Şimdi Ara

Samsung Galaxy A50 Ana Konu | 🌟 Android 11 - One UI 3.1 Geldi 🌟 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.541
Cevap
96
Favori
1.030.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ankamall dan aldım cumartesi günü. Büyük ihtimalle vardır hocam orada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazımı cumartesi gününden bu yana kullanıyorum iphone 7 verip bu cihazı aldım. Öncelikle ekranı mükemmel gerçekten. Hızı vs gayet iyi iphoneden aşağı kalır bir tarafı yok. Parmak izi yavaş okuyor beğenmedim. Yüz tanıma çok iyi çalışıyor. Ahize ve hoparlör ses seviyesi bence gayet iyi. Kamerası vasat değil ama iyi de değil. Şarj konusunda çok 36 saat olmuş şarjdan çekeli 6 saat ekran süresi almışım. Gayet güzel değerler bence alınası bir cihaz olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Willian

Arkadaşlar cihazımı cumartesi gününden bu yana kullanıyorum iphone 7 verip bu cihazı aldım. Öncelikle ekranı mükemmel gerçekten. Hızı vs gayet iyi iphoneden aşağı kalır bir tarafı yok. Parmak izi yavaş okuyor beğenmedim. Yüz tanıma çok iyi çalışıyor. Ahize ve hoparlör ses seviyesi bence gayet iyi. Kamerası vasat değil ama iyi de değil. Şarj konusunda çok 36 saat olmuş şarjdan çekeli 6 saat ekran süresi almışım. Gayet güzel değerler bence alınası bir cihaz olmuş.
    Bende inceledim biraz ama kamera kalitesi hoşuma gitmedi şahsen. Fiyatı 3000 liraya yakın bir telefonun kamera kalitesinin biraz daha iyi olması gerekli diye düşünüyorum... Bu arada sağolun yolum düşerse Ankamallede bakarım

• NFC için "market dependent" denmiş. Demek ki NFC'li modelleri de var.
    https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a50-9554.php

Telefon'un tam model kodu ne TR satışında olanlar bilen biri yazabilri mi?

SM-A505F mi SM-A505DS'mi ?
  • Kamerası bence yeterli. Renkleri güzel. Geniş açı çok iyi. Amiral gemilerinin kameralarını bilmiyorum ama eşime iphone 8 plus almıştım. İphone 8 plus dan aşağı kalır bir yanı yok.

Kılıf olmaması kötü. Dün bir yerden basit bir silikon kılıf ısmarladım. 1-2 saat sonra aradılar iptal edebilir misiniz dediler. Samsung kılıf gelse de çok pahalı olur büyük ihtimalle. s10e kılıfı 300 liraydı samsung shop da:) Bunu da 200-250 arasında satarlar kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

Evet geçemiyor gpusu 1500 liralık m20dekinin 1 çekirdek fazlası, pubg de kasıyor gpu su yetersiz. Bütün telefonların kamerası iyi değil ama o fiyat segmentindeki her telefonun kamerası a50 yi tokatlar. Youtube da zaten bir sürü videosu var. 1080p 30 fps çeken yukarısına çıkamayan çıksada eis olmayan bir kamerası var. Galaxy a9 un balon kameraları gibi.

İnsanlara kazık yediğini ifade ediyorum almayın düşsün fiyatı öyle alın. 300-500 lira ucuz 1 ay sonra o zaman alırsınız.

Alıntıları Göster
    GPU konusunda dediklerinize katılmıyorum ama herkesin kendi düşüncesi zorlamanın mantığı yok.Fiyatı 1 ay sonra zaten düşecek ama hepsiburada vb. sitelerde. Peşin fiyatına almak isteyenlerin bu fiyata şuan alması evet mantıksız, ama eğer benim gibi samsung shop'tan 12 taksit kampanyası ile alınacaksa beklemenin bi' mantığı yok çünkü fiyatı hepsiburada, mediamarkt ya da gsm operatörlerinde düştüğünde oradan taksitle almak isteseniz yine bu fiyata gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ism72

Kamerası bence yeterli. Renkleri güzel. Geniş açı çok iyi. Amiral gemilerinin kameralarını bilmiyorum ama eşime iphone 8 plus almıştım. İphone 8 plus dan aşağı kalır bir yanı yok.

Kılıf olmaması kötü. Dün bir yerden basit bir silikon kılıf ısmarladım. 1-2 saat sonra aradılar iptal edebilir misiniz dediler. Samsung kılıf gelse de çok pahalı olur büyük ihtimalle. s10e kılıfı 300 liraydı samsung shop da:) Bunu da 200-250 arasında satarlar kesin.
    Yurtdışı fiyatına göre hesap yapınca bence tahmini 100-150TL arası bi' şey olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

NFC için "market dependent" denmiş. Demek ki NFC'li modelleri de var.
    https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a50-9554.php

Telefon'un tam model kodu ne TR satışında olanlar bilen biri yazabilri mi?

SM-A505F mi SM-A505DS'mi ?
    Samsung Galaxy A50 64GB (Prizma Siyah) SM-A505F

Türkiye'deki SM-A505F

Hangisinde NFC var ? Hindistanda satılanlar 4/64GB, Türkiye'de satılan 6/64GB, Avrupa'da satılanlarda 6/128GB sanırım

• emirsavas kullanıcısına yanıt
    O fiyata düştüğünde telefonun 1 yılı çoktan dolmuş olur, kalır yazılım desteği olarak 1 yılı ki o saatten sonra bu telefonun almanın bir manası olmaz. 1 yıla yakın adam gibi kullanılır, sonra yazılımların yeni donanımlara uyumlu güncellemeleriyle şarj vampiri haline gelir, 1 seneye çöpe atarsın. Çok zorlarsan 1 yıla yakın daha kullanırsın.

Kaldı ki burası Türkiye, seçimden sonra kur ne olacak belli değil...

Dediğiniz gibi GPU konusunda bende katılmıyorum. Orta seviye olan telefonlardan dengeli düzey veya HD üzerindeki grafiklerde takılıyor, donuyor deyip PUBG performansı beklemenin manası nedir? Bu kadar ileri seviye bir oyun için alırsın amiral gemisi 5000-6000 TL'ye oynarsın FULL HD o zaman... :)
  • uyemuyedegil U kullanıcısına yanıt
    pupg için iyi performansı M20 verebilmiş...
  • Siz alabilirsiniz o zaman Sayın baltalı-katil...

Burada ürün hakkında ciddi alıcılar olarak bilgi alıyor ve kullanıcı yorumlarına göz atıyoruz. Olmadık bilgilerle algı oluşturmayın.

Nerede yaşadığınızı zannediyorsunuz? Burası Türkiye... Soluk alsanız vergi burada... Soyulmadığınızı mı zannediyorsunuz? Elektrik, Su, Doğalgaz faturalarından haberiniz var mı? Alacağınız en ufak el radyosundan bile devlet ne vergiler alıyor biliyor musunuz? Hala soyulmaktan bahsediyorsunuz...

Bu telefonlar yurtdışında bazı ülkelerde bir maaşın 1/4'ü bile etmezken burada asgari ücretten fazla fiyatlara satılıyor. Alışın buna ya da sandıkta tepkinizi gösterin... Olmadı 5000-6000 TL ödemeyi sineye çekip tam perfomans PUBG oynayın... Buralarda bu şekilde yok soyulun, yok M20 vermiş felan baltalı-katil olarak konu baltalamanın manası yok.

Bunlar orta seviye telefon, ileri düzeydeki, yeni nesil bilgisayarları bile zorlayan bir oyun için buralarda tek bir oyunu baz alarak PUBG performansı yerlerde diye yakınmanın yararı yok. Kaldı ki bir tık altı olan A7 2018 bile PUBG'de orta seviyede gayet oynanabilir bir performans sergilemiş...

Teşekkürler, Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 26 Mart 2019; 13:23:21 >

• Video çekerken titreşim engelleme gibi bir sey var mi acaba. Araba kullanirken vs elim titriyor cok titriyor video

• Moderatörlerden tekrar özür dileyerek şunu da eklemek istiyorum,

Bu şekilde PUBG ile telefon kıyaslayan arkadaşlar şuralarda "PUBG'yi bile çalıştırmıyor", "Kasıyor", "Yok bu çöp..." v.s. gibi yazı yazanlar gelmesin arkadaşlar buraya... Ben Samsung savunucusu değilim, ama donanım özelliklerine bile bakmadan veya diğer cihazlarla kıyaslamadan 3-5 yorumla bu şekilde karalama yapıp algı oluşturmanın manası yok. (Bu arada önceki mesajlarımdan birindeki yorumum tamamen 1 hafta içerisindeki inceleme videoları çalıştığım yerde kullanan arkadaşlarımın memnuniyet derecelerine göre yazıldı.) Oyun telefonu olsa hepimiz zaten burada tamam, orta seviyede ideal oyun telefon deriz... Ama adı üstünde, bunun adı konsol değil, telefon...

Haaa... Biz burada oyun oynanamaz demiyoruz, ama Türkiye'de bu paraya alacağınız telefonlardan oyun performansı beklemeyin, bekleyeceğinizden de stabilite beklemeyin diyoruz.

Bu fiyata oyun performansı bekleyen arkadaş halen varsa riski göze alıp (Wi-Fi sorunları, 3G-4G sorunları, Şebeke Sinyali Problemleri, Kronik diğer sorunlar v.s.) çin malı ve Türkiye piyasasına yeni giren telefonlardan satın alıp maceraya atılabilir...

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: emirsavas

Samsung Galaxy A50 64GB (Prizma Siyah) SM-A505F

Türkiye'deki SM-A505F

Hangisinde NFC var ? Hindistanda satılanlar 4/64GB, Türkiye'de satılan 6/64GB, Avrupa'da satılanlarda 6/128GB sanırım

Alıntıları Göster
    Hocam NFC var görünüyor cihazlarda. AMa market dependent demiş.

İlginç bir durum. NFC özelliği var mı acaba TR cihazlarında?

• quote:

Orijinalden alıntı: uyemuyedegil

Moderatörlerden tekrar özür dileyerek şunu da eklemek istiyorum,

Bu şekilde PUBG ile telefon kıyaslayan arkadaşlar şuralarda "PUBG'yi bile çalıştırmıyor", "Kasıyor", "Yok bu çöp..." v.s. gibi yazı yazanlar gelmesin arkadaşlar buraya... Ben Samsung savunucusu değilim, ama donanım özelliklerine bile bakmadan veya diğer cihazlarla kıyaslamadan 3-5 yorumla bu şekilde karalama yapıp algı oluşturmanın manası yok. (Bu arada önceki mesajlarımdan birindeki yorumum tamamen 1 hafta içerisindeki inceleme videoları çalıştığım yerde kullanan arkadaşlarımın memnuniyet derecelerine göre yazıldı.) Oyun telefonu olsa hepimiz zaten burada tamam, orta seviyede ideal oyun telefon deriz... Ama adı üstünde, bunun adı konsol değil, telefon...

Haaa... Biz burada oyun oynanamaz demiyoruz, ama Türkiye'de bu paraya alacağınız telefonlardan oyun performansı beklemeyin, bekleyeceğinizden de stabilite beklemeyin diyoruz.

Bu fiyata oyun performansı bekleyen arkadaş halen varsa riski göze alıp (Wi-Fi sorunları, 3G-4G sorunları, Şebeke Sinyali Problemleri, Kronik diğer sorunlar v.s.) çin malı ve Türkiye piyasasına yeni giren telefonlardan satın alıp maceraya atılabilir...

Saygılar...
    Hocam böyle kişilere bi' kere laf anlatırsın anlamıyorsa engelle gitsin, ben öyle yapıyorum. Herkesin kendileri gibi boş boş tartışacak vakti var sanıyorlar işte. Samsung A50'den girip siyasete kadar gidiyor konu

Şuan telefon bana ulaşmadı, ulaşınca daha detaylı bilgi veririm ama epey bi' inceleme videosu izledim. Pocofone F1 ile PUBG performansının kıyaslandığı bir inceleme vardı, oradaki stabilite ve FPS değerleri benim için yeterliydi.
    https://www.youtube.com/watch?v=OGBMt5SQpVA&t=518s (7:48'de)

Ha şunu itiraf edeyim, karşılaştırma videolarında(genelde hep Redmi Note 7 Pro ile yapılmış) Samsung A50 de gayet akıcı ama yinede Snapdragon işlemcisindeki görsel akıcılık benim daha hoşuma gidiyor, daha sinematik grafikler.

Neyse telefon bi' gelsin de kendim canlı bir karşılaştırma da yaparım.

• uyemuyedegil U kullanıcısına yanıt
    2000 liralık telefona 2850 lira verince böyle savunma gereği duyarsınız tabi. Telefonun tek güzel yanı ekranı ve bataryası geri kalan tüm özellikleri 1600-2000 liralık telefonlarda var hatta daha iyisi var. Biri çıkmış demiş iphone 8 plus kadar kamerası iyi çekiyor Pubg basit oyun snapdragon 636 da bile oynuyorsun ama mali g72mp2-3 pubg yi akıcı oynatamıyor. Bazıları akıcı diyor ama ben 25-30 fps ye akıcı demiyorum. Fortnite mesela snapdragon 660 ı desteklemiyor çünkü yetersiz. Oyun oynamayacaksan 4000 bataryaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Bu telefonun tek iyi yanı android pie ile gelmesi 2 büyük güncelleme alsa android 11 i görecek demektir. Kamerası 1080p 30 fps çeken ois olmayan sıradan bir kamera. 1600 liralık gm9 pro 4k çekiyor ve daha iyi kamerası var. Öte yandan 2700 e lg v30, 2800 e zenfone 5z, 2900 e s8 satılıyorken orta seviye telefona ben 2850 lira vermem. Vermeyi düşünede kazık yediğini söylerim. Almayın düşsün fiyat 2300 e falan inince alırsınız. Zaten klasik samsung fiyatları 1 ayda sert düşüyor.

• Bekle, bekle... 1 ay sonra kur yükselsin, 3000 TL'ye gider çinden pinpon topu alırsın...

Tövbe yarabbi...

Biz Türkiye diyoruz, bazıları halen Almanya'da yaşadığını zannedip ucuz etten yahni bekliyor.

Daha önce de söyledim, macera arayan piyasaya yeni giren telefonlardan edinebilirler. Kendi görüşleridir. Bu telefonlar için en az bir yıl daha beklenmeli... Adamların büyük perakendecilerde "X Türkiye Garantili" diye satılanları bile ithalatçı garantili çıkıyor. Memlekette çivi çıkmış... Kimse malını şu ortamda satmak için gözünüzün yaşına bakmaz. Samsung'a laf söylüyorsunuz da yarın öbürgün düzene girip piyasada stabilite açısından düzene girip, Türkiye şubeleri de artınca bakalım alabilecek misiniz bu fiyatlara?

Kime anlatıyorsun ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 26 Mart 2019; 16:2:11 >
  • Fotoğrafları hangi formatta çekiyorsunuz 3:4 mü 9:16 mı?

Ayrıca, Video çekerken titreşim engelleme gibi bir sey var mi acaba. Araba kullanirken vs elim titriyor cok titriyor video
  • xTheXx X kullanıcısına yanıt
    Kamera konusunda katılıyorum hocam. Ama diğer konularda fazlasıyla tatminkar cihaz bence. Bu fiyata almaya değer mi bilmiyorum. Ben değişim kampanyası ile aldığım için aldım. Sıkılmıştım artık iphone 7 den şarjından falan ekranı zaten gerçekten mükemmel.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.