Şimdi Ara

@@@SAMSUNG 971P İNCELEMESİ@@@ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
543
Cevap
1
Favori
41.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BENDE SAMSUNG 960BG MODELİ VAR REKLER OLAĞAN ÜSTÜ PARLAK EKRAN OLMASI ÇOK İYİ DİJİTAL GÖRÜNTÜDEN SÜPER GÖRÜNÜYOR HERKESE TAVSİYE EDERİM

SAMSUNG BU İŞİ BİLİYOR
  • Monitor goz dolduruyor kalitesinden $uphe yok.. Bu osd yazılımı ciddi 140-170mb yermi tutuyor? ve surekli arka planda çalışıyormu? yoksa gerektigindemi açıyorsun. Linux için gordugum kadarıyla yok bu yazılım driver'dada goremedim umarım wine ile çalışır :> yoksa ciddi baş agrısı yapıcak gibi...buarada monitoru oynatınca sola doru veya saga çevirmelerde bi sorun yaşadınızmı ? 970p'de bu tip sorunlar oldugu ve sırf bu özelliği için alanları hayal kırıklığına uğrattığı söyleniyordu..
  • @ Helsloot

Samsung 971P modelini Vatan Bilgisayar'da incelemiştim. 971P ekran parlaklığı, renk kalitesi, başarılı görüş açısı ve tasarımıyla pek çok monitöre göre ön plana çıkıyordu.

Ben ileride LCD monitör almayı düşünüyorum. Başta 22 inç'lik geniş ekranlı modeller ilgimi çekiyordu. Ancak panel görüntü kalitesi açısından oldukça önemli bir etken. Bir kaç sorum olacak:

1-) Monitörden genel olarak memnun musun?
    2-) Monitörün özellikle hızlı sahnelerdeki performansı nasıl? (Film ve oyun)
    3-) Ghosting efektine dikkat çekecek, sıkıntı yaratacak kadar rastlanıyor mu?
    4-) Nokta aralığının 0.29 olması görüntü kalitesini ciddi oranda etkiliyor mu?

Yanıtların için şimdiden teşekkürler...
  • monitörün renk kalitesi ve siyah oranı çok çok iyi deniyor hatta 1500:1 kontrast oranı testler sırasında 1750:1 cıkmış gerçek değer olarak dikkat !!! siyahlar gerçekten cok iyi yazıların keskinliği çok net , ghosting var,,, yok değil ama panelin karakteristik özeliğinden dolayı zaten incelememdede belirtmiştim bir tn panel gibi değil ama ben niye tercih ettim?? renk kalitesi ve kristal gibi görüntüsünden dolayı piyasadaki tn panel olan monitörlere bakınca kendi monitörümün kalitesini dahada iyi anlıyorum yabancı forumlarda renk kalitesinin fabrika çıkışlı olarak cok iyi ayarlandığı skystar 2 kartımda digital tv izliyorum mesela cok net tn panellerde rastlanan karelenme yok cok memnunum tavsiye ederim,, Haa eğer cok oyun oynarım diyorsan 2 ms lik Tn panellere yönel derim, ama benim için kaliteli görüntü önemli 971p de sayılı monitörlerden biri zaten fiyatıyla bunu belli ediyor amerikada bile en ucuz yerde 320 dolar

• çok kaliteli ekranmış gerçekten

şunların artık 20 inc vede 1920*1200 çözünürlükte olanalrı çıksa süper olcak ta hala çıkmadı zaten çıksa 1 yıl a anca alınabilecek hale gelir
  • birde samsungun pva panel kullanan 215 TW si var muhteşem deniyor ama buralarda yok malesef gelsede 2 milyara satarlar.
  • hayırlı olsn
  • güzel bir inceleme tşk...

LCD almayıp beklemekle iyi etmişim gerçekten.

yıllardır piyasayı takip ederim ilk defa fiyat/performans olarak alınabilir bir monitöre rastladım.

philips X6, P6 filan hikaye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vese -- 3 Ocak 2007; 17:35:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: vese

güzel bir inceleme tşk...

LCD almayıp beklemekle iyi etmişim gerçekten.

yıllardır piyasayı takip ederim ilk defa fiyat/performans olarak alınabilir bir monitöre rastladım.

philips X6, P6 filan hikaye...

+1
  • Samsung 971P'nin griden griye tepkime süresi 6 ms olarak belirtilmiş. Bildiğim kadarıyla siyahtan beyaza olan tepkime süresi daha önemlidir. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı?
  • Almak istiyenler baksınlar,
    359$ a peşin fiyata 12 taksit, ölü pixel garantisi de var.
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=1971
  • quote:

Orjinalden alıntı: JSPci

Almak istiyenler baksınlar,

bu novabilgisayardakiler stoklarında var mıki? VIEWSONIC VG2230WM ve Samsung 225BW de var bu sitede acaba bunlar stoklarında varmı ki?

yanlız 971p ye widescreen monitör demişler novada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan_54 -- 5 Ocak 2007; 22:29:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

monitörün renk kalitesi ve siyah oranı çok çok iyi deniyor hatta 1500:1 kontrast oranı testler sırasında 1750:1 cıkmış gerçek değer olarak dikkat !!! siyahlar gerçekten cok iyi yazıların keskinliği çok net , ghosting var,,, yok değil ama panelin karakteristik özeliğinden dolayı zaten incelememdede belirtmiştim bir tn panel gibi değil ama ben niye tercih ettim?? renk kalitesi ve kristal gibi görüntüsünden dolayı piyasadaki tn panel olan monitörlere bakınca kendi monitörümün kalitesini dahada iyi anlıyorum yabancı forumlarda renk kalitesinin fabrika çıkışlı olarak cok iyi ayarlandığı skystar 2 kartımda digital tv izliyorum mesela cok net tn panellerde rastlanan karelenme yok cok memnunum tavsiye ederim,, Haa eğer cok oyun oynarım diyorsan 2 ms lik Tn panellere yönel derim, ama benim için kaliteli görüntü önemli 971p de sayılı monitörlerden biri zaten fiyatıyla bunu belli ediyor amerikada bile en ucuz yerde 320 dolar

ne kadar görüntü kalitesi o kadar gosting aslına bakılırsa bence görüntü kalitesi bence 19" alacak olanlar bunu alasınlar

• quote:

Orjinalden alıntı: sinan_54

quote:

bu novabilgisayardakiler stoklarında var mıki? VIEWSONIC VG2230WM ve Samsung 225BW de var bu sitede acaba bunlar stoklarında varmı ki?

Bu sabah baktım stoklarında vardı.

• quote:

Orjinalden alıntı: manakan

quote:

Orjinalden alıntı: sinan_54

quote:

Bu sabah baktım stoklarında vardı.

ama sanırım gümüş rengi var siyah rengi varmı acaba samsung un?

Bu arada fena 3 monitör arasında kladım 971p 225bw vg2230 !!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan_54 -- 5 Ocak 2007; 23:05:51 >

• siyah ve beyaz olarak 2 rengi var arkadaşlar ben çok memnunum monitörümden herkese tavsiye ederim, görüntü kalitesi mükemmel
  • SAMSUNG 971P Siyah rengi var nova'da
  • ekran güzel gold tada var ama suan baya pahalı benim için alan arkadaslara hayırlı olsun ben samsung 793MB devam ediyim
  • inşallah ben de 3-4 güne kadar almayı düşünüyorum. dün inceledim tekrar vatan bilgisayarda. % 8 finanscard indirimi ile kdv dahil 620 ytl fiyat var. yoğunluk olduğundan dolayı ölü pixel kontrolü yapamayacakları ama marka fark etmeksizin 15 gün ölü pixel çıkması durumunda değiştirmenin mümkün olduğunu söylediler.
    Acaba betaberinde DVI bağlantı kablosu geliyormu ? Yazılım cd'sini yüklemek gerekirmi ? bu monitör içinmiydi bilmiyorum ama buralarda okumuştum. monitör cd'sinin sistemi göçerttiğini ve net üzerinden monitör yazılımının indirilmesininin daha iyi olacağını okumuştum. Alan arkadaşlar arasında böyle bir sorun yaşayan varmı ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: .Taner.

inşallah ben de 3-4 güne kadar almayı düşünüyorum. dün inceledim tekrar vatan bilgisayarda. % 8 finanscard indirimi ile kdv dahil 620 ytl fiyat var. yoğunluk olduğundan dolayı ölü pixel kontrolü yapamayacakları ama marka fark etmeksizin 15 gün ölü pixel çıkması durumunda değiştirmenin mümkün olduğunu söylediler.
    Acaba betaberinde DVI bağlantı kablosu geliyormu ? Yazılım cd'sini yüklemek gerekirmi ? bu monitör içinmiydi bilmiyorum ama buralarda okumuştum. monitör cd'sinin sistemi göçerttiğini ve net üzerinden monitör yazılımının indirilmesininin daha iyi olacağını okumuştum. Alan arkadaşlar arasında böyle bir sorun yaşayan varmı ??

şçimdiden hayırlı olsun kardeş. Evet bu monitörün sürücüleri windowsu çökertiyor diye bi yorum okudum bende ama bu herkesde böyle olacak diye bir kanı bence yanlış bir bilgilendirme. arkadaşın kullandığı driverler ve programlar herkesde aynı deil neticede ve seninde windowsun çökecek diye bişey yok. Monitörün driver ve programlarını kurmadan önce "sistem geri yükleme noktası" oluştur olsun bitsin. bi sorunla karşılaşırsan sistemi geri yüklersin samsung un sitesinden güncel driver ve prgramlarını indirir kurarsın. Tekrar hayırlı olsun. Kolay gelsin.

BU arada bu Teknolojix mağazalarını çok sık duydum bu yorumlarda bu mağza Antalyada varmı acaba? Bugün gideyim monitörü yakından görmek istiyorum. Antalyalı olan arkidişler varsa nerden görebilirim bu monitörleri canlı canlı Samsun ve view 22" ve 971p yi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan_54 -- 6 Ocak 2007; 12:07:24 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.