim mesajınızı teşekkürler bilgi için

|
    |
    cihat.tezer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Biz Android 8.0 Oreo'yu ne zaman alırız?

Birde S8'deki Experience mi diyorlardi. O menü şekline 8.0 ile mi kavusuruz ?

Ben, SULTAN MEHMED HAN'IM..!"
  • Yarbay
    9624 Mesaj

S7 Edge batarya değişimi için bırakılsa ne kadar zamanda değiştirlir hocam garanti dahilinde ?
    |
    |
    Bahsedilenler: cihat.tezer
    1578 Mesaj

Büyük ihtimal 8.0 ile gelir

Orta ve alt seviyedeki cihazlarında varken bize vermedi güncellemeyle bu arayuzu s7 / edge gibi bir cihaza yazık valla

|
    |
    Akustik34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Vstrix

1 sene 5 ay tık demedi ama dün akşam ekran dondu ve kapandı. Şarz etmiyor ve açılmıyor. Daha önce Sony beni telefonsuz bıraktı şimdide Samsung. Başka marka deneme zamanı geldi.

10. Gün geldi servisten. Anakartı değişmiş. Bestskinsever dan aldığım ön ve arka koruma yalan olmuş. Varsa Bestskinsever den sipariş verecek bana ulaşsın 05556262088.Telefonu aldığımda buradan 5 6 arkadaş toplu almıştık, ucuza gelmişti.

aynen bende de öyle.. nasıl döneriz arkadaşlar ?
    |
    |
    beydu88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir önceki sürüme dönmenin yolunu bulursanız beni de haberdar edin. Son güncelleme çok batarya tüketiyor.

|
    |
    uzaygrisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bir gün içinde hallediliyor. Aksilik durumunda ertesi güne kalır.
    |
    |
    mkyb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bestskinsever kesinlikle tek geçerim parasını sonuna kadar hak ediyor ben taktım her ihtimale karşı yedek olarak sipariş verebilirim 6-7 kişi olması durumunda.
    |
    |
    Vstrix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.