Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE EDGE (SM-N915F) [ANA KONU] ★★ (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.131
Cevap
25
Favori
99.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar temiz sorunsuz 9 ay garantili note edge cihazımı note 4 ile takaslamak istiyorum ilgilenenler ulaşsın lütfen.
    ekran koruyucu bulamıyorum gıcık kaptım bu işe
  • bu telefonun tek kronik sorunu zaten koruma aksesuarlarının yetersizliği

ciddiyim ne patlayan pili, ne şebeke sorunu, ne ekran lagı, ahize sorunu, wifi-bt sorunu,gps sorunu falan filan hiç rastlamadım (kullanıcı hataları hariç) ekran süresi 5 saati görüyor - 2k ekran ve 3000mah ı göze alırsak bence güzel .. zira 3200 mah 720p ekranlı note 2 mde 7 saati görüyordum.. ekran çözünürlüğünü keskinliği kaybetmeden düşürebilsek eminim sürede yükselecektir (note 7 de bu özellik var)

ama gel gör ki bir kırılmaz cam aldım ana ekranı koruyor ama edge apaçık duruyor kılıfını bile amazondan getirttim

reset vs atıyor diyenler ise lolipopun en son sürümüne geri dönsün ve yazılım güncellemeyi uygulama yöneticisinden devre dışı bıraksın.. telefona tekrar aşık olacaksınız - edgeyi kaplamayan kırılmaz camlı hali hariç tabii ki

şeytan diyor sök at ama işte cep bu içinde ucu sivri çekirdek kabukları çıkıyor arada :P

samsung 7 satabilmek için edgeye 6.0 verdi sanırım ama oyuna gelmeyin

• Ekran koruyucu bulmak çok kolay aliexpress te var n11 de var ben aliexpress ten alıyorum 5 6 dolara kırılmaz cam 1 ayda geliyor kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    Var ama kirilmazlarda edgeyi kaplayan yok :) edgeyi kaplayan full cover sefaf aldim 1 aya kalmadi baloncuklar olustu sokup attim.. bu telefona adam gibi ekran filmi bulmak cok zor.. gerci s6 edge plusu olan arkadasimda ayni dertten muzdarip..sanirim kivrim ekranli telefonlar icin ekran filmi isi skintili :/

• Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    N11 deki 1 ve 3 u denedim biri edgeyi kaplamiyor digeri ise dedigim gibi kabardi baya..

Digerlerinden ise 1 tane aldim ama tam oturmadi ve dedigin gibi hassasiyeti etkiliyordu.. ayrica benim tel siyah bende siyah aldim ama telefonun estetigini de fena bozuyor :/

Ekran filmi takmak bize haram :D

• Bu arada batarya suresinden sikayet eden arkadaslar sunlari deneyebilir..dun denedim 7 saat 12 dk ekran acik suresini gordu (parlaklik otomatik). Kesinlikle bir video acip koseye birakmadim oyle gayet internette takildim foto cektim dun bayramin ilk gunu sebebiyle baya aramada yaptim.. ama oyun oynamadim tabii ki..

Neler yaptim;

1 oncelikle always on display ozelligini kapattim gerci gunde %2 yiyor ama olsun surekli saate bakmiyoruz :)

2 Guc tasarruf modunda yer alan arka plan data kullanimini kapattim.. whatsappda herhangi bir sorun yadamadim

3 kullanmadigim ivir ziviri devre disi biraktim

4 ekran renk modunu otomatige aldim, tus isiklarini kapattim

5 yutubu acmadigim surece lte yi kullanmadim hep wcdma da kaldi.. gsm/wcdmayi tercih etmiyorum cunku 2 anteninde aktif olmasina gerek yok (koyde kasabada oturan sadece gsm yi de sacebilir o zaman batarya daha uzun gidiyor)

6 bataryayi surekli tak cikart sarj yapmamaya ozen gosteriyorum..

7 kullanmadigim durumda nfc bt wifi gps surekli kapali

8 facebook ve mesenger tam bir batarya katili.. facebook u kullanana lite yi oneririm ama biraz degil baya yavan kaliyor yalniz :)

9 muzik degisimi ve saat kontrollerini edge ekrandan yapiyorum.. koca ekrani acmaya gerek yok ;)

10 koyu bir duvar kagidim var.. s7 den arakladim siyah mavi hos bir goruntusu var.. amoled oldugu icin koyu duvar kagitlari bataryaya daha az yukleniyor

• Müzik uygulaması fazla şarj yemese keşke. Ayarlarım yaklaşık sizinkiyle aynı. Genel olarak memnunum. Edge ekranı için ücretsiz işe yarar pek uygulama bulamadım/bulamıyorum.
  • ilhan3535 kullanıcısına yanıt
    bu son ki müzik uygulaması hem çok şarj yiyor hem de cihazı kasıyor.. gerçi 6.0.1 de kasmıyordu ama ben lolipopa geri döndürdüm bu yüzden yeni samsung müzik uygulaması kasıyor sildim ve güncellmeyi engelledim :)

edge ekran için galaxy apptan başka seçenek yok ne yazık ki.. tek quick settings i kurdum o da black**rttan indirdim çünkü galaxy apssden yaptığım tüm alışverişler provizyona takılıyor sonra iptal oluyor :\

bu arada s7 nin wallpaperi uyguladım çok şık oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

bu telefonun tek kronik sorunu zaten koruma aksesuarlarının yetersizliği

ciddiyim ne patlayan pili, ne şebeke sorunu, ne ekran lagı, ahize sorunu, wifi-bt sorunu,gps sorunu falan filan hiç rastlamadım (kullanıcı hataları hariç) ekran süresi 5 saati görüyor - 2k ekran ve 3000mah ı göze alırsak bence güzel .. zira 3200 mah 720p ekranlı note 2 mde 7 saati görüyordum.. ekran çözünürlüğünü keskinliği kaybetmeden düşürebilsek eminim sürede yükselecektir (note 7 de bu özellik var)

ama gel gör ki bir kırılmaz cam aldım ana ekranı koruyor ama edge apaçık duruyor kılıfını bile amazondan getirttim

reset vs atıyor diyenler ise lolipopun en son sürümüne geri dönsün ve yazılım güncellemeyi uygulama yöneticisinden devre dışı bıraksın.. telefona tekrar aşık olacaksınız - edgeyi kaplamayan kırılmaz camlı hali hariç tabii ki

şeytan diyor sök at ama işte cep bu içinde ucu sivri çekirdek kabukları çıkıyor arada :P

samsung 7 satabilmek için edgeye 6.0 verdi sanırım ama oyuna gelmeyin

Hocam niye oyle dediniz. Simdi killandim ben. 6.0 kullaniyorum gayette memnunum aslinda calismasindan siz bir kusurunu gordunuzmu acaba ?

• tembeler kullanıcısına yanıt
    Edge ekraninda takilma oluyor ki odinle 2 defa sifirdan kurdum wipeladim duzelmedi.. diger sorun ise telefonun sarji %1 olunca cat kapaniyordu.. ha birde aksesuar baglayinca "kulaklik takildi" "gearinizin baglantisi kesildi"gibi uyarilar vermiyordu ve ve kitkat ile lolipopda 1 kere dahi reset atmayan tel 6.0 da 3 4 kez resetledi..

Lolipopda ise edge ekrani su gibi akiyor ve batarya %1 olunca samsung logosu cikip normal kapaniyor.. uyarilari da hemen veriyor.. en agir islemde bile resetleme yok su an..

• Hocam bende bahsettiginiz sorunlarin hicbiri yok ya valla ben gayet normal kullaniyorum acaba benim sansima mi
  • tembeler kullanıcısına yanıt
    olabilir belki de benim kullandığım programlardan da kaynaklanıyordur :)
  • Valla arkadaslar keske bende sizin gibi memnun kalsaydim ama malesef note edge de bir hüsran benim icin 10 gundur serviste daha da ne kadar kalacagida belli degil. 3400 tl veripte boyle surunmek. Bir daha samsung mu aman aman hicbir urununu almam aldirmam

• Herkese hayırlı akşamlar dilerim 5 aydır note edge kullanıyorum aldığım günden beri ısı problemi ve bataryasal sorunlar yaşıyorum cpu-z programına göre internet sayfasında gezerken bile 55 56 dereceleri görüyorum android güncellemelerinde 90 dereceyi görmüştüm . Şarjım %12 iken telefonumu kapat aç yaptığımda pilim boş gözüküyor şarja taktığımda ise %24 ten dolmaya başlıyor . Bu tarz bir sorun yaşayan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgrlsn93

Herkese hayırlı akşamlar dilerim 5 aydır note edge kullanıyorum aldığım günden beri ısı problemi ve bataryasal sorunlar yaşıyorum cpu-z programına göre internet sayfasında gezerken bile 55 56 dereceleri görüyorum android güncellemelerinde 90 dereceyi görmüştüm . Şarjım %12 iken telefonumu kapat aç yaptığımda pilim boş gözüküyor şarja taktığımda ise %24 ten dolmaya başlıyor . Bu tarz bir sorun yaşayan varmı ?

ısı problemi bütün telefonlarda var, özellikle uygulama indirirken, 3G yi 4G yi ya da wi fi yi aşırı sömürürken, ve de hızlı şarj ile şarj ederken illa ki oluyor. Ben kılıf kullandığım için hissetmiyorum galiba. Sizin ayrıca bataryada bi sıkıntı var belli, normalde 2-3 yıl içinde sizin yaşadığınız problemler her bataryada oluyor nerdeyse ama sizin 5 ayda olmaya başlamış.
    Eğer telefonu kendi şarj aletiyle değilde, pc ye takarak, araba şarjlarıyla ya da powerbanklar la sık şarj ediyorsanız bunu yaşamanız normal. Tavsiyem orjinal şarj aletini kullanın her zaman.
    (Ben mecbur kaldım yola çıktık 10 gün powerbank ve araba şarjı ile telefonu şarj ettim benzer problemi yaşadım. şu an sıkıntı yok)

• Aynen uydurma sarj yontemleriyle bataryalar ölüyor. Bunu bende tecrube ettim 2 defa farkli marka telefonlarda garantiden batarya degisimi oldu. Artik orjinal sarj aleti disinda kesinlikle sarj etmiyorum

• Selam arkadaşlar, ben de 1.5 senedir Note Edge kullanıyorum. Cuma günü İtalya'dan iphone7 almam ile birlikte Samsung'um benim için ihtiyaç fazlası oldu. İstanbul'dayım, ilgilenen olursa bana mesaj atabilir.

Telefondan bahsetmek gerekirse, bu modelin tasarımı benim çok hoşuma gidiyor, özellikle de asimetrik görünümü. Ama oyun oynarken ısınma olayını sevemedim. Bir de, daha aldıktan 6 ay sonra başlayan batarya ömrü problemi var; kronik midir emin değilim. Ama son 1 yıldır benim ümüğümü kuruttu açıkçası. En son geçen hafta İtalya'da iken €25 verip harici batarya almak zorunda almak zorunda kaldım, aksi halde %100'den %60'a inmesi 1-2 saat sürüyordu ve %60'ta da kapanıyordu. 1,5 yıllık bataryanın geldiği durum bu işte. Garantisi devam ettiği için dün Samsung servisine verdim. İnşallah bataryasını değiştirirler.
  • Herkese selam.
    Benim cihaz gayet normal şekilde kullanırken bir gün plan çizmek için MagicPlan CSI programı yükledim. O sırada kamera aşırı ısınmıştı ve programı kaldırdım yoruyor diye. Programı kaldırdıktan sonra kamerada dikine çizgi ve ışık azaldıkça artan pembe-mor sorun çıkmaya başladı. Sonrasında geçtiğimiz aylarda android 6 güncellemesi ile kamera düzeldi ilk günkü gibi, ancak 10-15 gün sonra durum yine aynı. Bunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu nasıl öğrenebilirim? Açıkçası yazılımsal olması şüphesi var içimde zira güncelleme sonrası düzelmişti. Programdan kalan bir çerez vs'den kaynaklı olabilir mi?
    Aşağıda farklı ışıklarda görüntüleri mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi markymark -- 22 Eylül 2016; 11:47:24 >

• Merhaba arkadaşlar bugün 2. el note edge aldım 1200 liraya tertemiz 1 yıllık. Fiyat olarak iyimi sizce ?
  • 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.