Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (3758. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37563757375837593760
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Orijinalden alıntı: Gun Expert

Arkadaşlar telefonumu 4.1.2'ye yükselteceğim ayarlardan güncelleme yok diyor kies'e bağlıyorum bu en son üretici yazılımıdır diyor bir türlü güncelleyemedim.Başka nasıl güncelleyebilirim kısa yoldan ?

Türkiye için 4.1.2 olmadığından bulmaz. 2 3 sayfa geriye doğru gidersen var nasıl yapılacağı.

Hocam,

Ana bant sürümü : I9100XXLPS
    Kernel sürümü : 3.0.15-19100XWLP7-CL340913dpi@DELL134#3
    Yapım numarası : IML74K.XWLP7

hangisi sürümü indirmem uygun olacaktır.Çok kafa karıştırıcı bir olaymış odin falan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Kies güncellendi. Kesin TR 4.1.2 geliyor....

hocam s3 kullanıcısı olarak iki gün içinde geleceğini hissediyorum.şimdiden hayırlı olsun

Türkiye güncellemesi geleceğini hiç sanmıyorum artık hocam. Önceki 4.0.4'ü de Türkiye için vermediler zaten. Sırf bu yüzden ilk ve son Samsung telefonum olabilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem Dengel

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

quote:

quote:

quote:

Mobil datayı kapatınca(wi-fi de kapalı olacak) şarj en az 2 gün gider ;) Eşinizin internetle işi yoksa bu şekilde kullanmasını önerin.

Edit: Bazı mdemler şarjı çabuk bitiririyor. wpa2 şifrelemesi şarjı daha çabuk bitiriyor diye yazanlar olmuştu. Bunun haricinde telefonununzda değerli bilgi mesaj resim video yok ise fabrika ayarlarınıa dön seçeneğinden usb belleği komple sil seçeneğini seçip onaylayın

Nordic Stock rom yüklemeden önce telefonu tamamen formatladım üstad
    Ben bataryada sorun olduğundan işkillenmeye başladım

Telefon pil değerlerine girdiğinde sürekli uyanık görünmüyor değilmi?

yok üstad devamlı uyanık değil.

Bu pil sorunu gibi görünüyor kardeşim :( Çünkü ben telefonu sabah 8 de şarjdan çeksem 3g açık şekilde ve çok az kullanıp akşam 5 te ekrana baksam en kötü %75 e iner. (çok az kullanım dediğim 1-2 mesaj çekmek ve 5-10 dk telefon görüşmesi) Bana göre pilde bir sıkıntı var. Başka arkadaşlar ne der bilemiyorum

Sorun çözüldü
    Şöyle ki

Nordic Stock Rom a Gokhan Moral dahisinin fast dormacy uygulamasını yükledim
    data açık halde artık saatte yuzde 1 - 2 gidiyor

:) Sorunun çözüldüğü için sevindim valla :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rraistlinn

az önce ''samsung push servis'' güncellemesi varmış playde güncelle dedim telefonun ağzına sıçtı. kitledi. bir ara öldü zannettim kapandı açılmıyordu. bataryayı cıkardım taktım açıldı, güçbela kitlenmeden g. kaldırdım (XLS8 İspanya) Sakın güncellemeyin

bende xls8 spain kullanıyorum samsung mağaza üzerinden güncelledim ben sorun olmadı.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar telefonumu 4.1.2'ye yükselteceğim ayarlardan güncelleme yok diyor kies'e bağlıyorum bu en son üretici yazılımıdır diyor bir türlü güncelleyemedim.Başka nasıl güncelleyebilirim kısa yoldan ?

Türkiye için 4.1.2 olmadığından bulmaz. 2 3 sayfa geriye doğru gidersen var nasıl yapılacağı.

Hocam,

hangisi sürümü indirmem uygun olacaktır.Çok kafa karıştırıcı bir olaymış odin falan..

Alıntıları Göster

hangisi sürümü indirmem uygun olacaktır.Çok kafa karıştırıcı bir olaymış odin falan..Yardımcı olacak var mı ? Odinle falan yüklediğimizde garanti dışı kalıyor mu cihazımız ?
  • Arkadaşlar vine diye bir uygulama var androide gelecek mi ne zaman gelecek bilgisi olan var mı? Hep geriden takip ediyoruz bu popüler uygulamaları sırf bu yüzden ios'a geçmeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

quote:

Ciddi olarak soruyorum. 4.2.2 den haberi olan var mi?

var , KENYA dan sonra sıra bizde

Kenya ya tatile gitmek ister misin?

Şaka bir yana 4.1.2 için tr hariç tüm ülkelerin romları yayınlandı.
    Bence üst düzey cihazlara 4.2.2 gelmeden samsung s ye güncelleme vermez.
    LSJ 4.1.2 gibi sızıntı sürüm olursa S4 mini çıktıktan sonra belki zaten android 5 de tanıtılmış olur.
    ----

@Eqx

Bende Siyah kerneli " Amoled Gamma" Ayarını yükseltmek için kullanıyordum".
    Mecburen Philz kullanıyorum.DorimanX kernel bana göre çok sorunlu stabil olmayan reseti bol olan bir kernel 4.1.2 sürümü için konuşuyorum.

Hocam siyah kernel şarj konusunda nasıl?Speedmod mu daha iyidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkandanis

quote:

Orijinalden alıntı: ONALTIKIRKALTI

quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

quote:

Orijinalden alıntı: cumur

quote:

quote:

Çalışan uygulamalar içinde haritalar ve mail exchange'i kapatın, manuel olarak programları açınca bir sorun oluşturmuyor, yabancı bir nexus forumunda okudum denedim şu anda sabah 7.20den beri açık olan telefonda şarjım %85. Stock nordik yeni rom'daki en stabil ve uzun şarjı yakaladık gibi :) bu konuya takıp da her şeyi deneyenler bir baksın...

Haritalar kapatılabilir ama exchange kapatılırsa stock mail uygulamasından mail alınamaz.

exchange servisi harici e-postalar için diye biliyorum ben örneğin şirket mailleri falan gibi stok postaya gmail yada hotmail tanımlıysa sıkıntı olmuyor yanlışmı biliyorum acaba ?

hotmail ve outlook da exchange kullanıyor kapatırsanız harici mailler dışında bunlarda da sıkıntı olur

Yok valla, gmail çatır çatır alıyor, exchange olayı serverda kurulu şirket mail hesabı için kullanılıyor genelde... şu an bende kapalı ve gmailde sorun yok.

Gmail, exchange hizmetini kendi uygulaması içinde çalıştırıyor onu kapatmanın yolu yok. Exchange Hizmetleri stock mail uygulaması içindir. Kapatın, maillerin gelmediğini göreceksiniz.

Zaten stock mail yani romla yüklü gelen samsung mail programından bahsetmiyoruz, gmail uygulaması diye taaa en başta belirttim. Şirket maili kullanılmıyorsa, exchange kapatılırsa gmailin kendi uygulamasından gmaildeki maillerinizi kontrol edebiliyorsunuz.

• ParanoidAndroid geri çekilden 3.1 sürümün ardından 3.15 sürümü ile geri döndü.
  • günaydın arkadaşlar taiwan sürümünü yükleyen varmı acaba kulklananlardan fikir alabilirmiyiz

bir de birşey daha soracaktım ben son çıkan nordiçi kullanıyorum gelen sms ler 2 parçalı olarak geliyor yani uzun olan sms ler türkcellden oyle geldi dün daha öncede olmuştu sanırım

teşekkürler.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sciroccom

quote:

quote:

quote:

quote:

Ciddi olarak soruyorum. 4.2.2 den haberi olan var mi?

var , KENYA dan sonra sıra bizde

Kenya ya tatile gitmek ister misin?

Şaka bir yana 4.1.2 için tr hariç tüm ülkelerin romları yayınlandı.
    Bence üst düzey cihazlara 4.2.2 gelmeden samsung s ye güncelleme vermez.
    LSJ 4.1.2 gibi sızıntı sürüm olursa S4 mini çıktıktan sonra belki zaten android 5 de tanıtılmış olur.
    ----

@Eqx

Bende Siyah kerneli " Amoled Gamma" Ayarını yükseltmek için kullanıyordum".
    Mecburen Philz kullanıyorum.DorimanX kernel bana göre çok sorunlu stabil olmayan reseti bol olan bir kernel 4.1.2 sürümü için konuşuyorum.

Hocam siyah kernel şarj konusunda nasıl?Speedmod mu daha iyidir?

@1080p dorimanx kernelde stabiliteyi sağlayabilirse açık ara en iyi kernel olur, ama dediğin gibi donma sorunları, wifi toggle problemleri falan bezdiriyor haklısın.

@sciroccomhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1682765

bu linkte kernellerin şarja olan etkilerini görebilirsiniz. Çok büyük farklar yok.
  • @eqx dorimanX stweaks de çok fazla ayar mevcut.Ekran rengi değişme, Zipalign, DB optimizasyonları yani çok fazla şey.
    Ben ICS de hep DorimanX kullandım.
    O zamanlar siyah kernel de ki stwaeks şimdiki kadar gelişmemişti.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

quote:

Orijinalden alıntı: cumur

quote:

quote:

Çalışan uygulamalar içinde haritalar ve mail exchange'i kapatın, manuel olarak programları açınca bir sorun oluşturmuyor, yabancı bir nexus forumunda okudum denedim şu anda sabah 7.20den beri açık olan telefonda şarjım %85. Stock nordik yeni rom'daki en stabil ve uzun şarjı yakaladık gibi :) bu konuya takıp da her şeyi deneyenler bir baksın...

Haritalar kapatılabilir ama exchange kapatılırsa stock mail uygulamasından mail alınamaz.

exchange servisi harici e-postalar için diye biliyorum ben örneğin şirket mailleri falan gibi stok postaya gmail yada hotmail tanımlıysa sıkıntı olmuyor yanlışmı biliyorum acaba ?

hotmail ve outlook da exchange kullanıyor kapatırsanız harici mailler dışında bunlarda da sıkıntı olur

Yok valla, gmail çatır çatır alıyor, exchange olayı serverda kurulu şirket mail hesabı için kullanılıyor genelde... şu an bende kapalı ve gmailde sorun yok.

Gmail, exchange hizmetini kendi uygulaması içinde çalıştırıyor onu kapatmanın yolu yok. Exchange Hizmetleri stock mail uygulaması içindir. Kapatın, maillerin gelmediğini göreceksiniz.

Zaten stock mail yani romla yüklü gelen samsung mail programından bahsetmiyoruz, gmail uygulaması diye taaa en başta belirttim. Şirket maili kullanılmıyorsa, exchange kapatılırsa gmailin kendi uygulamasından gmaildeki maillerinizi kontrol edebiliyorsunuz.

Çalışan uygulamalarda bir tek Exchange hizmeti var o da stock uygulamanın. En başta Gmail'i belirtmediğiniz için alıntı yaptım zaten. O zaman sorun yok :)
  • quote:

hangisi sürümü indirmem uygun olacaktır.Çok kafa karıştırıcı bir olaymış odin falan..Yardımcı olacak var mı ? Odinle falan yüklediğimizde garanti dışı kalıyor mu cihazımız ?

Ustune alınma ama biktik artik bunu soranlardan. Onceki 3 4 sayfada var detayli anlatim. Forumda arama yapin. Daha 3 4 sayfa geride benim ekledigim anlatim var.

• arkadaşlar taiwan sürümünü yükleyen varmı acaba kulklananlardan fikir alabilirmiyiz şarj stabilite falan

bir de birşey daha soracaktım ben son çıkan nordiçi kullanıyorum gelen sms ler 2 parçalı olarak geliyor yani uzun olan sms ler türkcellden oyle geldi dün daha öncede olmuştu sanırım... birde daha önceleri hiç yaşamamıştım ama telin çekim gücü azaldı cepte ve kapalı alanlarda çok az çekiyor hatta bazen hiç çekmiyor...

teşekkürler.....
  • Arkadaslar haberiniz var mi bilmiyorum ancak Samsung S3 mini'lerden kilit ekranindaki su efektini kaldirmis guncellemeyle. Biz S2 vermedi diye uzulurken adamlar olan ozelligi kaldirmis. Saka gibi

• quote:

Arkadaslar haberiniz var mi bilmiyorum ancak Samsung S3 mini'lerden kilit ekranindaki su efektini kaldirmis guncellemeyle. Biz S2 vermedi diye uzulurken adamlar olan ozelligi kaldirmis. Saka gibi

Çıktığından beri eşim kullanıyor ama bizde zaten yoktu piyasaya sürülmeden kaldırıldı herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

arkadaşlar taiwan sürümünü yükleyen varmı acaba kulklananlardan fikir alabilirmiyiz şarj stabilite falan

bir de birşey daha soracaktım ben son çıkan nordiçi kullanıyorum gelen sms ler 2 parçalı olarak geliyor yani uzun olan sms ler türkcellden oyle geldi dün daha öncede olmuştu sanırım... birde daha önceleri hiç yaşamamıştım ama telin çekim gücü azaldı cepte ve kapalı alanlarda çok az çekiyor hatta bazen hiç çekmiyor...

teşekkürler.....

Şuan indiriyorum taiwan zslsj sürümünü yarım saate yüklemiş olurum yüklemeden sonra bilgilendiririm sizi
  • 
Sayfa: önceki 37563757375837593760
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.