Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] (762. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25.514
Cevap
227
Favori
1.475.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iKD44

merhaba arkadaşlar. çok acayip bir hata denk geldi şansıma.

telefonu normal her zamnaki gibi kullandım en son alarm falan kurdum. 5dk sonra tekrar açayım derken parmak izi sensörü çalışmadı. okumadı değil yani parmak izini algılamıyor. çünkü iki kez basınca kamera açılıyor tuş çalışıyor yani.
    neyse pin yazayım dedim pinimi yazıyorum hatalı diyor. ön kamera da çalışıyor ama iris algılayacak ekran çıkmıyor pinin üzerinde. tam yatarken uykumu kaçırdı valla. ne yapsam açılmıyor.
    son 2 aydır ne bi uygulama yükledim ne bilgisayara bağladım ne de her zamankinden farklı bir siteye girdim. telefonu bayadır kullanmıyordum arama whatsapp youtube dışında. virüs girme ihtimali falan yok yani.
    hard reset falan atmadan açmanın bir yolu yok mudur bu telefonu. daha doğrusu telefonun kilidini.
    sorunu şu şekilde çözdüm. belki size de denk gelir diye yazayım dedim.

telefon ne yaptıysam açılmadı.iris ve parmak tarayıcıları çalışmıyordu. pinle girmeye çalıştığımda da pin yanlış diyordu. kilidi açamadığımdan telefonu kapatma imkanım da olmadı. şarjını bitirsem kapanırsa belki düzelir dedim. şarj da şansıma %70lerdeydi. malum kilit ekranında da kamera açılabiliyor allahtan. kamerayı açıp parlaklığı da fulleyip 3saatten fazla süre video çektim. telefon kapandı ve açıldığında sıkıntısız çalıştı allahtan. ama böyle bir problem biraz korkuttu açıkçası. zaten telefonda kullandığım doğru düzgün uygulama bile yok. sadece fotoğraf çekiyorum sürekli. arşivim gidecek diye endişelenmiştim baya. bu arada dediğim gibi ne bi virüs girme ihtimali var ne de rom falan yükledim. aldığım gibi duruyor tel ekstradan kullandığım bi whatsapp ve tarayıcı yani. tamamen telefonun kendi arızası yani. durduk yere böyle bi hata geldi meydana.

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    SM-R323 modelinde telefona bağlantı kısmı değiştirilebilir şekilde, micro USB ve type-C USB olarak iki parçası var; telefonunuza göre kullanıyorsunuz. Eğer kutusu duruyor ise kontrol edin diğeri kutusunda kalmış olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

SM-R323 modelinde telefona bağlantı kısmı değiştirilebilir şekilde, micro USB ve type-C USB olarak iki parçası var; telefonunuza göre kullanıyorsunuz. Eğer kutusu duruyor ise kontrol edin diğeri kutusunda kalmış olabilir.
    evet biliyorum o kısım kolayca değişebiliyor. ancak kutunun içinden type-c olanı çıkmadı maalesef.

sanıyorum sonradan gelenlerde o type-c parçası çıkmıyordu. zira ülkemizde o gözlüğe uygun fan edition hariç type-c'li cihaz aslında yok. ee zaten fe de resmi olarak yok:) dolayısıyla sonradan gelen 323'lere o adaptörü eklememişler demek ki... dediğim gibi benimki genpa ürünü...

bu arada bende bir de shinecon var, o daha çok hoşuma gidiyor açıkçası... orijinal gözlükte pixeller belli oluyor, shinecon biraz daha mesafeli olduğundan daha temiz bir görüntü oluşuyor.

yalnız düzgün vr player bulamadım. telefon güncellemee almadan önce go vr'dan memnundum,ama şu anda android 7'de çalışmıyor maalesef. girerken hata veriyor. şimdi var's vr player kullanıyorum ama eskisi daha iyiydi.

bir de daha kaliteli olan oculus videolarını telefon oynatıyor ancak çok fazla ısınıyor. demek ki biraz daha iyi bir işlemci istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 5 Ağustos 2018; 18:51:40 >

• Merhaba, telefona virüs girdi sanırım ve ses kısma tuşu ile yapılan işlemi yapayım dedim. Sonrasında cihaz böyle kaldı ne yapmam lazım acil yardım. SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gomez_QQ

Merhaba, telefona virüs girdi sanırım ve ses kısma tuşu ile yapılan işlemi yapayım dedim. Sonrasında cihaz böyle kaldı ne yapmam lazım acil yardım.
    arkadaşlar acil yardım lütfen....
  • Gomez_QQ kullanıcısına yanıt
    Virüslerin çok günahını alıyorsunuz
    Telefon Download modunda takılı kalmış, endişe edilecek bişey yok; açma-kapama tuşuna uzun basarak Download modundan çıkabilirsiniz mesela...

• tayaydin kullanıcısına yanıt
    hocam olmuyor ekran açıldıktan sonra, hiçbir şekilde pini giremiyorum. mavi kare içinde sürekli uyarı sesi geliyor cihazdan.
    Çok şaşırdım. Sırf sizin için benimkinin kutusunu buldum baktım. KVK ürünü bendeki, kutu üzerinde her iki konnektör ile ilgili açıklayıcı bilgi var. Dahası kullanma kılavuzunda "Gear VR varsayılan olarak type-c konnektör ile gelir" ibaresi var. Açılmış kutu oşarak ijinci el olarak aldı iseniz tamam, satıcı kaybetmiş olabilir ama açılmamış kutu olarak aldı iseniz bu işin peşine düşün derim. SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]

• quote:

hocam olmuyor ekran açıldıktan sonra, hiçbir şekilde pini giremiyorum. mavi kare içinde sürekli uyarı sesi geliyor cihazdan.
    telefonu fabrika ayarına almak için ses açma, home ve power tuşuna aynı anda basın. (sistem güncellemesi yükleniyor diyip komut yok mavi ekran gelecek) home tuşuna bir kere basın. sonrası ses kısma tuşu ile wipe cache partition yapın power tuşu enter yapar. sonrasında wipe data factory reset yapın yine power tuşu enter yapar. sonrası reboot sytem ve herşey silinir. resimler numaralar ne varsa gider.
  • Gomez_QQ kullanıcısına yanıt
    Yedeğiniz yoksa fabrika ayarlarına dönüp herşeyi tamamen silmeden önce 8-9 mesaj üstte iKD44 arkadaşın yaptığı gibi şarjın tamamen bitmesini bekleyin derim...

• quote:

arkadaşlar acil yardım lütfen....

Alıntıları Göster
    download moddan çıkmak için ses kısma ve power tuşuna 15 saniye kadar basılı tutun kapanın açılacaktır
  • çok teşekkür ederim halloldu.
  • oguzhanozturk kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınızı bekliyoruz gear vr sm-r323 için o halde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çok şaşırdım. Sırf sizin için benimkinin kutusunu buldum baktım. KVK ürünü bendeki, kutu üzerinde her iki konnektör ile ilgili açıklayıcı bilgi var. Dahası kullanma kılavuzunda "Gear VR varsayılan olarak type-c konnektör ile gelir" ibaresi var. Açılmış kutu oşarak ijinci el olarak aldı iseniz tamam, satıcı kaybetmiş olabilir ama açılmamış kutu olarak aldı iseniz bu işin peşine düşün derim.
    jelatinini kendim açtım hocam... çok kafama takmıyorum çünkü dediğim gibi shinecon daha iyi sonuç veriyor.

bu arada önceki mesajımdaki açıklamalar doğrultusunda bana vr player olarak bir program önerebilir misiniz?

bir de yüksek çözünürlüklü videolarda telefon çok ısınıyor, bir yorumunuz var mı?

Shinecon'un var mı bilmiyorum ama Gear VR'ı kullanırken alttaki USB'sini şarja veya Powerbank'a bağlandığımda ısınma sorununun gittiğini ve telefonunda şarj düzeyini koruduğunu görmüştüm. Başkada bir VR tecrübem olmadı. Video oynatıcı olarak altta linkini verdiğim otnatıcıyı tavsiye ederim:
    VU Cinema VR 3D Video Player

• Arkadaşlar birisi bu vr gözlükler için biraz temel bilgi verebilir mi? Yani sadece 3d uygulamalar ve filmler için mi kullanılıyor? Bildiğimiz standart filmler de izleniyor mu?

• quote:

Shinecon'un var mı bilmiyorum ama Gear VR'ı kullanırken alttaki USB'sini şarja veya Powerbank'a bağlandığımda ısınma sorununun gittiğini ve telefonunda şarj düzeyini koruduğunu görmüştüm. Başkada bir VR tecrübem olmadı. Video oynatıcı olarak altta linkini verdiğim otnatıcıyı tavsiye ederim:
    VU Cinema VR 3D Video Player
    üstat bu sadece 2d-3d filmleri izlemek için olan bir program değil değil mi?

bana vr videolarını izleten bir şey lazım... yani şu tip videolar:

SAMSUNG GALAXY NOTE Fan Edition [ANA KONU]

boşu boşuna satın almayayım.

powerbank olayını da deneyeceğim. tşkler.

• Arkadaşlar bu vr olayına girmek için bir tane gear vr alıyoruz sonra ne yapıyoruz. Kısaca anlatabilirmisinİz.

Yok arkadaşım, farketmiyor: 3D, 2D videoları VR gözlük ile izlemeye yarıyor. Program ile videoları açtığın zaman aynen fotoğrafta olduğu gibi açılıyor. Yalnız programın 360 derece videolar için farklı versiyonu varmış ona göre.
    Ayrıca denemek için para vermene gerek yok aşağıdan reklamları aşıp biraz gayret ederek ulaşabilirsin:
    burdan...

• Vr gözlüğü alıyosun o kadar :D

Oculust alırsan zaten bizim samsungun malı, direkt uygulamasına gidiyo, içşnde içerikler var. Kablosuz kolla alırsan bazı oyunlar oynuyosun ps4 vr gibi.

Ben vr özellikli filmler için aldım. Evde büyük bir tvim yok, belki filmleri de bundan izlerim.

• 
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.