Şimdi Ara

Samsung Galaxy S2, HTC Sensation ve LG Optimus 2x karşı karşıya! video inceleme (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
1
Favori
158.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SG2 için güncelleme haberine rastlayan var mı arkadaşlar? yada android güncellemesine?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andulin266

@svideoz

Bana önyargılı diyen insana bak!

Sen kimsin benim bilgimi ölçüyorsun hiç tanımadığın halde, dediğim şu anlamıyorsun anlamak istemiyorsun. Okumak herşey değildir anlayabilmek önemli değil mi Çok iyi anladığın ortada.

Benim istediğimi söyle demiyorum sana, bu telefon herkes tarafından başarılı bulunmuş, gerçekleri değiştiremezsin. Anlayabiliyormusun, ona göre yorumunu yap, yalan yanlış şeylere kapılma.

Banane Samsung'dan, Htc' den, Apple'den teknoloji benim için önemli ve bu telefonda şu an için yapılabilecek her şeyi yapmış. Ortada olan bu.

Bilgini ölçmem için elbette seni yakinen tanimam gerekmiyor yazdıklarını okumak, verdigin tepkileri görmek yazdıklarıma az cok ışık tutuyor anlayistan dem vuruyorsan önce aynaya bak gercekten tarafsız ol. bugüne kadar açtığım konu başlıkları ve verdigim yanıtları okuma zahmetinde bulunursan kim olduğumuda ne kadar tarafsız olduğumuda görebilirsin.

• ozet olarak telefon ne kadar cok isiniyorsa o kadar iyi

lg'ye de cok haksizlik yapildi. lg de gingerbread guncellemesi yayinlamayarak ve inanilmaz yavasliktaki app drawer ile bunu hak etti.

htc'deki kasmalarin da arkaplanda olup bitenlerle birlikte android'de gpu hizlandirmali ui olmadigindan dolayi gerceklestigini dusunuyorum. sense guzel ama bir o kadar da bol grafikli agir bir arayuz. haliyle cpu yuku artinca takilmalar basliyor.
  • Samsung beklediği kadar satamazmış falan filan,boş boş konuşuyor resmen ön siparişlerle sattı satacağnı nerdeyse.Fanboyluğun alemi yok.S2 ön incelemesinde de saçmalamış burda devam ediyor yarın başka bir S2 konusunda da devam edecektir.Çünkü sindiremiyor,Samsung böyle bir cihaz yapamazdı onun gözünde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: no_fear78
    quote:

Orijinalden alıntı: C.@.N

Bu isin sonu nereye varacak merak ediyorum.bit kadar ekranlarda 720p-1080p videolar, bit kadar sensörlerle 1080p videolar. Bide 3D video çıktı basımıza.bugün 2 çekirdek seneye 4 çekirdek.tüketim çılgınlığında son nokta.bu devirde telefon akacaksanız ya iOS ya da android olacak. Eğer kararınız android ise ya htc'nin yada Google'ın ürettirdigi telefonları tercih edin. Çünkü bence en önemli konu satış sonrası yazılımdan destek.bu konuda Samsung , Lg , Se , Motorola vb.. firmalar bu konuda çok kötü.diğer bir önemli konu ise malzeme kalitesi ve dokundugunuzda size verdigi kalite hissi.bu konuda Apple ve Htc çok başarılı.eğer interneti yogun sekilde kullanıyorsanız bir diğer kriterde yüksek çözünürlük olur.gercekten çok farkediyor. İnterneti geçtim telefonda ki ikonlarda bile büyük farklar oluyor. Tüketim çılgınlığına gerek yok.

% 100 katılıyorum. Yıllarca nokia kullandım sağolsun hiçbir fw den bizi mahrum etmedi ama bir samsung i8910HD aldım. Samsung telefona desteği bıraktı ama Custom FW ciler bırakmadı :( Türkiye için sadece 1 güncelleme çıkarttı. Htc ve Nokia yı satış sonrası yazılımsal destek konusunda tek geçerim. HTC bildiğim kadarıyla global bir güncelleme çıkartıyor bu sebepten dolayı 1 adım önde + olarak ta HTC nin kendi arayüzünde görsellik çok başarılı ( benim şahsi görüşüm ) Sgs2 yi teknosa da bol bol inceledim ekran kalitesi muhteşem. Mesajlarda türkçe klavyeyi seçmeme rağmen klavye üzerinde ç ş ğ ü ı yoktu. Gerçi bu sgs2 nin değil android ile ilgiliymiş ( android kullanan arkadaşım söyledi ) bu adroid de tam türkçe klavye imkanı yokmudur ?

Telden yazdığım için yazım biraz garip olmuş:)

Konuda aynı düşüncede olduğumuz bir kaç forumdasimizin olması güzel.herkes tutturmuş bir hız diye anlamak mümkün değil. Bir sieteye 2 saniye geç girsen ne olur? Bugün bunu alacaksın seneye 4 vekirdeklisi sonra 6 ....8 diye gider.her sene paraları saçarsın.

Sizle aynı telefonu kullanmisiz ( i8910hd ) telefonu satın aldıktan sonra Samsungu araki bulasın.destek sıfır , malzeme düzeyi ortalarda.burda da durum aynı Samsung hızlı ere güzel ama Google yeni bir güncelleme yayınladığında Samsung bu güncellemeyi sunacak mı ya da ne kadar sürede sunacak?
    İ8910hd yi kardesime verip kendime iPhone 4 aldım ve iste bu dedim.iste kalite , iste yazılım destegi iste firma.elimdeki telefonun iOS 4 icin guncellemeler alcagini iOS 5 hatta belki kirpilmis bile olsa iOS 6 destegi alacağını , alabileceğini bilmek güzel bir şey. Bu durum android tarafında sadece Google urettirdigi telefonlarda ve htc nin modellerinde mümkün. Samsung ile yaşadığım deneyim sonrası görüşlerim bundan ibaret.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

Orijinalden alıntı: theformul

quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

@theformul sgs2 nin performanslı yada daha hızlı olmadıgını söyleyen yok ama htc den üstünde değil sakin ol sinirlerine hakim ol

sakinim zaten. hem daha hızlı hem daha performanslı ama iyi değil nasıl oluyor o

Hız senin için herseyse problem yok senin için en iyi cihaz sgs2 dir ama tek basına hız benim için kafi değil bunun yanında görsel kalite(sense arayüzü,çözünürlük) bunun yaninda malzeme kalitesi benim için cok önemli o sebeple bana göre sensation daha iyi bir cihaz.

katılıyorum sadece hız ıle degerlendırmemek lazım...

• 54 dk lık videodan sadece hızı mı anladınız.

Tebrikler tebrikler.
  • İnsanlar kişisel tartışmalarını özel mesajlar yoluyla yapmak yerine neden alakasız bir başlık altında defalarca mesaj atarak gövde gösterisi yapmak suretiyle halletmeye çalışıyorlar anlayabilmiş değilim.
  • quote:

54 dk lık videodan sadece hızı mı anladınız.

Tebrikler tebrikler.

Sadece ben değil birçok kisi böyle anlıyor böyle anliyorki sgs2 ile ilgili yorumların %90 inda hızdan bahsediliyor. ukalalığın lüzumu yok 54 dakikada sadece sgs2 den bahsedilmiyor senin anlayamadığın bu işte sadece ona odaklanmışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slicer

İnsanlar kişisel tartışmalarını özel mesajlar yoluyla yapmak yerine neden alakasız bir başlık altında defalarca mesaj atarak gövde gösterisi yapmak suretiyle halletmeye çalışıyorlar anlayabilmiş değilim.

Bunu yapılan cihaz eştirilerine tahammül edemeyip kisisel ve çirkin saldırılarla konu üzerine yazanlara ardından mesajları admin tarafından silindigi halde ısrarla tekrarlayan arkadasa sorman lazım cevap hakkı doğduğu içinde buradan karşılık veriyorum.
  • Samsung sahiplerinin %90 ı resmen fanatiklik yapıyor,telefonunuz en hızlı olabilir fakat en iyi değil. Arada sanki uçurumlar var , öyle bir lanse ediliyor ki şu SGS2 ...
    Anlamadıgım nokta,sanki herkes Samsung, HTC firmasının sahibi gibi davranıyor.. ne olur o ondan üstün olsa ? Para mı kazandırıyor sizlere ? Ve 54 dklık videodan sadece hız bölümünü kesip alıyorsunuz diğer herşeyi umursamadan.. Telefon istediği kadar hızlı olsun ( ki bu hız farkı gündelik hayatta hiçbir şekilde gözlenemez bence ) plastik , 1 yıl önceki ekran teknolojisi , ısınma problemi bunları kimse saymıyor.. Bir yüklenmişsiniz HTC ye gidiyorsunuz.. Tıpkı her çıkan telefonun iPhone ile kıyaslanması gibi.

Nedir yani? Web sayfasını 0.5 saniye sonra açsa ne olur? 1080p video çekiyor hepsi,binanın üstündeki kuşu görseniz ne olur görmeseniz ne olur? UI 0.2 saniye takılsa ne olur? Şahsi fikrim iOS tan çakma arayüz,iPhonedan çakma ve düşük kalitedeki kasa ve tasarım,sürekli ısınan bir telefon,halen pixelleri sayılan , düşük çözünürlük ekran... yalnız hız karın doyurmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghent -- 1 Temmuz 2011; 0:37:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghent

Samsung sahiplerinin %90 ı resmen fanatiklik yapıyor,telefonunuz en hızlı olabilir fakat en iyi değil. Arada sanki uçurumlar var , öyle bir lanse ediliyor ki şu SGS2 ...
    Anlamadıgım nokta,sanki herkes Samsung, HTC firmasının sahibi gibi davranıyor.. ne olur o ondan üstün olsa ? Para mı kazandırıyor sizlere ? Ve 54 dklık videodan sadece hız bölümünü kesip alıyorsunuz diğer herşeyi umursamadan.. Telefon istediği kadar hızlı olsun ( ki bu hız farkı gündelik hayatta hiçbir şekilde gözlenemez bence ) plastik , 1 yıl önceki ekran teknolojisi , ısınma problemi bunları kimse saymıyor.. Bir yüklenmişsiniz HTC ye gidiyorsunuz.. Tıpkı her çıkan telefonun iPhone ile kıyaslanması gibi.

Nedir yani? Web sayfasını 0.5 saniye sonra açsa ne olur? 1080p video çekiyor hepsi,binanın üstündeki kuşu görseniz ne olur görmeseniz ne olur? UI 0.2 saniye takılsa ne olur? Şahsi fikrim iOS tan çakma arayüz,iPhonedan çakma ve düşük kalitedeki kasa ve tasarım,sürekli ısınan bir telefon,halen pixelleri sayılan , düşük çözünürlük ekran... yalnız hız karın doyurmuyor.

browser performanslarinda digerlerinin nasil takildigini gorduk zaten editor bile soyledi coznurlugu yuksek olursa ne olur hiz olmadiktan boyle takildiktan sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

quote:

Samsung sahiplerinin %90 ı resmen fanatiklik yapıyor,telefonunuz en hızlı olabilir fakat en iyi değil. Arada sanki uçurumlar var , öyle bir lanse ediliyor ki şu SGS2 ...

browser performanslarinda digerlerinin nasil takildigini gorduk zaten editor bile soyledi coznurlugu yuksek olursa ne olur hiz olmadiktan boyle takildiktan sonra

Diğerleri 10 saniye fark ile mi takılıyor arkadaşım =) 0.5 saniyelik fark çok önemliyse senin için bilemeyeceğim tabi. Yüksek çözünürlüğü sadece browserda mı kullanıyoruz=?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghent -- 1 Temmuz 2011; 0:43:08 >

• quote:

quote:

quote:

Diğerleri 10 saniye fark ile mi takılıyor arkadaşım =) 0.5 saniyelik fark çok önemliyse senin için bilemeyeceğim tabi. Yüksek çözünürlüğü sadece browserda mı kullanıyoruz=?

o hizi demiyorum internet performansinda sayfani asagi yukari suruklerken takildigina iyi bak arayuz gecislerinde vs evet sensationun cozunurlugu iyi ola bilir amma bu onun ekranin iyi olmasi anlamina gelmiyor ,ayrica cozunurlugu yuksek oldugu icin sensationda bir cok gameloft oyunlari ya acilmiyor ya da full screen olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan azeri -- 1 Temmuz 2011; 0:47:19 >

• quote:

Kullandın da mı pixelleri sayıyorsun,sürekli ısınıyor diyorsun.Ben kullanıyorum ne sürekli ısındığı var ne de pixellerin sayıldığı...Asıl fanatiklik yapan sensin
    Ekleme:TW 3 İos'a benzese de TW 4 benzemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aboxzux -- 1 Temmuz 2011; 0:51:41 >

• quote:

quote:

quote:

onemli olan saniye cinsinden fark degil. sayfada gezerken takilmalarin olmasi kullanici deneyimine olumsuz yansiyor. tek parmak haraketi ile bastan asagi kaydirma yapacakken takilma oldugunda bir kac kere denemek gerekiyor veya bir linkte tiklandiginda ani tepki alamayinca gayri ihtiyari tekrar tiklamak mumkun. bu sefer telefon 2 kere ayni linki yuklemeye calisabiliyor. ornekler cogaltilabilir.

• mesut abinin tanıtımlarını seviyorum ya gerçekten tebrikler önemli noktalara parmak basılmış.
  • quote:

Ciddi anlamda algı probleminiz var.

Sizin anlayabilmeniz için ilkokul dilinde konuşacağım.

@svideoz

İnternet performansı çok başarılı, bunun dışında neler var 1080 P video kaydı yapıyor başarılı olarak, daha sonra fotoğraf kalitesi cep telefonu için tatminkar. Hafiflik mi ? İncelik mi ? Super Amoled Plus ekran mı ? Harici bellek bağlanabilmesi mi ? Cihazına uğraşmadan Bluetooth mouseni bağlayabilmen mi ? Direk 1080 P Mkv dosyanı oynatması mı ?

Ama bunlar senin için ya da sizler için önemli değildir sizin için çözünürlük önemlidir.

Haklısınız haklısınız.

2 üniversite bitirdim sen benim dilimde konuşacak adam degilsin bende bu saatten sonra senin seviyene inecek değilim senin için neyin önemli olduğu umrumda değil açıkcası.benin için telefona USB bellek bağlamak mouse bağlamak (ki kim telefona mouse bağlamak ister orası ayrı) önemli değil şu andan itibaren bana assalayici tek bir cumle daha sarf edersen sana karşı bu kadar anlayisli davranmayacagim sadece mesajların silinmeyecek!!!bana önce "ölü taklidi yapın""sen kim oluyorsun""doktora git" diyen adam şimdi kibar görünmeye çalışıyor siniz sınız la konusuyor sen duruşunu açıkça belli ettin şimdi hiç yan çizme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 1 Temmuz 2011; 1:33:22 >

• quote:

Ciddi anlamda algı probleminiz var.

Sizin anlayabilmeniz için ilkokul dilinde konuşacağım.

@svideoz

İnternet performansı çok başarılı, bunun dışında neler var 1080 P video kaydı yapıyor başarılı olarak, daha sonra fotoğraf kalitesi cep telefonu için tatminkar. Hafiflik mi ? İncelik mi ? Super Amoled Plus ekran mı ? Harici bellek bağlanabilmesi mi ? Cihazına uğraşmadan Bluetooth mouseni bağlayabilmen mi ? Direk 1080 P Mkv dosyanı oynatması mı ?

Ama bunlar senin için ya da sizler için önemli değildir sizin için çözünürlük önemlidir.

Haklısınız haklısınız.

Hocam birbirinizi üzmeyin, bu kadarda büyütülecek bir konu değil sonuçta ikinizde kendi açınızdan haklısınız, yalnız konuyu nerden alıp nereye getirdiniz daha önce aranızda bir şey yaşandımı bilmiyorum ama burada @sivideoz un dediği şeyde bir şeyyokki sadece kendi tahminini yapmış o kadar, ayrıca kusura bakmayın ama sanki siz arkadaşı yanlış anlıyorsunuz gibime geliyor.
    saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 1 Temmuz 2011; 1:26:48 >

• Videoyu hiç sıkılmadan seyrettim ve çok güzel olmuş tebrik ederim.

Bu videodan sonra kararım kesin olarak S2 almak olacaktır ama sensation a da hayran olmamak mümkün değil.S2 kasmaması gayet hızlı olmasına rağmen menü tasarımı herşey çok basit kalmış.Bunu telefona yazılım yükleyerek değiştirebiliyormuyuz yoksa htc menü bakımından daha görsel daha mı zengin?

Not:Optimus diğerlerine göre çok ezik kalmış.LG dava bile açabilir kötülediniz diye.Bence hiç bu incelemeye alınmamalıydı.Onun yerine Xperia Arc'ı koysanız bile yetermiş.(tek çekirdekli olmasına rağmen)

Öyle olsaydı telefonlar şöyle sıralanırdı;

Kullanım rahatlığı ve menüsü bakımından Sensation
    Performans ve kalite bakımından Galaxy S2
    Tasarım bakımından ve hava atmak için Arc :)

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.