Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE EDGE (SM-N915F) [ANA KONU] ★★ (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.132
Cevap
25
Favori
99.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayirli olsun 😊 bence uyguna almissiniz. Omurluk gideri var.. evde 2 note edge var su ana kadar gram uzmediler tabi masallah diyim yedekte telefonum yok 😄

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • markymark M kullanıcısına yanıt
    Wipe data wipe cache yaptiniz mi ? Ama bence donanimsal gibi duruyor.. kamera ile islemci birbirine cok yakin..islemci yogun yuk altinda uzun sure calistiysa kamera sensorun baglanti kablolarina zarar vermis olabilir.. yazilimdan sonra gecici duzelmesi de garip.. siz bir wipelayin bakalim neler olucak ama hersey silinecek haberiniz olsun 😊

• Teşekkür ederim. Bundan önceki telefonum note 4 dü. Kronik şebeke sorunu yüzünden satmak zorunda kaldım. Yoksa çok memnundum. Bunda kronik bir sorun yok galiba. İnşallah note edge de üzmez beni yalnız batarya hızlı bitiyor gibi geldi. Aldıktan sonra Wipe cache formating data filan yaptım ama bakalım ilerleyen günlerde belki batarya düzelir. (Yada da bana hızlı bitiyor gibi geldi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord06 -- 22 Eylül 2016; 19:31:37 >
  • Overlord06 kullanıcısına yanıt
    Kronik sorunu var ; ekran filmi ve kilif bulmak iskence 😊 onun disinda evde 2 tane note edge var su ana kadar uzmedi..

Batarya ise ortalam 4 5 saat ekran acik suresi veriyorsa sirun yok ama az ise ilk sahibi bataryayi hirpalamis olabilir surekli sarja tak cikart yaparak.. ama serviste degisimini gerceklestiriyorlar garanti kapsaminda

• Yanında kılıfı ile aldım yani kronik sorunların birisinden kurtuldum :) Ekran filmi nerden bulabilirim uygun fiyatlı ve edge ekran dahil kapatan? Yoksa koruyucusuz kullanmaya devam mı edeyim.
  • Arkadaşlar hic telefonunuzu servise veripte parca bekleyen oldumu. Benim ki serviste koreden anakart gelecekmis öyle soyleniyo kac gun surer bu surec basindan gecen varmi

• elinde satılık note edge n915f anakartı olan varmı acaba??
    Bulunan var ama edge ekrandan baslayarak kabarmaya basliyor :( bende su an edge ekrani acikta birakan kirilmaz film var..

• Telefonun üst dokunmatik cam taraflarına bastırınca sanki içine doğru göçuyor ,cit cit sesler geliyor alt ekranda ise böyle bir sorun yok ekranı yam ortadan ikiye bölün üst tarafı düşünün . Böyle sikayeti olan var mı dostlar

• 1100'e alınır mı bu cihaz 1 yıl daha garantisi varmış

• crywolf34 kullanıcısına yanıt
    Bulursam o fiyata temiz bir tane daha alırım . Telefon bana samsungu sevdirdı aksesuar bulma zorluğu hariç

• crywolf34 kullanıcısına yanıt
    Ben 1100 e aldım kutulu 9 ay garantili çiziksiz hatasız benim aldığım. Eğer hatasız çiziksiz ise çok iyi bi fiyat hem sizin alacağınızın 1 yıl garantisi varmış

Bende 1200e aldım . Benimkide gayet temiz çizik sorun yok yanlız çoğu zaman şarj %14 civarında kapanıyor telefon . Birde aksesuar önerisi alabilir miyim

• Birde gönderen faturanın fotokobisini gönderdi bir sorun olur mu ?

• mwwo3.3 kullanıcısına yanıt
    Aldığımda kılıfı vardı zaten ekran koruyucusu 50 liradan aşağı yok herhalde. Koruyucusuz kullanıyorum ben. Aksesuar çok sıkıntı bu telefonda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord06 -- 27 Eylül 2016; 12:28:24 >
  • Asindetik3.3 A kullanıcısına yanıt
    Sorun olacağını sanmıyorum.

• Beyler bu cihaz Android 7 Nougat ı alır mı ?
    Şöyle ki almayacağını ve son güncelleme olan marshmallow u aldığını biliyorum ama ;

Note Edge Android Nougat 7 alabilmesi için nedenlerim ;

1) Snapdragon 800-801 i grafik sürücüleri vs. güncellemediğinden mesela Sony Z3 e Nougat veremiyor
    ama bizde Snapdragon 805 işlemci için böyle bi durum söz konusu değil diye biliyorum

2)Ayrıca Samsung un ilk edge (kıvrımlı ekranlı) ilk telefonu olması

3) Samsung un Note 7 ile yerlere düşen imajını düzeltmesi

4) Exynos lu Note 4 lere vermeyebilir ama bize gelebilir
    bknz. S3 Exynos a gelmeyen ama S3 Snapdragon a gelen güncelleme

şimdilik ilk etapta aklıma gelenler bunlar,

sizin fikirleriniz nelerdir ?

EDİT :

Son olarak;

* Android 7.0 Nougat Adreno 306, Adreno 430 ve Mali-T860 GPU'larını destekliyor.

* 64 Bit işlemcilerin çoğuna destek veriyor.

Şahsi fikrim : Malesef ki Note 4 ve Note Edge'in Android 7.0 Nougat ı almayacağı yönündedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R@j -- 28 Eylül 2016; 19:05:37 >

• R@j R kullanıcısına yanıt
    Bence Note 7 faciasından sonra note 4 e ve edge modellerine 7.0 ı verecektir. Ayrıca Note 4 ve edge modelleri hala şimdiki amiral gemileri kadar güçlü ve note 5 ile yarışabilir bir konumda. Ben alacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlord06

Bence Note 7 faciasından sonra note 4 e ve edge modellerine 7.0 ı verecektir. Ayrıca Note 4 ve edge modelleri hala şimdiki amiral gemileri kadar güçlü ve note 5 ile yarışabilir bir konumda. Ben alacağını düşünüyorum.

Note 4 ve Note Edge Android 7.0 Nougat ı verirse, Note 7 satışlarını frenlemiş olmaz mı ? zaten Note 7 den bir ton zarar etti
    ve ayrıca pil i yenilenmiş Note 7 lerde de patlama baslamıs diyorlar ve asırı ısınma sorunu ortaya cıkmıs

Ben Nougat ın bu cihazlara verilmesi için gerekçeli nedenleri bi önceki post um da saydım
    ama şahsi fikrim : Note 4 ve Note Edge'e Nougat ın verileceğini sanmıyorum
    zaten S5 e gelme olasılığı yok Snapdragon 801 işlemcili
    Qualcomm yeni grafik işlemcilerini Snapdragon 800/801 için yayınlamadı
    üretici firmalar Android 7.0 Nougat’ı Snapdragon 800/801 için geliştirirlerse ne olacak? diyebilirsin bunu bende kestiremiyorum.
    Ayrıca; Google CTS durumu var.
    Snapdragon 805 'in 32 bit olması da verilmemesi için bir neden.

Ha bi mucize olur da verilirse Note 4 ün Snapdragon lu versiyonuna ve Note Edge (Exynos lu Note Edgeler Hariç) 'e verilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R@j -- 30 Eylül 2016; 19:06:39 >

• Samsungun gecmis guncelleme politikasina bakacak olursak note cihazlarina sadece 3 buyuk guncellemeyi verdigini gorursunuz.

Note 1: gingerbread - ics -jellybean
    Note 2: ics - jb - kitkat
    Note 3: jb - kk - lolipop
    Note 4: kk - lp - marsmellow
    Note 5: lp - mw - nugat
    Note 7: mw - nt - X

Note 2 su an en son androidi bile fazlasiyla kaldirabilecek bir telefon ama verilmiyor. O yuzden sorun donanimin yeterli olup olmamasi degil.. edge ve 4 e nugat gelmeyecek. Ayrica bu 2 telefonda 32 bit islemci mevcut (exynoslu note 4ler 64 bit ama biosdan kilitli)

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.