Şimdi Ara

Samsung Galaxy S2, HTC Sensation ve LG Optimus 2x karşı karşıya! video inceleme (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
1
Favori
158.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu konu bitmez, uzar gider gibi... SII'nin rakiplerinden genel anlamda daha iyi bir cihaz olduğunu görmek isteyen görür, istemeyene de yapacak birşey yok. Bu işin uzmanı büyük siteler yaptıkları reviewlarda, SII'ye genel anlamda daha iyi bir cihaz derken bunun aksini iddia etmek zaten anlamsız. Herkesin bir cep telefonunu seçerken belli bir beklentisi vardır. kişinin bu beklentilerini hangi cihaz daha iyi karşılıyorsa kişi gider onu alır, gerisi teferruattan başka birşey değil...

bu konudan ayrılma vakti geldi

DH Yönetimine bu video için tekrar teşekkürler...
  • Bence gayet adil bir karşılaştırma olmuş. Optimus 2X'de yüksek donanıma rağmen yazılım işi mahvettiği ortada. Galaxy SII hiç takılmıyor, şaka gibi bir cihaz cidden. Lakin ısınma problemi, benim için gerçekten büyük bir sorun olur. Mesut Çevik'in verdiği örnekteki gibi. Galaxy SII'nin ekran çözünürlüğü bir telefon için yeterli belki ama 4.3'' bir ekran için düşük bir çözünürlük. Samsung bir sonraki modelinde, bu ısınma sorununu çözmüş, işlemci ve ekran çözünürlüğü artırmış olarak karşımıza çıkıcaktır diye düşünüyorum.
    HTC Sensation'a gelince, malzeme kalitesi cidden üst düzey. Hele o kasanın tek parça olması eşsiz bi' olay. Sensation'da ekran çözünürlüğü Galaxy SII'den yüksek, bu da kendini hissettiriyor. Yalnız kullanılan ekran sebebiyle güneş altında okunması imkansız. (Forumdaki kullanıcı incelemesinde bahsedilmişti.) Galaxy SII ise Süper Amoled+ ekranıyla her ışık koşulunda rahatça okunmayı sağlıyor. Arayüze geldiğinde ise ben, Samsung'un Touchwiz arayüzünü daha kullanışlı daha doğrusu pratik buluyorum. Çünkü Android'i bilmeyen birinin bile rahatça kullanabiliceği şekilde. Sense arayüzü karışık geldi bana. Hele o her sosyal ağ aracını görmek istediğimizde kendini yenilemesi çok can sıkıcı.

Özet: Eğer ben üst düzey bir akıllı telefon alıcak olsaydım, beklentilerimi biraz aşağıya çeker (İşlemci ve ram'den kısarak), SE Xperia Arc gibi sorunsuz bir cihaz tercih ederdim. Eğer yok, ben hep en iyisini isterim diyorsanız ve bu cihazların sorunlarını önemsemiyorsanız Sensation veya Galaxy SII alınabilir. Yok, benim canımı sıkar bu sorunlar. En iyisinden de vazgeçmem, derseniz de HTC Evo 3D, iPhone 5, GalaxySII+ gibi modelleri bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehr-i Hüzün -- 1 Temmuz 2011; 13:11:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jovian

bunuda inceleyin bir zahmet.
    http://www.youtube.com/watch?v=kMo1P60rwh8&feature=youtu.be

Saatyini kullanıyorum ve telefonda tasarım olarak çok hoş olmuş gerçekten.
  • YA hala iyi veya kötü olmanın göreceli bir kavram olduğunu farkedemiyorsunuz..

Bakın ben az oyun oynuyorum, öyle video oynatıcı gibi hd video falan da izlemeyeceğim. İnternet, sosyal ağlar, widgetlar, hızlı güncellemeler en önemli şeyler benim için. Telefonun ısınmaması, kasa kalitesi ve görüntüsü de çok önemli. ( Bir telefon menüde 5dk gezerken bile ısınıyorsa-video incelemesinde öyle deniyor) bu benim o telefonu almamam için zaten tek başına yeterli bir sebeptir.

S2 isterse şu halinden 10 kat daha hızlı olsun, ben yine sensation alacağım.

Ama kullanıcı vardır(bazı arkadaşlarım var) devamlı oyun oynuyorlar, film vs izliyorlar.. O adam da gitsin s2 alsın madem öyle.

Samsung s2 full donanımlı çok hızlı bir acer notebook gibi, (yıllar önce mavi bilgisayarın sattığı 5024wlmi gibi :D) O cihaz bana çılgın gibi performansın herşey olmadığını çok güzel öğretti.

Öte yandan, sanki babanızın malıymış gibi delicesine birbirinizi kırarak bu cihazları niye savunursunuz onu da anlamam. Bu işten bir rantınız mı var para mı kazanıyorsunuz ..Nedir bu fanboyluk hayret yahu..

Gençliğe veriyorum. 25 yaş altı sendromu olabilir.

Sakin olun, abartmayın. Altı üstü telefon.

Allah herkesin gönlüne göre versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: omers

sensationun galaxy'den iyi olduğunu söyleyen arkadaşlar, bu saydığı artılarlarla çok rahat ıphone 4'ünde sensationdan daha iyi olduğunu kabul etmeliler bence.
    kasa kalitesi, çözünürlük(çünkü ıphone 3.5 inçlik ekrana 960x540'ı sığdırmış), şıklık, oyun vs....
    akıllı telefonlar için en önemli özellik hızdır, takılmamamadır.birde ekran. ama süper amoled plus ekranda çözünürlükteki eksiyi fazlasıyla gideriyor bence.
    Kısacası Notebook hızında çalışan bir telefon. daha ne olsun.

Katılıyorum. Bir web sayfası açtıklarında sensation, sgs2 ye göre en az bir saniye daha fazla bekletiyor. Bu benim için bir sorun değil, yavaş olsun diyorsanız sorun değil tabii. Ana ekranda geçişlerde bir miktar takılma olabilir, 1500 liralık cihaz ama olur o kadar diyorsanız yine sorun değil. Aynı sorun benim galaxy gio mda da var (500-550 tl arası) normaldir diyorum ben şahsen. ehehe.
    Diğer bir nokta da taşıma. GalaxyS2 videoda da belirtildiği gibi cepte kaybolan cinsten bir telefon. HTC de durum nedir bilemiyorum. Elinize aldığınızda sağlamlık hissi verecektir kesinlikle ama telefonu yedi yirmidört elimizde taşımıyoruz, taşırkenki rahatlık da çok önemli bir nokta bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnsuff

YA hala iyi veya kötü olmanın göreceli bir kavram olduğunu farkedemiyorsunuz..

Bakın ben az oyun oynuyorum, öyle video oynatıcı gibi hd video falan da izlemeyeceğim. İnternet, sosyal ağlar, widgetlar, hızlı güncellemeler en önemli şeyler benim için. Telefonun ısınmaması, kasa kalitesi ve görüntüsü de çok önemli. ( Bir telefon menüde 5dk gezerken bile ısınıyorsa-video incelemesinde öyle deniyor) bu benim o telefonu almamam için zaten tek başına yeterli bir sebeptir.

S2 isterse şu halinden 10 kat daha hızlı olsun, ben yine sensation alacağım.

Ama kullanıcı vardır(bazı arkadaşlarım var) devamlı oyun oynuyorlar, film vs izliyorlar.. O adam da gitsin s2 alsın madem öyle.

Samsung s2 full donanımlı çok hızlı bir acer notebook gibi, (yıllar önce mavi bilgisayarın sattığı 5024wlmi gibi :D) O cihaz bana çılgın gibi performansın herşey olmadığını çok güzel öğretti.

Öte yandan, sanki babanızın malıymış gibi delicesine birbirinizi kırarak bu cihazları niye savunursunuz onu da anlamam. Bu işten bir rantınız mı var para mı kazanıyorsunuz ..Nedir bu fanboyluk hayret yahu..

Gençliğe veriyorum. 25 yaş altı sendromu olabilir.

Sakin olun, abartmayın. Altı üstü telefon.

Allah herkesin gönlüne göre versin.

Adam yerden göğe haklı.

• performans olarak tartismasiz galip zaten sgs2, ancak arka plastigin ucuz hissi vermessi, cozunurluk ve isinma gibi durumlar can sikici. htc sesationa gelince kullananlar kusura bakmasin ama o kadar para veripte keskinligi o kadar berbat bir kamerali telefon almak sacmalik ayrica dahili hafizasi 1gb kacinci yuzyildayiz diye sorarlar adama,ote yandan cozunurlukte bir adim onde ama dedigim gibi kamera etkeni direk listemden cikariyor telefonu, lg optimusa gelince, bence rakip bile degil bu 2 telefona tek artisi dendigi gibi rekor ve tegra 2.
  • Merhaba, bir solukta izledim elinize sağlık. İnternet deneyimi konusunda bir nokta eksik kalmış sanırım. Sensation'ın browser'ı sayfa açıldığında, çift dokunma ile yazılar büyütüldüğünde, sayfadaki yazıların tamamını ekrana sığdırıyor. S2 ise yazıları olduğu gibi bırakıyor, yazının tamamını okumak için ekranı yazının devam ettiği yöne kaydırmak gerekiyor. Umarım anlatabildim. Bu durum S2'nin dez avantajı mı yoksa böyle bir ayar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALIENWARE

Merhaba, bir solukta izledim elinize sağlık. İnternet deneyimi konusunda bir nokta eksik kalmış sanırım. Sensation'ın browser'ı sayfa açıldığında, çift dokunma ile yazılar büyütüldüğünde, sayfadaki yazıların tamamını ekrana sığdırıyor. S2 ise yazıları olduğu gibi bırakıyor, yazının tamamını okumak için ekranı yazının devam ettiği yöne kaydırmak gerekiyor. Umarım anlatabildim. Bu durum S2'nin dez avantajı mı yoksa böyle bir ayar var mı?

aynısı s2dede var sadece açmak gerekiyor o ayarı
  • bu video dan sonra Galaxy II aldığıma birkez daha sevindim :) ama haliyle diğerlerinden fazla para verdik..
  • Mükemmel bir video inceleme olmuş. Emeğinize sağlık. Gerçekten de bir kullanıcının gözüyle yaklaşılmış, eksiler ve artılar buna göre açıklanmış. Tekrar tebrikler. Böyle videoların diğer teknolojik konularda da devamının gelmesi dileğiyle...
  • emeğinize sağlık çok güzel olmuş. tabletler içinde (eee pad transformer , GALAXY Tab 10.1 , ipad 2 , xoom ) gibi karşılaştırma yaparsanız çok güzel olur fakat androidlerin hepsinde aynı versiyon (3.1) olmasına dikkat etmek gerek malum performans açısından farklıları oluyor.
  • Artık şu video playerınızı değiştirseniz? İleri alabileceğimiz bir player koyun lütfen. 30.dk ya kadar izledim sonra tarayıcıyı kapattım. Başka tarayıcıya geçtim yine bekliyorum dolmasını.
  • Arkadaşlar cidden komiksiniz ya... GSM Arenanın kamera performans testlerine baktınız mı? Sizin aradıgınız DSLR makine mi cep telefonu mu? Allah aşkına ne kadar bir fark olabilir,ve siz ne kadarını görebilirsiniz o farkın amatör bir kullanıcı olarak??? Video testlerini hiç mi izlemediniz anlamadım ki. Adamlar yazmışlar sensation video konusunda cok daha başarılı , fotograf konusunda samsung diye.. Bütün gün 4000x3000 foto çekip poster baskı mı yapıyorsunuz? Pixel pixel inceliyor musnuz fotoğrafları? Çektiğiniz katalog resmi mi,günlük hayattan kareler mi? Yok arkadaşlar bütün gün alıp elime inceledim yine, sizin gözünüzle görebileceğiniz detay eksiği farkı yok hiçbir telefon arasında... Takıntılı iseniz o farklı tabiki. Memnun değil misiniz,yükleyin photoshop bitti =)..

Benim savundugum nokta o telefon bundan iyi,şu telefon bundan iyi konusu değil,tüketiciye yanlış bir fikir veriliyor şurda. SGS2 sanki uçak , Sensation yanında araba kalıyor gibi bahsediliyor. İkisi de dual core , ikisi de 1.2 GHz teknik olarak aynı şeyin laciverdiler. Birisi diğerinden hadi taş çatlasın 2-3 saniye hızlı yapıyor işlemleri.. Biri 1.2 diğeri 700 mhz değil ki bunların,arkadaş demiş ki notebook performansı =) Yok artık daha neler yani. Şaşırmışsınız bence bu cihazlar 6 çekirdek dahi olsa hiçbir netbook ile dahi kıyaslanamaz.. Şaka gibi bir arkadaş da diyor ki harici HDD Takmak istemez misin, mouse bağlamak istemez misin =) Harici HDD bağlayıp da ne yapacagınızı GERÇEKTEN çok ama çok merak ediyorum. Ben düşünüyorum ne yapıalbilir? Foto , müzik atılır en fazla , hadi doc. belgesi atılır vs e zaten bunları SD karta atıp bakabiliyorsunuz.. 1TB HDD bağlasan ne işine yarayacak anlamadımki..

Hayatınızda kaç kere telefona mouse bağlasam da şu sayfada rahatça gezsem diye düşündünüz ki? iPad'de bile amaan bırak evde bakarım diyorum,kaldı ki kocaman ekran var...

Çoğu farkı (2-3 saniyelik takılmalar vs hariç ) gündelik hayatınızda fark etmeyeceksiniz buna da eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghent -- 2 Temmuz 2011; 0:06:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghent

Arkadaşlar cidden komiksiniz ya... GSM Arenanın kamera performans testlerine baktınız mı? Sizin aradıgınız DSLR makine mi cep telefonu mu? Allah aşkına ne kadar bir fark olabilir,ve siz ne kadarını görebilirsiniz o farkın amatör bir kullanıcı olarak??? Video testlerini hiç mi izlemediniz anlamadım ki. Adamlar yazmışlar sensation video konusunda cok daha başarılı , fotograf konusunda samsung diye.. Bütün gün 4000x3000 foto çekip poster baskı mı yapıyorsunuz? Pixel pixel inceliyor musnuz fotoğrafları? Çektiğiniz katalog resmi mi,günlük hayattan kareler mi? Yok arkadaşlar bütün gün alıp elime inceledim yine, sizin gözünüzle görebileceğiniz detay eksiği farkı yok hiçbir telefon arasında... Takıntılı iseniz o farklı tabiki. Memnun değil misiniz,yükleyin photoshop bitti =)..

Benim savundugum nokta o telefon bundan iyi,şu telefon bundan iyi konusu değil,tüketiciye yanlış bir fikir veriliyor şurda. SGS2 sanki uçak , Sensation yanında araba kalıyor gibi bahsediliyor. İkisi de dual core , ikisi de 1.2 GHz teknik olarak aynı şeyin laciverdiler. Birisi diğerinden hadi taş çatlasın 2-3 saniye hızlı yapıyor işlemleri.. Biri 1.2 diğeri 700 mhz değil ki bunların,arkadaş demiş ki notebook performansı =) Yok artık daha neler yani. Şaşırmışsınız bence bu cihazlar 6 çekirdek dahi olsa hiçbir netbook ile dahi kıyaslanamaz.. Şaka gibi bir arkadaş da diyor ki harici HDD Takmak istemez misin, mouse bağlamak istemez misin =) Harici HDD bağlayıp da ne yapacagınızı GERÇEKTEN çok ama çok merak ediyorum. Ben düşünüyorum ne yapıalbilir? Foto , müzik atılır en fazla , hadi doc. belgesi atılır vs e zaten bunları SD karta atıp bakabiliyorsunuz.. 1TB HDD bağlasan ne işine yarayacak anlamadımki..

Hayatınızda kaç kere telefona mouse bağlasam da şu sayfada rahatça gezsem diye düşündünüz ki? iPad'de bile amaan bırak evde bakarım diyorum,kaldı ki kocaman ekran var...

Çoğu farkı (2-3 saniyelik takılmalar vs hariç ) gündelik hayatınızda fark etmeyeceksiniz buna da eminim.

Farkındaysanız bunlar cep telefonları, o küçümsediğiniz 3-4 saniye çok çok önemli. Ayrıca benim gibi büyük bir film arşivi olan kişiler için telefona USB Flash ya da harici HDD takabilmek gerçekten çok önemli. Sonuçta aldığınız telefonlar 1500 tl civarında, beklentinin yüksek olması gayet normal. Ayrıca DH gibi bolca flash ögenin bulunduğu bir sitede bile akıcı bir şekilde kaydırma yapabilmesi, sayfanın neredeyse bir bilgisayarın açtığı kadar hızlı açılması SGS II' yi öne çıkaran noktalar. Bu flash konusunda üreticiler çok sıkıntılılar ama görünen o ki samsung bunları aşmış.
    LCD ekran ile (super clear lcd den bahsediyorum) Super Amoled+ ekranı karşılaştırmaya zaten gerek bile yok.
    Telefonun sağlamlık hissi ise tamamen göreceli. 4" ten büyük ekranlı bir telefonu taşımak zaten bir miktar sıkıntı yaratırken Sensation' un SGS II' den 30 gram daha ağır olması biraz düşündürücü.
    Telefona hali hazırda klavye ya da fare takan insanlar var. Bunun saçma olduğunu düşünmek zaten saçma. Dediğiniz tarzda bir telefon alacaksanız 1500 tl vermenize hiç gerek yok.

Ayrıca benchmark sonuçlarından bahsedilmiş, bence sonuca bakılmalı. SGS II' nin menü geçişleri ve internet tarayıcı hızı zaten ortada. Sensation da gayet hızlı olmasına rağmen yanında biraz sönük kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MKepo -- 2 Temmuz 2011; 0:53:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MKepo
    quote:

Orijinalden alıntı: Ghent

Arkadaşlar cidden komiksiniz ya... GSM Arenanın kamera performans testlerine baktınız mı? Sizin aradıgınız DSLR makine mi cep telefonu mu? Allah aşkına ne kadar bir fark olabilir,ve siz ne kadarını görebilirsiniz o farkın amatör bir kullanıcı olarak??? Video testlerini hiç mi izlemediniz anlamadım ki. Adamlar yazmışlar sensation video konusunda cok daha başarılı , fotograf konusunda samsung diye.. Bütün gün 4000x3000 foto çekip poster baskı mı yapıyorsunuz? Pixel pixel inceliyor musnuz fotoğrafları? Çektiğiniz katalog resmi mi,günlük hayattan kareler mi? Yok arkadaşlar bütün gün alıp elime inceledim yine, sizin gözünüzle görebileceğiniz detay eksiği farkı yok hiçbir telefon arasında... Takıntılı iseniz o farklı tabiki. Memnun değil misiniz,yükleyin photoshop bitti =)..

Farkındaysanız bunlar cep telefonları, o küçümsediğiniz 3-4 saniye çok çok önemli. Ayrıca benim gibi büyük bir film arşivi olan kişiler için telefona USB Flash ya da harici HDD takabilmek gerçekten çok önemli. Sonuçta aldığınız telefonlar 1500 tl civarında, beklentinin yüksek olması gayet normal. Ayrıca DH gibi bolca flash ögenin bulunduğu bir sitede bile akıcı bir şekilde kaydırma yapabilmesi, sayfanın neredeyse bir bilgisayarın açtığı kadar hızlı açılması SGS II' yi öne çıkaran noktalar. Bu flash konusunda üreticiler çok sıkıntılılar ama görünen o ki samsung bunları aşmış.
    LCD ekran ile (super clear lcd den bahsediyorum) Super Amoled+ ekranı karşılaştırmaya zaten gerek bile yok.
    Telefonun sağlamlık hissi ise tamamen göreceli. 4" ten büyük ekranlı bir telefonu taşımak zaten bir miktar sıkıntı yaratırken Sensation' un SGS II' den 30 gram daha ağır olması biraz düşündürücü.
    Telefona hali hazırda klavye ya da fare takan insanlar var. Bunun saçma olduğunu düşünmek zaten saçma. Dediğiniz tarzda bir telefon alacaksanız 1500 tl vermenize hiç gerek yok.

Ayrıca benchmark sonuçlarından bahsedilmiş, bence sonuca bakılmalı. SGS II' nin menü geçişleri ve internet tarayıcı hızı zaten ortada. Sensation da gayet hızlı olmasına rağmen yanında biraz sönük kalıyor.

Kusura bakmayın ama bana gerçekten saçma geliyor bunlar.. 4.3 inc ekranda film izlense ne olur ki TV deki zevki vermedikten sonra.. Ne ses var ne görüntü detaylı... Belki ben cok cahilim ama hayatımda (ki iPad aldım buna klavye baglamak bile gereksiz geliyorken) cep telefonunu masaya koyup da mouse ve klavye baglamak isteyen veya bunu kullanan kimseyi görmedim..

Ben saydıgım şeyler için zaten blackberry kullanıyorum. Bunun dısında HTC yi neden aldın diye sorarsanız, ilk olay Android'e olan merakımdı..Ha bunu Sony Xperia ile giderdim,bundan önce HD2 kullanmanın verdiği güven ve Sense UI beni cok cezbetti. İkincisi Blackberry'nin browserinin yetersiz kalışı, ve ekran küçüklüğü idi. Yani büyük ekranı yalnızca browsing ve resim görüntülemek amacıyla seçtim. ipad olmasına ragmen acil durumlarda veya hzlı olmak gerektiğinde browser için iki saat hotspot aç iPadden bak yapamıyorum.Üçüncü olarak hotspot olusu ki iPad taşıdıgım için WiFi bağlantısına ihtiyacım var, 4. olarak tasarımı çok hoşuma gitti. DSLR Kameram olmasına ragmen arada bir , özellikle işim gereği sürekli şipşak fotolar cekme durumundayım,bb nin kamera yetersizliği sebebiyle ve kompakt kamera almamak için de htc iş görürdü.. Bunların totalinde tasarımı ve görünüşü itibari ile Sensation seçtim...Gidip 1500 TL de vermedim gayet uygun bir fiyata yurt dısından aldım.

Samsungu neden seçmedim? Oyun oynamayacağım , web'deki geçişler , hızları , flash videolar cok onemli değil acıkcası. Film hayatta zaten seytetmem ki BluRay , sinema vs. olmadıkça TVde bile keyifli değil , incecik olusu cok cezbedici ancak çin telefonları gibi geliyor, hafif,plastik malzemesi vs. Başka bir sıkıntım yok SGS2 ile.. mp3 dinlemiyorum o yüzden hafıza problem değil. vs.

Yanlış anlaşılıyoruz.. SGS2 kötü demiyorum. Sensation , SGS2 ayarında, kullanıcıya yeterli özellikleri sunan , şık ve kaliteli bir telefon diyorum sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghent -- 2 Temmuz 2011; 1:18:21 >

• bu cihazlar netbook'lardan daha hizli.

http://www.greenecomputing.com/apps/linpack/linpack-by-device/

eee pc 14.125 mflops
    eee pc'ye haksizlik olmasin diye mutevazi moto milestone @1200 mhz / 19.132
  • @Ghent

Cidden anlayamıyorum ben seni, ya hayatında görmedin böyle bir şey ya da kasıtlı yapıyorsun. Telefonunu bağla Mhl portundan televizyonuna. Bluetooth klavye ya da mouse nide bağla oturduğun yerden istersen internete gir, istersen filim seyret, fotoğraflarına ve videolarına bak oyun oyna vs. Harici diskini de bağla tüm bilgilerini ekranda gör. Zira 1080 P Mkv dosyalarını oynatmasında sıkıntı yok. Benim gibi büyük arşivi olanlar muhakkak harici Hdd kullanıyordur. Bu sence kolaylık değil midir?

Senin için uygunu Sensantion olabilir buna kim karışır. Güle güle kullan telefonunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN
    bu cihazlar netbook'lardan daha hizli.

http://www.greenecomputing.com/apps/linpack/linpack-by-device/

eee pc 14.125 mflops
    eee pc'ye haksizlik olmasin diye mutevazi moto milestone @1200 mhz / 19.132
    ..

Edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghent -- 2 Temmuz 2011; 1:31:58 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.