Şimdi Ara

Samsung C Serisi T-VALDEUC Yazılıma Sahip TVlerde Eski Yazılıma Dönme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
5
Favori
20.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • samygo dan alıntıdır, c8000 de denenmiştir. denemesi riskli olabilir. . deneme sonucu TV niz kilitlenebilir, sorumluluk sizindir
    samsung TV lerde önceki sürümlere dönmek için muhtelif yöntemler mevcut. internet tv den hack widget'i yükleme, telnet atıp sistemi aldatarak yeni yazlım yükleme gibi

samygo forum kullanıcısı UHF2, valdeuc yazılımı kullanan pc58c7000 plazma tv için yeni bir firmware hazırlamış.

http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=10&t=2292

linkinden firmware'i indirip, normal bir firmware gibi TV ye kurmuş. 1 dakika beklemiş. TV, 3009.2 den 0000.0 yazılımına dönmüş . takiben,

http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=10&t=1416

linkinden, istediği firmware'i kurmuş. tüm işlem bu kadar

hazırlayan kişi, ps58c7000 de uygulamış ve önceki sürüme dönmüş. Başka bir kullanıcı 40c6500 de denemiş ve olumlu sonuç almış.

Diğer TV lerde olur mu, hatalı işlem yapılırsa nasıl geri dönülür, ayrıntılı bilgi yok.

Bilginize

güncelleme

0000.0 indirme linki eklendi

güncelleme : 3018 sürümünde geri dönme işlemi şu an yapılamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 2 Aralık 2014; 19:16:02 >

• Ben denedim çalışıyor 37c650 televizytonumda denedim başarılı.Yalnız link hatalı
    link

http://www.****.com/?d=RRUPG320
  • 1. verdiğim link, UHF2 kullanıcısının firmware'inin bulunduğu post'un linki. sizin verdiğiniz me ga u p lo ad linki ise direk firmware indirme linki, dolayısıyla hata yok. ben, arkadaşların orijinal metni görmesi için forum linkini vermeyi uygun görmüştüm.
    2. linkte de, firmware'ler var. ben 1016 ya geçmeyi düşünüyorum. en sorunsuz o gibi görünüyor.

kullanan arkadaşlar TV modelini yazarlarsa, diğer kullanıcılar için de referans olabilir diye düşünüyorum. bir kaç rus ve alman forumunda başka TV lerde kullanıldığını da gördüm. 2010 model, C serisi valdeuc yazılımlarına uyuyor gibi görünüyor
  • ÖZÜR DİLERİM HAKLISIN LİNKTE PROBLEM YOK AMA BEN İNDİRDİM YÜKLEDİM FAKAT EN İYİ YAZILIM KONUSUNDA YARDIMA İHTİYACIM VAR
  • Özcan hocam, özürlük bir durum yok ortada yav, boşver. en iyi yazılıma gelince, en iyi diye bir şey yok aslında. hi-fi.de forumunda vatandaşın biri, bu sıfırlama yazılıma ortaya çıktıktan sonra, 10'a yakın farklı yazılım kurmuş. ciddi fark göremedim diyor. ben ilk aldığımda TV de 1014 vardı, özellikle 3d de şu anki kadar gölge yoktu, ona dönmeyi düşünüyordum. bununla birlikte çeşitli yerli ve yabancı sitelerde firmware değerlendirmelerine baktığımda, 1016, 2004 ve 3005'in öne çıktığını gördüm. 1016 da internet@tv uygulamasında bazı sıkıntılar varmış. bazı widgetları desteklemiyormuş. ben zaten 2-3 widget kullanıyorum, onlar da çalışacaktır
    artık kendin deneyip bakacaksın, en alt numaradan yukarı doğru gideceksin. beğendiğin sürüm, mevcut sürümün gerisinde kaldıysa 0000.0 yükleyip başa döneceksin. doğrusu ben de böyle yapmayı düşünüyorum
    kolay gelsin

• 40c650 de denedim sonuc olumlu 1016 sürümüne döndüm sorunsuz ellerine sağlık hocam.
  • ben de az önce 55c8790 yi 3010.1 den 1016 ya döndürdüm, yaptığım işlem sırasıyla şöyle
    -öncelikle tv kanallarını usb ye ve pc ye save ettim ( 3 dakika)
    -ilk linkteki m e g a u p lo ad 'a yüklü 0000.0'ı Tv ye kurdum (5 dakika)
    -tv kablosunu çektim, 1 dakika bekledim
    -1016 yazılımı usb ye yükledim ve tv ye kurdum (5 dakika)
    -kanalları geri yükledim (3 dakika)

yaptığım kontrolde, dsmart modülünün çalışmadığını gördüm, exit tuşuna basarak TV yi resetledim. modül çalışmaya başladı (5 dakika)
    internet tv nin çalışmadığını, widgetların tümünün silindiğini, internet@tv deki tüm menünün pasif olduğunu gördüm,
    http://forum.donanimhaber.com/m_44417977/mpage_1/key_/tm.htm da ayrıntıları yazan işlemi uygulayarak (servis menüsünden infolink ülke değişimi)
    internet@tv server'ına ait ülke kodunu değiştirdim, o da çalışmaya başladı (10 dakika)

0000.0'ı yükleyince, sorguladığınızda tv nin yazılımı halen 3010.1 görünüyor ama yeni yazılım yüklü usb yi taktığınızda, güncelleme var ikazı ile güncelleme başlıyor. sanıyorum, version.txt dosyası ile oynanarak bir işlem yapılmış
    0000.0 yazılımı yüklendikten sonra, ekranda (not for sale) diye bir ikaz çıkıyor. bu ikaz, yeni yazılımı yükleyince kayboluyor.

güncelleme

HD kalitesi aynı, bazı SD lerde hafif interlace var, yayından da olabilir, bilmiyorum. 3D de gölgelerde kesinlikle azalma var. sıfır olmadı ama 3010.1 den daha iyi olduğu kesin. denediğim film tangled
    güncelleme

sürüm değişince SD ve HD kalitesinde sürekli değişim oluyor. codec vs değişmese de, yayında bariz değişiklikler var her bir sürümde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 15 Eylül 2011; 23:31:34 >

• Arkadaşlar ilgili sayfadaki linkler ölmüş sanırım, elinde olanlar başka bir siteye upload edebilir mi lütfen?
  • @madcapfrog

linklerde sorun yok calısıyor.
  • Sorun bende o zaman lakin mega.... sitesini hiçbir şeklide açamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 15 Eylül 2011; 15:29:02 >
  • oh be nihayet şu işi çözen biri çıktı. direk 1016yı yükledim. tvyi aldığımdan beri ilk yazılımı olan 1016ya düşürmek istiyordum çünkü diğer sürümlerin hepsinde hareketli görüntülerde altyazı ve kanal logolarının çevresinde bozulmalar oluyordu. bu en berrak ve net görüntü veren sürüm bence. benzer sorun yaşayanlara öneririm. şuan hiç bir sorun kalmadı. bu konu da tv başlığında ilk mesaja eklenmeli downgrade yapmak isteyen çok kişi vardı çünkü.

1016 yı burdan indirebilirsiniz. link ölürse pmden ulaşın yenilerim.

www.r a p i d s h a r e.com/#!download|462l36|442692793|T-VALDEUC_1016.0.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earth. -- 3 Ekim 2011; 17:40:08 >

• Paylaşan arkadaşa teşekkürü bir borç bilirim. 46C650 LCD TV 3010.1 yazılımdan 2004 yazılıma downgrade başarılı. Motion Plus açık iken oluşan hayalet efekti ve hızlı sahnelerdeki kırılmalar kayboldu ya da 1 saattir izliyorum ama 2004 yüklemenin heyecanı ve psikolojisi içerisinde bana öyle geliyor. 3010.1 de Motion Plus düzleştir ayarında bile bazen kendiliğinden devre dışı kalıyordu,hayalet efekti ve kırılmalardan gına gelmişti. Şu an sorunum büyük ölçüde düzeldi. Düşünen arkadaşlar TVALDEUC serisi için hazırlanmış SAMYGO sıfırlama firmwarei ile istedikleri versiyona dönebilirler.

https://rapidshare.com/files/2779182500/0000.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aristotheles -- 19 Ekim 2011; 2:15:17 >

• T-VALDEUC-3011.0
    http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/201110/20111014134203802/T-VALDEUC_3011.0.exe

1. Title
    2010 model Firmware for self-upgrade
    2. Applicable Model
    UE**C6, 7, 8 Series
    3. Description
    * T-VALDEUC-3011.0

- Optimization to find the Service Channel for SkyD (Germany, Austria , Swiss Region)
    - Improve ''11 Skype(MoIP) Camera screen is not showed
    - When turning off and on after recording Guide plus (Only Italy)
    - Improve Samsung Digital Camera''s specific MJPEG movie clip is not playbacked
    - fixed power on/off issue when connected by network

0000.0 yazılımını riskli bulanlar yükleyebilir. 3D ve SD oldukça iyi. HD zaten iyi.

Yazılım, Alman sitesinde c7xx ve c8xx TV sayfalarında resmi olarak ta eklenmiş. TR sayfasına da bir süre sonra eklenecektir. valdeuc yazılımı indirme linkleri universal. Daha önce İngiltere, Avusturya, Hollanda Almanya sitelerinde bulunan valdeuc yazılımlarını TV de kullandım, herhangi bir sorun yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 24 Ekim 2011; 9:08:56 >

• Sayın Agtr ,

Bilgilendirme için teşekkürler , arkadaşlarımıza çok faydalı olacaktır.

Bu yazılım Samsungun özel yazılımıdır. Bu sebeple güvenle kullanılabilir. Yani birilerinin hazırladığı yazılım değildir. Bu 0000 yazılımı pongie diye biri kişi tarafından servis usbsinden kopyalanmış. Konunun linki :

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1737437

Technician came to replace the main board today and it didn't help. Then he proceeded to downgrade the firmware to 0000 and then 3003. Somehow the TV wasn't sending any signals to the glasses so they had to switch the main board back. Downgraded to 0000 now. Managed to copy their usb sticks too so downgrading will be simple on any firmware =o).
    I've got 0000, 2002, 3003 and 3009.2. Where can I find 1016 or 2004 to download?

0000 yazılımı içindeki dosyalar Şubat 2010 tarihinde hazırlanmış. Geçmişte çıkmış tüm firmware sürümlerden ve ilerde çıkacak firmware sürümlerinden bu yazılımdan haberdar ve tvde hangi yazılım bulunursa bulunsun üzerine 0000 kolayca yüklenebilmektedir. 0000 yazılımında diğer yazılımlardaki gibi versiyon kıyaslaması yapacak ve düşük versiyona izin vermeme kısıtlaması olmadığı için 1000-2000-3000 serisi her türlü yazılımı yüklemek mümkün oluyor.

Arkadaşlarımız bu şekilde kendilerini en çok memnun eden yazılıma kolayca ve sorunsuz geri dönebilirler. 0000 yazılımı tvde sürekli kullanılacak bir yazılım değildir. Bir tür " maymuncuk" yazılımdır. Anahtar olmayınca kapı maymuncukla açılır ama sonra sürekli maymuncukla açılmaz . Kendi anahtarı ile açılır ve sorun varsa anahtar göbeği değiştirilir , bu yazılım da aynı şekilde sadece geçici olarak kullanılmaldır. Sonrasında hemen gerçek bir yazılım yüklenmelidir.

Samsung yazılımları hakkında birkaç ilave bilgi :

1. 32", 40" , 46" , 55" gibi farklı ekran boyutları da olsa , aynı model de aynı yazılım kullanılır. Yani 40" bir tvsi olan arkadaşımız yazılımı 32" model sayfasından da bulsa 55" sayfasından da bulsa yükleyebilir. Hepsi aynı yazılımdır. Çoğu zaman indirme linkleri de aynıdır.

2. Aynı kıtadaki (avrupa) başka ülkelerin safyasındaki yazılımlar da tvde sorunsuz çalışır. Hepsinde tüm avrupa dilleri olur. Yazılım dili İngilizce yazıyor eğer yüklersen tvimin dili Türkçden İngilizceye değişir mi diye korkulmasın. İngilizce olan T-VALDEUC.exe dosyasının bilgisidir. Çift tıklayınca içindeki dosyaları çıkartan yazılım İngilizcedir.

How to prepare the USB Memory Drive

? Firmware Version :T-VALDEUC-3011.0
    1. Save the firmware file from Samsung.com onto your computer.
    File Name :T-VALDEUC.exe

diye devam eden bilgi ekranı İngilizcedir. Bu exe dosyası kendi kendine açılır (self extracting exe) winrar dosyasıdır.Winrar programı ile de açabilirsilir. EXE olmasının sebebi , winrar porgramı olmayan kişilerin de firmware dosyasını açabilemelerine imkan vermektir.

3. T-VALDEUC yazılımı C650, C750, C7000, C8000 gibi modellerde de kullanılıyor. Bu modellerin herhangi birinin sayfasından indirdiğiniz yazılım da tvde sorunsuz çalışır. Sadece linklerinde farklılık olabilir, fark tarih saat bölümündedir. Aşağıdaki linte bunu daha kolay görebilirsiniz.

http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/201110/20111014134203802/T-VALDEUC_3011.0.exe

2011 yılı - 10. ay - 14. gün - saat 13:42:03 - 802 (??? mili saniye mi)/T-VALDEUC_3011.0.exe

4. Samsung yazılımları şifrelendiği için güvenlidir. Tv bu şifre ile yazılım içindeki dosyaları önce şifresiz hale getirir sonra validinfo.txt dosyası içinde yazan CRC32 (özel bir hesaplama sonucu tüm dosyalar için bulunar ve parmak izi gibi olan bir değer) değerleri kontrol eder. Eğer tüm işlerde sorun olmazsa güncellemeyi yapar.

Yukarda linki verilen 3011.0 yazılımı içindeki exe.img , appdata.img , image ve rootfs.img dosyalarının şifrleri çözüldükten sonraki CRC32 değerleri :

*007_exe.img_98dc0f46*011_appdata.img_43332eae*005_Image_bdf4ad31*010_rootfs.img_fc744344

exe.img : 98dc0f46 , appdata.img : 43332eae , Image : bdf4ad31 , rootfs.img : fc744344

5. Yazılım dosyasını usb belleğe atıp burada üzerine çift tıklayarak çalıştırın ve içindeki dosyaları çıkartmasını sağlayın. Önce masaüstüne çıkartıp sonra usb ye taşımayın veya başkalarına bu yöntemi tavsiye etmeyin. Sizin bilgisayar bilgi ve beceriniz iyi olabilir ama bu dosya açma ve kopyalama işini yaparken eksik dosya kopyalayanlar olabiliyor. Tabi ki bu şekilde güncelleme yapamıyorlar.

6. Eski versiyon yazılımları indirdiğiniz yere dikkat edin ve içindeki dosyalara winrar ile bakın. Yazılım dosyası EXE olduğu için kötü niyetli kişiler içine başka şeyler koyabilirler. Bu şekilde tv yazılımını çıkartırken de içindeki zararlı dosyaları bilgisayara yükleyebilirler. Virus veya trojanlar tvye zarar veremez ama bilgisayarınıza bulaşır. Şu an için tehlike yok ve sadece bu yazılım için değil her türlü kendi kendine açılır (self extracting exe) dosyasında dikkatli olun.

Kolay gelsin.

Düzeltme : Aşağıdaki mesajlardaki gelişmelerden sonra 000 yazılımı ile ilgili ifadeler düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender123 -- 24 Ekim 2011; 21:08:15 >

• Sayın Ender123
    Ayrıntılı bilgilendirme için teşekkürler. Aslında, bu 0000.0 yazılımının, Samsung tarafından bilinçli olarak piyasaya sızdırıldığını düşünmüyor da değilim.
    Bu arada, 3011 yazılımı ile ilgili bazı İtalyan ve yunan forum sitelerinde, bu yazılım ile birlikte, TV nin mkv desteğinin daha da arttığı türü iddialar var. Sizin önceki yazılarınızdan, firmware ile codec olayının birbirinden tamamen farklı hususlar olduğunu hatırlıyorum. Böyle bir şey mümkün olabilir mi?
  • Sayın Agtr,

Samsung tvlerde film izleme işi yüzde 90 tv ana işlemcisi ve yüzde 10 tv yazılım tarafından yönetiliyor diyebiliriz. Tv yazılımı filmi seç-oynat-duraklar-ileri-geri sar gibi temel işlemleri yapıyor. Arka planda ise filmin ses ve görüntüsünü ayırıp tv işlemcisi üzerindeki çözücü donanım ünitelere yönlendiriyor. Bundan sonrası sadece tv işlemcisinin işi. Biz sadece tvdeki sonucu yani ya "desteklenmeyen video datası" gibi bir hatayı veya oynayan filmi görüyoruz. Tvde , bilgisayardaki gibi yazılım codec (software codec) değil işlemci içinde bulanan donanım codec (hardware codec) var bu sebeple güncelleme ile yeni codec desteği gelemiyor. Zaten tv diğer mkvyi açıp birini açmıyorsa o mkv filmde tvye göre bir sıradışı ve garip özellik olduğu belldir. Mkv açmak için gerekli codec olmasa sadece o filmi değil hiçbir filmi açmamalıydı.

0000 yazılımında film oynatma ile ilgili ek bir özellik var mı bilmiyorum. Ezbere konuşmamayayım ama aklıma gelen şey , eğer Samsung yazılım ile tv işlemcisinin kapasitesini-gücünü kısıtlıyorsa ve 0000 yazılımında bu koruma-engel yoksa fark olabilir. Size test için PM attım . O film parçasını ve sizde eskiden açılmayan filmleri veya açılmayacağını bildiğiniz filmleri deneyin .

Özellikle High@Level 5.1 kodlama profili ve Reframes değeri 5 ten büyük olan filmlere bakın. Ayırıca sizin tv 3D olduğu için Full SBS (1920x1080 çözünürlükten büyük çözünürlükte bakalım ne yapacak) film deneyin . Tüm filmi indirmek için uğraşmayın ilk rar partı indirip (100-200 mb) tvde açmaya çalışın.

• Sayın Ender123
    mkv desteğinin arttığını, 3011 yazılımı için iddia etmişler forumlarda, ben bu akşam 3011 üzerinde, hafta sonu da 0000.0 üzerinde deneyebilirim
    Yazılanlar aşağıda

linki de burada
    Start the tests here are my first impressions of the area.

1) Digital Terrestrial and SD: significantly improved image quality in both digital (tuner) to the SD signal quality with both HD, same thing with sky SD and HD Clearer picture, less artificial, more natural colors (for the same settings), excellent performance and texture of the flesh; Excelled black (less invasive than the latest updates from the 3008 onwards, for example).
    2) Bluray 2d d --- identical to the previous firmware.
    3) Bluray 3d ---- Great Bluray 3D rendering of color palettes and textures (sharper, less grainy when viewed up close), the same advantages of the previous (crosstalk and ghosting disappeared entirely or almost, well, better than 3010.1! ).
    4) Proper and Internet TV: now more responsive interface, navigation and the opening of the widget (as happened in the same series of player BD-C5900) Nevertheless, we previously reported bugs still exist in both CuboVision - hangs just finished watching a 3D movie - it loads the widget if you search multiple locations (once loaded thirty stops to see the preview!)
    5) Ethernet on TV I think it's time has also accelerated (to test for those with 7 megs) I have an 20 Mega ...
    6) also increased the compatibility in some movies and some audio codecs in mkv.

• 3006 >>> 3010 exe.img dosyası içinde değişen dosyalar :

libavformat.so
    libdmp.so
    exeDSP
    samdrv.ko
    ReleaseInfo

3006 >>> 3011 exe.img dosyası içinde değişen dosyalar :

libavformat.so
    libdmp.so
    libwrapper_wv.so
    libWVStreamControlAPI.so
    exeDSP
    samdrv.ko
    ReleaseInfo

3010 >>> 3011 yine exe.img dosyası içinde değişen dosyalar :

libavformat.so
    libdmp.so
    libwrapper_wv.so
    libWVStreamControlAPI.so
    exeDSP

exe.img imaj dosyası içindeki 67 dosyadan değişenler bunlar. Libavformat.so : Library Audio Video Format , bu dosya ile tvnin bir şekilde açamadığı dosyaları açması sağlanabilir. Bu codec desteği olarak değil de tvnin bir şekilde tanımadığı dosyalara destek verebilir. Tv açabilecek kapasitededir fakat ufak bir uyumsuzluktan dolayı reddediyorsa belki o zaman çözüm olabilir.

Codec olarak Libavcodec.so dosyası 3 versiyonda da aynı. exeDSP tvnin ana çalışan dosyasıdır. Her işi o yapar ve her yazılımda bir miktar değişir.

Dosya boyutlarındaki değişim :

3006 :

libavformat.so (2.08 MB (2.182.812 bytes)
    exeDSP (56.6 MB (59.397.904 bytes))

3010:

libavformat.so (2.08 MB (2.182.696 bytes))
    exeDSP (56.6 MB (59.367.864 bytes))

3011 :

libavformat.so (2.08 MB (2.186.784 bytes))
    exeDSP (56.6 MB (59.369.664 bytes))

Sizce bu kadar dosya boyutunu değiştirecek yazılım kodu süper bir fark yaratır mı?

• 3006 >>> 0000 arasındaki farklı dosyalar :

libavcodec.so
    libavformat.so
    libdmp.so
    libpsa_msdWMDRM.so
    libpsa_msdWMDRM_Netflix.so
    libptp.so
    libusb.so
    libWidevine.so
    libwmdrm-api.so
    libwmdrm.so
    libwmdrmctrl.so
    libwrapper_wv.so
    libWVStreamControlAPI.so
    libz.so
    ld-2.5.90.so
    libc-2.5.90.so
    libdl-2.5.90.so
    libgcc_s.so.1
    libm-2.5.90.so
    libpthread-2.5.90.so
    librt-2.5.90.so
    libstdc++.so.6.0.9
    exeDSP
    Factory_Part1.dat
    Factory_Part2.dat
    prelink.cache
    samdrv.ko
    otpcheck.sh
    rc.local
    ReleaseInfo
    SpecialItemNumber.txt

0000 yazılımı içindeki exe.img , imaj dosyası içindeki dosyalar Şubat 2010 tarihinde oluşturulmuş. Tvler Ocak 2010 da tanıtılıp Mart-Nisan gibi piyasaya sürüldüğü düşünülürse , Ocak ayındaki fuardaki tvlerde yüklü yazılımdan sonraki belki de ilk yazılım.

• Sn. agtr, Ender123 bilgilendirmeleriniz için teşekkürler, emeğinize sağlık....
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.