Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] (761. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.514
Cevap
227
Favori
1.475.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    takip

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 3 gün önce bende araniza katıldım buradaki mesajların bazılarına göz attım cok şükür bahsedilen sorunlar bende yok yalnız bu güç tuşuna basıp direk iris tarayıcı ile ekranı açamıyorum güç tuşu kilidi yukarı kaldırınca açıyorum varmıdır bunun direk güç tuşu veya home tuşuna basınca iris tarayıcı ile açmanın bir ayarı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar. çok acayip bir hata denk geldi şansıma.

telefonu normal her zamnaki gibi kullandım en son alarm falan kurdum. 5dk sonra tekrar açayım derken parmak izi sensörü çalışmadı. okumadı değil yani parmak izini algılamıyor. çünkü iki kez basınca kamera açılıyor tuş çalışıyor yani.
    neyse pin yazayım dedim pinimi yazıyorum hatalı diyor. ön kamera da çalışıyor ama iris algılayacak ekran çıkmıyor pinin üzerinde. tam yatarken uykumu kaçırdı valla. ne yapsam açılmıyor.
    son 2 aydır ne bi uygulama yükledim ne bilgisayara bağladım ne de her zamankinden farklı bir siteye girdim. telefonu bayadır kullanmıyordum arama whatsapp youtube dışında. virüs girme ihtimali falan yok yani.
    hard reset falan atmadan açmanın bir yolu yok mudur bu telefonu. daha doğrusu telefonun kilidini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B90520499

bugün note fe yi aldım. download mode kısmında durum şöyle
    current binary: samsung offcial
    system statüs:official
    rmm state :prenormal
    frp lock:off
    oem lock:on
    secure download: enabled
    warranty void: 0(0x0000)

şimdi orjinal fabrika çıkışlı rom mu bu, root yapılmamış gibi ama tam nasıl emin olunur sonuçta knox uda sıfırlıyorlar. bunun için test programı felan varmi.
    birde sammobiledeki romlara güvenilirmi?
    Sammobile de ki romlara guvenilmez hepsi cakma rom, senin cihaz rootlanmis malesef bunun tek cozumu maslak oto sanayi de rover'ci ahmet usta var ona gotur halleder..

• quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Sammobile de ki romlara guvenilmez hepsi cakma rom, senin cihaz rootlanmis malesef bunun tek cozumu maslak oto sanayi de rover'ci ahmet usta var ona gotur halleder..

Alıntıları Göster
    Bak ya 🤔 senin beyin fazla turbulansta kalmis heralde 😁 şurda birşey çözmeye çalişiyoruz birak geyigide varsa cevabin soruya cevap ver. Note fe lerin çoğuna yazilim atilmis rehber kisminda profil isimleri var smste yurtdisindan ayar mesaji var. Yine yurtdisinda trye uyumlu olmasi icin turkce rom atildigini hat takildigini duydum. Muhtemelen test icin. Sifir kutu acinca bunlari fark eden oldumu.benim cihaz kurulum ekraninda gelmedi mesela direk menu acik geldi. Onun icin sordum o soruyu. Ayrica anabant surumu ile yapim numarasida farkli.

Yapim numarasi n935fxxu2brf1 anaband n935fxxu2brd1

• oguzhanozturk kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, VR'ı kullanırken telefon bataryasını koruma adına VR'ı şarja veya (seyyar olmasından dolayı daha mantıklı olur) powerbank'a bağlamanı tavsiye ederim. Diğer türlü kullandığınız uygulamaya göre batarya çok ısınıyor ve hızlı bitiyor.
    3D film izlemeyi seviyor iseniz: önce Ready Player One, sonrada Blade Runner 2049 filmini tavsiye ederim. Program olarak Skybox VR Player'ı öneririm. Filmleriniz HEVC sıkıştırmalı, 1080p, 10bit olsun; 6 kanal sesin üzerine çıkmayın, ne hikmetse 8 kanal sesi oynatmıyor. Altyazı için MX player kullanıyorsanız online altyazı bulma ve indirme özelliği var, onu kullanınız. Belirttiğim özellikleri aşağıda linkini verdiği kaynaktan inceleyebilirsiniz.
    Kaynak

• tayaydin kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, söylediklerinizi yapıcam. Sanırım oculus uygulaması sadece belirli şeyleri çalıştırıyor. Sanırım kargom yarın gelir, sabırsızlıkla bekliyotum. 323 ama yenilerinin de bi özelliği yok sanırım.. sabırsızlıkla bekliyorum

Gear VR default olarak Oculus uygulaması ile çalışır, telefon VR'a bağlanır bağlanmaz Oculus uygulaması devreye girer. Package Disabler Pro gibi uygulamalar ile devre dışı bırakıp Google Cardboard VR uygulamalarınıda kullanabilirsiniz.

Aldığınız model zamanında Note7 ile piyasaya sürülen model ki tam bizim cihaza uyumlu. Gear VR'ın daha üst sürümlerinde çok bir yenilik yok. Örnek; en son sürüme kumanda eklenmiş, kumandayı ayrıca alıp cihazınızla kullanabilirsiniz ama şu an oldukça pahalı, düşünce alınabilir.

• Aslında kumanda ve gözlüğü 150 liraya bulmuştum. Ama tek gözlük 50tlye mal oldu bana şu an. Kumanda ile pung oynanabilse kaçırmazdım o başka.

Bu vr bilgşsayara bağlanabiliyomuş, asıl öyle bişe olursa o zaman efsane olur.

Biraz da şu telefonun gğzelliklerinden konuşalım yauv

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B90520499

Bak ya 🤔 senin beyin fazla turbulansta kalmis heralde 😁 şurda birşey çözmeye çalişiyoruz birak geyigide varsa cevabin soruya cevap ver. Note fe lerin çoğuna yazilim atilmis rehber kisminda profil isimleri var smste yurtdisindan ayar mesaji var. Yine yurtdisinda trye uyumlu olmasi icin turkce rom atildigini hat takildigini duydum. Muhtemelen test icin. Sifir kutu acinca bunlari fark eden oldumu.benim cihaz kurulum ekraninda gelmedi mesela direk menu acik geldi. Onun icin sordum o soruyu. Ayrica anabant surumu ile yapim numarasida farkli.

Yapim numarasi n935fxxu2brf1 anaband n935fxxu2brd1

Alıntıları Göster
    1. Sayfayı bastan sona kadar okusaydin orada turkiye de satilan hicbir note fe de knox 0×1 olma ihtimalinin olmayacagini anlardin.. senin dedigin durum bazi gerzek ithalatcilar sadece cin pazarina surulmus c5 c7 c8 gibi modellerinin cin romlu olanlarini ithal edip uzerine rootla turkce yaparak piyasaya suruyor. Bugune kadar da hicbir note fe de knox 0×1 cikmamistir, ayrica android 4.3 den itibaren knox sayacini dunya uzerinde sifirlayan bir yigide henuz rastlanmadi. Samsungun resmi rom sitesi olan sammobile de ki romlara guvenmiyorum diyorsan bence sen samsung kullanma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türbülans Havayolları A.Ş -- 5 Ağustos 2018; 12:39:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

1. Sayfayı bastan sona kadar okusaydin orada turkiye de satilan hicbir note fe de knox 0×1 olma ihtimalinin olmayacagini anlardin.. senin dedigin durum bazi gerzek ithalatcilar sadece cin pazarina surulmus c5 c7 c8 gibi modellerinin cin romlu olanlarini ithal edip uzerine rootla turkce yaparak piyasaya suruyor. Bugune kadar da hicbir note fe de knox 0×1 cikmamistir, ayrica android 4.3 den itibaren knox sayacini dunya uzerinde sifirlayan bir yigide henuz rastlanmadi. Samsungun resmi rom sitesi olan sammobile de ki romlara guvenmiyorum diyorsan bence sen samsung kullanma

Alıntıları Göster
    Tamam.sammobile samsungun resmi sitesi degil diye biliyorum. Sen nerden aldin telefonu. Sendeki anaband ve yapim kodu nedir. Kutudan kurulmus haldemi cikti sendekide.

• Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    Selam; eski note 4 'ümü knox sayacını sıfırlayıp satmıştım.
    iyi pazarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tohr

Selam; eski note 4 'ümü knox sayacını sıfırlayıp satmıştım.
    iyi pazarlar.
    S6 s7 s8 s9 knox sayacini da sifirlayabilir misin peki

• tohr T kullanıcısına yanıt
    eskiden bir iki exploit mevcut olduğu için sıfırlanabiliyordu, artık öyle bir dünya yok ve alet herhangi bir müdahalede direkt efuse yaktığı için üstüne sıfırlamaya çalışırken anakartı elinize alırsınız, bu artık sadece exynos için özel bir şey de değil, uzun süredir snapdragon da kendi soc yapılarında aynı şekilde güvenlik önlemleri alıyor, yine de bazı cihazlarda özellikle ilk sürümlerde güvenlik açıkları olabiliyor ama eskisi kadar değil

haa tabii ki denemesi bedava
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

eskiden bir iki exploit mevcut olduğu için sıfırlanabiliyordu, artık öyle bir dünya yok ve alet herhangi bir müdahalede direkt efuse yaktığı için üstüne sıfırlamaya çalışırken anakartı elinize alırsınız, bu artık sadece exynos için özel bir şey de değil, uzun süredir snapdragon da kendi soc yapılarında aynı şekilde güvenlik önlemleri alıyor, yine de bazı cihazlarda özellikle ilk sürümlerde güvenlik açıkları olabiliyor ama eskisi kadar değil

haa tabii ki denemesi bedava
    Knox 0*00 ise hic mudahale yok demek ozaman.. peki anaband surumu ile yapim numarasi neden farkli olur. Ustte kodlari yazdim. Gerci yillar once 4 almistim mediamarktan samsung garantili onu kontrol ettim onada anabant ve yapim numarasi farkli

• baseband sadece şebeke iletişimi için kullanılan firmware sürümünü temsil eder, build number ise elbette her yazılım güncellemesinde değişir ancak her yazılım güncellemesi yeni baseband firmware getirecek diye bir kural yoktur, çalışan şeyi tekrar tekrar derleyip güncelleştirmeye niye gerek duyulsun

yeri gelir örneğin stock rom üzerine csc ıvır zıvır kasmadan volte desteği verilir ve bu update de eğer bir oreo yazılım güncellemesi ile birlikte otadan gönderilirse o zaman her ikisi de aynı olur, yani aynı branch üzerinde devam etmesi gerekiyor
    Note 7 ile uyumsuz yazıyor samsung sitesinde sm-r323 için. Note fe de sorunsuz çalışıyor anladığım kadarıyla. Memnun musunuz? Sadece 2d film izlemek için alınır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

baseband sadece şebeke iletişimi için kullanılan firmware sürümünü temsil eder, build number ise elbette her yazılım güncellemesinde değişir ancak her yazılım güncellemesi yeni baseband firmware getirecek diye bir kural yoktur, çalışan şeyi tekrar tekrar derleyip güncelleştirmeye niye gerek duyulsun

yeri gelir örneğin stock rom üzerine csc ıvır zıvır kasmadan volte desteği verilir ve bu update de eğer bir oreo yazılım güncellemesi ile birlikte otadan gönderilirse o zaman her ikisi de aynı olur, yani aynı branch üzerinde devam etmesi gerekiyor
    teşekür bilgi için. telefon ilk yazılımla android 7 csc de xme idi. ben android 8 e güncelleyince (telefon üzerinden güncelle yaptım) yapım no n935fxxu2brf1 anabant n935fxxu2brd1 olarak değişti. kodları farklı görünce internette arastırdım. brd1 suudi arabistan olarak görünüyor yapım numarasıda brf1 malaysia olarak görünüyor orda biraz karıştı kafa. istanbul bilişim arabistandan malı çekip burda malaysia orjinal rom atıp oşekildemi satıyor diye düşündüm.. satan adamda cihazlara yurt dışında yazılım atılıyor dedi. neticede belki orjinal rom arabistanı malezyası fark etmez knoxa etki etmez belki. şuan recovery e girdiğimde csc yazmıyor zaten. birde telefonda ilk kutudan çıkardığımda rehberde profil ismi vardı çinli ismi gibi :D belkide çok düşünmemek lazım :D düşünmedende öğrenmek olmuyor bu işleri neticede herkes farklı birşey söylüyor heleki satıcılar :D

• dinchr D kullanıcısına yanıt
    Cumartesi sipariş verdim, yarın gelir denerim heralde.

Note 7 patlayınca uyumluluğunu kaldırdılar ama 323 le kullanan çok

• quote:

Orijinalden alıntı: dinchr

Note 7 ile uyumsuz yazıyor samsung sitesinde sm-r323 için. Note fe de sorunsuz çalışıyor anladığım kadarıyla. Memnun musunuz? Sadece 2d film izlemek için alınır mı?
    selam.

bende sm r323 var, genpa çıkışlı. bağlantı kısmı type-c değil, mikro usb... yani izlerken şarj etmeniz ve yandaki tuşlarla kontrol için uygun değil...

bu arada ilgilenen olursa bu hafta içi satışa çıkaracağım. sadece 1 defa kullandım.

fakat dediğim gibi bendekini s7, edge 7 gibi telefonlarla kullanmak lazım. bizim ki görüntüyü gösteriyor ancak usb den bağlanmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.