Şimdi Ara

Samsung C Serisi T-VALDEUC Yazılıma Sahip TVlerde Eski Yazılıma Dönme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
5
Favori
20.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar biraz önce fw sıfırlayıp 2004 fw yükledim ama merakettiğim bir şey var bilgilendirirseniz sevinirim daha önce 3007.1 vardı sıfırladım sonra 2004 yükledim bu eski yazılımlar yenisi tvye yüklenince siliniyormu yoksa bellekte bir yer kaplıyormu? ilerisi için sorun olurmu ? yorumlarınızı bekliyorum
  • 2004 versiyona geçtim. dimamik kontrast geldi sanki.

0000 yukledim
    açtı kapandı.
    2004 yukledim.
    açtı kapandı. ayar lar yapıldı.
  • 2004 bana hd lerde ii değil geldi dikkat ederseniz karanlık bi görüntü sezeceksiniz(ozellikle sd de) 3d süper olabilir ama uydu hdmı bağlantıda pek beğenmedim...3008.3 üde denemenizi tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Aralık 2011; 15:27:55 >
  • tekrar kur 0000. yazılım kurarken 100/100 olunca kendi resetliyor. reset den sonra tekrar usbye kopyaladığın 2004 ü kur. valudec klasörü olsun sadece flashda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

2004 bana hd lerde ii değil geldi dikkat ederseniz karanlık bi görüntü sezeceksiniz(ozellikle sd de) 3d süper olabilir ama uydu hdmı bağlantıda pek beğenmedim...3008.3 üde denemenizi tavsiye ederim...

bugün fw sıfırlayıp sırasıyla 2004- 3011-sonra eski sürümüm olan 3007.1 döndüm en iyi 3007 geldi bana 3008 denemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acerx

quote:

2004 bana hd lerde ii değil geldi dikkat ederseniz karanlık bi görüntü sezeceksiniz(ozellikle sd de) 3d süper olabilir ama uydu hdmı bağlantıda pek beğenmedim...3008.3 üde denemenizi tavsiye ederim...

bugün fw sıfırlayıp sırasıyla 2004- 3011-sonra eski sürümüm olan 3007.1 döndüm en iyi 3007 geldi bana 3008 denemedim.

dh de kötü diyolardı(en son firmwareye genel herkez kötü der zaten:)) bu işten anlayan bikaç kişi yabancı forumlarda 3008.3 ü onermiş aklımda bile yoktu burda okuduğum bikaç yorumdan dolayı bi iki haftadır kullanıyorum oldukça memnnnumum ozellikle keskin contrastından..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Aralık 2011; 20:08:14 >

• quote:

quote:

quote:

dh de kötü diyolardı(en son firmwareye genel herkez kötü der zaten:)) bu işten anlayan bikaç kişi yabancı forumlarda 3008.3 ü onermiş aklımda bile yoktu burda okuduğum bikaç yorumdan dolayı bi iki haftadır kullanıyorum oldukça memnnnumum ozellikle keskin contrastından..

3008.3 fw linkini verebilirmisin .

• quote:

quote:

quote:

quote:

3008.3 fw linkini verebilirmisin .

http://www.fileserve.com/file/nfynUCN

• firmware dosyalarını silmeyin arkadaşlar. bir köşede dursun. ihtiyacı olan birisi olurda bulamazsa paylaşırız.
  • ben 3007 arıyorum .. elinde olan varsa yollayabilirmi?
  • Arkadaşlar ,

3011 yazılımı artık her sitede görünüyor. Eski 3011 ile aynı CRC32 ve MD5 değerine sahip yanı %100 aynı sadece birkaç ay sonra yeniden siteye konmuş oldu. Linki ilk sayfadaki toplu linklere de ekledim.

3011.0 :http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/201112/20111212205558250/T-VALDEUC_3011.0.exe
  • arkadalar 46c750 tv var bende 3005 yazılımı yüklü bu 0000 yazılımı nerden bulur nasıl yüklerim hangi yazılımı kullanmalıyım.
  • Merhaba ben 40c6000rw tv kullanıyorum 1016 yazılım var içinde bu 000.0 yazılımını yorumlara bakarak yüklemeye çalıştım fakat her seferinde yüklenecek yazılım yok diyor.Birde yazılım değiştirince 3011 filan geçince PVR veya smart tv özelliği yeni yazılımla açılacakmıdır? yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rheorcyn -- 2 Ocak 2012; 1:26:07 >
  • bekledikten sonra soruya evet diyeceksin.
  • merhaba,
    ilk linkte 0000.0 yazılımının linki var, hatta bir kaç arkadaş daha farklı link eklemiş sanırım. güncelleme yapmıyorsa, usb belleğinizi fat32 olarak tekrar formatlayın. usb belleğin içierisinde T:\valdeuc\ dizini şeklinde yazılımını kopyalayın, başka bir dosya da bulunmamasına özen gösterin. usb yi TV ye takınca, tv nin görmesi, sizin onayınızı takiben de 0000.0 yazılımının yüklenmesi lazım. normal güncelleme işleminden farklı bir şey yapmıyoruz. yazılım değişiklikleri ile tv ye yeni bir özellik (smart tv vs) gelmiyor. internet@tv özellikleri, bazı hatalar vs düzeltiliyor.
  • tamam tekrar deneyeceğim teşekkür ederim. pekala bu c6000 için bu pvr veya internet Tv özelliğinin açılması mümkünmüdür? yoksa 6500 serisinde mi başlıyor sadece o özellik yada servis menüsünden model değiştirerek açılması mümkün değilmidir yada? birde son olarak 40c6000 için aradım fakat bulamadım en uygun yazılım hangisidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rheorcyn -- 2 Ocak 2012; 13:29:43 >
  • benim tv nin yazılımı sanırım "T-VAL6DEUC" bu yazılıma birşey yapılmıyor anladığım kadarıyla ne inter net tv ne 000.0 yazılım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rheorcyn

tamam tekrar deneyeceğim teşekkür ederim. pekala bu c6000 için bu pvr veya internet Tv özelliğinin açılması mümkünmüdür? yoksa 6500 serisinde mi başlıyor sadece o özellik yada servis menüsünden model değiştirerek açılması mümkün değilmidir yada? birde son olarak 40c6000 için aradım fakat bulamadım en uygun yazılım hangisidir?
    Samsung tvlerde genel mantık olarak servis menüsünden model numarasını değiştirerek o modelde olmayan ama bir üst modelinde olan özellikleri açmak için :

1 Aynı işlemciyi kullan başka modelinde sizde olmayan eksik özelliklerin olması

2. Sizin tvye yüklü olan yazılım içinde de o özelliklerin kısmen veya tamamen olması lazım.

C6000 içinde internet tv yazılımı yoksa siz model numarasını değiştirmekle innettv özelliğini açamazsınız."Vermeyince Mabud(Allah) neylesin Sultan Mahmud" durumu...

İtalya gibi bazı ülkelere giden tvlerde garip bir şekilde üst serilere ait yazılımlar yüklenmiş ama servis menüsü üzerinden kısıtlama yapılmış olanlar var. Aynı sizin durumunuza benzer durum C630 modelinde de var. Yine bazı ülkelerde satılan C630 modellerine birkaç işlem yaparak internet tv açılıyor ve tv üst model gibi (Doğan görünümlü Şahin) oluyor. Tvnin anakartı modeline göre üst versiyondur ve yüklü yazılımı da üst yazılımdır. Yani T-VAL6DEUC değil T-VALDEUC olduğu için birkaç işlem ile internet tv açılabiliyor.

Sadece model numarası değiştirerek birşeyler deneyen veya denemek isteyen arkadaşlarımıza bir hatırlatma yapayım ; Samsung bazen yazılım güncellemeleri içine bu tip model numarsı değiştirilince tvnin kilitlenmesine sebep verecek düzeltme yapabiliyor. Önce internette araştırıp sonra deneyin. Başka kişilerde bu değişimin sorun çıkartmaması sizde çıkartmayacağı anlamına gelmez. Onlarda başka sürüm yazılım vardır ve model numarası değişince tvde sorun çıkartmaz ama sizin yazılımınız farklı versiyondur ve tv kilitlenir.

Tv kilitlenince malesef normal kullanıcı olarak bizlerin yapabileceği birşey yok. Herhangi bir şekilde tvyi sıfırlamak veya servis menüsüne değişiklikleri geri almak için girmek mümkün olmuyor. Tvniz servislik olur ve birkaç hafta tvsiz kalabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.