Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (1390. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13881389139013911392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    recovery'den flash'la derken sizde cwm yüklü olduğunu varsaymışlar sanırım. CWM yüklenmeden hiç 3 tuş denemedim orda var mı böle bir zımbırtı bilmiyorum ama o verilen linkte zip dosyasını telefonunza atıyorsunuz sonra 3 tuş yöntemi ile tel kapalı iken ses açma + fiziksel tuş + güç düğmesi ile recovery moda geçip ordan install zip falan deyip menulerden devam edip hallediyorsunuz cwm'de. Orjinalde hiç girmedim nasıl bilmiyorum ama siz bir deneyin belki gene vardı bu mantık.

edit: mesajları alttan okuyarak geliyorum sadece flash'lama yolunu anlattım problemiz ne verilen linkte ne var gibi ayrıntıları bilmiyorum. Kolay gelsin.
  • Arkadaşlar şu iphonede ACTİON MOVİE FX diye bir uygulama var bunu Android'e uyarlayabilecek biri varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wafwaf

quote:

Orijinalden alıntı: wafwaf

Arkadaşlar bu cihazı alıcam bu hafta fakat alırken bana root edip versinmi yoksa aldığım gibi kullanayımmı? root ederse hangi sürümünü fln yüklesin?

Not: İlk defa samsung kullanıcam.

Arkadaşlar kimsenin bilgisi yokmu:)

Sıfır alcaksan garantili, al kullan hiç root falan yaptırma ilk kez android kullanıyorsan zaten sana bu hali ile aylarca yeter eksikligini hissetmezsin sorna istemsiz root işlerine girersin zaten. Insanlar alır almaz root işlerine dalıyor ama defalarca söyledim ve söylende. Eger normal bir kullanıcı iseniz işletim sistemini çok incelemeden telefonun donanım görünüş ve diger zımbırtı özelliklerini baz alarak bu telefonu alıyorsanız gayet root'suz sizi idare eder.

Root yaptım ne oldu,
    Program ve oyunlarda reklamları kaldırabilirsiniz. (yapmazsan öldürmez)
    Dokunmatik tuşları bildirim ışıgı olarak kullanabilirsiniz mesaj arama mail geldikçe. (yapmazsan öldürmez)
    İşlemciyi, ekran çipini hız aşıttırma alçatma yapabilirsiniz performans ve batarya için (yapmazsan öldürmez)

şu an için aklıma gelen bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onbeskarakterli

quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

quote:

Orijinalden alıntı: efkinos

quote:

Orijinalden alıntı: Efe

quote:

Merhabalar, dolpin web uygulamasi olsun, sII'nin kendi tarayicisi olsun bunlarda dns ayarlarini degistirme varmi? yada baglandigim wlan aginin dns ayarlarini telefonda nasil degistirebilirim?

Marketten setdns adlı uygulamayı indirin tek ayarlama ile tüm tarayıcılar için dns değişsin

Tesekkurler. Ancak trialmis, en azindan yorumlarda oyle yaziyordu...

Ayrıca program kurup RAM ve batarya tüketmenin alemi yok bu iş için, telefonda zaten var bu özellik.

Bilmeyenler için

Ayarlar
    Kablosuz ve Ağ
    Wifi Ayarları
    Sol tuş(Seçenekler) - Gelişmiş
    Statik IP kullan işaretle
    IP Adresi: Cihazın aldığı IP adresi üstteki satırlarda yazar.
    Ağ geçidi: Modemin IP adresi, PC den ipconfig le öğrenebilirsin
    Ağ Maskesi : 255.255.255.0
    DNS1: 8.8.8.8 (veya istediğin doğruluğundan emin olduğun DNS adresi)
    DNS2: 8.8.4.4 (veya istediğin doğruluğundan emin olduğun DNS adresi)

IP Adresin doğruysa cihazı kapatıp açmaya bile gerek olmadan DNS değiştirir.

Kolay Gelsin

Bahsettiğiniz ayar Wi-Fi üzerinde DNS kullanmak için. Diğer arkadaşın bahsettiği yöntem ile 3G üzerinde de DNS kullanılabiliyor. Demek istediğim program gereksiz değil.

3G yi de çok basit bir script ile halledebiliyorsun problemsiz akıyor.

Dns değiştirmek genel bir kavram spesifik konuşulursa spesifik cevap verebiliriz, ihtiyaca cevap olacak.

Kolay Gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: optimus 1

quote:

Orijinalden alıntı: soniczeki

Tum galaxy 2 kullanicilara bir sorum var. "Bu telefonu alma amaciniz nedir" :D

Boyle tuhaf tuhaf sorular sormanizin sebebi nedir. arkadaslar boyle ne amacla soruldugu belli olmayan sorulari dikkate almayalim lutfen. kimisi geliyor cihaza keyfi camur atiyor. yok o telefon mu iyi bu mu iyi. yok sizde bu ozellik yok ben almam. Neden bu telefonu kullaniyorsunuz.
    forumun kalitesini dusurmeyelim

Benim sorma amacim fiyati. Telefonu niye kotulemek isteyim. :D 2 pc fiyatinda o yuzden merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar, dolpin web uygulamasi olsun, sII'nin kendi tarayicisi olsun bunlarda dns ayarlarini degistirme varmi? yada baglandigim wlan aginin dns ayarlarini telefonda nasil degistirebilirim?

Marketten setdns adlı uygulamayı indirin tek ayarlama ile tüm tarayıcılar için dns değişsin

Ayrıca program kurup RAM ve batarya tüketmenin alemi yok bu iş için, telefonda zaten var bu özellik.

Bilmeyenler için

Ayarlar
    Kablosuz ve Ağ
    Wifi Ayarları

Kolay Gelsin

Bahsettiğiniz ayar Wi-Fi üzerinde DNS kullanmak için. Diğer arkadaşın bahsettiği yöntem ile 3G üzerinde de DNS kullanılabiliyor. Demek istediğim program gereksiz değil.

wi-fi'da bile çözüm değil her modemin ip adresi farklı her bağlanışta ayarlaman lazım evde ayrı işte ayrı alışveriş merkezinde ayrı bakalım set dns kurdum nereye kadar trial görmüş olurum
  • quote:

quote:

quote:

Boyle tuhaf tuhaf sorular sormanizin sebebi nedir. arkadaslar boyle ne amacla soruldugu belli olmayan sorulari dikkate almayalim lutfen. kimisi geliyor cihaza keyfi camur atiyor. yok o telefon mu iyi bu mu iyi. yok sizde bu ozellik yok ben almam. Neden bu telefonu kullaniyorsunuz.

Benim sorma amacim fiyati. Telefonu niye kotulemek isteyim. :D 2 pc fiyatinda o yuzden merak ettim.

kardeş ben mail senkronizasyonu ibb trafik ve igo navigasyonu için almıştım

üstüne gelen özellikleri (bu kadar sayfada okuyabilirsin) ve büyük amoled ekranı bonus oldu çok memnunum
  • @soniczeki
    Aynı mantıkla iphone başlıgına da bu soruyu soruyormusunuz? Yada bir araba konusuna neden bu araba, 50 tane telefon alınır bu fiyata gibi sorular falan soruyormusunuz. Mesala insanlar neden amd 6990 ekran kartı alır halbuki kaç tane ülker metro alınabilir o fiyata ve aylarca yenebilir bunu da araştırıyormusunuz günlük hayatınızda ? Yada soru mu soruyorsunuz gerçekten?
  • @soniczeki 1500+ üzerindeki tüm markalara tek tek bu şekilde sormayı düşünüyor musun o paraya öküz alırdınız desen daha doğru olurdu geçen kurbanda danaya 800 liraya girmiştim.
  • quote:

quote:

quote:

Millet yaninda 2 tane pc tasisin o zaman bu telefonu alacagina. Ayni paraya geliyor. veya yumurta et sut filan koli yapsin tasisin ayni fiyat degerinde olacak sekilde.
    Soruyu ne amacla sordugunuzu net bir sekilde belirtirseniz aradiginiz cevabi daha hizli alirsiniz. veya forumdaki son 15 sayfayi okuyabilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

Abukluğun sınırını zorluyorsun liseli.

Senin 2 pc fiyatında dediğin telefon benim pc min 3 te 1 i fiyatında. Tamamen maddiyat ve uzanamadığı ciğere mundar deme meselesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 29 Aralık 2011; 13:47:12 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sadays

quote:

Orijinalden alıntı: viranufuk

arkadaşlar herkese günaydın ya bu 4 gb tan büyük dosyaları fat 32 li hafıza kartına atmak soruın oluyor acaba ntfs e çevirsek hafıza kartını telde bi sorun oluurmu bide tel hafızası doldu bazı oyunları sd dosyaları i,le birlikte acaba hazfıza kartına kursak olurmu

kardeş ntfs destekli kerneller var orijinali desteklemiyor
    misal siyah kernel böyle ama auto mount hiçbirinde yok yani takayım kartı tanısın diyemiyorsun hal böyle olunca linux bilgisi gerekiyor v.s. açıkçası ben bir ara kafaya takmıştım ama sonra vazgeçtim neticede o kadar linux bilgim yok sd kartı telefona tanıtacak kadar

Telefondaki hafıza kartını ntfs olarak okuyabilecek hiç bir kernel yok, hiç bir kernelde de öyle bir destek yok. USB OTG ile bağladığınız USB Stick leriçin Ntfs desteği var bazı kernellerde, örneğin Siyah Kernelde bu tip Ntfs formatlı bir USB Stick bağlanırsa Automount özelliği var.

Kolay Gelsin

bu yorumunuz tahmin mi? yoksa denediniz mi?

sizin cevabınız üzerine tekrar denedim ne usb sticklerde ne de usb hddlerde ntfs desteği yok siyahkernelin boş disk veya bilinmeyen dosya sistemi uyarısı veriyor

turkbeye sordum yeşilcinde gohkan moral turkbeye özel siyah kernel yazmıştı bir aralar demek ki görüşüyorlar bir görüştüğünde sorar mısın dedim ntfs desteği ve uyumluluğunu nasıl sağlayacağız ama kartlara ama usb belleklere ama usb hddlere birinde destek olsa ama aouto ama bizim de kolayca yapabileceğimiz şekilede manuel mount insanlar mkvleri ve altyazıları 2ye 3e bölme derdinden kurtulur

gerçi bende NMT var filmler için sistemde onu kullanıyorum bazen çoluğu çocuğu tenhalayamayınca diziler için s2yi kullanıyorum ama herkesin bu kadar lüksü olmayabilir hd materyal izlemek için tek kaynağı s2 olabilir arkadaşların benim kernelim ntfs destekli diyen adamın bunun yolunu da bir şekilde göstermesi lazım o zaman ne farkı kalır orijinal kernelden
  • quote:

quote:

quote:

Eger amaciniz cihazdan almaksa burada kullanicilar cihazi size tanitirlar yardimci olurlar.veya konuyu biraz okusaniz fikir sahibi olursunuz.
    size tavsiyem sorularinizi net bir sekilde sormaniz, konulari ve kisileri gereksiz yere mesgul etmemeniz.
    Cihaz konusunda her turlu yardim ve bilgiyi burda bulabilirsiniz.
  • Şu kutudan çıkan hafıza kartındaki igo nun güncellemesini yapan oldu mu hiç ?
    9 HAZIRAN 2011 sürümü var bende halen. (8.4.3.195500)
    Güncelle diyorum...Yeni sürüm yok diyor..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bilmeyenler için

Ayarlar
    Kablosuz ve Ağ
    Wifi Ayarları

Kolay Gelsin

Dns değiştirmek genel bir kavram spesifik konuşulursa spesifik cevap verebiliriz, ihtiyaca cevap olacak.

Kolay Gelsin

3g icin nasil yapariz yazar misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burdan dns yi değiştiriyoruz ama bu şekilde sanırım sadece bir modeme bağlanılır. Başka yerlerden bağlanamayız
  • quote:

Yapabilmeye çalışmak için değil, yapmak için aldım!

karışık geldiyse, biraz açayım...

bugüne kadar bir sürü telefon kullandım, hepsi de iyi kötü zamanının en iyilerinden ve ileri özellikler barındıran telefonlardı. ama gün boyu bilgisayar başında olan bizler internet ortamına ve bilgisayarda yapılan kişisel şeylere o kadar alışmıştık ki cep telefonları ne kadar iyi ne kadar ileri teknolojiye sahip olursa olsun hiçbir zaman tam anlamıyla yeterli gelmiyor, bilgisayarda yaptığımız işlerin benzerlerini yapmamızda mutlaka bir eksiği kalıyordu.

birinin sesi süper olur, müzik dinlersin ama video göstermek için minicik ekranına göre bilgisayarda filmleri konvert ederken vakit harcarsın...

birinin ekranı zamanındaki telefonlara göre büyüktür ama elektronik kitap okumak vazgeçilmez bir ihtiyaç olmasına rağmen bu telefona uygun programı zor bulur, her kitabı saatlerce uğraşıp öyle aktarırsın...

diğerinin ekranı da güzeldir, sesi de ama internete bağlanınca flash desteği yoktur, canlı tv seyredemezsin, radyo dinleyemezsin, youtube'u aklına bile getirmezsin.

herbirinin bir iyi bir kötü yanı vardır ama döneminin en iyi telefonu bu diye peşinden koşanı da çoktur. Ben hiçbir zaman gösteriş meraklısı olmadım, ihtiyaçlarıma göre seçim yapmaya, bu seçimi yaparken de araştırıp en iyisini almaya özen gösterdim.

bu telefonla,

tüm telefon - rehber - mesaj işlemlerini hiç sorunsuz hallediyorum

süper kalitede müzik dinleyebiliyorum,

konuşma sırasında ya da haricen istediğim zaman ses kaydı yapabiliyorum

internet radyolarını ve podcastleri takip edebiliyorum

kaliteli fotoğraf ve video çekebiliyorum çektiklerimi düzenleyebiliyorum ve paylaşabiliyorum

hiç konvert etmeye gerek kalmadan internetten indirdiğim her formattaki video filmi anında açıp hiç takılmadan en küçük bir sorun yaşamadan izleyebiliyorum

internette hiç sorunsun en hızlı şekilde tüm sayfaları dolaşabiliyorum, açmadığı ulaşamadığı kötü görünen bir şeyle karşılaşmadım.

android market sitesinden onbinlerce program aracılığıyla ister oyun, ister iş için ya da sırf eğlence olsun diye indirebileceğim sorunsuz çalışan ve işimi gören programları indirebiliyorum

android telefon olduğu için google servislerinin tümüyle tam uyum içinde her şeyi rahatlıkla kullanabiliyorum

ofis programları sayesinde istediğim yerde istediğim dosya ya da belgeyi hazırlayarak düzenleyip değiştirebiliyorum.

e kitap okuyorum

notlar alıyorum

gps programlarıyla her türde navigasyon işlemimi anında gerçekleştirebiliyorum.

maillerimi kontrol edebileceğim, sosyal ağlarla uyumlu çalışan kendi programları sayesinde elli tane yeri ayrı ayrı programla takip etmek zorunda kalmıyorum.

klavye düzenini, sesleri, alarmları, klasörleri, kullanıcı arayüzünü istediğim gibi düzenleyebiliyorum

ve tüm bunları yaparken her şeyi her türlü cihazla paylaşıp dağıtabiliyorum, her yerden her yere bağlantı kurabiliyorum, diğer telefonlarda olduğu gibi bazı özellikleri kısıtlı ya da eksik değil...

işte bütün bunları tek tek araştırdım ve hepsini en sorunsuz en hızlı ve eksiksiz şekilde bu telefonun yaptığını görüp deneyip öyle aldım...

bana önerebileceğiniz başka bir telefondan 5 tane de verseniz kesinlikle kendi telefonumla değişmem, bu telefonun yerini yine ancak kendi modelinin yeni çıkacak modelleri doldurabilir...

yazı uzayıp sıkıcı olmasın diye ne hd oyun, ne dev ekrana kablosuz hd mkv film aktarımı ne de başka süper özelliklerini saymadım bile... biraz kullanınca eminim siz de benim gibi vazgeçilmez bulup evdeki bilgisayarları kullanmayı unutur hale geleceksiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: trendsetter

Şu kutudan çıkan hafıza kartındaki igo nun güncellemesini yapan oldu mu hiç ?
    9 HAZIRAN 2011 sürümü var bende halen. (8.4.3.195500)
    Güncelle diyorum...Yeni sürüm yok diyor..

bendede durum aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VECTRA CDX 2.0 16V

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bilmeyenler için

Ayarlar
    Kablosuz ve Ağ
    Wifi Ayarları

Kolay Gelsin

Kolay Gelsin

3g icin nasil yapariz yazar misiniz?

Change the DNS server of 3G connection on Android phones

diye google larsanız bulursunuz, herkesin yapabileceği kadar basit olmayan şeyleri prensip olarak artık yazmıyorum.

Kolay Gelsin
  • @soniczeki 'ye tokat gibi cevap @ONALTIKIRKALTI 'dan geldi :D... daha önce ben de baya baya yazmıştım ama artık üşendiriyo aynı sorular
  • 
Sayfa: önceki 13881389139013911392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.