Şimdi Ara

SAMSUNG 850 EVO İNCELEME VE TEST SONUÇLARI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
6
Favori
20.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bildiğim pek bir farkı yok sadece 750 35 tb 850 75 tb yazma var.
  • Arkadaşlar samsung 850 evo 256gb için uyumlu tavsiye edeceğiniz usb 3 kutusu biliyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows 10 üstünde samsung 850 evo performansı
     SAMSUNG 850 EVO İNCELEME VE TEST SONUÇLARI
  • Win7 ile bu cihazi kullanan var mi?

• Arkadaşlar Samsung Magician'da SATA Interface kısmında "Unable To detect SATA interface details" yazıyor. Bu ne demek acaba? SATA bağlantısını yanlış mı yapmışım? Bir de Random Write-Read değerlerim birçok arkadaşa göre çok düşük çıkıyor.
    Read:10878 Write:29803
    AHCI Mode kapalı.
    Bu değerlerin bu kadar düşük çıkmasının sebebi ne olabilir acaba? Yetkili arkadaşlar bir el atarsa süper olur.
  • Sevgili arkadaşalar benim değerler nasıl bu arada rapid modu nedir bu modu etkinleştirdim lisanlı wın 7 kullanıyorum  SAMSUNG 850 EVO İNCELEME VE TEST SONUÇLARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevrans -- 21 Aralık 2016; 18:35:0 >
  • Hocam merhaba, bende Samsung 850 EVO 500 GB aldım ve kendi programında rapid modda resimdeki değerleri aldım. SSD konusunda çok bilgim olmadığı için rica etsem rakamları yorumlarmısınız? Birde rapid modda kullanmanın herhangi bir olumsuzluğu olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKA_33 -- 13 Ocak 2017; 20:55:51 >
  • Rapid modda SSD cok kullandiginiz dll vb. dosyalari onbelleke aliyor ve sik kullandiginiz bu dosyalari isletim sisteminiz cagirdiginizda gidip ssd den okumak yerine onbellekten yukluyerek bilgisyaari hizlandiriyor. Mesela en cok excel kullaniyorsan gun icinde excel ile ilgili dll dosyalari filan onbellekde sakliyor. Ssd otomatik olarak senin hangi dosyalari cok kullandigini takip ediyor.
    Rapid modun bir tehlikesimyok tam tersine az da olsa performansa katkisi oldugu icin mutlaka kullanilmali. Soyle dusun tum ssd ler 5 vitesliyken Samsung rapid mod ile 6 inci vitesi cikarmis. Daha hizli olmasini istersen bu 6 vitesi kullanmak istermisin istemez misin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altair02

Arkadaşlar Samsung Magician'da SATA Interface kısmında "Unable To detect SATA interface details" yazıyor. Bu ne demek acaba? SATA bağlantısını yanlış mı yapmışım? Bir de Random Write-Read değerlerim birçok arkadaşa göre çok düşük çıkıyor.
    AHCI Mode kapalı.
    Bu değerlerin bu kadar düşük çıkmasının sebebi ne olabilir acaba? Yetkili arkadaşlar bir el atarsa süper olur.

biostan sata bölümüne girip ahci modunu aç sonra usb3e takılı olduğundan emin ol ve ssd magiciandan maksimüm performanceye alıp tekrar test yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkprince

quote:

Orijinalden alıntı: Altair02

Arkadaşlar Samsung Magician'da SATA Interface kısmında "Unable To detect SATA interface details" yazıyor. Bu ne demek acaba? SATA bağlantısını yanlış mı yapmışım? Bir de Random Write-Read değerlerim birçok arkadaşa göre çok düşük çıkıyor.
    AHCI Mode kapalı.

biostan sata bölümüne girip ahci modunu aç sonra usb3e takılı olduğundan emin ol ve ssd magiciandan maksimüm performanceye alıp tekrar test yapın.

Hallettim kardeşim. Cevap için teşekkürler.

• Arkadaşlar Samsung 850 evo aldım ve samsung ultrabook'a taktım windows 10 yükledim. rapid modu açtım.

magicin programı ile aldığım değerler bu:

bu değerler bana az geldi. Bu değerler normal mi?
  • CARNIVALE kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorozeB

Kesinlikle değil

değerler kötü mü hocam? Neden olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: CARNIVALE

quote:

Kesinlikle değil

Neresi kötü, hayırlı olsun ssd niz tıkır tıkır çalışıyor. Rapid modla sıralı okumada 3.5gb/s almışınız, rastgele okumada 77k değeri görmüşünüz, olması gerektiği gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk sarı

quote:

Orijinalden alıntı: CARNIVALE

quote:

Kesinlikle değil

Neresi kötü, hayırlı olsun ssd niz tıkır tıkır çalışıyor. Rapid modla sıralı okumada 3.5gb/s almışınız, rastgele okumada 77k değeri görmüşünüz, olması gerektiği gibi.

Ben rapid mod olmadan daha yüksek değerler aldım dün yapmıştım testi:

850 evo 120 gb

O değil de hocam bu Magician'ın yeni sürümünde OS Optimization yok mu? En son 4.9.5 kullanıyordum, windows 10'a geçtim dün, magician'ı da güncelleyeyim dedim bu yeni arayüzünü hiç beğenmedim. Hiç over provisioning ve os optimization neden yok ki? OS Optimization baya işime yarıyordu maximum reliability ayarını yapıyordum.

• Frozzy45 kullanıcısına yanıt
    Eğer işletim sistemini ssd ye kurarsanız rapid mod açtığınızda IOPS okuma/yazma ( rastgele okuma/yazma ) değerleri artar, işletim sistemini ssd değilde hdd'ye kurarsanız sıralı okuma değerleri artar. CARNIVALE, işletim sistemini ssd ye kurmadığı için sıralı okuma değeri 3.5gb/s (rapid mode ile), sizin sıralı okuma değeriniz 0.5gb/s dikkat ederseniz .
  • Arkadaşlar geçenlerde disk birleştirmeye girdim, en son çalıştırma olarak ayın 11ini yazmış.
    Diski birleştirmek için girmiştim ama ssdnin üzerinde o ibareyi görünce şaşırdım.
    Windows 10 ssdleri birleştiriyor mu?
    Görür görmez otomatik birleştirmeyi kapattım.
  • Rapid mod uzun süre kullanmak 4k hızlarının düşmesine ve ssdnin iops hızların yavaş yavaş düşmesine neden olmaktadır. çokt sağlıklı bir işlem değildir. benchmark dışında çok bir etkisi olmamaktadır.
  • NecroCyber-777 kullanıcısına yanıt
    Samsung kendi sitesinde hiç bir şekilde yan ve zararlı etkisinin olmadığını üzerine bastırarak belirtmiş. Kaynağınız ne kadar doğru? Tecrübe edilmiş ise kapamak lazım tabi .
  • Yabamcı forumlarda tanıştığım arkadaşlarım ile konuştuk . Bayağı zamandır 840 pro kullanıyorum hep rapid mode ile çalıştırdım bir süre sonra iops hızları ( tabi bir kaç sene sonra ) düşmeye başladı. İlk başlarda anlam veremedim. 4k hızları düşünce canım bayağı sıkıldı . Yabancı forum sitelerini araştırırken bir kaç kişi ile tanıştım .ç Onlarında aynı şekilde olduğunu belirttiler.Bende ne zaman rapid acsam artık 100k üzerini görürken artık göremiyorum . Çünkü yavaş yavaş ömrü azaldı ssdnin. Rapid mode acıkken 57-60k arası okuma yazma iken kapalı en azından 70k - 90 k iops alabiliyorum
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.