Şimdi Ara

Samsung C Serisi T-VALDEUC Yazılıma Sahip TVlerde Eski Yazılıma Dönme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
154
Cevap
5
Favori
20.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BENDE 40C650 LCD TV VAR BU TV YE 40D6000 DEKİ YAZILIM YÜKLENEMEZMİ BİLGİSİ OLAN VARMI 40C650 DE İNTERNET TV VAR 40D6000 DE WEB BROWSER VAR YANİ KISACASI 40C650 YE WEB BROWSER YÜKLENEBİLİRMİ SAYGILAR..
  • quote:

Orijinalden alıntı: isoakdemir

ARKADAŞLAR BENDE 40C650 LCD TV VAR BU TV YE 40D6000 DEKİ YAZILIM YÜKLENEMEZMİ BİLGİSİ OLAN VARMI 40C650 DE İNTERNET TV VAR 40D6000 DE WEB BROWSER VAR YANİ KISACASI 40C650 YE WEB BROWSER YÜKLENEBİLİRMİ SAYGILAR..
    isoakdemir
    40D6000'da web browser özelliği yoktur. 6500 serisinden itibaren web browser ve internet@tv özelliği standarttır. Bilgisayarlarda kullandığımız internet gibi değil, kısıtlı bir sörftür.
    40C650'nin işlemcisi, 40D6000'in işlemcisinden daha zayıf olduğı için yüklenecek yazılım, büyük bir olasılıkla 40C650'de çalışmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 13 Kasım 2011; 14:40:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ettu

isoakdemir
    40D6000'da web browser özelliği yoktur. 6500 serisinden itibaren web browser ve internet@tv özelliği standarttır. Bilgisayarlarda kullandığımız internet gibi değil, kısıtlı bir sörftür.
    40C650'nin işlemcisi, 40D6000'in işlemcisinden daha zayıf olduğı için yüklenecek yazılım, büyük bir olasılıkla 40C650'de çalışmayacaktır.

Çalışmayacaktır mı yoksa yüklenemez mi. Ayrıca yanlış yüklenecek yazılımlar donanımsal sorunlara yolaçabilir diye düşünüyorum. Belki de yüklemesine hiç izin vermeyecektir. İşlemcisi 40d6000'e göre zayıf demişsiniz, bilgisayar gibi tv'lerin işlemci ya da değiştirilebilir diğer parçalarını değiştirerek upgrade etme imkanı var mıdır?
  • 3D benim umrumda değil. Ama HD/SD performansı çok önemli, bu firmwire'lardan HD/SD performansında en iyileri hangileri acaba. benim görebildiğim kadarıyla 3003 HD yayında gayet iyi gözüküyor ama ben hem HD hem SD'de iyi performans istiyorum.
  • Pardon arkadaşlar 40d6500deki gibi web browser 40c650de çalıştırılamazmı formda dolaşırken önceleri hatırladığım kadarıyla web browser özelliğini B serisi tv ye yüklemiş nasıl bİlmiyorum böyle bir şey okumuştum.saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: senolars

quote:

Orijinalden alıntı: ettu

isoakdemir

Çalışmayacaktır mı yoksa yüklenemez mi. Ayrıca yanlış yüklenecek yazılımlar donanımsal sorunlara yolaçabilir diye düşünüyorum. Belki de yüklemesine hiç izin vermeyecektir. İşlemcisi 40d6000'e göre zayıf demişsiniz, bilgisayar gibi tv'lerin işlemci ya da değiştirilebilir diğer parçalarını değiştirerek upgrade etme imkanı var mıdır?

Alıntıları Göster
    senolars
    Yazdıklarınızdan birini uygulamanız halinde tv'niz açılmayabilir. Bu nedenle emin olmadan deneme yapmamanızı tavsiye ederim. C serisinde olmayan web browser özelliğini Samsung D6500 serisinden itibaren koymuş. Bu durum tamamen satış politikasıyla ilgili bir durum.
    isoakdemir
    B serisini kullanan arkadaşlar web browser konusunda görüşlerini yazabilirler.

• ettu hangi yazılımı tavsiye edersin. 3005 versiyondayım.
  • @KlavYE@
    TV, Nisan 2011'de kurulduğunda T-VALDEUC-3007.1 sürümü yüklüydü, halen onu kullanıyorum. Bir şikayetim yok. Sadece merak ettiğim birşey var. Bazı arkadaşlar 2004 sürümüne dönmüşler. Bilhassa SD yayınlardan çok memnun kaldıklarını söylüyorlar. SD yayın kanaldan kanala görüntüde kalite farklı gösterebiliyor.
    Belki birgün sırf merakımı gidermek için 2004 sürümünü deneyebilirim.
  • kanalların kbps cinsinden değeri yuksek ise kanal çok net gösteriyor. örnek Fox. az ise reklam-muzik içerikli kanallar görüntü bozuk izleyen yoktur sanmam.
  • 2004, 3005, 3007 ve 3009 sürümlerini denemiştim. Forumlarda 3003 sürümünün iyi olduğunu okudum. Şu an 3003 sürümünü yükledim(dün). sd ve hd kanal görüntülerini beğendim. Bir aksilik ve eksiklik olmadığı sürece de değiştirmem herhalde.
  • sistem 40c650 ve fxturbo
    arkadaşım sd yayında süper bi yazılım olmaz lcd de zaten kötünün iyisini bulmaya çaılşıyoruz
    denediğim sürümler
    1016 2004 3003 3006 3010 3011
    1016 - sd goruntusu en iyi olan hd oakadar ii değil vasat + olarak altyazılarada titreme var(vmv vc1 doayalar seek olmuyor 3000 lere kadar)
    2004-sd güzel hd-orta bu yazılımda bi karartı olayı karanlıkımsı bi olayı var çok hoşuma gitmedi
    3003-sd iyi hd iyi
    3006-sd iyi hd güzel
    3010-motion plus resmen sapıtık hiç girmiyorum
    3011-sd berbat hd iyi
    3003 le 3006 arası gidiyorum bi kaç günde karar verip defteri kapıyorum :)
  • bende 3005 var. aklım 2004e gidiyor bazen. renkler canlı olmadığını düşünüyorum.hdlerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @KlavYE@

bende 3005 var. aklım 2004e gidiyor bazen. renkler canlı olmadığını düşünüyorum.hdlerde.

3003 le 3006.2 arasında gorsel test yaptım ozellikle hd de 3006.2 çok iyi sd de kısmen daha ii 3003 den c750 konusundada bi bayya kuracalayan deneyimli arkdaş haklıymış 3006.2 nin sd ve hd de ii olduğunu soylemişti 3006 yı şu an bozmamak üzere sabitledim.
    hekezin donanımı farklı tabi sd 2004 ii fakat karanlıkımsı bi goruntusu var sanki hdmı siyahlık oranında bi gariblik var gibi 2 kere aldım 2004e yani göz yanılgısı değil.

istersen hiç 0 lamadan 3006.2 al bi.memnun kalmazssan 2004 lere atla :) yada diğer sürümlere..

3d işim olmadığı için sd ve hd dir değerlendirmem benim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Kasım 2011; 20:15:52 >
  • 3006.2 hiç denememiştim. Bugün bir de onu deneyelim bakalım. 3003 hoşuma gitmişti ama bir de 3006.2 ile kıyaslayalım.
  • alıntı...........
    slm arkadaşlar T-VALDEUC_3006.2 yazılımını yükledim yüklemez olaydım.artık hiç bir flim izleyemiyorum ne usb den ne de samsung pc share maneger la.
    sorum şu arkadaşlar bu sorun yalnız bizde mi oluştu 3006 yazılımı yüklü olan arkadaşlar sizde durum nedir flim izlerken 15-20dk sora donuyormu sizde de.
    benim amca oğluna da 3006 yazılımını internet üzerinden güncelledik aynı sorun onda da olmaya başladı.onunkini USB bellek ile 3007.1 E yükselltik gene aynı sorunlar devam ediyor
    tam filime konsantre oluyorsun şak diye donup kalıyor ekranda görüntü müdahale de edemiyorsun kumanda da gorev görmüyor o anda taki tv kendiliğinden kapanıp açılana
    kadar fabrika ayarlarına geri döndüm ama nafile servisi çağırdım gelip baktılar onlarında görüşü yazılımdan kaynaklı diyorlar e bu durrumda geri dönüşümde yok ne yapılabilir
    açıkçası bilemiyorum artık çağrı merkezini aradım durumu onlarla paylaştım yapacak birşey yok diyorlar. kendi verdiğiniz yazılım hatalı servisiniz de aynı fikirde diyorum
    ürünüm garantili yazılımı sizin host tan yükledim nasıl sahip çıkmıyorsunuz diyorum bana verdiği cevap gene aynı yapacak birşey yok yeni yazılımı beklemek ten başka yapacak birşey yok diyor.

aslımda @ender123 arkadaşımız beni uyarmıştı yazılım yükleme diye ama yenilik iyidir dedik yeni özellikler eklenmiştir dedik yedik bir halt şimdi de içinden çıkamıyoruz.
    6 ay önce aldım bu tv leri T-VALDEUC_2001.0 yazılımı vardı tv llerde aldığımda her formattan filimi izledim tek bir gün kesinti donma olayı yaşamadım.

samsung.com.tr ye mail attım bakalım ne cevap gelecek.

attığım maili sizinle paylaşıyım.

yaklaşık 6 a oldu bu samsung.c650 tv leri alalı aldığımızda 002001 yazılımı vardı tv lerin üzerinde ve
    5.ay boyunca bu yazılımla 3 tane 1TB HDD em var hepsi flim dolu ve yaklaşık bu flimlerin
    yarısından fazlasını samsung 40c650 tv mde izledim hem samsungun tv usb girişinden hemde samsung pc share manager
    vasıtasıyla.hiç şimdi aşağıda bahsini edeceğim sorunlarla karşılaşmadım bütün flim formatlarını çok stabil bir şekilde
    oynatıordu.bu flim arşivimin içinde DivX,Mkv.avi.vs.dvdrip brrip bdrip 480p.720p.810p 1080 çözünürlüğünde
    arşivimde her şay vardı ve bir sefer bile flimlerimi izlerken c650 tv mde kesilme ekranda donup kalma donduğu
    zaman tv kendiliğinden kapanıp açılana kadar müdahale edememe sorunu yaşamadım.yanı kısacası şimdi söyleyeceğim
    sorunların hiç biri yoktu taki 2011/01/06 003006 yazılımını tv me yükledikten sora daha önce izlediğim ve tv min
    oynatığı bildiğim hiç bir filimi artık oynatmıyor kesibti ve donma olmadan. açıyorum bir flim 10dk 15kd sora donup kalıyor flim ekranda ve
    cihaz kapanıp açılana kadar kumanda hiç bir şekilde görev görmüyür ve flim donunca bazende o esnada hoperlörlerden
    tak tak tak sesler geliyor.bazende şunu yapıyor filimi 30-40dk. izledikten sora gene tv ekranında donup kalıyor flim ama tv
    kapanıp açılmıyor bir önceki satıra geri dönüyor.bazende buradan yürüt özelliğini kullanarak flimleri açıyorum
    bir bakıyorum ki 15 20dk sora kendi kendine filimi ileri sarmaya başlıyor hızlı bir şekilde.
    yani durum bu 2011/01/06 003006 yazılımını yaklaşık bir ay oldu yükleyeli ve hiç bir filimi 5-6-7 hatta
    israrla izliyim diyorum izlemediğim bir flim olunca bu seferde flim bitene kadar 10 defa dan fazla donuyor tv ekranında
    cihaz kapanıyor tekrar açılıyor.

BU C 650 SERİSİ TV LERDEN 10 TANE ALDIK ÜZERİNDE ORJ.YAZILIMI OLAN TV LERDE BU YUKARIDA BELİRTMİŞ
    OLDUĞUM SORUNLAR YOK AMA SORADAN YAZILIM YÜKLRDİĞİM TV LERDE BU FLİM OYNATMAMA
    SORUNU MEYDANA. GELDİ BENİM KULLANDIĞIM TV DE 003006 OLAN YAZILIMI DA AĞ ÜZERİNDEN YÜKledİM.
    KUZENİM DEKİ C650 YE İSE USB BELLEK İLE T-VALDEUC_3007.1 YAZILIMINI YÜKLEDİM BENİM YAŞAMIŞ OLDUĞUM SORUNLARIN YANISINI KUZENDE DE YAŞIYOR.

SORUNUMUZUN GİDERLİMESİNİ İSTİYORUZ.SERVİS ÇAĞIRIORUZ BU
    YAZILIMSAL BİR SORUN BİZİM YAPABİLECEĞİMİZ BİRŞEY DEĞİL DİYORLAR.TEKRARDAN
    T-VALDEUC_2001.0 YAZILIMINI YÜKLEYİN TVLERİMİZE BU MÜMKÜN DEĞİL SAMSUNG DA GERİ DÖNÜŞÜM YOK
    DİYORLAR BU KABUL EDİLEMEZ BİR DURUM BUNUDA BELİRTEYİM.SİZ SAMSUNG OLARAK KENDİ RESMİ
    SİTENİZ DE HATALI YAZILIM VERİYORSUNUZ YAPTIĞINIZ HATAYA SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ.
    BİZLER YANI SAMSUNG TV KULLANICILARI BU HATALI YAZILIMLARI SİNEYE ÇEKMEK ZORUNDAMIYIZ

NOT:SAYIN.@SAMSUNG YETKİLİSİ SİZLERDE TOPU TACA ATARSANIZ SAMSUNG YETKİLİ
    SERVİSLERİ GİBİ KONUNUN TÜRK TÜKETİCİ MAHKEMELERİNE GİDECEĞİNİ BELİRTMEK İSTERİM...

• quote:

Orijinalden alıntı: @KlavYE@

alıntı...........
    slm arkadaşlar T-VALDEUC_3006.2 yazılımını yükledim yüklemez olaydım.artık hiç bir flim izleyemiyorum ne usb den ne de samsung pc share maneger la.
    sorum şu arkadaşlar bu sorun yalnız bizde mi oluştu 3006 yazılımı yüklü olan arkadaşlar sizde durum nedir flim izlerken 15-20dk sora donuyormu sizde de.
    benim amca oğluna da 3006 yazılımını internet üzerinden güncelledik aynı sorun onda da olmaya başladı.onunkini USB bellek ile 3007.1 E yükselltik gene aynı sorunlar devam ediyor
    tam filime konsantre oluyorsun şak diye donup kalıyor ekranda görüntü müdahale de edemiyorsun kumanda da gorev görmüyor o anda taki tv kendiliğinden kapanıp açılana
    kadar fabrika ayarlarına geri döndüm ama nafile servisi çağırdım gelip baktılar onlarında görüşü yazılımdan kaynaklı diyorlar e bu durrumda geri dönüşümde yok ne yapılabilir
    açıkçası bilemiyorum artık çağrı merkezini aradım durumu onlarla paylaştım yapacak birşey yok diyorlar. kendi verdiğiniz yazılım hatalı servisiniz de aynı fikirde diyorum
    ürünüm garantili yazılımı sizin host tan yükledim nasıl sahip çıkmıyorsunuz diyorum bana verdiği cevap gene aynı yapacak birşey yok yeni yazılımı beklemek ten başka yapacak birşey yok diyor.

aslımda @ender123 arkadaşımız beni uyarmıştı yazılım yükleme diye ama yenilik iyidir dedik yeni özellikler eklenmiştir dedik yedik bir halt şimdi de içinden çıkamıyoruz.
    6 ay önce aldım bu tv leri T-VALDEUC_2001.0 yazılımı vardı tv llerde aldığımda her formattan filimi izledim tek bir gün kesinti donma olayı yaşamadım.

samsung.com.tr ye mail attım bakalım ne cevap gelecek.

attığım maili sizinle paylaşıyım.

yaklaşık 6 a oldu bu samsung.c650 tv leri alalı aldığımızda 002001 yazılımı vardı tv lerin üzerinde ve
    5.ay boyunca bu yazılımla 3 tane 1TB HDD em var hepsi flim dolu ve yaklaşık bu flimlerin
    yarısından fazlasını samsung 40c650 tv mde izledim hem samsungun tv usb girişinden hemde samsung pc share manager
    vasıtasıyla.hiç şimdi aşağıda bahsini edeceğim sorunlarla karşılaşmadım bütün flim formatlarını çok stabil bir şekilde
    oynatıordu.bu flim arşivimin içinde DivX,Mkv.avi.vs.dvdrip brrip bdrip 480p.720p.810p 1080 çözünürlüğünde
    arşivimde her şay vardı ve bir sefer bile flimlerimi izlerken c650 tv mde kesilme ekranda donup kalma donduğu
    zaman tv kendiliğinden kapanıp açılana kadar müdahale edememe sorunu yaşamadım.yanı kısacası şimdi söyleyeceğim
    sorunların hiç biri yoktu taki 2011/01/06 003006 yazılımını tv me yükledikten sora daha önce izlediğim ve tv min
    oynatığı bildiğim hiç bir filimi artık oynatmıyor kesibti ve donma olmadan. açıyorum bir flim 10dk 15kd sora donup kalıyor flim ekranda ve
    cihaz kapanıp açılana kadar kumanda hiç bir şekilde görev görmüyür ve flim donunca bazende o esnada hoperlörlerden
    tak tak tak sesler geliyor.bazende şunu yapıyor filimi 30-40dk. izledikten sora gene tv ekranında donup kalıyor flim ama tv
    kapanıp açılmıyor bir önceki satıra geri dönüyor.bazende buradan yürüt özelliğini kullanarak flimleri açıyorum
    bir bakıyorum ki 15 20dk sora kendi kendine filimi ileri sarmaya başlıyor hızlı bir şekilde.
    yani durum bu 2011/01/06 003006 yazılımını yaklaşık bir ay oldu yükleyeli ve hiç bir filimi 5-6-7 hatta
    israrla izliyim diyorum izlemediğim bir flim olunca bu seferde flim bitene kadar 10 defa dan fazla donuyor tv ekranında
    cihaz kapanıyor tekrar açılıyor.

BU C 650 SERİSİ TV LERDEN 10 TANE ALDIK ÜZERİNDE ORJ.YAZILIMI OLAN TV LERDE BU YUKARIDA BELİRTMİŞ
    OLDUĞUM SORUNLAR YOK AMA SORADAN YAZILIM YÜKLRDİĞİM TV LERDE BU FLİM OYNATMAMA
    SORUNU MEYDANA. GELDİ BENİM KULLANDIĞIM TV DE 003006 OLAN YAZILIMI DA AĞ ÜZERİNDEN YÜKledİM.
    KUZENİM DEKİ C650 YE İSE USB BELLEK İLE T-VALDEUC_3007.1 YAZILIMINI YÜKLEDİM BENİM YAŞAMIŞ OLDUĞUM SORUNLARIN YANISINI KUZENDE DE YAŞIYOR.

SORUNUMUZUN GİDERLİMESİNİ İSTİYORUZ.SERVİS ÇAĞIRIORUZ BU
    YAZILIMSAL BİR SORUN BİZİM YAPABİLECEĞİMİZ BİRŞEY DEĞİL DİYORLAR.TEKRARDAN
    T-VALDEUC_2001.0 YAZILIMINI YÜKLEYİN TVLERİMİZE BU MÜMKÜN DEĞİL SAMSUNG DA GERİ DÖNÜŞÜM YOK
    DİYORLAR BU KABUL EDİLEMEZ BİR DURUM BUNUDA BELİRTEYİM.SİZ SAMSUNG OLARAK KENDİ RESMİ
    SİTENİZ DE HATALI YAZILIM VERİYORSUNUZ YAPTIĞINIZ HATAYA SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ.
    BİZLER YANI SAMSUNG TV KULLANICILARI BU HATALI YAZILIMLARI SİNEYE ÇEKMEK ZORUNDAMIYIZ

NOT:SAYIN.@SAMSUNG YETKİLİSİ SİZLERDE TOPU TACA ATARSANIZ SAMSUNG YETKİLİ
    SERVİSLERİ GİBİ KONUNUN TÜRK TÜKETİCİ MAHKEMELERİNE GİDECEĞİNİ BELİRTMEK İSTERİM...

firmware geçtiğinde kullanıcı hatalarından yazılı olup firmaware ye çamur atan dolu oyle bişey yok o kadar ana hata olucak samsungun ii firmaware arasında tutması ne mantık? nerdeyse her firmwarede boyle yazanlar türer..
    3007 geçtim demiş aynen devam ediyo demiş aynı nakarat hep kullanıcı hatası..kimbilir neyaptı allah bilir.
    teknikerim oyle bi hatası olsa ben durmam zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Kasım 2011; 23:37:01 >

• Arkadaşlar ,

Samsung tvlerine yüklenen yazılımları XOR ile şifreliyor (güncelleme klasörü ve bu konu başlığı ile aynı) , sonra AES ile şifreliyor ve ayrıca RSA ile imzalı. Bu yüzden bırakın D6000 gibi başka bir modelin yazılımını , versiyon kontrolü de yaptığı için kendi serisne ait eski yazılımın bile yüklenmesine izin vermiyor.

0000 yazılımı olmasaydı eski yazılıma dönmek sadece hack ile mümkündü ve 3006 serisinden sonra güvenlik daha arttırıldığı için eski yazılıma dönmek çok zordu. Belki C serisi biraz daha hack edilebilirse veya RSA imzası kaldırılabilirse belki uygun bir web browser C650 veya diğer T-VALDEUC yazılımı kullanan modellere yüklenebilirdi. Bu konuda çok umutlu olmamak lazım çünkü C serisinin üzerinden çok zaman geçti Ocak 13-15 arası E serisi CES fuarında tanıtılır. Belki ruslar uğraşmaya devam ederlerse belki birşeyle olur o kadar.

Bu hack konusundaki bir sıkıntı var. Genelde Rus veya Rusyadan ayrılmış devletlerden kullanıcılar çok iyi seviyede linux biliyorlar. Böylece tvde bir arka kapı bulup tvye erişim sağlamaya çalışıyorlar. Bu kişiler C serisi tvye sahiplerse , D serisi ile ilgili çalışmayı yapacakları tvler olmuyor. Az para değil ki , sadece üzerinde hack çalışması yapmak için tv de alamazlar. İlk başlarda birkaç zararsız test yapacak gönüllü arıyorlar. İlk önce tvde bir açık var mı diye özellikle Hotel hack yapmaya çalışıyorlar. Tv kendilerinde olsa belki daha kolay kurcalayacaklar ama düşünsenize siz bir ülkedesiniz , başka ülkeden birisi ile sadece forumlar üzerinden kendi ana diliniz olmayan İngilizce üzerinden mesajlaşarak "şunu yap , bunu yap, oldu mu ? olmadıysa şimdi şunu dene" diyerek tv hacklemeye çalışıyorsunuz.

Bir başarılı hack sonrasındaki bilgi notunda " Bu testleri yapan ... arkadaşımıza ve tv 2 defa servislik olduğu halde büyük anlayış gösteren sabırlı eşine sonsuz teşekkür ederiz" yazıyorlardı. Tv servislik olsa 5-10 gün olmayacak bu süre zarfında evdekilerle papaz olmak da var.

Yukardaki alıntı yapılmış mesajda arkadaşlara güncelleme yapmayın diye uyarım bulunuyor. Samsung B serisinden beri her yazılım güncellemesinde bu görüntü iyi oldu kötü oldu muhabbeti devam ediyor. Genel yorumlar kötü olduğu yönündeydi. Ayrıca bir kere başlanır ve kötü sonuç alınırsa sürekli yeni yazılım beklememekle ve sonsuz beklenti ve memnuniyetsizlikte bir bekleyiş dönemi oluyor. O zaman 0000 yazılımıda olmadığı için sıkıntı büyüktü. C serisinde hack yapılınca ek özelliklerden mahrum kalmamaları ve memnuniyetsizlik döngüsüne girmemeleri için güncelleme yapmayın demiştim. Filmlerde sorun yaşayan arkadaşlarımızın beklentisi yeni codec gelmesiydi. Ama açılmayan mkv filmler tvnin donanım olarak desteklediği sınırların dışındaydı (High@Level 5.xx ve reframes 5'ten büyük). Bu filmlerin ilerde de açılmayacağı bellidir.

Artık 0000 yazılımı çıktığı için herkes istediği versiyona dönüp deneme yapabiliyor. Yalnız yine bir uyarıda bulunayım. B serilerinde bazı yazılım güncellemesi sonucunda hala eski yazılıma ait yazılım kalıntıları oluyor. Özellikle media player kısmında. Örneğin Film boyu ile ilgili B serisinde sadece sığdır ve orijinal var. Yama yapılmış yazılımda ise Orijinal , Sığdır , Tam Ekran, 1:1xx...., 1:2.xxx ,,, bu şekilde 7-8 film boyutu var. Bu yazılımın üstüne orijinal yama yapılmamış yazılımı yükleyince tvde hala bu eski ayarlar kalıyor. Bu exeDSP'nin değişmediği gösterir çünkü yama tvnin ana çalışan dosyası olan exeDSP'ye yapılıyor.

Samsung tvlerde tamamen fabrika ayarlarına dönmek mümkün olmuyor. 10 saniye boyunca exit tuşuna veya servis menüsünden Factory Reset yapınca herşey silinmiyor. Bazı durumlarda filmlere ait mnük resimler yine tvnin farklı hafıza bölümünde duruyor . Sırf denemek için servis menüsünün içindeki gizli Advanced bölüme girdim ve bilerek bazı White Ballance gibi iç ayarları değiştirdim. Ne yeni yazılım yüklemekle ne de fabrika ayarlarına dön yapmakla değişip eski haline gelmedi.

Advanced menü içerisinde EEPROM silmeye yarayan 2 ayar buldum. Sadece 1 tanesi daha güvenliydi ve bununla bazı ayarlar yeniden benim değiştirmediğim hale döndüler. Buna rağmen yine de değişmeyen ayarlar oldu.

Servis menüsü içinde ikinci bir EEPROM silme ayarı buldum ama denemedim çünkü sanırım bunu yaparsam tvnin tüm yazılımı silinecek ve özel yazılım atma cihazı (JTAG) ve ham binary yada Hex data yazılım olmadan tvyi gerie getiremeyeceğim için yapmadım. Sizler de bunu sakın yapmayın. Tvnin tüm servis menününü ayarlarının fotosu çekseniz bile bu ayarları doğru olarak tek tek nasıl gireceksiniz.

Yukarda mesajından alıntı yapılan arkadaşımız büyük bir ihtimalle güncelleme yapmış ve işler kötü gitmiş , bazı dosyalar tam silinmemiş ve çorba olmuş. Sonuçta yazılım güncellemede kullanıcı hatası olmaz. Usbden yazılımı okuma , şifrelerini açma , yükleme yapma , sonra yeni yazılımla açmak için tvyi restart etmek gibi herşeyi tv otomatik yapıyor. Samsung tvler linuxlu koca bir pc. Mutlaka sizlerin de başına gelmiştir. Akşam bilgisayarı kapatırsınız , sabah açarsınız tam windows ekranı çıkacak ya donar ya da mavi ekran derken pc açılmaz hale gelir. Akşamdan sahaba ne değişti de bozuldun dersiniz ama format veya üstüne yeniden kurmak harici çare yoktur.

0000 yazılımı var diye sürekli yazılımlar arası geçiş yaparken elektrik kesilebilir. Evinizde UPS varsa en azından tvyi bu güncellemeler süresince şebeke cereyanı üzerinden değil , UPS üzerinde çalıştırın. Yazılım yüklemesi sırasında birşeyler yanlış gidebilir. Dikkatli olun

• Selam Arkadaşlar,
    Bir yıl aradan sonra ilk kez güncelleme yapıp 2003 ten 3009.2 ye geçtim, fakat pvr gitti ve hd kötüleşti.

Acaba 3000 li sürümlerde pvr in çalıştığı en iyi sürüm hangisidir.

Conax modül ile teledünya izliyorum.
  • 3011 versiyona geçtim hdler çok iyi. sd normal geldi
  • 0000 versiyonunu tv ye kurdum ama 2004 ve ya başla bır surumu tv ye kuramıyorum,yuksek yazılım yok dıyor.tv de sürüm halla 3011 görünüyor.yuklemeleri yapım tv nın elektırığını kesıp 2-3 dakkıka beklemem ramen bır şey duzelmiyor.ındırmeleri flaş beleğin içinde açıyorum kı eksık bır şey olmasın dıye
    enteresan 0000 yazılımı goruyor ve yukluyor ama başka yazılım yuklemıyor...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.