Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (1389. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13871388138913901391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: efkinos

Merhabalar, dolpin web uygulamasi olsun, sII'nin kendi tarayicisi olsun bunlarda dns ayarlarini degistirme varmi? yada baglandigim wlan aginin dns ayarlarini telefonda nasil degistirebilirim?

Marketten setdns adlı uygulamayı indirin tek ayarlama ile tüm tarayıcılar için dns değişsin
  • talkback uygulaması (com.google.android.marvin.feedback) beklenmedik biçimde durdu diye bir hata mesajı alıyorum bu nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efe

quote:

Merhabalar, dolpin web uygulamasi olsun, sII'nin kendi tarayicisi olsun bunlarda dns ayarlarini degistirme varmi? yada baglandigim wlan aginin dns ayarlarini telefonda nasil degistirebilirim?

Marketten setdns adlı uygulamayı indirin tek ayarlama ile tüm tarayıcılar için dns değişsin

Sanırım root istiyor setdns programı. Gayet kullanışlı tavsiye ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

quote:

quote:

Sanırım root istiyor setdns programı. Gayet kullanışlı tavsiye ederim..

Evet hocam cihaz rootlu olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfcaglar

arkadaşlar buna bakın bence... sanki bilgi eksikliği var gibi limitlerde....

Tüketici Hakem Heyetleriyle İlgili Sınırlar

Tüketici hakem heyetine zorunlu başvuru sınırı 01.01.2012'dan başlayarak 1.161,67 TL,

Büyükşehir statüsünde bulunan illerde faaliyet gösteren il hakem heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin alt parasal sınır 01.01.2012'dan başlayarak 3.032,65 TL'dir.

*2012 yılı değerleri, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 22. maddesindeki usule göre Üretici Fiyatları Endeksinde meydana gelen ortalama % 12,58 (oniki virgül ellisekiz) oranında artış esas alınarak belirlenmiştir.

teşekkürler. bunu yazmasaydın vazgeçmiştim. az önce şikayet başvurumu yaptım tüketici hakem heyetine.fatura bedelinin tamamını istedim. 1.5 - 2 ay sürebilir dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erci501

quote:

Orijinalden alıntı: mfcaglar

arkadaşlar buna bakın bence... sanki bilgi eksikliği var gibi limitlerde....

Tüketici Hakem Heyetleriyle İlgili Sınırlar

Tüketici hakem heyetine zorunlu başvuru sınırı 01.01.2012'dan başlayarak 1.161,67 TL,

Büyükşehir statüsünde bulunan illerde faaliyet gösteren il hakem heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin alt parasal sınır 01.01.2012'dan başlayarak 3.032,65 TL'dir.

*2012 yılı değerleri, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 22. maddesindeki usule göre Üretici Fiyatları Endeksinde meydana gelen ortalama % 12,58 (oniki virgül ellisekiz) oranında artış esas alınarak belirlenmiştir.

teşekkürler. bunu yazmasaydın vazgeçmiştim. az önce şikayet başvurumu yaptım tüketici hakem heyetine.fatura bedelinin tamamını istedim. 1.5 - 2 ay sürebilir dediler.

ne demek kardeşim tüketiciyi yalnız bırakmazlar... herşey tüketicinin yanında, rahat olun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sdbss

quote:

Orijinalden alıntı: mehipek

quote:

Orijinalden alıntı: ali_kayhan13

quote:

Orijinalden alıntı: seFaßjk

quote:

Orijinalden alıntı: ali_kayhan13

Ben de dün itibariyle cihazı kullanmaya başladım ancak telefon dünden bu yana bir defa ara yüzdeyken, 3-4 defa da çeşitli uygulamalardayken donup kaldı. Hiçbir tuş işlemiyordu. Mecbur pili çıkardım ya da power tuşuna uzun uzun basarak hallettim.

Buna ek olarak İngilizce forumlarda arattığım ve Sleep of Death (SOD) denen bir sorun da yaşıyorum. Diyelim telefonu kullanmıyorum, ekran kapanıyor. Daha sonra yine hiçbir tuş işlemiyor telefonda. Bu sorun da 4-5 defa olmuştur dünden beri. En son Load Monitor diye bir uygulama yükleyin yazmışlar yabancı forumlarda, onu yükledikten sonra henüz bu sorunu yaşamadım ama kimi yerlerde de sorunun ana kartta olduğunu belirtip değişim isteyin diye belirtmişler.

Ayrıca gece telefonu prizden şarj edeyim dedim. Kapatıp şarja taktım. Sabah uyandığımda ekranda ilk gelen Samsung Galaxy SII yazısı sürekli gidip geliyordu. Yani telefon açılmak istiyor da açılamıyor gibi.

Telefonu Vatan Bilgisayar'dan alındığı gibi kullanıyorum. Bir tek Android 2.3.5'e update ettim KIES üzerinden o kadar. Ama 2.3.3'te de 2.3.5'te de bahsettiğim sorunları yaşadım.

Bu üç sorundan herhangi birilerini yaşayıp da yardım etmek isteyen olursa sevinirim arkadaşlar.

ßen senin yerinde olsam direk değişim isterdim bu vatan bilgisayar ile ilgili şikayetler çoğalmaya başladı oldum olası pek sevemedim zaten hiçbir alışverişimde olmadı biçok arkadaşın aksine ben hepsiburadayı daha çok seviyorum telefonumu da ordan aldım zaten nazar değmesin gayette memnunum :)

Dün yukarıdaki sorunlardan bahsetmiştim, şimdi daha vahim bir şey keşfettim. Bana Vatan Bilgisayar'dan sıfır diye satılan telefon meğer önceden başka birine satılmış, hatta teknik servise bile gitmiş.

Bugün IMEI numaramla Samsung Servis Merkezlerinin birinde araştırma yaptığımda telefonumun daha önce o serviste tamir gördüğü sonucuna ulaştım. Aradım, teyit ettim, telefon bana satılmadan 1 ay önce o servisten tamir sonrası çıkışını yapmış. IMEI aynı, tamire gönderen Vatan Bilgisayar. Sordum, bu durum normal mi diye, cevap tabii ki hayır.

Sonuç olarak Vatan Bilgisayar daha önce sattığı ve daha sonra iade aldığı tamir görmüş bir telefonu bana sıfır diye satmıştır.

Şimdi servis merkezinden resmi ve tarihli tamir kaydı aldım, fatura ve tüm belgelerle gidince akşam Vatan Bilgisayar ne yumurtlayacak bakalım.

Bu olayı Samsung'a bildirdiniz mi, şikayette bulundunuz mu? Bu insanları kandırmaktır. Elinizden gelirse Vatan bilgisayar aleyhine dava açabilirsiniz. Sen, ben, o, bu susarsa bunlarda aynı tas aynı hamam devam ederler.

Ve bu konuyu ayrı bir başlıkta işlerseniz daha iyi olur.

Arkadaslar telefonu alırken 2 tane kapalı bant var biri samsung biride tedarikci firmanın(telpa vs..) bunlardan biri yırtık ise o üründen uzak durun bir arkadasim bu şekilde bir urun aldi bende olmayan her türlü probleme sahip gerci bende hic problem yok.
    Sizin durumunuzda ben olsam vatana gider ücret iadesi isterim kesinlikle değişimi kabul etmem, teknik servisten daha önce tamir gormustur diye belge almissiniz elinizde faturada var her türlü avantajlı durumdasınız. Benim elimde boyle bir koz olsa iade alsam dahi ben sonuna kadar ugrasirim ama herkesin zamanı olmayabilir elbette.

Vatan Bilgisayar dün hatasını kabul etti ve uğraştırmadan telefonumu yenisiyle değiştirmeyi kabul etti arkadaşlar. Tabii Samsung Servis Merkezi'nden alınan belge ortada olunca konuşacak pek bir şey kalmıyor.

Olaydan Samsung Servis Merkezi'nin haberi var. Zaten Destek Bilişim (Samsung Servis Merkezi) Ankara ve Adana şubelerinin yardımı olmasa bu kadar kolay değişimi kabul etmeyebilirdi Vatan. Samsung Türkiye'ye de mail atacağım konuyla ilgili.

İade istemedim çünkü S2 sorunsuz olduğu sürece muhteşem bir telefon ve Vatan'a ödediğim parayı geri alsam başka yerden S2 almak için üstüne eklemem gerekiyor. Bana sorunsuz bir S2 versinler de sonrasında benim muhatabım sadece Samsung olacak zaten. :)
  • Tum galaxy 2 kullanicilara bir sorum var. "Bu telefonu alma amaciniz nedir" :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniczeki

Tum galaxy 2 kullanicilara bir sorum var. "Bu telefonu alma amaciniz nedir" :D

beyzbol sopası olarakta kullanabiliyorum :D
  • @soniczeki

ben 3-4 yılda bir telefon değiştiririm, aldım mı da en esnek, en iyisini almaya çalışırım. nokia 6600 rezaletinden sonra, se k810i alıp kafamı dinlemiştim. Ancak 4 sene kullandım ve adam akıllı bir akıllı telefona geçme vakti gelmişti, hem üzerinde yazılım geliştirilebilecek, hem de sürekli online kalmak için piyasanın en iyi telefonunu aldım.

senin sorma nedenin ne?
  • quote:

quote:

Tesekkurler. Ancak trialmis, en azindan yorumlarda oyle yaziyordu...

• quote:

Boyle tuhaf tuhaf sorular sormanizin sebebi nedir. arkadaslar boyle ne amacla soruldugu belli olmayan sorulari dikkate almayalim lutfen. kimisi geliyor cihaza keyfi camur atiyor. yok o telefon mu iyi bu mu iyi. yok sizde bu ozellik yok ben almam. Neden bu telefonu kullaniyorsunuz.
    forumun kalitesini dusurmeyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkjb

quote:

Orijinalden alıntı: wafwaf

quote:

Orijinalden alıntı: wafwaf

Arkadaşlar bu cihazı alıcam bu hafta fakat alırken bana root edip versinmi yoksa aldığım gibi kullanayımmı? root ederse hangi sürümünü fln yüklesin?

Not: İlk defa samsung kullanıcam.

Arkadaşlar kimsenin bilgisi yokmu:)

normal al kullan, root istersen sonra kendin de yaparsın, zor birşey değil

http://yesilcin.com/root-nedir-ne-ise-yarar-nasil-yapilir-t155.0.html

Dostum Root yapmadanda kendini güncellemiyormu bu cihaz? yani riske atmaya gerek varmı:) birde 1100tl'ye dubai alıcam alırken nelere dikkat edeyim?
  • quote:

quote:

quote:

Ayrıca program kurup RAM ve batarya tüketmenin alemi yok bu iş için, telefonda zaten var bu özellik.

Bilmeyenler için

Ayarlar
    Kablosuz ve Ağ
    Wifi Ayarları
    Sol tuş(Seçenekler) - Gelişmiş
    Statik IP kullan işaretle
    IP Adresi: Cihazın aldığı IP adresi üstteki satırlarda yazar.
    Ağ geçidi: Modemin IP adresi, PC den ipconfig le öğrenebilirsin
    Ağ Maskesi : 255.255.255.0
    DNS1: 8.8.8.8 (veya istediğin doğruluğundan emin olduğun DNS adresi)
    DNS2: 8.8.4.4 (veya istediğin doğruluğundan emin olduğun DNS adresi)

IP Adresin doğruysa cihazı kapatıp açmaya bile gerek olmadan DNS değiştirir.

Kolay Gelsin
  • @optimus 1

arkadaşım seninle aynı fikirdeyim ancak böyle çıkıp kendini bilmezin biri saçma sapan sorular sordu, sert tepki verdim... eleman ters ters konuştu durdu. sonra 3 sayfa boyunca beni tartıştık. hiç gerek yok. biz yazalım o da gitsin...
  • @aydink_1903
    Benimde işime yaradı teşekkürler, şimdiye kadar sadece dns ayarlarını degiştirip denemiştim işe yaramamıştı sizin mesajınızı okuyunca birde ip gateway falan onlarıda ekleyim dedim bu sefer oldu. Olmuyor diye bıraktıgım bir konuydu.
  • quote:

marjinal olmak.
  • @ali_kayhan13
    ben sizin yerinizde olsam elinizdeki belgeleri bilgisayar ortamına aktarıp bütün tv kuruluşlarına, gazetelere, teknoloji sitelerine, ve aklıma gelen her türlü yere çoklu mail atardım. Amaç sesinizi yükseltmek, en kötü bir teknoloji sitesinde küçük bir haber bile çıksa bunu 3 kişi okusa bile bu başarıdır. Avrupada bu tarz olaylar için adamın anasını ağlatıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canber_k

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Orijinalden alıntı: canber_k

galaxy s2de mesaj veya arama geldikten sonra ekranı açmadan anlayabileceğimiz bir uyarı ışığı var mı arkadaşlar? telefonu o kadar kurcaladım ama içinde hat takılı olmadığı için bu soruya cevap bulamadım haliyle

Maalesef bende bunun eksikliğini hissediyorum. Ben almadan önce androidli telefonlarda standart oluyor sanıyordum bi bizde yok sanırım.

hadi ya. buna üzüldüm. çok büyük eksiklik olmuş.

Telefonunuza uygun kernel attıgınız taktirde BLN uygulamasını marketten indirerek kullanabilirsinz. Böylece mesaj mail bildirim geldiği zaman dokunmatik tuşlarınız yanar ekran açılmadan. Kernel falan atmak istmeiyorum orjinal kullanmak istiyorum diyorsanız noled diye bir uygulama vardı sanırım onu deneyebilirsiniz. Ben BLN kullanıyorum, ekran ışıgını da mesaj geldiginde açılmamaya ayarladım mesaj gelse bile ekran açılmıyor mesala sadece dokunmatik tuşlarım yanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

quote:

quote:

quote:

Ayrıca program kurup RAM ve batarya tüketmenin alemi yok bu iş için, telefonda zaten var bu özellik.

Bilmeyenler için

Ayarlar
    Kablosuz ve Ağ
    Wifi Ayarları
    Sol tuş(Seçenekler) - Gelişmiş
    Statik IP kullan işaretle
    IP Adresi: Cihazın aldığı IP adresi üstteki satırlarda yazar.
    Ağ geçidi: Modemin IP adresi, PC den ipconfig le öğrenebilirsin
    Ağ Maskesi : 255.255.255.0
    DNS1: 8.8.8.8 (veya istediğin doğruluğundan emin olduğun DNS adresi)
    DNS2: 8.8.4.4 (veya istediğin doğruluğundan emin olduğun DNS adresi)

IP Adresin doğruysa cihazı kapatıp açmaya bile gerek olmadan DNS değiştirir.

Kolay Gelsin

Bahsettiğiniz ayar Wi-Fi üzerinde DNS kullanmak için. Diğer arkadaşın bahsettiği yöntem ile 3G üzerinde de DNS kullanılabiliyor. Demek istediğim program gereksiz değil.
  • 
Sayfa: önceki 13871388138913901391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.