Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE EDGE (SM-N915F) [ANA KONU] ★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.131
Cevap
25
Favori
99.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ================= DİKKAT ====================
    TEKNİK BİLGİ OLARAK NOTE 4'TEN FARKLARINDAN BAHSEDİLECEKTİR
    GERİ KALAN TÜM AYRINTI NOTE 4 KONUSUNDA FAZLASI İLE VARDIR
    =================================================

Galaxy Note 4'ten farklı ekran deneyimi

Samsung Galaxy Note Edge, 5.6 inç Quad HD+ bir ekranla geliyor, normal Quad HD ekranın sağ tarafında bulunan 160 piksellik alan ile bu telefon bildiğimiz akıllı telefonlardan ayrılıyor.

160 piksellik eğimli ekranı da hesaba kattığımızda, Galaxy Note Edge'de 5.8 inçlik bir ekran kullanılıyor.

Eğimli ekran ne işe yarıyor?

Sol elle tutulduğunda, parmak uçlarına denk gelen sağ kenarın dokunmatik olması, yepyeni kullanım özelliklerine imkan tanıyor.

Dikey tutulduğunda sağ tarafta, yatay tutulduğunda üstte kalan kavisli alan, uygulamalara ve seyir zevkine farklı boyutlar eklemeyi hedefliyor. Öyle ki, Samsung çok yakında bu alana özel uygulama geliştirmek için gerekli kiti geliştiricilerle paylaşacak ve böylelikle video oynatım düğmeleri ya da sosyal ağlar kavisli ekranı daha verimli kullanmanın yöntemlerini keşfedebilecek. Bu ekran, telefon kilitliyken de saati gösteriyor.

Samsung Galaxy Note Edge'in kavisli ekranında neler yapabileceğinize buradaki makalemizden göz atabilirsiniz.

Galaxy Note Edge Teknik Özellikleri

Galaxy Note 4'ün boyutlarına oranla 3,8 mm daha geniş ve 2,2 mm kısa olan Edge, 3.000 mAh batarya ile birlikte geliyor.

2,7 GHz hızında çalışan Snapdragon 805 işlemcisini kullanan ürün, grafik yongası olarak işlemcisine göre 600 MHz hızında çalışan Adreno 420. Türkiye'de Exynos 5433 işlemci kullanan Galaxy Note 4'lerden performans olarak daha farklı bir karakter sergiliyor.

Galaxy Note 4 gibi 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip olan ürün, yine Galaxy Note 4'teki gibi geniş açılı 3.7 Megapiksel çözünürlüğünde ön kamera ve 16 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera ile geliyor.

Samsung Galaxy Note Edge'in Artı Özellikleri

-Üst seviye güce sahip donanım
    -2K SuperAMOLED ekranın sunduğu görüntü kalitesi
    -Yenilenen kameralar ile hem ön hem de ana kamerayla, başarılı gece ve gündüz çekimleri
    -OIS desteği
    -Yenilenen TouchWiz arayüzüyle stabil ve zengin bir kullanım deneyimi
    -Geliştirilen S-Pen ile farklı kullanım deneyimi

Samsung Galaxy Note Edge'in Eksi Özellikleri

-Metal çerçeve çok şık. Fakat eğimli kısımla kasa arasındaki açıklık can sıkıcı
    -Galaxy Note 4'teki Exynos 5433'e göre biraz daha düşük performans veren Snapdragon 805'in ısınması ve güç tüketmesi
    -Eğimli Edge ekranın hayata pratiklik kattığı pek bir uygulama yok.
    -Note 4 ile Edge arasındaki fiyat farkının karşılığını bazen alamıyorsunuz.

Samsung Galaxy Note Edge'in Teknik Özellikler

Ekran: 5,6 + 0,2 inç 2560 x 1600 piksel Super AMOLED
    Ek Özellikler: Corning Gorilla Glass 3, S-Pen, Kızılötesi bağlantı, Parmak izi okuyucusu, nabız ölçer ve metal çerçeve
    Kalınlık/ Ağırlık: 8.3 mm / 174 gram
    İşlemci: 2.7 GHz Snapdragon 805
    Grafik İşlemci: Adreno 420 600 MHz
    RAM: 3 GB
    Depolama: 32 GB + microSD
    SIM: MicroSIM
    İşletim Sistemi: Android 4.4 KitKat @ 2015'e kadar Android 5.0 Lollipop'a güncellenecek
    Ana Kamera: 16 Megapiksel / 4K @30 FPS, 1080p @ 60 FPS video kaydı
    Ön Kamera: 3.7 Megapiksel / 2K @ 30 FPS video kaydı
    Batarya: 3000 mAh
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Açıkçası yapabileceğin bir iki şey var. Oldukça işe yarıyor. Ama tabi mücize de beklememek lazım. Aşağıda listeledim:

- S-voice, briefing, flipboard gibi programları ana ekrandan falan devre dışı bırakmak
    - Geliştirici özelliklerinden animasyonla ilgili tüm ölçeklendirmeleri (scale) "0.5"e azaltmak
    - Parmak izi özelliğini kullanmamak, kapatmak
    - TW yerine nova launcher gibi bir arayüz kullanmak
    - Bazen Edge panelleri sorun yaratabiliyor. Edge panellerini ayarlarından önce pasifleştir -> ayarlardan çık -> sonra tekrar ayarlara girip aktifleştir. Çünkü bazen panelleri bildirim gösteremez hale gelip buglar yüzünden arkaplanda gereksiz işlemci ve ram harcıyorlar. Bu işlem ile tekrar düzeliyorlar. Tipik java programı özelliği :)
    - Klavyeyi varsayılan Samsung veya google kılavye gibi hafif olanlardan tercih etmek. Predictive olanlar iyice yavaşlatıyor.
    - Boot menüde cache'leri silmek.
    - Hiçbir şey işe yaramıyorsa fabrika ayarlarına döndürmek ve sonra üsttekileri tekrar yapmak
    - Eğer yapabilirsen telefonu "root"layıp Titanium Backup ile Samsung ile gelen gereksiz programları silmek.
    - Hiçbir şey işe yaramıyorsa note 4 romlarından kur. Bir arkadaş çok hızlı çalıştıklarını söylemişti forumda.

Şu videoya da bakabilirsin bazı öneriler için:https://www.youtube.com/watch?v=BKhHRq_3Xc8

• Önlerden takip....
  • ilhan3535 kullanıcısına yanıt
    hoş geldin dostum.gelişecez inşallah :)
  • yeni konu hayırlı olsun.
    eğimli kısımla kasa arasındaki açıklık nedir tam olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: esperer

edge için kılıf önerileri : http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-Note-Edge-Cover/dp/B00PQ9ZEYC
    http://www.amazon.com/Galaxy-Verus-Protection-Samsung-Charcoal/dp/B00Q5SVZ32/ref=pd_sim_cps_6/183-7343339-3371823?ie=UTF8&refRID=0KX7RY62NHCEV7PCFY2F

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE EDGE (SM-N915F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE EDGE (SM-N915F) [ANA KONU] ★★

Öncelikle başlığınız hayırlı olsun.

Diğer başlıkta'da yazmıştım, buraya eklemek istedim.

Genel olarak mesajlarda kullanan arkadaşlar kılıf bulamadığından bahsetmiş ve siz de altta linkini vereceğim kılıfların Amazon linkini vermişsiniz.
    Bu nedenle Türkiye'de satılan aynı kılıfların linkini ekleyeyim dedim.

Firmayı tanımıyorum ama ellerinde olduğunu, kargo ücreti olmadığını ve stoktan gönderim yaptıklarını yazmışlar.
    Fiyatlarda bana NOte 4 kılıflarının fiyatlarını düşünecek olursak makul seviyede geldi açıkçası.

NOte 4 için de güzel kılıf üretiyorlar ki NOte Edge için de ürünleri mevcut.

BUYURUN linki.

Umarım NOte Edge kullanıcılarının işine yarar.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 22 Ocak 2015; 0:36:28 >

• Note 4 te makul sayıldığı kadar olan bir açıklık var bu bir gerçek ama şimdi siz dediğiniz için inceledim ve öyle fark ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ana konumuz açılmış. Elinize sağlık.

• İlk çıktığı zaman aldım telefonu fakat note 4 teki gibi bir kasa-ekran açıklığıyla karşılaşmadım. Benim şansımmı genelimi böyle tam bilmiyorum. Kendim bizzat note 4 le karşılaştırdım. Günlük hayatta işlemci farkları kesinlikle anlaşılmıyor. Oyun oynarken edge biraz daha fazla ısınıyor. Ama daha önce kulandığım telefonlara göre hiç ısınmıyor. Oyun çok oynarım ondan biliyorum. Pil note 4 tr malum daha uzun gidiyor fakat edge ekranını aktif kullanırsanız başbaşayı zorlar. Kavisli ekran deneyimi bambaşka tabiki değişiklik isteyen keainlikle almalı. Eğer fiyat konusunu düşünüyorsanız evet daha ucuza note 4 almak mantıklı. Farklı bir deneyim istiyorsanız edge. Ben aldım iphone dan geçtim ve pişman değilim. Verdiğim parayada üzülmüyorum plus alacaktım yerine bunu aldım. Gayet başarılı gücü yeten herkese tavsiye ediyorum. Merak edilen birşey varsa sorabilirsiniz arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: iphonedark

İlk çıktığı zaman aldım telefonu fakat note 4 teki gibi bir kasa-ekran açıklığıyla karşılaşmadım. Benim şansımmı genelimi böyle tam bilmiyorum. Kendim bizzat note 4 le karşılaştırdım. Günlük hayatta işlemci farkları kesinlikle anlaşılmıyor. Oyun oynarken edge biraz daha fazla ısınıyor. Ama daha önce kulandığım telefonlara göre hiç ısınmıyor. Oyun çok oynarım ondan biliyorum. Pil note 4 tr malum daha uzun gidiyor fakat edge ekranını aktif kullanırsanız başbaşayı zorlar. Kavisli ekran deneyimi bambaşka tabiki değişiklik isteyen keainlikle almalı. Eğer fiyat konusunu düşünüyorsanız evet daha ucuza note 4 almak mantıklı. Farklı bir deneyim istiyorsanız edge. Ben aldım iphone dan geçtim ve pişman değilim. Verdiğim parayada üzülmüyorum plus alacaktım yerine bunu aldım. Gayet başarılı gücü yeten herkese tavsiye ediyorum. Merak edilen birşey varsa sorabilirsiniz arkadaşlar.

Yoo kasa açıklığı konusunda bende bir sorun yaşamadım veya karşılaşmadım 2 adet edge var ve ikisi de kasa konusunda sağlam ayrıca pil konusunda 220 mah lık bir fark var evet ama günlük kullanımımda (note 4 kullanmış birisi olarak karşılaştırma yapıyorum) emin olun ciddi bir fark göremedim aynı ölçüde tatmin ediyor ha note 4 te ekstra batarya şarj kiti almıştım ve full parlaklık güç tasarruf kapalı olacak şekilde kullanıyordum şarja ekran süresine çok takılan birisi değilim olmadım da edge için ekstra batarya şarj kiti çıktığında yine alınır ve şarj sorunu ortadan kalkar özgürlüğün en pratik yolu kısıtlamasız :D

• iphonedark kullanıcısına yanıt
    teşekkür ediyorum
  • Şarj kiti hayat kurtarır :D

• Israrla NOte Edge bekleyenler başlığında sorduğum soruyu burada da yenilemek isterim izninizle.

NOte Edge'e Nova Launcher kurup deneyen var mı acaba ?

Normal Note serilerinde altta olan klasörler, telefon ve rehber gibi ikonlar sağdaki curved ekranda olduğu için
    NOva Launcher ile oluyor mu, uyumlu mu diye merak ettim.

Saygılarımla...
  • 1999'dan beri 2 haftada telefon değişen biri olarak... 24 aralıktan beri pil kapağını bile sökmedim

bence en iyi android telefon... harika...zaten samsung son tanıttığı 4 cihaz... note 4 , edge . gear s ve circle harika cihazlar...

gear s ile kullanıyorum... inşallah şöyle 1 yıl kullanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thehspeed -- 18 Ocak 2015; 11:53:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertglslk25

Iki gundur kullaniyorum iphone 6 plustan gectim herhangi bir markanin fani falan degilim cok cihaz kullandim ama bence iphone 6 plus bircok yonden edgeden iyi ayrica sarzi biraz daha fazla gidiyor edgeden dusunen varsa bence fantazi aramasin plus alsin

Ayrica klavyesine acaip ayar olmus durumdayim suan edgenin baska rahatsiz olan varmi klavyeden

klavyesinde ne gibi bir sorun var? note 4 den farklı mı?
  • Dostum Android bir cihazda klavyeden yakınmak çok garip. Sınırsız klavye seçeneği var. SwiftKey yükle istediğin gibi yapılandır ve arkana yaslan

• Bulsam alacağım
  • haklısınız ancak bildiniğiniz üzere android çok esnek bir sistem herşeyin çok fazla farklı varyasyonu var.
  • iPhone6 plus ile edge ikilisini bir arada kullanıyorum, her ikisininde kendine göre artıları var,
    Edge yi almam özgürce telefon görüşmelerimi sesli kayıt ediyor olmadı ve spen ile dolmakalem yada kaligrafik yazı yzmak keyfi diyebilirim.Sadece bu ikisi için edgeyi yne alırım
  • Önceden telefonla konuşurken kalemle not alırdım. Şimdi konuşurken direk ses kaydet tuşuna basıyorum.
    On Numara özellik koymuşlar. Bu arada hiç edge telefonuna farklı firmware yükleyebilen oldumu?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.