Şimdi Ara

Samsung Galaxy S2, HTC Sensation ve LG Optimus 2x karşı karşıya! video inceleme (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
1
Favori
158.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 üniversite bitirince daha bilgili mi olunuyor ? Var olan performansı göremediğinde bunun yerine başka telefon tavsiye ettiğinde, objektif olmadığında kusura bakmada 10 üniversite bitirsen ne olur.

Herhangi bir markanın fanatiği olmadım, olmamda bu telefonu Htc de yapabilirdi Nokia da yapabilirdi, Apple de yapabilirdi. Burada baştan beri söylediğim Objektif ol, gözlükleri çıkar.

Dip Not: 2 üniversite bitirdim bende. Ne olacak şimdi ? hadi okuduğumuz bölümleri de yazalım hangimiz daha zekiyiz..

Töbe töbe.

2. Not : Telefonunu Mhl portundan bağlıyorsun televizyonuna mousenle kullanıyorsun. Bak gene bir şeyler öğrendin benden

Ve mümkünse sitenin sahibi gibi de davranmayı bırak.

@TuRaN.z

Ben arkadaşı gayet iyi anlıyorum sen merak etme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Sareth

Videoyu hiç sıkılmadan seyrettim ve çok güzel olmuş tebrik ederim.

Bu videodan sonra kararım kesin olarak S2 almak olacaktır ama sensation a da hayran olmamak mümkün değil.S2 kasmaması gayet hızlı olmasına rağmen menü tasarımı herşey çok basit kalmış.Bunu telefona yazılım yükleyerek değiştirebiliyormuyuz yoksa htc menü bakımından daha görsel daha mı zengin?

Not:Optimus diğerlerine göre çok ezik kalmış.LG dava bile açabilir kötülediniz diye.Bence hiç bu incelemeye alınmamalıydı.Onun yerine Xperia Arc'ı koysanız bile yetermiş.(tek çekirdekli olmasına rağmen)

Öyle olsaydı telefonlar şöyle sıralanırdı;

Kullanım rahatlığı ve menüsü bakımından Sensation
    Performans ve kalite bakımından Galaxy S2
    Tasarım bakımından ve hava atmak için Arc :)

LG ninde güçlü bir donanımı var.LG nin tam performası gösterebilmesi için android sürümünün güncel olması gerekir.Şu haliyle diğerlerinden eski bir sürüm yüklü.Diğerlerine oranla da avantajı var bazı konularda.Örneğin nvidianın desteği donnaım olarakta hdmı portunun olması.Ve güzel bir yere koymuşlar üst kısımda çok hoş görünüyor.Ayrıca diğerlerine oranla 200mhz yani %20 daha yavaş.(direkt olarak mhzi performans olarak bakarsak).

Ek olarak aklıma şu takıldı videoda....

Samsung bazı videolarda donma kare atlama yapıyordu tarayıcıda..Bi ihtimal yandaki flash reklamlar buna neden olmuş olabilir.Aklıma takılan nokta ise videoyu tam ekran yapınca bu takılmalar devam ediyormu?Çünkü 1080p video oynatabilen bir telefonun hatta tarayıcısı yağ gibi çalışan bir telefonun videolarda takılma yapması çok çok ilginç...
  • @aboxzux , kullandım. Oyun vs oynamadın sanırım,ateş gibi oluyor telefon..480x800 ü herhalde övmeyeceksin burda.. Fanatiklik yapsam her ay tel. değiştirip durmazdım,veya imzama kocaman bir Sensation resmi koyardım ;) . wave 2 > iPhone 4 > Arc > sensation şeklinde son 3 aydır ilerliyorum..

@andulin266 , saydıgın herşeyi sensation, optimus hatta Arc bile yapıyor neredeyse.. 1080p video kaydı sensationda da başarılı , gsmarenaya bir göz at derim,hatta bazı noktalarda daha başarılı oldugunu göreceksin. Fotograf kalitesi arasında uçurum bir fark yok. İkiside 8mp neticede..Hafiflik ve incelik subjektif bir özellik.. Harici bellekten kastın nedir tam anlamadım? SD Card yetmiyor mu? Mouse bağlasan ne olur 4,3 inc ekrana allah aşkına? Realist olun azıcık ya,mouse demişsin öldüm gülmekten açıkçası =) Yakında klavye bağlayıp oyunda oynamak istersiniz herhalde.. mkv videoları sensationda oynatıyor direk.

Demin de bahsettiğim gibi 480x800 ekranda mkv izlemek var , qHD'de izlemek var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghent -- 1 Temmuz 2011; 2:10:28 >
  • büyük bi keyifle izledim azınıza elinize kolunuza sağlık çok güzel paylaşımlı bi video olmuş ve sonuç olarak kendime şunu çıkarttım açıkcası içimdeki samsung gs2 ateşi bi anda sönü verdi gitti ısınma büyük bi problem yoksa çözünürlük felan çokda mühim değil ama bu telefon kesinlikle tegra 2 ile gelmeliydi motorola atrix 4g olsun lg ox2 olsun tegranın nakadar iyi bi işlemci olduğunu ortaya koyuyo ki iki telefonun incelemesinde de ısı sorunu karşılasmadığınızı söylediniz şahsi fikrim en kısa zamanda tegra 2 işlemcisi olan güzel bi telefon bulup almak bu lg olmuycaktır ama keşke samsung bu hayalimizi gerçek kılasaydı çünki oyun büyük bi önem taşıyo benim acımdan şahsen nvidia daki oyun desteği tartışılmaz ki mobil platformda çok önü açık tegra alır başını gider gibime geliyo.. tekrar teşekkürler inceleme için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tanarri
    büyük bi keyifle izledim azınıza elinize kolunuza sağlık çok güzel paylaşımlı bi video olmuş ve sonuç olarak kendime şunu çıkarttım açıkcası içimdeki samsung gs2 ateşi bi anda sönü verdi gitti ısınma büyük bi problem yoksa çözünürlük felan çokda mühim değil ama bu telefon kesinlikle tegra 2 ile gelmeliydi motorola atrix 4g olsun lg ox2 olsun tegranın nakadar iyi bi işlemci olduğunu ortaya koyuyo ki iki telefonun incelemesinde de ısı sorunu karşılasmadığınızı söylediniz şahsi fikrim en kısa zamanda tegra 2 işlemcisi olan güzel bi telefon bulup almak bu lg olmuycaktır ama keşke samsung bu hayalimizi gerçek kılasaydı çünki oyun büyük bi önem taşıyo benim acımdan şahsen nvidia daki oyun desteği tartışılmaz ki mobil platformda çok önü açık tegra alır başını gider gibime geliyo.. tekrar teşekkürler inceleme için.

Root yapip tegra zone oyunlarini galaxy s2. De bile oynaya bilirsiniz ayrica galaxy s2 deki islemci tegra 2 den daha performansli
  • @Ghent

Bende sana güldüm şimdi

İster 4,3" ekranda kullan istersen telefonunu lcd tv ne bağlayarak kullan.

Harici Hdd'ni telefonuna bağlasan fena mı ? Sana hiç faydası olmaz mı ?

Fotoğraf ve Video kalitesinde denildiği gibi ikisininde iyi ve kötü olduğu yerler var. Ben burada zaten Sensation'a bir şey demiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghent

@aboxzux , kullandım. Oyun vs oynamadın sanırım,ateş gibi oluyor telefon..480x800 ü herhalde övmeyeceksin burda.. Fanatiklik yapsam her ay tel. değiştirip durmazdım,veya imzama kocaman bir Sensation resmi koyardım ;) . wave 2 > iPhone 4 > Arc > sensation şeklinde son 3 aydır ilerliyorum..

@andulin266 , saydıgın herşeyi sensation, optimus hatta Arc bile yapıyor neredeyse.. 1080p video kaydı sensationda da başarılı , gsmarenaya bir göz at derim,hatta bazı noktalarda daha başarılı oldugunu göreceksin. Fotograf kalitesi arasında uçurum bir fark yok. İkiside 8mp neticede..Hafiflik ve incelik subjektif bir özellik.. Harici bellekten kastın nedir tam anlamadım? SD Card yetmiyor mu? Mouse bağlasan ne olur 4,3 inc ekrana allah aşkına? Realist olun azıcık ya,mouse demişsin öldüm gülmekten açıkçası =) Yakında klavye bağlayıp oyunda oynamak istersiniz herhalde.. mkv videoları sensationda oynatıyor direk.

Demin de bahsettiğim gibi 480x800 ekranda mkv izlemek var , qHD'de izlemek var..

Telefon ısınmıyor demedim zaten.Sadece HD oyunlarda ve şarj sırasındaki işlemlerde ciddi ısınma var ama telefonu almayı engelleyecek kadar da büyük bir sorun değil bence.Ayrıca küçücük ekranda o kadar çözünürlük farkını ne yapacaksın bilmiyorum.Sensation da güzel telefon isteyen gönül rahatlığıyla alabilir,fanatiklik yapmıyorum.Sadece yorumlarını abartılı yapmışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aboxzux -- 1 Temmuz 2011; 2:26:39 >
  • Bize göre sağdaki (sanırım ismi Erdi) kardeşim yan profilden daha iyi gözüktüğünü düşünüyor sanırım çünkü 1 saat boyunca kameraya baktığını hiç göremedim (veya gözümden kaçtı) :)
  • Samsung hakkaten iyi hatta dehşet ama arayüzünü sevmiyorum. Lakin htc yi daha çok beğendim.

htc 3d yi bekleyip onu almayı planladığımıda söylemeliyim.

Bu arada açık havada ekranın güneş altındaki performansınıda testlerde görmek istiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andulin266

@svideoz

2 üniversite bitirince daha bilgili mi olunuyor ? Var olan performansı göremediğinde bunun yerine başka telefon tavsiye ettiğinde, objektif olmadığında kusura bakmada 10 üniversite bitirsen ne olur.

Herhangi bir markanın fanatiği olmadım, olmamda bu telefonu Htc de yapabilirdi Nokia da yapabilirdi, Apple de yapabilirdi. Burada baştan beri söylediğim Objektif ol, gözlükleri çıkar.

Dip Not: 2 üniversite bitirdim bende. Ne olacak şimdi ? hadi okuduğumuz bölümleri de yazalım hangimiz daha zekiyiz..

Töbe töbe.

2. Not : Telefonunu Mhl portundan bağlıyorsun televizyonuna mousenle kullanıyorsun. Bak gene bir şeyler öğrendin benden

@TuRaN.z

Sitenin sahibi gibi davranmak mı??? sana fazlasıyla tolerans gösterdim emin ol senin beğendiğin ve eksi yönlerini göremediğin bir cihazı tavsiye etmedim diye mi objektif değilim bendeki gozlukler panaromik ama sendeki sadece burnunun dikini gosteriyor onu biran evvel değiştir.sonuncta bu bir telefon onu ona bagla sonra baska biseye bağla mouse bagla voltranıda oluştur senden bir şey öğrenmek...Allah korusun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 1 Temmuz 2011; 8:20:52 >
  • Şu cihazların fiyatları biraz daha uygun olaydı. Ahh ahh...
  • @Andulin266
    @svideoz

arkadaşlarr bir telefon yüzünden neden birbirinizin kalbini kırıyorsunuz???

bir taraf diyor en iyisi bu diğer taraf diyor yok bu !!!

"en iyi cihaz" diye birşey yoktur, kime göre en iyi ve neye göre en iyi?????

GALAXY SII & SENSATION arasında kalan bir kişi;

* İşlemci ve RAM hızına, internette çok hızlı gezinmeye, menüler arasında hızlı dolaşmaya
    * Dahili hafızanın yüksekliğine
    * Fotoğraf kalitesine, video kalitesine, led flash performansına
    * Ses kalitesine
    * Telin hafifliğine & inceliğine
    * Ekranın görüntü kalitesine
    * Harici bellek bağlanabilmesine
    * HD filmlerde hiç takılmamasına, tüm mkv filmleri sorunsuzca oynatmasına
    * Konuşma ve bekleme süresinin yüksekliğine vs...

bakıyorsa SII'yi tercih eder, ona göre en iyi cihaz SII'dir.

* Malzeme kalitesine
    * Arayüzün görselliğine vs...

bakıyorsa da SENSATION'ı tercih eder, en iyi cihazda odur.

olumsuz yönlerine değinirsekte;

GALAXY SII
    * Kasa yapısında kullanılan plastik malzeme oldukça kaliteli de olsa, verdiği hissiyat rakiplerine oranla düşük kalıyor.
    * Bütün cihazlar ısınıyor, ancak SII çok ince olduğundan ısıyı kullanıcıya fazla hissettiriyor.
    * Yine cihaz çok ince olduğundan, bazı kullanıcılar için foto & video çekmek ilk aşamada sorun olabiliyor.
    * MicroSD kart yuvasına ulaşmak için bataryayı çıkarmak gerekiyor.

SENSATION
    * Alüminyum kasa yapısı kaliteli malzeme hissi verse de, bu cihazda çok fazla ağırlığa sebep oluyor.
    * Arayüzde gezinirken ve bazı HD videoları izlerken takılmalar yaşanabiliyor.
    * Foto kalitesi rakiplerinin çok altında kalıyor.
    * MicroSD kart yuvasına ulaşmak için arka kapağı çıkarmak gerekiyor.

ancak bu iki cihaz "bütün detaylarıyla" masaya yatırılıp genel bir karşılaştırma yapılırsa, bu karşılaştırmanın galibini tahmin etmek zor olmasa gerek. büyük siteler tarafından yapılan reviewlardan çıkan sonuçlara bakılırsa genel anlamda hangi cihazın daha iyi olduğu açıkça görülebilir...

bu iki cihaz arasında kalan arkadaşlara, az da olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _extreme_ -- 1 Temmuz 2011; 10:04:09 >
  • SGS II veya Sensation.Bence ikisinden hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

Orijinalden alıntı: Andulin266

@svideoz

Töbe töbe.

@TuRaN.z

Sitenin sahibi gibi davranmak mı??? sana fazlasıyla tolerans gösterdim emin ol senin beğendiğin ve eksi yönlerini göremediğin bir cihazı tavsiye etmedim diye mi objektif değilim bendeki gozlukler panaromik ama sendeki sadece burnunun dikini gosteriyor onu biran evvel değiştir.sonuncta bu bir telefon onu ona bagla sonra baska biseye bağla mouse bagla voltranıda oluştur senden bir şey öğrenmek...Allah korusun

telefon yüzünden bu kadar tartışmaya gerek yok.herkesin zevki , parası kendine. kimi için donanım önemlidir. kimi için yazılım desteği , ara yüzü , malzeme kalitesi vb.. önemlidir.

ben eski bir samsung kullanıcısı olarak düşüncelerimi yazdım. katılanda olur , katılmayanda. milleti zorla ikna etmeye gerek yok.

herkes aldığı telefonu güle güle kullansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

quote:

Orijinalden alıntı: Tanarri
    büyük bi keyifle izledim azınıza elinize kolunuza sağlık çok güzel paylaşımlı bi video olmuş ve sonuç olarak kendime şunu çıkarttım açıkcası içimdeki samsung gs2 ateşi bi anda sönü verdi gitti ısınma büyük bi problem yoksa çözünürlük felan çokda mühim değil ama bu telefon kesinlikle tegra 2 ile gelmeliydi motorola atrix 4g olsun lg ox2 olsun tegranın nakadar iyi bi işlemci olduğunu ortaya koyuyo ki iki telefonun incelemesinde de ısı sorunu karşılasmadığınızı söylediniz şahsi fikrim en kısa zamanda tegra 2 işlemcisi olan güzel bi telefon bulup almak bu lg olmuycaktır ama keşke samsung bu hayalimizi gerçek kılasaydı çünki oyun büyük bi önem taşıyo benim acımdan şahsen nvidia daki oyun desteği tartışılmaz ki mobil platformda çok önü açık tegra alır başını gider gibime geliyo.. tekrar teşekkürler inceleme için.

Root yapip tegra zone oyunlarini galaxy s2. De bile oynaya bilirsiniz ayrica galaxy s2 deki islemci tegra 2 den daha performansli

Root yaptıktan sonra ne anlamı kaldı bu işin video da dediği gibi direk alıp çalıştırmak varken ayrıca bu root desteği ile açma nereye kadar gider meçul ayrıca s2 deki 200mhz fark hiç mi hiç ilgimi çekmiyo ha hız farkı 200mhz den gelmiyo mimariden geliyo derseniz valla oyun dışarıda bırakırsak hangi uygulama olursa olsun arda gözle görülür bi hız farkı olmuycaktır
  • sensationun galaxy'den iyi olduğunu söyleyen arkadaşlar, bu saydığı artılarlarla çok rahat ıphone 4'ünde sensationdan daha iyi olduğunu kabul etmeliler bence.
    kasa kalitesi, çözünürlük(çünkü ıphone 3.5 inçlik ekrana 960x540'ı sığdırmış), şıklık, oyun vs....
    akıllı telefonlar için en önemli özellik hızdır, takılmamamadır.birde ekran. ama süper amoled plus ekranda çözünürlükteki eksiyi fazlasıyla gideriyor bence.
    Kısacası Notebook hızında çalışan bir telefon. daha ne olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _extreme_

@Andulin266
    @svideoz

arkadaşlarr bir telefon yüzünden neden birbirinizin kalbini kırıyorsunuz???

bir taraf diyor en iyisi bu diğer taraf diyor yok bu !!!

"en iyi cihaz" diye birşey yoktur, kime göre en iyi ve neye göre en iyi?????

GALAXY SII & SENSATION arasında kalan bir kişi;

* İşlemci ve RAM hızına, internette çok hızlı gezinmeye, menüler arasında hızlı dolaşmaya
    * Dahili hafızanın yüksekliğine
    * Fotoğraf kalitesine, video kalitesine, led flash performansına
    * Ses kalitesine
    * Telin hafifliğine & inceliğine
    * Ekranın görüntü kalitesine
    * Harici bellek bağlanabilmesine
    * HD filmlerde hiç takılmamasına, tüm mkv filmleri sorunsuzca oynatmasına
    * Konuşma ve bekleme süresinin yüksekliğine vs...

bakıyorsa SII'yi tercih eder, ona göre en iyi cihaz SII'dir.

* Malzeme kalitesine
    * Arayüzün görselliğine vs...

bakıyorsa da SENSATION'ı tercih eder, en iyi cihazda odur.

olumsuz yönlerine değinirsekte;

GALAXY SII
    * Kasa yapısında kullanılan plastik malzeme oldukça kaliteli de olsa, verdiği hissiyat rakiplerine oranla düşük kalıyor.
    * Bütün cihazlar ısınıyor, ancak SII çok ince olduğundan ısıyı kullanıcıya fazla hissettiriyor.
    * Yine cihaz çok ince olduğundan, bazı kullanıcılar için foto & video çekmek ilk aşamada sorun olabiliyor.
    * MicroSD kart yuvasına ulaşmak için bataryayı çıkarmak gerekiyor.

SENSATION
    * Alüminyum kasa yapısı kaliteli malzeme hissi verse de, bu cihazda çok fazla ağırlığa sebep oluyor.
    * Arayüzde gezinirken ve bazı HD videoları izlerken takılmalar yaşanabiliyor.
    * Foto kalitesi rakiplerinin çok altında kalıyor.
    * MicroSD kart yuvasına ulaşmak için arka kapağı çıkarmak gerekiyor.

ancak bu iki cihaz "bütün detaylarıyla" masaya yatırılıp genel bir karşılaştırma yapılırsa, bu karşılaştırmanın galibini tahmin etmek zor olmasa gerek. büyük siteler tarafından yapılan reviewlardan çıkan sonuçlara bakılırsa genel anlamda hangi cihazın daha iyi olduğu açıkça görülebilir...

bu iki cihaz arasında kalan arkadaşlara, az da olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu...

öncelikle bana kişisel saldırı yapılmadıkca kimsenin kalbini kırmadım ve şahsı hedef alan sözler sarf etmedim!

asıl konuya gelirsek açıkcası değerlendirmeye çokta tarafsız yaklaştığını düşünmüyorum nedeniyse şunlar;
    *sgs2 ses kalitesi testlerini nerden inceledin htc ye göre değerlendirmen objektif gelmedi lütfen kaynak belirt
    *"kaliteli malzeme hissi versede" demişsin zaten öyle bu sanal bir durum değilki aradaki ağılık farkı 30gr civarı ki aluminyum kasa gözönünde bulundurulursa bu gayet normal
    *her iki kamerada 8mp diğer incelemeleri gözden geçirdiğimde aralarındaki fark kesinlikle çok çok az
    *ekran görüntü kalitesi öncelikle bir bütündür sadece vivid renkler sunmak yada görüş açısını arttırmak o ekranı üstün yapmaz.çözünürlük(dpi) ve piksel yoğunluğu(ppi), doğal renkler sunması çok daha önemlidir.
    *sgs2 için ısı çok önemli bir sorun ürünü yaklaşık bir 10 dakika kadar incelemdim ve bariz ısınma var yaz ayları hesaba katıldığında bu ısı çok daha ciddi sorunlar yaratabilir telefonu yoğun kullanan birisi en basiti ısıya bağlı mhz düşüsü(thermal throttling) nedeniyle kilitlenme donma problemleri yaşayabilir daha önemlisi uzun vadede board arızaları yaşayabilir ki örnekleri çokur.
    *sgs2 nin malzeme kalitesi kötü bu sadece hissiyat değil zira ucuz plastiklerde aynı şekilde kıvrılıp bükülebilir bu kalite göstergesi değilir
    gelelim sensationun eksilerine
    *tüm cihazlar ortalama 1-1.5 gün dayanıyor ancak bataryası daha güçlü olabilirdi
    *sense arayüzü iki ucu keskin bıçak misali işlemciye ekstra yük bindiriyor optimizasyon şart ama çözülemeyecek birşeyde değil(örnek güncellemeler çokca)
    *özellike vaktinin çoğunu açık alanda geçirenler için güneş altındaki performansı sgs2 ye göre kötü(buna optimizasyonda kar etmez)
    *768mb olan ram miktarı 1gb olabilirdi ha bu acayip bir fark yaratır mı oda ayrıca tartışılır
    *video performansı sgs2 ye oranla nispeten kötü mercek yada sensör kökenli sorun değil bitrate arttırılabilir
    sensation en iyisi demedim kendi kriterlerim doğrultusunda tercihimi belirttim adreno220 mali400 gpu sundan çok daha iyi(işlem gücü/sn)ancak 3dmark tarzı endüstriyel bir standartta benchmark olmadığı için yapılan sentetik testler çözünürlük değerlerine göre sensation aleyhine devazvantaj yaratıyor buda bir gerçek bunu kendi masaüstü bilgisayarlarınızdada test edebilirsiniz çözünürlüğü arttırın ve aldığınız fps lere bakın ne demek istediğimi daha iyi anlamış olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 1 Temmuz 2011; 11:24:05 >
  • Samsungun özellikleri çok güzel.Konuşurken bellibir süre sonra beyin ısınıyor bu telefonla beraber fokurdamaya başlar:) Ayrıca power tuşu yanda olduğu için konuşurken yada bir işlem yaparken telefon kapanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

asıl konuya gelirsek açıkcası değerlendirmeye çokta tarafsız yaklaştığını düşünmüyorum nedeniyse şunlar;
    *sgs2 ses kalitesi testlerini nerden inceledin htc ye göre değerlendirmen objektif gelmedi lütfen kaynak belirt
    *"kaliteli malzeme hissi versede" demişsin zaten öyle bu sanal bir durum değilki aradaki ağılık farkı 30gr civarı ki aluminyum kasa gözönünde bulundurulursa bu gayet normal
    *her iki kamerada 8mp diğer incelemeleri gözden geçirdiğimde aralarındaki fark kesinlikle çok çok az
    *ekran görüntü kalitesi öncelikle bir bütündür sadece vivid renkler sunmak yada görüş açısını arttırmak o ekranı üstün yapmaz.çözünürlük(dpi) ve piksel yoğunluğu(ppi), doğal renkler sunması çok daha önemlidir.
    *sgs2 için ısı çok önemli bir sorun ürünü yaklaşık bir 10 dakika kadar incelemdim ve bariz ısınma var yaz ayları hesaba katıldığında bu ısı çok daha ciddi sorunlar yaratabilir telefonu yoğun kullanan birisi en basiti ısıya bağlı mhz düşüsü(thermal throttling) nedeniyle kilitlenme donma problemleri yaşayabilir daha önemlisi uzun vadede board arızaları yaşayabilir ki örnekleri çokur.
    *sgs2 nin malzeme kalitesi kötü bu sadece hissiyat değil zira ucuz plastiklerde aynı şekilde kıvrılıp bükülebilir bu kalite göstergesi değilir
    gelelim sensationun eksilerine
    *tüm cihazlar ortalama 1-1.5 gün dayanıyor ancak bataryası daha güçlü olabilirdi
    *sense arayüzü iki ucu keskin bıçak misali işlemciye ekstra yük bindiriyor optimizasyon şart ama çözülemeyecek birşeyde değil(örnek güncellemeler çokca)
    *özellike vaktinin çoğunu açık alanda geçirenler için güneş altındaki performansı sgs2 ye göre kötü(buna optimizasyonda kar etmez)
    *768mb olan ram miktarı 1gb olabilirdi ha bu acayip bir fark yaratır mı oda ayrıca tartışılır
    *video performansı sgs2 ye oranla nispeten kötü mercek yada sensör kökenli sorun değil bitrate arttırılabilir
    sensation en iyisi demedim kendi kriterlerim doğrultusunda tercihimi belirttim adreno220 mali400 gpu sundan çok daha iyi(işlem gücü/sn)ancak 3dmark tarzı endüstriyel bir standartta benchmark olmadığı için yapılan sentetik testler çözünürlük değerlerine göre sensation aleyhine devazvantaj yaratıyor buda bir gerçek bunu kendi masaüstü bilgisayarlarınızdada test edebilirsiniz çözünürlüğü arttırın ve aldığınız fps lere bakın ne demek istediğimi daha iyi anlamış olursunuz.

* Aynı şarkıyı aynı kulaklıkla (S2 verilen kulaklık) deneme fırsatım oldu ve SII'deki ses kalitesinin HTC'den daha iyi olduğunu gördüm. fırsatınız varsa sizde bi deneyin derim
    * Ağırlığın alüminyum kasadan meydana geldiğini zaten o cümlede belirttim, sende aynı şeyi söylüyosun bu olağandışı bir durum değil ama sonuç olarak bu kasa cihazı çok ağır yapıyor. Aynı örneği daha dün tanıtılan Galaxy Z içinde verebiliriz (135 gr).
    * Her iki kameranında 8 MP olması aradaki farkın çok az olacağı anlamına gelmez. burda Samsung 5 MP kameraya yer verip yine Sensation'dan daha kaliteli çekimler yapabilirdi. şimdi bu mantıkla X2 de FullHD video kaydına sahip, ancak kim diyebilir ki video kalitesinde SII ile arasındaki fark çok çok az !!! Kağıt üzerindeki değerler sizi yanılmasın ki, videoda da bundan özellikle bahsedilmiş...
    * ben ekran üstünlüğünü gözümü ekrana 1 cm yaklaştırıp pikselleri sayarak değil, teli normal seviyede tutarak iki ekranın aynı fotoda bana sunduğu görüntü kalitesi ile anlarım. şu bir gerçek ki, şuanda bir cep telefonunda tüketiciye en iyi görüntü kalitesini sunan ekran Super AMOLED Plus ekranlardır. Bunu ben demiyorum, bütün büyük sitelerde yapılan ekran testlerine bakabilirsiniz. Bu zamana kadar yapılmış en iyi cep telefonu ekranı ibaresine çok rastlayabilirsiniz.
    * Telin ısınması el yakacak kadar abartılı değil yaz ayındayız şuan ve ben İstanbul'un sıcağında çok rahat kullanabiliyorum. Önceden de dediğim gibi her tel ısınır ve sadece SII çok ince olduğundan bunu kullanıcıya diğer cihazlara göre daha fazla yansıtıyor. "Ancak bu öyle abartılı rahatsız edici tarzda değil". Dediğiniz gibi bu sorun belki ileride donmalara boardda yanmaya sebepte olabilir, sonuçta bunlar elektronik cihazlar. Yarın Sensation'ın wireless anteninde, aşırı wireless kullanımından dolayı kronik bir problem ortaya çıkmayacağı garantisini kim verebilir???
    * Ben videolarda sizin izlediğiniz plastiğin bükülmesi katlanmasından bahsetmedim size dikkat edersiniz ki!!! plastik istediği kadar yamulsun benim için bir anlam ifade etmiyor. SII'nin malzeme kalitesine kesinlikle kötü değil, hatta gayet yeterli seviyede bir kasa kalitesine sahip cihaz. videoda da bundan bahsedilmiş ki, bu videodaki dh yöneticilerinin objektif bir karşılaştırma yapmadığını kim söyleyebilir!!! konuya biraz daha objektif bakarsanız daha doğru bilgiler edinebilirsiniz...

Sensation'ın eksileri başlığındaki maddelerine hiç değinmeyeceğim, madde madde cevap vermenin anlamı yok ama yinede SII ile ilgili maddelerine cevap verdim. amacım tartışmak değil zaten bir tel için tartışmaya girmenin anlamı yok...

iyi forumlar...
  • Galaxy S 2 en iyisi demiyorum zaten, her telefonda olduğu gibi Samsung dada hatalar var( Isınma) , Htc Sensation da ( Wifi problemi,Bluetooth üzerinden müzik dinlerken, belli bir tutuş açısında giden şebeke vs.), İphone dada mükemmel diye bir şey yok. Ama ortada bir gerçek var çok iyi olduğu yerlerde saçma sapan yorum yapılıyor, onun üzerine konuşuyorum ve yorumumu yapıyorum, malesef ki anlaşılmıyor. Ben gidip Htc forumuna yorum yapmıyorum, hataları söylemiyorum, Galaxy S 2 alın ne yapacaksınız Htc yi demiyorum. Ya da şu an ki konudaki gibi genel inceleme yapılan yerlerde.

Telefonların mevcut kasası görecelidir zevkler ve renkler misali. Benim için plastik kasa olması avantajdır sizin için değildir. Hafiflik ve incelik benim için önemlidir sizin için değildir. Ama hepsini birden sunuyorsa bu cihaz tabiki de takdire şayandır.

Ekleme: Ayrıca elinizde bulundurduğunuz cihaz 125.3X66.1X8.49mm, bu durumda 30 gr.'ın değeri anlaşılabilir.

elinizde 1 Kg. lık bir cihaz olsaydı 30 gr'ın lafı olmazdı tabiki.

@svideoz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andulin266 -- 1 Temmuz 2011; 12:34:53 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.