Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (3949. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 39473948394939503951
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: frantic2

quote:

Orijinalden alıntı: classmanxx

Arkadaslar garantimin bitmesine 1 ay falan kaldı bataryayı degistirmeyi düsünüyorum s7 edge bu programa gore kotumu bataryam
    SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

SLM
    bendede kötü yazıyordu aynı testte
    temmuzda bıtıyor garantısı aynı 1 ay kala servıse gondercem
    fakat 1 ay once 6,0 dönüş yaptım 3-5 gun sonra tekrrar 7,0 yukledıms
    artık testte kötü yazısı yazmıyor ii yazıyır bende sastım kaldım..
    accubattery test yaptıgma tahmını kapasıte 2602 mah cıkıyor..

Siz meseleyi yanlış anlamışsınız. Kalan pil ömrü şarj bilgisine göre değişiyor. Yani %100 ise iyi %5 ise kötü oluyor tarzı. Ama pil durumu ise pilin kapasite kısmını gösteriyor. (Bu arada emin değilim bir ara böyleydi belki ben yanılıyorumdur. Siz her ihtimale karşı dediğim şeyi bi düşünün)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar pil yüzdesini gösterme seçeneği kayboldu bende. Nerden açıyoruz pil yüzdesini göstermeyi?

• Merhaba.Bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim.Güncellemeden önce ram 1.9 ile 2 arasındaydı.Güncellemeden sonra 1.3-1.4 görünüyor.Temizle diyorum 700-800 mb lık yer açılıyor.Ram i 1.9 gösteriyor.Aradan 1-2 dk geçiyor, tekrar bakıyorum yine 1.4 olmuş tekrar temizle diyorum yine 700 küsür mb lık yer açılıyor.Bu böyle devam ediyor.Durmadan bir şeyler temizliyor ama 2 dk sonra yine aynı ram düşük.Sebebini anlayamıyorum.Yardım eden olursa çok sevinirim.
  • MultiCore kullanıcısına yanıt
    Ayarlar - Ekran - Durum çubuğu - pil yüzdesi göster. Sanırım bu?
  • Telefonunuz kaç aylıktı birde hangi şehirde hangi servise verdiniz acaba?

• kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Bu son kodlar her yeni çıkan telefonda aynı oluyor dimi? S9 da mesela Gxxx FD / Gxxx olacak ve bu Gxxx gene güncelleme alamayacak FD nin alma şansı olacak? Doğru mu anladim acaba?

• Çok ilginç. Degistirmeme olma ihtimalleri varmi? Performansiniz nasil?

• frantic2 kullanıcısına yanıt
    Accubattery i silip tekrar yükleyin yuzde yuze kadar düzgün sarj edin değerin değiştiğini goreceksiniz bi 85 diyor bi 73 diyor bi 80 diyor açıkçası bana pek tutarli gelmedi programin sağlık kısmı

• quote:

Orijinalden alıntı: lalella

Ayarlar - Ekran - Durum çubuğu - pil yüzdesi göster. Sanırım bu?

Tamamdır oldu şimdi teşekkür ederim

Son güncellemeden önce güç tasarrufundaki pil bölümünden yapılıyodu kaldırmışlar bulamamıştım o yüzden

• lalella kullanıcısına yanıt
    SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Siz her temizle dediğiniz de bu programlarin çoğu kapanıp sonra otomatikman tekrar açılıyor. Sebebi bu. Adhell programini kullanip bir çoğunu dondurabilirsiniz. Ayrıca sürekli ram temizlemenin ben iyi bir şey olmadığını düşünüyorum. Telefon tekrardan o programları açmaya çalışıyor siz her yeni uygulama açtığınızda telefon onu sıfırdan aciyormuş gibi işlem yapıyor. Bu da bence otomatikman pil tüketimini artırıyor. Bence free RAM kısmına çok takılmamak lazım yanlışım varsa arkadaşlar duzeltirse sevinirim mutlu haftasonlari dilerim.

• https://shiftdelete.net/note-5-ve-s6-ya-oreo-guncellemesi-geliyor

Acaba oreo dan sonra bize de bir güzellik yaparlar mı yaparlarsa cihazlarimiz kaldırır mı? Aç gözlülük oldu daha oreo gelmeden

• Bataryam çok kötü durumda.
    Sabah 8 de şarjdan aldığımda gün sonunda saat 10 gibi %40 lar kalırken,
    Akşam 5 de %20 lere düşüyor.

İstanbul Esenyurt da AKBATI avm içinde yetkili servis vardı, pazar günleri açıktı sanırım?
    Yarın Ankara da olcam yetkili açık servis var mı bildiğiniz? Gelmişken batarya değişimi yapayım diyorum
  • Çok uzun olmuş okumaya üşendim.

Samsung kullanıpta sorun yaşamayan kaldı mı ?

iPhone a durmadan laf soktu.Sonra iPhone telefonları yeni güncellemede hızlandırıncada kendisinin yavaşlattığını söyledi REZİL

8 yıllık iPhone kullanıcısıyım hiç bir sorun yaşamadım.

• khan143 kullanıcısına yanıt
    Durum şöyle: G9300 (S7), G9350 (S7Edge) bu kodlu cihazlar Snapdragon işlemcili, özel yazılımlı ve sadece Çin ve Hong Kong da kullanılmak üzere üretilmiştir.

İthalatçılar ise bu cihazlara Türkçe dilinin ve Google Play servislerinin olduğu, müdahale edilmiş, Samsung tarafından dağıtılmamış bir yazılım yükler. Dolayısıyla güncelleme almaz, güncelleme menüsü yoktur.

Ülkemizde de satılan ve Exynos işlemcili olan G930F (S7), G935F (S7Edge) uluslararası modellerin yazılımları da bu cihazlara işlemci farkından ötürü yüklenemez.

Çift sim'li G930FD (S7), G935FD (S7Edge) modelleri ise tıpkı G930F (S7), G935F (S7Edge) modelleri gibi Exynos işlemcili, uluslararası arası olan modellerdir. Sahip olduğu CSC koduna göre güncellemesini alır.

Mesela S8 ve S8 Plus için:

G950F, G955F uluslararası Exynos işlemcili modeller.

G950FD, G955FD, uluslararası çift sim'li Exynos işlemcili modeller.

G9500, G9550 ise Çin modelleridir.

Sözün özü muhakkak alacağınız cihazın model kodunu önceden öğrenip araştırmanızı yapın. Çünkü S7 ve S7 Edge modelleri için toplamda yaklaşık olarak 40 tane farklı model kodu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasvet-efza -- 10 Şubat 2018; 13:15:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: khan143

https://shiftdelete.net/note-5-ve-s6-ya-oreo-guncellemesi-geliyor

Acaba oreo dan sonra bize de bir güzellik yaparlar mı yaparlarsa cihazlarimiz kaldırır mı? Aç gözlülük oldu daha oreo gelmeden

hocam ben bir örnekle açıklamak istiyorum bu kaldırma kaldırmama olayını. Bir önceki telefonum motorola moto g idi. Telefon ilk çıktığında android 4.3 jelly bean sürümü vardı. Sonra Sırasıyla aldığı güncellemeler: 4.4.2 4.4.4 kitkat, 5.0.2 5.1 lollipop aldı. Sonra geliştiriciler saolsun android 8.1 var şuan. Gayet de akıcı çalışıyor ki bu telefon 1gb ramli :) Gerisine siz karar verin

• quote:

Orijinalden alıntı: mura2163

quote:

hocam ben bir örnekle açıklamak istiyorum bu kaldırma kaldırmama olayını. Bir önceki telefonum motorola moto g idi. Telefon ilk çıktığında android 4.3 jelly bean sürümü vardı. Sonra Sırasıyla aldığı güncellemeler: 4.4.2 4.4.4 kitkat, 5.0.2 5.1 lollipop aldı. Sonra geliştiriciler saolsun android 8.1 var şuan. Gayet de akıcı çalışıyor ki bu telefon 1gb ramli :) Gerisine siz karar verin

Tamamda her telefon aynı arayüzü kullanmıyorki.samsung kendi arayüzünde birçok özellik barındırdığı için diyer arayüzlere göre daha ağır ve daha geç güncelleniyor.

• quote:

Çok ilginç. Degistirmeme olma ihtimalleri varmi? Performansiniz nasil?

Bir fark göremedim şuan için. Ancak batarya değiştirildi diye fatura verdiler öyle bir şey yapacaklarını sanmam. Bu arada telefon 2016 Ekim ayında alınmış. Servise ise Samsung Bakırköy KVK. Sadece Samsung marka cihazlara bakıyorlar İstanbul caddesinde. Garanti bankasının üstü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mura2163

quote:

Motorola Moto G zaten bildiğim kadarıyla saf Android ile çıkmıştı. Saf Android ile Samsung'un arayüzünü kıyaslamak yanlış olur. Kaldı ki çıktığı zaman Motorola, Google'a aitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 10 Şubat 2018; 17:1:38 >

• Şuan s7 için de saf android arayüzüne sahip custom romlar var, ilerde de olacaktır.
  • OnlyJ kullanıcısına yanıt
    benim telde uae uzun suredir guncelleme yok bende merak ediyorum yazilim değiştirmek ile değiştirmemek arasinda gidip geliyorum

• 
Sayfa: önceki 39473948394939503951
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.