Şimdi Ara

Samsung Galaxy S2, HTC Sensation ve LG Optimus 2x karşı karşıya! video inceleme (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
1
Favori
158.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Andulin266
    @Ghent

Cidden anlayamıyorum ben seni, ya hayatında görmedin böyle bir şey ya da kasıtlı yapıyorsun. Telefonunu bağla Mhl portundan televizyonuna. Bluetooth klavye ya da mouse nide bağla oturduğun yerden istersen internete gir, istersen filim seyret, fotoğraflarına ve videolarına bak oyun oyna vs. Harici diskini de bağla tüm bilgilerini ekranda gör. Zira 1080 P Mkv dosyalarını oynatmasında sıkıntı yok. Benim gibi büyük arşivi olanlar muhakkak harici Hdd kullanıyordur. Bu sence kolaylık değil midir?

Senin için uygunu Sensantion olabilir buna kim karışır. Güle güle kullan telefonunu.

Peki hocam sen kullanıyorsan gerçekten bunları kullanıslı diyecek birşey yok...
    Hiçbir zaman ugrasıp da bir telefonu bu işler için kullanmayı düşünmedim acıkcası ;) Siz de güle güle kullanın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghent -- 2 Temmuz 2011; 1:30:02 >

• @Ghent

Uğraşmıyorsun ki.

Şarja takmak gibi bir işlem o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghent

quote:

Orijinalden alıntı: positroN
    bu cihazlar netbook'lardan daha hizli.

http://www.greenecomputing.com/apps/linpack/linpack-by-device/

eee pc 14.125 mflops
    eee pc'ye haksizlik olmasin diye mutevazi moto milestone @1200 mhz / 19.132

Takılmışsınız hıza gidiyorsunuz :) 1000 hp arabanız var ancak yol kısıtlı,sadece 200 km hıza ulasabiliyorsunuz gibi birşey bu... Telefon 6 çekirdek 3.0 GHz olsa ne olacak? Realite'de notebookta yaptıgınız hangi işlemi yapabileceksiniz o minnacık ekranlarda?

Ben başka birşey demiyorum hız olmus tüm düşünceniz sizin..

telefonlardaki islemcilerin kucumsenmeyecek seviyelere ulastigini belirtmek istedim. sahsi olarak hiz benim icin de onemli fakat oncelikli degil. bir baska kisi de ayni parayi vermesine ragmen cihazinin neden digerinden daha yavas veya daha kotu malzeme kalitesine sahip oldugnu dusunebilir.

• Videoyu sonuna kadar seyrettim.Sensation kullanıcısı olarak 2 noktada Sensationa haksızlık yapıldığını düşünüyorum.
    1 sense arayüzü kesinlkle touchwizden daha iyi 2 sensation taşınabilirlik açısından daha iyi bence çünkü bariz ebat farkı var.Cihazı cebinizde taşırken 20gr farktan çok ebat farkedecektir.
    Performans açısından S2 herhalükarda daha iyi çıkacaktır.1Gb ram+daha düşük çözünürlük ve daha hafif arayüz farkını ortaya koyuyor.
  • gercekten basarili bir calisma olmus tesekkurler. ben lg telefonu oldukca basarili buluyorum.f/p orani, kullanici odakli sisteme sahip olmasi bir adim one geciriyor. samsung ozellik acisindan iyi fakat birden sisirilmis daha oturmamis bir akilli telefon olarak degerlendiriyorum.isinma problemi gercekten cok can sikici. htc nin menu gecisleri iyi olsada bende onun video ve fotograf kalitesini begenmiyorum. bu yuzden lg kullaniyorum, isteklerime fazlasiyla cevap veriyor.10 sayfa yorumu ve videoyu telefonum sayesinde izledim. fakat videodaki 3 telefon ve iphone piyasanin en iyi 4 telefonu alan kisi pisman olmayacaktir
  • Çok güzel bir çalışma olmuş. Sizlerden benzer çalışmaları farklı ürünler için de yapmanızı istesek çok mu şey talep etmiş oluruz. Tabletler, oyun odaklı notebook'lar, ekran kartları... En iyileri her detayı ile uzun uzun anlatın biz de keyifle, bol keyifle hem izleyelim hem öğrenelim.
  • keşke batarya ömürleri ile ilgili'de bir karışılaştırma yapsaydınız, normal incelemelerde bu konuya eğiliyorsunuz ama hazır böyle bir video yapıp ısınmasına kadar inceledikten sonra batarya ömrü konusundada bilgi verebilirdiniz diye düşünüyorum. Onun dışında çok güzel çok samimi bir inceleme olmuş teşekkürler...
  • Detaylı ve güzel inceleme için teşekkürler.
    Ancak incelenen "telefon"ların telefon özelliklerini de bilsek iyi olurdu. Telefon görüşmesi yaparken ahizeden gelen sesin şiddeti-kalitesi, karşı tarafa giden ses gibi.
  • Muhteşem olmuş , tüm Donanımhaber çalışanlarına teşekkürler...
    Özellikle Pil ve GPS yorumlarınıda bekliyoruz..
    Tekrar teşekkürler...
  • Gerçekten çok güzel bir inceleme olmuş Teşekkürler.İngilizce altyazıyla google a eklemenizde hemfikirim bende.
    Galaxy S II gerçekten çok iyi ama bundan sonra 3 boyutlu cihazlarla birlikte bu piyasa daha hızlı gelişecek diye düşünüyorum 6 ay veya en geç 1 yıl sonra bu telefonun yüzüne bakılmaz, 3 boyutlu ve daha yüksek çözünürlüklü optimize cihazlar çıkacaktır.
    Açıkçası çok büyük bir devrim sayılmaz bence Galaxy S II daha iyileri de çok yakında gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi procaptain -- 2 Temmuz 2011; 23:44:55 >
  • tebrikler. çok güzel ve faydalı bir çalışma olmuş. elinize sağlık.
  • çok çok güzel ve yeterli bir inceleme olmuş elinize sağlık
  • Beyler galaxy alcamda acaba çözünürlüğün düşük olması her zaman belli olurmu gözle görülür bir fark olurmu?
  • HTC Sensation hepsini döver ! Gücünün yetmediklerini de ben döverim o kadar :)

Şaka bir yana HTC Sensation aldım kullanıyorum tam anlamıyla 10 numara

Video foto çekimleri ile ilgili yorum yapan arkadaşlara sözüm ;
    Denemeden konuşuyorsanız insanları boşuna yanıltıyorsunuz demektir.
    Yok denemiş ve HTC Sensation'un performansını beğenmediyseniz cihazınız bozuktur.

Bana göre + Ları
    + Sense arayüzü muhteşem
    + Foto video performansı çok iyi
    + Pil ömrü önceki telefonlarım hd2 ve Desire Hd ye oranla süper + %50 gibi
    + Kasa tartışmasız üstün komple değiştirilebiliyor
    + Ekran çözünürlüğü fark atar
    + SII ile aynı boyda ekranı var ama kasası daha ufak = taşınability + Ergonomy
    + Ekran altında donanımsal bastırmatik tuş yok sorun yok
    + Web browser flash vs çok iyi

Bana göre - Leri
    - Usb on to go YOK
    - Dahili hafıza AZ 1GB
    - Hoparlor sistemi ve dışa verilen ses ÇOK ZAYIF
    - Usb girişi yanda SEVMEDİM
    - Kutu içeriği ZAYIF bi kalem bi kılıf koyar insan hatta karton kutusu bile kötü
    - Halen Full android market erişimi yok AYIP

Merak edenlere 1080P video ;
    http://hotfile.com/dl/122966019/efc26db/iphone4.mov.html
    http://hotfile.com/dl/122967153/7d6269c/htcsensation.3gp.html
    http://hotfile.com/dl/122967777/9526c1c/eos550d.mov.html

Arkadaşlar şahsi fikrim özetle "Zevkler ve Renkler tartışılmaz..."
    Hangi telefonu beğendiyseniz, elinize aldığınızda hangisi hoşunuza gidiyorsa, hangisinin özellikleri size daha lazımsa onu alın.
    Unutmayınki neyi seçersek seçelim 1 sene geçmeden ÇÖP olacak gidip yarı fiyatına satıp,
    gelen yeni modellerden iphone 5-6-7 HTC Kıl-Tüy-Yün hangisini alacağımızı tartışıyor olacağız.
    Neticede bu telefonu 10 sene kullanmak için almıyoruz.
    Sanırım aramızda 10 sene önceki 338 telefonunu değiştirip bu telefonları almak isteyenler yoktur :)

Kalın sağlıcakla, boşverin telefonu size bişi olmasın...
    Saygılar
    Murat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bikurti -- 3 Temmuz 2011; 17:48:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fat304h

Beyler galaxy alcamda acaba çözünürlüğün düşük olması her zaman belli olurmu gözle görülür bir fark olurmu?

evet çözünürlüğün düşük olması her zaman belli olur ancak hd videolarda,web sayfalarında küçük puntolu yazılarda çok daha iyi anlaşılır öyle dürbüne mikroskopada gerek yok şimdi bazı arkadaşlar hemen muhalefet edebilir en iyisi sende benim yaptığım gibi bir teşhir noktasında incele (hd video çek ardından ekranda izle keskinlik kaybına bak web sayfalarını dolaş küçük puntolara dikkat et) sonra tercihini yap en doğrusu budur

Not: artıları göz ardı etmeyelim renkleri son derece canlı, görüş açısı, siyah oranı çok iyi

• @bikurti yada sensation kullanan diğer arkadaşlar, size göre görüşme ses seviyesi ve kalitesi, sinyal kalitesi nasıl, ekran kenarlarında boşluk oynama varmı, arka kapak takıldıktan sonra herhangi bir oynama esneme ses söz konusumu, ısınma olayı daha az deniyor sizce nasıl, 148 gr ve büyük oluşu taşıma esnasında ve kullanımda rahatsızlık yaratabiliyormu...
  • root ederek garanti dışına çıkarmaktan çekinmeyen ve uğraşacak sabrı-isteği olan kullanıcılar, sense arayüzünden vazgeçerek xda forum dan yükleyecekleri bir rom ile sanıyorum galaxy hızını yakalayabilirler fakat kamera kalitesi için diyecek bir şey yok tabiki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuRaN.z

@bikurti yada sensation kullanan diğer arkadaşlar, size göre görüşme ses seviyesi ve kalitesi, sinyal kalitesi nasıl, ekran kenarlarında boşluk oynama varmı, arka kapak takıldıktan sonra herhangi bir oynama esneme ses söz konusumu, ısınma olayı daha az deniyor sizce nasıl, 148 gr ve büyük oluşu taşıma esnasında ve kullanımda rahatsızlık yaratabiliyormu...

Selamlar,

Görüşme ses seviyesi ve kalitesi bana göre gayet iyi
    Ancak hoparlörün kulağa oturmaması halinde, yani telefonu kulağınıza göre biraz aşağıda yada yukarda tutarsanız ses az gibi geliyor
    tamkulağınıza oturduğunda gayet iyi. Birkaç görüşmeden sonra zaten alışıyorsunuz.

Ekran kenarlarında boşluk yada oynama sıfır. Daha önce hd2 ve sonrasında desire hd kullandım.
    Örneğin desire hd de 2 kapak vardı ve tam kapanmıyordu telefonu biraz sıkıca kavradığınızda
    hertarafı oynar gıcırdar ve kapaklar esnerdi. Bunda tam bir sağlamlık hissi var kaya gibi oturuyor kapak.

Isınmayı hd2 ve desirehd haricindeki diğer telefonlarla kıyaslamam mümkün değil
    ama bunlara göre bir fark yok video izlerken biraz ısınıyor bana göre çok anormal bir ısınma fark etmedim
    hem ısınsa ne olurki çalışmasına engel olmadığı sürece. Kışları cep sobası olarak kullanabiliriz. :)

148 gram oluşu benim için hiç bir olumsuzluk oluşturmadı zira ağırlığını forumdan öğrendim
    148 138 ne biliyim 10 gram aşağı olsa ne fark eder. Bence anlamak bile imkansız.
    Desire hd ninde kaç gram olduğuna bakmamıştım. Halen aralarında gramaj farkı varmı bilmiyorum.

Kullanım ve taşıma esnasında benim için bir sorun yok hd2 ve desire hd de büyük telefonlar.
    hatta desire hd bundan daha geniş ve uzun. Bu arada gs2 ile yan yana koyduğunuzda ekran ebatı aynı
    ama sensationun kasası daha ufak. Vede bu büyüklükte ekranın verdiği mutluluk taşıma esnasındaki
    sorunları ortadan kaldırıyor:)

Yinede almadan önce diğer telefonlarla, görerek yan yana koyarak mutlaka kıyaslayın ve seçiminizi öyle yapın derim.
    Doğu bank ta hepsini incelemeniz mümkün.

Saygılar
    Murat

• @svideoz

Güzel bir yorum yapıp altına bazı arkadaşlar muhalefet edebilir demen de ayrı bir güzel olmuş, böyle yorum yaptın da kim sana muhalefet ettiki.

Çözünürlük istiyorsanız Gs 2 den uzak durun, hafiflik, incelik, Super Amoled ekran vs. istiyorsanız bu telefon tam size göre.
  • Arkadasıma Sensation aldık ve desire hd kullancısı olarak. Çok daha enden daralma olmus ve videoları fotoları mükemmel. Hızı ekran çözünürlüğüde ayrı bir güzellik zaten. Eğer Evo 3D ile beraber gelirlerse Evo3d alıcam evo3 geç kalırsa sensation devam. Sgs2 çin malı gibi duruyor o yüzden bana uzak dursun...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.