Şimdi Ara

@@@SAMSUNG 971P İNCELEMESİ@@@

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
1
Favori
41.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet arkadaşlar, sonunda samsung 971p lcd'yi almış bulunmaktayım, şuanda bu monitör distribütörün stoklarında yok (ne kont'ta nede koyuncu'da) ben istanbulda stoğunda bulunduran bir bilgisayarcıdan ankaradaki bilgisayarcı tanıdık arkadaşım aracılığı ile getirtip aldım,görerek almak istiyordum çünki ve ö.p kontrolü yaparak aldım ve çok şükür hiç ölü piksel çıkmadı (zaten samsunglarda pek cıkmıyor ö.p) neyse eve geldim ve büyük bir heyecanla kurdum,aldığım yerde analog bağlantı ile test edip almıştım eve gelip digital bağlantı ile (dvi) ile bağlantıyı yapınca işte görüntü budur dedim, digitalde görüntü gerçekten muhteşemdi sonra yazılımlarını kurdum cd'sinden o heyecanla ama cd deki yazılımları sistemi çökertti :) sonra direk samsung'un sitesinden magictune 4.0 premium'u download edip kurdum (tabi önce driverını cd'den tanıtmıştım) ve sorunsuz bir şekilde kurulum tamamlandı ve monitörün ayarlarını kurcalamaya başladım aslında düğme yok diye hayıflanmıştım fakat yazılım ile ayarlar çok rahat yapılıyor mouse ile ince ayar cekmek daha kolay neyse ayarlara baktıktan sonra görüntüyü detaylıca incelemeye başladım ilk olarak yazılardaki keskinlik ve netlik dikkatimi çekti yazılar müthiş derecede okunaklı (sanki karşınızda en iyi laser printer ile 1. sınıf a4 kağıda basılmış yazı var),yazılardaki okunaklığa hayran olduktan sonra, skystar2 digital tv kartımı açtım ve kanallarda gezindim ne yalan söyleyim bana eski 109p4 trinitron tüplü monitörümü kesinlikle aratmadı filmler ve görüntüler çok net hatta daha iyi yaw :))) sonra divxlere filan baktım uzun bir süre ve çok etkilendim hiçbir kusur yakalayamadım bu arada backlight diye bir kavram yok bu monitörde :)) divxlerde kalan boşluklar simsiyah hiçbir ışık süzmesi yok, tamam dedim monitör testi geçti film konusunda .. Daha sonra müptelası olduğum call of duty2'yi açtım multiplayer olarak tek başıma takıldım crt'ye göre görüntü çok daha güzeldi parlaklık ve kontrast oyunu bambaşka yaptı gözümde sonra ghosting olayını inceledim elbette bir crt gibi değil hiçbir lcd şuanda 2ms olarak satılan coğu tn panelde bile ghosting var aslında ama az tabi 971p'de ise 2 ms ler kadar olmasada ghosting yok ki cod2 gibi hızlı bir oyunda rahatsız olmadım açıkcası sonra unreal tournament 2004'ü açtım ondada fazla ghosting'e rastlamadım yani 2ms tn paneller gibi olmasada kesinlikle oyunlarda tatmin olursunuz pişman olmazsınız yani...Gelelim görüş açılarına oyy oyy oyy :))) her yerden aynı bu monitörün görüntü kalitesi istediğiniz yerden seyredin tv'yi, filmi :).. Renkler ise hiçbir lcd'de görmediğim kadar canlı ve doğal gerçi samsung'un kalibre programı olan natural color programı sorunsuz çalışıyor fakat program çalışınca mouse imleci kaybolduğu için adım adım ayar çekemedim ona daha sonra bakacağım ,Haa bu arada monitörün plastik aksamıda çok kaliteli glossy finish diye tabir edilen plastik yüzeyi parlak ve kaymak gibi el izi parmak izi kalabiliyor ama samsung onuda düşünmüş ve plastik aksamı temizlemek için özel bir bezde koymuş monitörü masama koyarken oluşan parmak izlerini anında çıkardı :) ayak tasarımıda oldukça ilginç yükseklik alçaklık ayarında sorun yaşamazsınız fakat sağa sola dönmüyor o biraz kötü olmuş ama monitörü sağa ve sola döndürmekten başka her türlü pozisyona sokabilirniz :) pivot moduna alınca görüntü otomatikman kendi dönüyor ama ben beceremedim daha yazılımlarını iyice kurcalıyorum şuanda,monitörün açma kapama düğmesi dokunmatikve mavi ışık yanıyor çok hoş ayrıca diğer tarafındada her türlü özelliği atayabileceğiniz special button var...

Yani arkadaşlar kısacası üst seviye bir lcd alacaksanız crystal clear tarzında bir görüntü istiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum her türlü kullanıma müsait bu monitör çekinmeden alabilirsiniz, alabilirsiniz diyorumda dediğim gibi distribütörlerin stoklarında yok şuanda bu ürün , istanbulda olanlar exa bilgisayar bi baksınlar orda var sanırım. Bu arada kutudan çıkanlar şöyle;

Samsung 971p
    Dvi digital kablo
    Analog kablo
    Sürücü cd'si
    Adaptör + power kablosu
    Temizliği için güzel bir bez
    Usb kablosu ( bu kablonun bir ucunu bilgisayarınıza takıp monitörün yanından extra 2 tane usb 2.0 çıkışı elde ediyorsunuz)

özellikleri;

Neyse lafı uzatmayalımda resimlere geçelim ; (Kusura bakmayın elimde .oktan bir arçelik makine var o yüzden fotolar kötü çıktı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 11 Şubat 2007; 14:55:47 >

• ne kadara aldın ?
  • sonunda almışsın hayırlı olsun umarım gönlüne göre olmuştur görünüşü güzel allah hayırlı günlerde kullanmayı nasip eylesin
  • ben 350+kdv'ye aldım arkadaşlar @palakash teşekkürler
  • Arkadaşım önceliklşe yazın için teşekkürler.Bende bu LCD yi alıcam.770P için para biriktiriyodum ama bunu gördükten sonra düşüncelerim değişti.Hakikaten çok güzel.Biraz daha bekleyeyim yakıdna her yere gelir.Umarım siyah rengini bulabilirim.Bide biraz daha resim yollayabilir misin.Oyundan olursa iyi olur.:) tekrar saol
  • güle güle kullan arkadasım hayırlı olsun sende lcd liler kervanına katıldın darısı benim gibi lcd si olmayan ve alma aşamasında olanlara artık
  • @helsloot hadi hayırlısı sonunda forumumuz kurtuldu

şaka yapıyorum alınma sakın ben 225bw yi aldıktan sonra gördüm monitörü ama senin kadar inceleme fırsatım olmadı tabi ama kasası gerçekten aşırı kaliteli bu konuda sana katılmamamak elde değil

birde pes5 ve 6 yorumlarını bekliyorum

tekrar hayırlısı olsun güle güle kullan...
  • Hayırlı Olsun Benimkinin Revize Edilmis Hali Herhalde Gule gule Kullan
    Bende De 913P Plus u Var
  • hayırlı uğurlu olsun güzel bir monitör...
  • helsloot hayırlı olsun kazasız belasız hayırlı günlerde kullan...
  • Hepinize teşekkürler arkadaşlar sizlere daha iyileri olsun resim koymaya devam edeceğim
  • benim de almayı düşündüğüm bir monitör.
    güzel bir inceleme olmuş.
    hayırlısı olsun, güle güle kullan.
  • helsloot hayırlı olsun ,bu arada bu monitörün pva mı s pvamı olup olmadığını öğrenebildinmi, merakımdan soruyorum bende bu monitörü her halukarda alacağım, iyi günlerde kullan
  • Teşekkürler arkadaşlar gökhan70 @ arkadaşım araştırmalarım sonucunda panelinin gerçek 8 bit olduğu ve dithering kullanılmadığı ve s-pva olduğunu samsung'a mail atarak(yabancı distribütörlere) ve hem 970p hemde 971p kullananlara sordum ve öyle kanaat getirdim samsung kore sitesi 971p s-pva panel kullanmaktadır diyor bu yüzden karar verdim ve aldım çok doğru bir karar verdiğimide anlıyorum alacaksan mutlaka öneririm
  • Hayırlı olsun Dostum
    çok güzel bir montör .
    bundan daha iyisini bu para bulamazdın zaten
    pivot için de MagicRotation programı var sitesinde onu indirbilirsin
  • Yeni resimleri bekliyoruz...
  • quote:

Teşekkürler arkadaşlar gökhan70 @ arkadaşım araştırmalarım sonucunda panelinin gerçek 8 bit olduğu ve dithering kullanılmadığı ve s-pva olduğunu samsung'a mail atarak(yabancı distribütörlere) ve hem 970p hemde 971p kullananlara sordum ve öyle kanaat getirdim samsung kore sitesi 971p s-pva panel kullanmaktadır diyor bu yüzden karar verdim ve aldım çok doğru bir karar verdiğimide anlıyorum alacaksan mutlaka öneririm

senin yorumlarına güvenerek (özellikle tv performansı benim için önemliydi) exa bilgisayarın online satış sitesinden sipariş verdim, malum malatyada olduğum için gidip görerek alma şansım yok. inşallah ölü pixel çıkmaz, çıkarsada bir ay içerisinde iade etme hakkım var, pazartesi günü elime geçecek, bu modeli senin sayende duyduk ve tanıdık, bunun için ayrıca teşekkür, bu arada artık 971p kullananlar topiği açmanın zamanı geliyor sanırım

• quote:

Orjinalden alıntı: gökhan70

quote:

Teşekkürler arkadaşlar gökhan70 @ arkadaşım araştırmalarım sonucunda panelinin gerçek 8 bit olduğu ve dithering kullanılmadığı ve s-pva olduğunu samsung'a mail atarak(yabancı distribütörlere) ve hem 970p hemde 971p kullananlara sordum ve öyle kanaat getirdim samsung kore sitesi 971p s-pva panel kullanmaktadır diyor bu yüzden karar verdim ve aldım çok doğru bir karar verdiğimide anlıyorum alacaksan mutlaka öneririm

senin yorumlarına güvenerek (özellikle tv performansı benim için önemliydi) exa bilgisayarın online satış sitesinden sipariş verdim, malum malatyada olduğum için gidip görerek alma şansım yok. inşallah ölü pixel çıkmaz, çıkarsada bir ay içerisinde iade etme hakkım var, pazartesi günü elime geçecek, bu modeli senin sayende duyduk ve tanıdık, bunun için ayrıca teşekkür, bu arada artık 971p kullananlar topiği açmanın zamanı geliyor sanırım

Şimdiden hayırlı olsun sana inşallah ölü pikselin çıkmaz ama korkma samsung'larda az rastlanan bir durum hele hele paneli elit bir monitörde çıkmaz

• güzel ürün,yakından inceledim, philips x6 serisini satıp almaya değer gibi.
  • KDV dahil fiyatı nedir bunun??__Bide SİYAH olanını bulma olasılığı???...
    O monitöre sahip olacağım için sabırsızlanıyorumda..
    BU ARADA DVD film lerde nasıl???
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.