Şimdi Ara

Samsung Dex Kullanıcılar Külübü(Dex Nedir,Ne İşe Yarar) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
794
Cevap
68
Favori
58.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu topluluktan ufak bir ricam olacak.

İş amaçlı kullandığım laptop fazlasıyla eskidi bu yüzden Samsung Galaxy Tab FE çok ilgimi çekiyor, gerek hafifliği gerek pil ömrü. Ağırlıklı olarak Google ekosistemini kullanıyoruz (Drive, Sheets, Docs ve Gmail) ve bunun dışında bir kullanımımız yok. Fakat şöyle bir aptalca sorun var ki bilgisayardan ayarlamış olduğumuz görselli Gmail imzamızı ne yazıkki android telefonlarda kullanamıyoruz Gmail uygulaması üzerinden. Onun yerine bize sadece yazı olarak imza yazmamıza izin veriyor ki o da markamız açısından mümkün değil. iOS cihazlarda ise böyle bir kısıtlama yok!  Hadi diyelim telefondan android gmail app yerine tarayıcı üzerinden masaüstü görünümünü seçtiğimizde bu sefert tüm seçenekleri kullanabiliyoruz fakat 2002 kalma çok yavaş bir arayüzle karşılaşıyoruz ve gayet verimsiz.

Tablet üzerinden veya telefon üzerinden Dex modunda masaüstü olarak kullananlar Gmail'den görselli imza kullanabiliyorlar mı uygulama içinden bir test yapma şansınız var mıdır? Eğer uygulama içinden kullanamıyorsanız bir de Samsung Browser üzerinden gmail hesabınız varsa giriş yapıp deneme şansınız var mı?

Teşekkürler.

ps: bahsettiğim farkı da resim olarak paylaşıyorum. Masaüstünde Gmail > Ayarlar > Genel > İmza üzerinden istediğimiz görseli kullanabiliyoruz. Ne yazıkki android telefonumuzda sadece mobil imza kısmı var ki o da sadece yazı kullanımına izin veriyor.

PC:

Samsung Dex Kullanıcılar Külübü(Dex Nedir,Ne İşe Yarar)

Android APP - Telefon:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_ammo -- 16 Eylül 2021; 0:2:38 >

• Samsung browserde gmaili kullanırsanız pcdeki arayüz gibi bir arayüz geliyor. Resim ekleme seçeneği var. Uygulamada yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada tecrübelerimi yazmaya devam ediyorum. Dex ile olan maceramız son derece iyi gidiyor. Bu sürede ısınma problemi yaşamaya başladım. Çoklu ve uzun işlemlerde ısınma uyarısı veriyor. Dex stationdaki fan her zaman devreye girmiyor anladığım kadarıyla. Fanı sürekli açık tutmanın bir yolu var mı ben bulamadım. O yüzden usb li mini masaüstü fan aldım. Şimdilik uyarı vermiyor. En fazla 38 derecelere çıkıyor bu haliyle. Bir de thunderbolt to displayport bağlantısını denemek istedim. Ancak 21/9 ekranda dex station ile 3440/1440 çözünürlük verirken thunderbolt to displayport ta maalesef 1920/1080 maksimum çözünürlük verdi. Mecburen kabloyu iade ettim. Dp sistemi daha hızlı ve hdr desteği var diye aldım ama maalesef çözünürlük maksimum değerlere çıkmadı. Şimdilik yeni bilgiler böyle.Telefondaki sistemi masaüstü gibi kullanabilmek kullandıkça daha zevkli oluyor.İnşallah s serisinin tanıtımında dexi hem yazılımsal hem de donanımsal olarak yenilerler.

• agimnat A kullanıcısına yanıt

Hocam s10 plus ile dex station kullanıyorum 4k TV var lakin 2k seçeneği kapalı dex ayarlarında,siz nasıl yaptınız ?

• 18.Bayezid kullanıcısına yanıt
    TV'lerde en/boy oranı genel olarak 16/9 olduğu için öyle oluyor. Dex'in 16/9'da max. desteklediği çözünürlük FHD. Arkadaş o çözünürlüğü 21/9 en/boy oranı olan monitörde almış.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Evet Tayaydın arkadaşın söylediği gibi. 16/9 da dex değil de yansıtma moduna geçerseniz dikey veya yatay olarak 2k çözünürlük alabilirsiniz.

• yakında ağır işlem yapan iş bilgisayarları haricinde kişisel masaütü bilgisayarların tamamen ortadan kalkacağını düşünüyorum. hatta oyun bilgisayarları gibi iş bilgisayarlarını da bulut üzerinden kullanabiliriz... dex modunu daha efektif kullanmak için nexdock gibi sadece monitör, klavye ve bağlantı arayüzlerine sahip cihazlar da yaygınlaşırsa süreç daha da hızlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnyhow -- 17 Eylül 2021; 23:33:0 >
  • Samsung'a fiziksel klavyedeki f klavyenin yokluğu ve dexin zaman zaman ısınma ve uygulamaları kapatma problemi ile ilgili mesaj yazdım. Önce video çekin fotoğraf atın falan dediler. Kısa bir video çektim gönderdim. Bugün pazar olduğu halde ürün temsilcisi telefonla aradı. Ve uzunca bir süre sorun ve sorunlar üzerinde konuştuk. Çok ilgili ve bilgiliydi ürün uzmanı. Dexin üçüncü versiyonunun çıkması gerektiğini ve nelerin ilave edilebileceğine ilişkin düşüncelerimi not aldı. Bir sonuç çıkar mı bilmem. Ama ben yine de düşüncelerimi direkt bir ürün uzmanına aktarabildiğim için memnun oldum. Umarım önerilerim dikkate alınır küçük de olsa sorunlar düzelir ve yeni jenerasyon bir dex gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agimnat -- 26 Eylül 2021; 22:17:3 >
  • funnyhow kullanıcısına yanıt
    Nexdock denen cihazi yada muadilini Turkiye de bulabilir miyiz?

• osmanp82 O kullanıcısına yanıt

nexdock veya tasinabilir akilli monitorler zaten giris ve orta seviye ultrabook fiyatina geliyor, bu haliyle ekonomik degiller. Uzerinde type c portu bulunan bir ultrabook alip hem windows hem de samsung dex modu kullanilabilir.

linkteki secenekler incelenebilir;

https://www.epey.com/laptop/usb-type-c/var/

• Şöyle bir pratik uygulama mevcut, Dex modda klavye tuş kombinasyonları ile istediğimiz uygulamayı kısayoldan açmaya komut oluşturuyor...

https://www.youtube.com/watch?v=2NfB1Vp9MTE&feature=youtu.be

https://galaxystore.samsung.com/detail/com.example.shortcuts?session_id=W_7bbf0c910d8cf64381d723a7166c1d82

• DexPad'i olan arkadaşlar 16:9 ekranda Dex modu ve Ekran Yansıtma kaç hz'de çalışıyor bakabilir misiniz acaba?

NOT:
    Bazı TV'lerde bunu gizli bir bilgi ekranından öğrenebiliyorsunuz. Örnek LG OLED TV'lerde bu ekrana ulaşmak için Tüm Ayarlar/Kanallar'a gelip akıllı kumandanın işaretçisi Kanal Tarama ve Ayarlar'ın üzerinde iken kumandada 5-6 defa ard arda 1'i tuşlayacaksınız:

Örnek; bu şekile ulaştığım TV'ye bağlı One X konsolunun HDMI bilgileri:

• Bu aparatta aktarım yaparmı arkadaşlar, 135tl.

• Hayalci kullanıcısına yanıt
    Ben aynısından kullanıyorum, çalışıyor. Benimkisi:

Markasız olduğu için piyasada aynısından farklı fiyatlarda pek çok ürün var. Fiyatı uygun olanı alabilirsiniz; örnek:
    https://urun.n11.com/adaptor-ve-cevirici/3-in-1-type-c-to-hdmi-usb-30-cevirici-donusturucu-adaptor-bw3183-P503944395

• tayaydin kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim, bunu alıyorum, 40 tl 40tldir, saolasın :)

• samsung s20 fe telefonumla samsung dex pad ile bağlıyorum.

sonra evimdeki bilgisayara bağlanmak için moonlight ile nvidia shield ile bağlantı kuruyorum. çok da güzel çalışıyor. gel gelelim sinir bozucu 2 tane küçük problem var. kullanımı direk olarak baltalıyor.

örneğin bağlantıyı kurduktan sonra kod yazma programını açıyorum ve farkettim ki klavyenin bazı tuşları yanlış basıyor. "ö" "*" ve "-" tuşları saçma sapan sonuçlar veriyor.

bir de alt-tab yapıp sekmeler arasında geçmeye çalışınca dex içindeki sekmelerde geçiş yapıyor. yani bağlı olduğum windows da alt tab çalışmıyor.

var mı bunun için bir çözüm öneriniz?

teşekkürler

• s7e7v7e7n7 kullanıcısına yanıt
    Fiziksel klavye ayarlarını bir kontrol edin, belki Türkçe klavye ayarı ile ilgilidir.
    Ayrıca arkadaşın biri Dex için kısayol uygulaması paylaşmıştı, sorun gördüğünüz tuşları kısayol olarak tanımlayabilirsiniz. Benim deneme imkanım olmadı, deneyip sonucunu burda da paylaşırsanız seviniriz:

https://galaxystore.samsung.com/detail/com.example.shortcuts?session_id=W_51bb5780ba24ce937ddc68ff9357d763

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 7 Kasım 2021; 22:8:16 >
  • telefon modelleri ve donanım farkları dex mode deneyimini belirgin bir şekilde etkiliyor mu?

• funnyhow kullanıcısına yanıt
    Yaygın olan 16/9 ekranda kullanacaksanız sanmıyorum; çünkü 16/9 ekranda 1080p FHD çözünürlük veriyor.

• tayaydin kullanıcısına yanıt

o zaman s20 fe şuan için uygun fiyatla iş görür bir model olarak alınabilir. cevap için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.