Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.970
Cevap
124
Favori
673.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi mi5'den bu telefona geçtim ben de. Tesadüf telefonlara bakarken gördüm, earbuds hediyesi falan dikkatimi çekti araştırayım dedim, fiyat performans olduğunu görünce tökezleyen ama iş gören mi5'i emekli edeyim artık dedim anlık gazla. Umarım pişman etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster33 -- 29 Eylül 2020; 23:5:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

Akilli bekleme zaten on kamerayi kullanarak goz temasini algilayan bir sistem hocam. Ios'ta dahi boyle çalışıyor.

Isik sensorunden kastettiğiniz bu mu diye sormuştum malum :) ekran parlakligini otomatik ayarlayan ekstra bir sensor varmi bilmiyorum ama adaptif parlaklik olduguna göre buyuk bir ihtimalle ön kamerayi kullanarak bunu sagliyordur.

Bagzi arkadasların, güncel samsung modellerinde, yakinlik sensoru görevini de on kamera ile yaptigini yazdıklarını okudum. Yalniz bunu test ettiğim zaman, arama sırasında parmağımı ön kameraya yaklastirinca ekran kapanmiyor. Ancak ekranda yanip sonen piksel'e parmagimi yaklastirinca ekran kapaniyor.

Alıntıları Göster
    Samsung yanıp sönen pixel ile proximity sensörü ekran altına koydu zaten. Bazen saçmalasa da çoğunlukla iyi çalışıyor.

Ambient Sensor denilen ortam ışığına göre ekran parlaklığını ayarlayan sensör ise maalesef ekranın altına koyulamadı. Bunun için en basit olarak ön kameranın ışığı alma oranına göre yazılım (OneUI) kendi ayarlamakta.

Kameranın tepki süresine göre (kalitesi de burada önemli) biraz ağır kalabiliyor.

Benim S7'imin ambient sensörü çerçevede olduğu için tabii ki çok hızlı ama kamera kullanılarak yapılan ekran parlaklığı ayarlaması biraz ağır çalışmakta. Yeni cihazlarda bu biraz daha hızlandı ama hala bir sensör gibi değil tabi.

Ha çok mu önemli, bence pek de değil.

• Arkadaşlar hepsiburadadan siparis edenler teslim tarihine bakabilirmi. Bende bu sekilde yaziyor ama sanirim hatali tarih. SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrm000

Arkadaşlar hepsiburadadan siparis edenler teslim tarihine bakabilirmi. Bende bu sekilde yaziyor ama sanirim hatali tarih.
    bana yarın kargoya verileceği 12yi geçtiği için perşembe gününü kastediyor cuma da teslim edileceğini öngürüyor

• Baristatales B kullanıcısına yanıt
    Tahminimce bu haftasonu telefonunlarına kavuşanlar olabilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

4 yıldır kullandığım Lenovo P2 den sonra, yine uzun süre kullanabileceğimi düşündüğüm M51 i almayı düşünüyorum.
    50 TL kupon ve 75 TL bonus kampanyasıyla 3675 TL ye geliyor.

Şuan kullandığım Lenovo P2 LineageOS 17.1 custom romuyla Android 10 da hala canavar gibi çalışıyor.

Ne dersiniz bu telefona geçmeye değer mi? Bekleyip yeni yılda daha yeni modeller mi düşünmeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_tourist -- 30 Eylül 2020; 9:3:0 >
  • the_tourist kullanıcısına yanıt
    Yeni model hiç bitmez. Ne zaman telefon almaya karar verirseniz birkaç ay bekleyip yeni modeli çıkacak. Ama bu telefon en az 2-3 sene rahat işinizi görür diye düşünüyorum.

• Satıcı Hepsiburada olan ilan da çıktı, 2 Ekimde stokta olacakmış.
    SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

Komik olan ortada telefon yok 15 kişi ürün yorumu bıraktı

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CEBEP -- 30 Eylül 2020; 10:12:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: the_tourist

Merhaba,

4 yıldır kullandığım Lenovo P2 den sonra, yine uzun süre kullanabileceğimi düşündüğüm M51 i almayı düşünüyorum.
    50 TL kupon ve 75 TL bonus kampanyasıyla 3675 TL ye geliyor.

Şuan kullandığım Lenovo P2 LineageOS 17.1 custom romuyla Android 10 da hala canavar gibi çalışıyor.

Ne dersiniz bu telefona geçmeye değer mi? Bekleyip yeni yılda daha yeni modeller mi düşünmeliyim?
    Üstüne bir de iadeal.com sitesinden giriş yaparak telefonu alırsan üzerine bi 34 lira daha kazanabilirsin.
  • Merhaba.An itibariyle Galaxy Buds hediye kampanyası sona ermiş.Samsung'un kendi sitesinde yok.Kaçırdık.:(
  • gercekk G kullanıcısına yanıt
    Evet kampanya stoklarla sınırlıdır yazıyordu zaten, hepsini erittiler demek ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: webmaster33

Evet kampanya stoklarla sınırlıdır yazıyordu zaten, hepsini erittiler demek ki.
    Tüm internet alışveriş sitelerinde satıcı Samsung Türkiye olduğu için hepsinden kulaklık hediyesini kaldırmışlar. Kendi sitesinde kulaklık için hemen fiyat koymuş yani kulaklığı almak istersen parayla diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Samsung yanıp sönen pixel ile proximity sensörü ekran altına koydu zaten. Bazen saçmalasa da çoğunlukla iyi çalışıyor.

Ambient Sensor denilen ortam ışığına göre ekran parlaklığını ayarlayan sensör ise maalesef ekranın altına koyulamadı. Bunun için en basit olarak ön kameranın ışığı alma oranına göre yazılım (OneUI) kendi ayarlamakta.

Kameranın tepki süresine göre (kalitesi de burada önemli) biraz ağır kalabiliyor.

Benim S7'imin ambient sensörü çerçevede olduğu için tabii ki çok hızlı ama kamera kullanılarak yapılan ekran parlaklığı ayarlaması biraz ağır çalışmakta. Yeni cihazlarda bu biraz daha hızlandı ama hala bir sensör gibi değil tabi.

Ha çok mu önemli, bence pek de değil.

Alıntıları Göster
    Valla ben yakinlik sensorunun cok iyi çalıştığını düşünmüyorum. A71 ile hemen hemen tüm uzun görüşmelerimde sorun yaşıyorum. Sensörü test ettiğim zaman bir problem yok ama ne zaman 1-2 dk üstü calissa sapıtiyor. A51 ve m31 kullananlar arasinda da sikayet eden cok kisi gördüm.

• ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Bu çentik olayı geldikten sonra bu olay da kaçınılmaz oldu
  • Merhaba arkadaşlar. A71 kullanmaktayım ve telefondan çok memnunum, canavar gibi maşşallah. :)

Ablam da M51'i sipariş etti. Benim sorum şu şekilde : A71 ile M51'in kamera modülleri aynı mı, aynı performansı alır mı acaba?

• ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sorun m30s kullanirkende yaşiyordum cam korumayi cıkartinca sorun düzeliyor sorun yaşayanlar kesin ekranda cam vardır sensör ekrana gömülü olduğu için cam takinca zor algıliyor yeni modellerin hemen hemen hepsi aynı

• quote:

Orijinalden alıntı: athloncu

Hocam bu sorun m30s kullanirkende yaşiyordum cam korumayi cıkartinca sorun düzeliyor sorun yaşayanlar kesin ekranda cam vardır sensör ekrana gömülü olduğu için cam takinca zor algıliyor yeni modellerin hemen hemen hepsi aynı
    Ben, exstra cam denilen kalin koruyuculardan taktirmadim. Üzerinde gelen fabrikasyon ince bir ekran koruyucu mevcut. Zaten sensoru test ettiğim zaman bir sorun yok gayet guzel algiliyor ama ne zaman 1-2 dk uzeri calissa o vakit sapitiyor. Gerçekten yıldım :(

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Yeni vergi düzenine geçtikten sonra ilk kez Ali'den sipariş veriyorum bakalım neler olacak? Önceden en geç 3 hafta içinde teslim edilirdi.

Alıntıları Göster
    Yine kısa sürede geliyor. Takipli gönderi olsun yeter ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayrabey

Yine kısa sürede geliyor. Takipli gönderi olsun yeter ki.

Alıntıları Göster
    İnşallah, bekleyip göreceğiz.

Ekleme: Satıcı mesaj atmış. Tatil nedeniyle 5 Ekim'den sonra kargoya vereceğini söylüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 30 Eylül 2020; 15:39:48 >
  • Arkadaşlar büyük bir saçmalıkla karşı karşıya kaldım. Sabah 11.30 gibi Hepsiburada.com üzerinden Canlı Destek ile konuştum. Kulaklık kampanyası devam ediyor, buyrun 50 TL çek dedi. 11.30 da siparişi verdim. Az evvel baktım kampanya bitmiş. İşkillendim hepsiburada.com'a yazdım, durumu sordum.
    Bana böyle bir kampanyan yok görseliniz ispatınız var mı diye cevap geldi. Sabah vardı kaldırmışsınız diyorum, üzgünüz öyle bir kampanya yok yani kulaklık falan da yok diyor. Canlı Destek kısmındaki kişiye tekrar bağlandım kampanya 12.00de bitti dedi. Tamam ben 11.30 da sipariş verdim bana kampanya devam ediyor dediniz zaten öyle sipariş verdim diyorum, Samsung kampanyayı istediği zaman bitirir, devam etseydi bile kulaklığın gönderileceği garanti değildir dedi.
    Şimdi ben ne yapayım? Böyle saçma bir ticaret sistemi olur mu? Ben satın alırken sipariş metni vardı, daha sonra kaldırmışlar ve beni de katmışlar. Ne yazık ki hepsiburada.com sipariş bilgisinde de kulaklık yazmamakta. İptal etmek zorundayım galiba. Şaka gibi bir gün.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.