Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (3505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35033504350535063507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dediğin gibi Birleşik Arap Emirlikleri ve Fas 5.0.1 Lollipop güncellemesini aldı.Bu hafta içinde geleceğine dair umutlarım yeşerdi gibi. Yani hala beklemedeyiz.(En azından hatlarından arınmış bir şekilde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrzmn -- 27 Nisan 2015; 15:05:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapperasi

quote:

Orijinalden alıntı: hiranyagarbha

Hocam işe yaradı.%100 den %85 e çok çabuk düşerdi..kodu girdikten sonra düzeldi.Çok sağol..Aslında bilmeme rağmen cesaret edip yapamıyordum..Sen bir şey olmaz deyince yaptım:) Sorun çıksaydı seni suçlayacaktım Neyse ki bir şey olmadı

Mesajini 3 kisi eksilemis bu arada. Artik bunu neye yormak lazim bilemiyorum cekemiyorlar mi desek yoksa gecmisten kalma kuyrul acisi olanlar mi bilemedim ama ise yariyacagini soylemistim. Ben senelerdir kullaniyorum desem yalan olmaz yani. Suana kadarda hicbi sikintisini gormedim. Gecenlerde 5200mah pil yerine 2600luk olani taktim wifi da 18 saat beklemeye 4 saat 3dk ekran verdi. Pil 2 22 aylik filan ki sarjda oyunda oynarim nasilsa cikiyor diye yazin epey bi hor kullanmisligimda var ustune ustluk forumdaki made in china olan piller daha cabuk tukeniyor safsatasina karsilik benim pilimde made in china :)

Hocam gayet memnunum şu anda..İlaç gibi geldi inan..%85 e kadar çok hızlı düşüyordu,sorun çözüldü..Kim neyi eksilemiş beni ilgilendirmez..Çok teşekkür ediyorum sana..

• ahmydz A kullanıcısına yanıt
    Çalışıyor dostum tekrardan oku istersen :)
  • Bu guncellemenin tam olduguna inanmıyorum insan kilit ekranı secenekleri oldugu yere havadurumu seçeneğini falan eklerdi G2 icin gelen lollipopa bakin bide bize gelene iyi bir ders aldm samsung kâr yapacam diye güncelleme ile telefonu çamur yapiyor ayrica kilik ekrani efektlerine bir sey eklenebilirdi telefonun donanımı her turlu yetiyor tepkimizi gosterelim arkadaşlar mail atsam bile yeter ben kotu birsey soylemiyorum adamlar root yetkisinide elimizden aldi knox yuzunden romda atamoyoruz garantiden çıkacak diye gerce garantide ise yaramiyoe bozuk telefonu tamie etmediler bir merkezleri varmis oraya soruyorlarmis burdan o merkeze selam olsun resimli şekilde ispatladim simdi her yere yazıcam serviste yaşadıklarımıda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam işe yaradı.%100 den %85 e çok çabuk düşerdi..kodu girdikten sonra düzeldi.Çok sağol..Aslında bilmeme rağmen cesaret edip yapamıyordum..Sen bir şey olmaz deyince yaptım:) Sorun çıksaydı seni suçlayacaktım Neyse ki bir şey olmadı

Mesajini 3 kisi eksilemis bu arada. Artik bunu neye yormak lazim bilemiyorum cekemiyorlar mi desek yoksa gecmisten kalma kuyrul acisi olanlar mi bilemedim ama ise yariyacagini soylemistim. Ben senelerdir kullaniyorum desem yalan olmaz yani. Suana kadarda hicbi sikintisini gormedim. Gecenlerde 5200mah pil yerine 2600luk olani taktim wifi da 18 saat beklemeye 4 saat 3dk ekran verdi. Pil 2 22 aylik filan ki sarjda oyunda oynarim nasilsa cikiyor diye yazin epey bi hor kullanmisligimda var ustune ustluk forumdaki made in china olan piller daha cabuk tukeniyor safsatasina karsilik benim pilimde made in china :)

Hocam gayet memnunum şu anda..İlaç gibi geldi inan..%85 e kadar çok hızlı düşüyordu,sorun çözüldü..Kim neyi eksilemiş beni ilgilendirmez..Çok teşekkür ediyorum sana..

Rica ederim. Bi kac sarj boyunca yap onu iyice otursun. Ondan sonra yapmasanda olur. Ya zaten cok zor birseyde degil yani istiyorsan her sarjda yap. Obur turlu pili doldu saniyorsun ama tam dolmamis sekilde kullandigin icin % 90 lara kadar hizli dusuyordu zaten. Suan tamamen doldugi icin bu dengeyi yakaliyosun.

Birde teknoloji ilerlesede insanlardaki kaliplar degismiyor. Asiri sarj cihaza zararli gibi seyler. Bu overcharge denilen olay eski tip telefonlarda vardi. Bizim telefonlarda pil 2600mah kapasiteliyse eger ne yaparsan yap 2600 u asamazsin. Overcharge yapamazsin kendisi akimi otomatik olarak kesiyor. Zaten bu kod olayida rootla yapilan illegal bir islem degil. Samsungun kendi kodudur ve batarya sensorunun yeniden batarya olcumu yapmasini kod yazarak yerine getiriyosunuz. Yazimin tamami sana degil kod konusunda soru isareti olanlarinda gormesi adina. Burda yaptigimiz pili asiri doldurup fazla ekran suresi almak degil pili tam doldurmak sadece.

• Güncelleme grafik ve hız olarak telefona çok şey getirdi benim açımdan ama dediğim gibi şarj olsun bi kaç eksiklik olsun eğer 5.1 verirse samsung onla vermezse diğer güncellemelerle bu sorunları çözer umarım..
  • blackcat67 kullanıcısına yanıt
    Samsung servisi paragozdur. Yahu bir markanin servisinde ayni zaman diliminde farkli illerdeki ekran degisim fiyatlari nasil farkli olabiliyor? Sadece bu ornek dahi servislerin ticari kuruluslardan farkinin olmadigini kanitliyor zaten. Istanbulda pahali olan izmirde daha ucuz takilan ekran ayni ekran birde bunu takan sozde servis. Gecenlerde bir arkadasta burda basari teknik servisinde telefon icin ucret talep etmisler baska bir samsung servisinde ucretsiz degistirmisler. Her servis olmasada bir cogu kimden ne koparsam diye bakiyor. Kesin bi politikalari yok. Servisin tek amaci hizmet olmali zaten sattigi urunden kar elde ediyor. Musteri memnuniyeti icin sattigi urune verecegi destekte ve hizmette minimum iscilik ucreti almasi gerekiyor. E bay de bile daha ucuza sifir ekran bulunuyor orda satanlar servis bile degil onlarda bir yerden aliyor uzerine kar koyup satiyor o haliyle bile buradakinden daha ucuz

• scope_123 S kullanıcısına yanıt
    Seni o ekran surelerini % 100 parlaklikla almana Imkan yok imkan.. % 100 parlaklik diyosuna senkronizasyon acik diyosun 4 saat ekran suresiyle 25 miydi 26 miydi neyse artik sarjin kaliyor. Gec bunlari..

• quote:

Orijinalden alıntı: scope_123

Güç tasarrufu açık
    Senkronizasyon açık
    Parlıklık 100
    52 dakika aktif whatsapp kullanımı
    Oyun harici her tür uygulama kullanımı

He tamam he ondan biz zaten ne lollipop kullandık nede S4 kullandık hava olsun diye koftiden şeyler paylaşmayın yemiyo kimse.

• Selam arkadaşlar.
    Benim telefonun ram kullanımı % 60 ,70 , 80 lerde geziyor hep. Bazen klavyeden yazi yazarken harfler gec basiyor , kasiyor baya. Yapabileceğim bir sey var mi bu sorunlar için?

• Ne saçmalıyorsunuz ? Asphalt 8 oynadım saatlerce deyip de mı ekran resımlerını attım buraya ? muhalefet olmayı kesin. inanan ınanır ınanmayan ınanmaz gelip de benı yalancı cıkarmaya calışmanıza hakkınız yok. lollipop u ovunce kımse bana para da vermıyor. kullanımım neyse onu soyluyorum. neyse bu kadar açıklama sıze fazla bıle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scope_123 -- 27 Nisan 2015; 16:43:23 >
  • Arkadaşlar internette jw player videolarini tam ekran yapamıyorum, çözümü nedir ?

• Gavuzla kullanıcısına yanıt
    Sadece sorduk:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: unsal28

Sadece sorduk:))

anlamadım ?
    forumda lollipopun adini duyunca hemen taaruza gecen bi kesim var. bu arkadaslara kucukken topu insaata kacinca lollipop vermisler heralde.isteyen istedigini kullanir istedigi paylasimi yapar.bosver sen onlari

Yahu % 100 parlaklikla hangi surumu kullanirsan kullan sana 4 saat ustu ekran suresini VERMEZ. bu kadar basit. Hem senkronizasyon acik diyosun hem parlaklim % 100 diyosun hangi surumde olursan ol imkansiz diyorum. Cok bilmis bir abin de mesajimi okumuyor herhalde. Ben ne yazdigimi iyi biliyorum. Lollipopla alakali birsey soylemedim ben. Yazimda bir kez lollipop gecmedi. Tam parlaklik ve senkronizasyon acik ise eger o kadar bekleme surwsiyle o ekran suresini alman imkansiz. Bu kadar net.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmert

forumda lollipopun adini duyunca hemen taaruza gecen bi kesim var. bu arkadaslara kucukken topu insaata kacinca lollipop vermisler heralde.isteyen istedigini kullanir istedigi paylasimi yapar.bosver sen onlari

Ilk olarak verdigin ornekteki mantik hatasina dikkat cekeyim. Kucukken topu insaata kacinca lollipop vermisler herhalde sozuyle lollipop sevmeyen birine laf sokmus olmazsin. 2. Olarakta ben bu sureleri lolipopta alamazsin demedim ayriyeten yazdigim mesajda lolipop kelimesj 1 kez bile gecmiyor.

Hayal dunyasinda yasamayin. Adam duraya 3 saat 54 dkka ekran nerden baksan 9 10 saat beklemeli bi ss atiyor kalan sarji % 26 ve altinada senkronizasyon acik parlaklik %100 diyor ve buna inaniyorsaniz bu elemanin kisik parlaklik ve srnkronizasyon kapaliyken tam sarjda 6.5 saat ekran almasi lazim.

Kullanim: 3 saat 54 dakkka= 234 dakika.
    Giden pil % 100-26= % 74

% 1 pil icin ortalama kullanim dakikasi 234/74= 3 dakika.

% 100 sarjda ortalama kullanim suresi 300 dakika. Buda 5 saat eder benzer kullanimini surdurdugu surece.

% 100 sarj ve senkronizasyon acik bu eleman 5 saat ekran aliyor ve bunu normal karsiliyorsunuz oyle mi?

Kisik parlaklik ve senkronizasyon kapali 6.5 saat alacak o zaman hayirli ugurlu olsun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zazaca

11 saat mi ne diyosun root falanmı yapınca oluyor yoksa sadece pilden kaynaklımı bu kadar süre bende 3G kapalı genelde wifi kullanıyorum mailler çok çalışıyor birde face çok faal ama bu kadar süreyi ne leri kısıyorsun yada ne yapıyorsun bana da anlatırmısın anlatıldıysa yada yönlendirir misin beni şarj bitmez o zaman kullanmadan kaç gün de biter bir haftada biter şarj o zaman nasıl deneme yapsak yardım edermisin benim pil 6000 amper

Root var islemci 600mhz standart. Gpu 266mhz sabit. Cpu ve gpu mV degerleri %10 kadar azaltilmis durumda. Gecenki denememde 1 saatlik videoda % 4 pil gitmistir 2 saatlik film acmistim % 8lik kayip vardi sadece. Tam sarjda 25 saat ekran yapiyor buda. Pilden midir bilmiyorum ama yaptigim ayarlari vereyim ben sana.

Once kisa bi not duseyim. On yargili o kadar cok insan var ki cunku 32 nm lik islemciyi tam frekansta kullanabileceklerini saniyorlar. Tam frekansi gectim 1000mhz de dahi ates gibi oluyor. Stock cihaza cpu spy kurarsan 1 gunluk kullanimin sonucunda cihaz genellikle 600 ve 800mhz arasinda calismis oldugunu goreceksin. Bu zaman diliminin yaklasik % 10-15 ini 800 mhz kullanirken geriye kalaninda cihaz 600 de calismis oluyor. Eger gameloft filan oynamiyorsan. Facebook twitter instagram aklina gelebilecek her turlu uygulamada cihaz 600de calisir. 800 e anlik olarak cikar bir kac saniye calisip yeniden 600e duser. Eger dusmuyorsa zaten cihaz isinmaya baslar. 32 nm lik islemci 800de isinmaya basliyor cunku. Bir sey daha gsmarenanin yaptigi incelemede s4 kamera uygulamasinda 480mhz galeride 480mhz ve bunun disinda web deyken 266mhz gpu kullaniyor. Yalnizca geekbench 3 uygulamasinda 532 mhz degerine cikiyor. Bu stock s4 te baska hicbi uygulamada kullanilamayan bir deger. Webde gezerken 266mhz de stock s4 un calistigina dikkat cekmek istiyorum.

Benin yaptigimda bu anlik cikislarin onunu kesmek yani esasinda degisen pek birsey yok. Uyumsuz uygulamalar olabilecegi icin risk almadan cihazi 600mhz ve 266mhz degerine sabitliyorum. Galeriyi gun icerisinde 2 3 kezden fazla kullanmiyorsan baska uygulamalarda lag yasamazsin. Cpu ve gpu frekanslarida stock s4 te 950 mV ken ben bunlari 825 e indirdim. Buda yaklasik % 11 lik bi tasarrufa denk geliyor. 2600mah pilde bu ayarlarla 3 saatin altina hic inmedi.

Diger bi detayda rootlu iken sistemin minimum calisma frekansini 200mhz den 100mhz degerine dusuruyorum. Boylece deep sleepe gectiginde pilde kayip yasamiyorum. Gece boyu % 0 lik kaybim oluyor 2600mah pilde. 5200 de ise gece birakinca artis oluyor :))

Genel olarak telefonu gunluk islerde kullandigim icin ayarlarim boyle. Yani adim basi her islemde kasma lag yasasaydim zaten bu sekilde kullanmazdim. Yaptiklarim
    1. Olarak rami dusuk tutup dusuk frekansta kullanip tasarrufu arttirmak
    2. Olarak stock kerneldeki mV degerlerini cihaz restart atmayacak seviyede bir degere cekip azda olsa ordanda bir tasarruf saglamak. (% 11 kadar ki buda 5200pilde baya fark ediyor)
    3. Olarakta minimun sistem frekansni custom kernel ile daha dusuk tutup deep sleepe gecmis cihazin resmen hic yakmamasini saglamak. Boylece bekleme suresi onemli olmuyo. 2 3 gun bekleme suresiyle bile 10 saat ekran aliniyor.

Hocam bu işleri nasıl yaptınız ben de yapabilir miyim acaba? :)

• Bugün aourora rom güncelllendi ben de yeni versiyonu yükledim. Ama aramada ses kalitesinde bozukluk var. s6 modunda sesim tamamen kötü gidiyor, note 4 modunda ise bana ses iyi gelmiyor. Bunun çözümünü bilen var mdıır?
  • 6489426 6 kullanıcısına yanıt
    Bunlari yapmak icin custom kernel atman gerekiyor. Bunun icinde once rootlamaniz gerek. Root yaptiktan sonra twrp kurup custom kernel flashliyorsun. Cihaza synapse diye bir program geliyor onun icerisinde ayarlar mevcut oldukcada basit bir menusu var. Kafanda soru isareti varsa rootlamak icin ve sonrasindaki islemleri youtube dan aratip bulabilirsin. Izledikten sonra cok basit gelecek. Root sozde garanti disi birakir. 1.5 yildir bu sayfadayim root yuzunden geri cevirilen 2 kisi gordum. Cok takilacak bir durum degil bence. Bulundugun yerde 2 3 tane servis varsa rahat rahat islem yaptirirsin o olmazsa digeri yapar. Root konusunda cok cok dikkatli degiller. Root yaptiktan sonra rootlu yollama. Unroot yaparsin stock rom yukleyip yollarsin. Gidipte portlanmis bariz modifiye edildigi belli romla yollamazsan onlarda ozellikle acip sayaca bakmiyor yani

• 
Sayfa: önceki 35033504350535063507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.