Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (1391. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13891390139113921393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Burdan dns yi değiştiriyoruz ama bu şekilde sanırım sadece bir modeme bağlanılır. Başka yerlerden bağlanamayız

eğer cihazınız root özelliğine sahipse;

marketten setdns programını indirin.setdns programını çalıştırın.google dns seçin.ve apply deyin.rootlu olan cihazınız da superuser devreye giricek ve izin vermenizi isteyecek.izin verin.

artık hangi bağlantı olduğuönemli değil.wifi yada 3g hangisinden bağlanırsanız bağlanın dns adresiniz setdns programında belirlemiş olduğunuz dns olucak.istediğiniz kadar başka wifilerden bağlanın.ama dns'niz hep aynı kalıcak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlmk

quote:

Orijinalden alıntı: trendsetter

Şu kutudan çıkan hafıza kartındaki igo nun güncellemesini yapan oldu mu hiç ?
    9 HAZIRAN 2011 sürümü var bende halen. (8.4.3.195500)
    Güncelle diyorum...Yeni sürüm yok diyor..

bendede durum aynı.

Son sürüm oldukları için güncelleme yok. İleriki zamanlarda bakmak isterseniz
    https://www.naviextras.com/shop/portal kayıt olun ve programı indirin daha sonra sd kartta ki igoyu tanıtın ayrıca diğer ülkelerin haritalarınıda ekleyebiliyorsunuz.

Güncelleme klavuzu içinhttp://www.basarsoft.com.tr/tr/files/iGOKlavuz.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_kayhan13

İade istemedim çünkü S2 sorunsuz olduğu sürece muhteşem bir telefon ve Vatan'a ödediğim parayı geri alsam başka yerden S2 almak için üstüne eklemem gerekiyor. Bana sorunsuz bir S2 versinler de sonrasında benim muhatabım sadece Samsung olacak zaten. :)

Vatanın bu yönünü seviyorum, geçen hafta Asus tablet aldım, zamansız resetler atmaya başladı. Ücret iadesi istedim aynı gün iade ettiler, hiç uğraştırmadılar. Ürünle ilgili yaşadığın sıkıntıya hakim olman ve karşındakini ikna edebilmen de önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfcaglar

@soniczeki 'ye tokat gibi cevap @ONALTIKIRKALTI 'dan geldi :D... daha önce ben de baya baya yazmıştım ama artık üşendiriyo aynı sorular

tokat gibi demek bence gereksiz, çünkü ben arkadaşın samimi olarak öğrenmek istediğini düşünüp aynen samimi şekilde cevapladım, bana desin ki aynı fiyatın altına, bu saydığın her şeyi aynen yapan aynı büyüklükte ekranı olan aynı incelikte ve hafiflikte, şarjı aynı derecede giden şu telefon var, bak o zaman keşke onu alsaydım derdim ama böyle bir telefon da böyle bir durum da yok, benim amacım gerçekten bilgilendirmekti... kimbilir kimler telefonunu hangi amaç için aldı ve ne şekilde kullanıyor hiç kimse bilemez değil mi? gece yurtta tv izlemek için alan da var, gpsle adres arayıp bulan da... hangisi kimin işine geliyorsa, kim neyi seviyorsa neyi beğeniyorsa onu alsın, başkasına da karışmasın... zaten öğrenmek isteyen gidip ilgili foruma yazarak sorusunu sorup öğreniyor. forumlar bunun için değil mi?
    ben bu telefonu kullanıyorum ve memnunum, memnuniyetimi de yansıtıyorum ki başkaları da alırsa memnun kalacağı bir şey almış olsun...
  • @ONALTIKIRKALTI

kardeş o onu haketti :) ama ben esprisine dedim... bu sayfada bu soruyu yazıp ve peşinden dalga geçer gibi gülersen herşeyi hakedersin. buna pahalı diyor arkadaş merak ettim iphone 4s 64 gb ne diyecek alet 3000 TL
  • Nokia 3310 dan sonra güvendiğim tek telefon markası samsung olmuştur.
    E720, Pixon, Galaxy S den sonra S 2 aldım.

Ama maalesef biraz pişmanım. Samsung beni hayal kırıklığına uğrattı.
    Niyemi:
    -şarj yarım günde bitiyor
    -telefon habire donup kalıyor, kendi kendine kapaniyor
    -internet tarayıcısı kendi kendine kapanıyor
    -telefon ısınıyor bayağı

Tabiki bu bütün s2 ler için geçerli diye bir şey yok.
    Bu benim durumum.

Smartphone davasında samsung çok başarılı olamadı benim için. S1 dede benzer sorunlar vardı.

Neyse artık bidahaki seneye iPhone 5 i almak kısmet olur inşallah.

Yanlış anlamayın, hiç bir şekilde anti S2 cilik falan yapmıyorum. S2 almayın da demiyorum.

Umarım yeni kullanıcılar aynı sorunla karşılaşmazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreforum57

Nokia 3310 dan sonra güvendiğim tek telefon markası samsung olmuştur.

Niyemi:
    -telefon ısınıyor bayağı

Bu benim durumum.

Smartphone davasında samsung çok başarılı olamadı benim için. S1 dede benzer sorunlar vardı.

Yanlış anlamayın, hiç bir şekilde anti S2 cilik falan yapmıyorum. S2 almayın da demiyorum.

Bahsettiğiniz sorunların hepsi eski yazılımlarda yaşanan fakat yeni yazılımlarla birlikte uzun süredir oldukça minimal seviyelere gerileyen problemler. Bu nedenle yazılımınızın sürümü nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMREMETIN

Titanium backup toplu işlerden tüm kullanıcı uygulamarını yedekle diyerek yedek almış ve bilgisayara atmıştım. Sonra tüm wipe işlemlerini vs yaparak yeni bir rom kurdum. Tekrar titanium backup kurdum telefona ve aldığım yedeği telefona attım ama yedekler gözükmüyor. Haliyle yedeklerini aldığım program ve oyunları geri yükleme yapamıyorum. Geri yükle seçeneklerinde yedeklerim gözükmüyor. Nasıl halledebilirim bunu ?

Arkadasim soyle yedekleri hafiza kartina attiysan programi kaldir tekrar kur ve telefonu yeniden baslat o zaman yedeklerin gorunecektir

• Telefonu yurtdışından aldığım için soruyorum.Türkiyeden alınan kutu içeriğinde neler var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: safaksaylam

quote:

Niyemi:
    -telefon ısınıyor bayağı

Bu benim durumum.

Bahsettiğiniz sorunların hepsi eski yazılımlarda yaşanan fakat yeni yazılımlarla birlikte uzun süredir oldukça minimal seviyelere gerileyen problemler. Bu nedenle yazılımınızın sürümü nedir?

Arkadasim bir onceki telefondada ayni sorunlari yasadiniz ise sizin kullanimda bir probleminiz var yazilimlarinizi guncelleyip yarim gunde sarzi bitirecek kadar bu telefonu kullanmaz iseniz sorun cikmaz :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mardini

Telefonu yurtdışından aldığım için soruyorum.Türkiyeden alınan kutu içeriğinde neler var ?

şarj aleti(priz), data kablosu(usb,şarj da yapıyor), kulaklık, ve hafıza kartı (içinde igo navigasyon var, 8 gb lık)
  • Telefonunu açar açmaz sd kartın ortam tarayıcı okunuyor vb. uyarılarını beklemeden pin kodunu girip ev ekranını gören arkadaşlarda 2-3 gb. kapasiteli filmlerin silinmesi gibi bir mevzu oluyormu acaba ? 2.3.5 stock sürüm.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ridvan79

quote:

Titanium backup toplu işlerden tüm kullanıcı uygulamarını yedekle diyerek yedek almış ve bilgisayara atmıştım. Sonra tüm wipe işlemlerini vs yaparak yeni bir rom kurdum. Tekrar titanium backup kurdum telefona ve aldığım yedeği telefona attım ama yedekler gözükmüyor. Haliyle yedeklerini aldığım program ve oyunları geri yükleme yapamıyorum. Geri yükle seçeneklerinde yedeklerim gözükmüyor. Nasıl halledebilirim bunu ?

Arkadasim soyle yedekleri hafiza kartina attiysan programi kaldir tekrar kur ve telefonu yeniden baslat o zaman yedeklerin gorunecektir

Hafıza kartı kullanmıyorum. Yeniden başlattım, titanium u sildim tekrar kurdum vs. olmadı. Bende tek tek kurdum hepsini tekrar. Bu arada sevda demirel li bir reklam geliyor bildirim e sinir oldum.

tam o reklam geldiğinde görev yöneticisini aç aktif olan programı kaldır ucuz etin yahnisinde oluyor böyle şeyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ridvan79

quote:

Hafıza kartı kullanmıyorum. Yeniden başlattım, titanium u sildim tekrar kurdum vs. olmadı. Bende tek tek kurdum hepsini tekrar. Bu arada sevda demirel li bir reklam geliyor bildirim e sinir oldum.

tam o reklam geldiğinde görev yöneticisini aç aktif olan programı kaldır ucuz etin yahnisinde oluyor böyle şeyler

banada çeşitli reklamlar geliyor, kızlarla sohbet vb... saçma sapan şeyler, bir kaç kere sordum nasıl kurtulacam diye, hiç kimseden cvp gelmemişti, okuyunca bunu valla çok sevindim, şimddi dört gözle reklam bekliyorum :) teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

Telefonunu açar açmaz sd kartın ortam tarayıcı okunuyor vb. uyarılarını beklemeden pin kodunu girip ev ekranını gören arkadaşlarda 2-3 gb. kapasiteli filmlerin silinmesi gibi bir mevzu oluyormu acaba ? 2.3.5 stock sürüm.

herhangi bir dosya yöneticisi ile cihazının depolama birimlerini tarat ve .nomedia (başında nokta işareti var) dosyasını bul. bulduğu bütün .nomedia dosyalarını sil.

sorunun büyük ihtimalle çözülecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safaksaylam

quote:

Niyemi:
    -telefon ısınıyor bayağı

Bu benim durumum.

bende eski yazılım varken de bu tip sorunları hiç yaşamadım. çok iyi her şeyini detaylı olarak bilmiyorum ama genelde arkadaşların yaptığı hatalardan biri de tam olarak root ya da rom olaylarını bilmeden bir şeyler yapmaları veya uyumsuz program yüklemeleri bu tür sorunlara neden oluyor diye düşünüyorum. Mesela içinde Türkçe karakter bulundurmayan bir fontu alıp yüklüyor (tabii ki bu arkadaş için demiyorum, duruma örnek olsun diye yazıyorum) ve fontu kontrol etmiyor ama sonra benim mesajlarda Türkçe karakterler çıkmıyor diye veryansın ediyor s2'ye... latitude google maps gibi programlar arkada çalışırken devamlı bağlantı gerçekleştiriyor, bir sürü vidget açık bilgi alıp veriyor bu kadar şey çalışırken şarjın az gitmesinden şikâyet ediyorlar... vs. vs. vs. ya geldiği gibi bir iki ayarda değişiklik yapıp kullanmalı ya da bütün kontrolleri yapıp en iyi şekilde ve uyumlu olan custom rom yüklenmeli, ikisinin arasında kalıp hem bir şeyler yükleyip hem orijinal yazılımın stabilitesini beklemek bence kişisel bir yanlıştır...
    sizin adınıza üzüldüm, bir şey alıp heveslenip de bu şekilde sonuçlanınca haliyle insan o aletten soğuyor ama keşke bir her şeyi sıfırlayıp kendi orijinal haliyle kullanmayı deneyerek bir kez daha deneseydiniz, bakalım yine kendi kendine browser atıyor mu ya da şarj o kadar az gidiyor mu diye...
  • Yaw arkadaşlar benim bi sorunum var daha önce sorulduysa özür dilerim. Gelen çağrıyı cevapladığımda bazen arkadan elektonik.bir konuşma sesi geliyor. Arayanın kimliğini okuyor sanki ama emin olamadım, anlayamadım da ne dediğini. Bu beni resmen sinir ediyor. Kapatmanın bi yolu yok mu? Başka bu sesi duyan var mı? Şimdiden çok teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: tkasarci

Yaw arkadaşlar benim bi sorunum var daha önce sorulduysa özür dilerim. Gelen çağrıyı cevapladığımda bazen arkadan elektonik.bir konuşma sesi geliyor. Arayanın kimliğini okuyor sanki ama emin olamadım, anlayamadım da ne dediğini. Bu beni resmen sinir ediyor. Kapatmanın bi yolu yok mu? Başka bu sesi duyan var mı? Şimdiden çok teşekkürler...

driving mode acmıssın sanırsam onu kapat duzelır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Orijinalden alıntı: canber_k

galaxy s2de mesaj veya arama geldikten sonra ekranı açmadan anlayabileceğimiz bir uyarı ışığı var mı arkadaşlar? telefonu o kadar kurcaladım ama içinde hat takılı olmadığı için bu soruya cevap bulamadım haliyle

Maalesef bende bunun eksikliğini hissediyorum. Ben almadan önce androidli telefonlarda standart oluyor sanıyordum bi bizde yok sanırım.

Yesilcin de noled uygulaması var.
  • Arkadaşlar siyah kernel son versiyonları denedim ama şarjım gene de hızlı tükeniyor. 1 saat içerisinde 10 dakika kadar 3G açtım %100'den %91'e düştü ve 1 saat içinde. Sizce bu durum normal mi? şuan siyah kernel v2.5.2 kullanıyorum. Rom olarak Sensation v2 yüklü.
  • 
Sayfa: önceki 13891390139113921393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.