Şimdi Ara

SAMSUNG 850 EVO İNCELEME VE TEST SONUÇLARI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
6
Favori
20.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: slmngngr

arkadaşlar windows 10 kullanıyorum ve evo 850 ssd kullanıyorum
    hızlar ve iops değerleri böyle
    bunu nasıl düzeltebilirim, uzun süredir kullanıyorum trim mi yapmalıyım
     SAMSUNG 850 EVO İNCELEME VE TEST SONUÇLARI

sorunum hala devam ediyor
  • quote:

quote:

arkadaşlar windows 10 kullanıyorum ve evo 850 ssd kullanıyorum
    hızlar ve iops değerleri böyle
    bunu nasıl düzeltebilirim, uzun süredir kullanıyorum trim mi yapmalıyım

sorunum hala devam ediyor

Bu kadar düşmemesi lazım ama benim de yazma hızı çok değişken farklı zamanlarda yaptığım testlerde uç sonuçlar alabiliyorum test yaparken başka bir uygulama yazma işlemi gerçekleştiriyor olabilir aksi takdirde garantiye verin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Redshift kullanıcısına yanıt
    ssd yi bu kadar zora sokacak kadar yazma işlemini benchmark programı ya da harddisk defrag progmamı yapar ki, defrag programı kesinlikle kapalı, benchmark programı da zaten bu sonucu veren.
    arka planda herhangi bir kurulum, tarama, güncelleme olmadığına eminim. genelde hepsini manuel yaparım.
    servise göndermeyi hiç istemem açıkçası, gelene kadar başka hdd kullanmam gerekecek ve ekstradan sıfırdan format atmam gerekecek. çünkü aldığım yedek başka harddiske de kurulmuyor.
  • SSD kullanıyorsanız AMD işlemciniz varsa zaten tam performans almayi beklemeyın.
    Saygilar
  • https://store.donanimhaber.com/72/00/15/72001586109dc912f7beec1c4722da2b.jpg

Bu testteki sonuçlar normal mı ? okuma hızı düşük çıkıyor nedense.. Fikriniz var mı bu konuda.. 850 Evo M2sata ssd kullanıyorum.. İlk aldığımda test etmiştim 490-500 olarak çıkmıştı fakat şuanda düşük gözüküyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhny -- 18 Ekim 2015; 0:55:06 >
  • zhny kullanıcısına yanıt
    Okumada bir parça sorun var gibi. en iyi testi as ssd ile anlaşılır. as ssd ile yapıp paylaşırmısınız. Test yaparken arkada ssd yi meşgul eden bir şey çalışmamsına özen gösterin.
  • https://store.donanimhaber.com/87/c9/81/87c9815122772e307d617792b875a7ee.jpg

https://store.donanimhaber.com/f7/60/70/f7607043538980dff5e5fd4ba95a5803.jpg

İlk önce dediğiniz programda 1 GB v 3 GB olmak üzere iki dosya test ettim. Daha sonra hemen ardından samsung kendi programıyla test ettim sonuçlar bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhny -- 18 Ekim 2015; 15:00:00 >
    ssd de sorun yok. Kendi programındaki sonuçlara aldırmayın. Test sonuçlarındaki ufak tefek düşüşleri sorun yapmayın. Pc performansı yerinde ise sorun yok. Peş peşe 10 test yapsanız hepsi farklı çıkar.

As ssd de alabileceğin en iyi sonucu almışsın.
  • Teşekkür ederim bilgi için. İlk aldığımda test etmiştim güzel sonuç aldım fakat daha sonra düşük görünce biraz çekindim durumdan.. Umarım ilerde bu durum sorun çıkarmaz
    İlk aldığında ssd di kullanılmamıştı boştu dolu olsa bile çok az doluymuştur. Şuanda doluluk oranı baya bir yüksektir. Doluluk oranı arttıkça test sonuçları düşük çıkar. Sisteminde gözle görülür bir performans düşüşü yoksa sorun yok. Sistemde performans düşüşü gözlersen secure erase yaparak sistemi tekrar kurarsın.

assd gibi programlarla Ssd yi sık sık test etmek yorar ve yıpratır. Devamlı teste sokma. Her sonuç farklı çıkar. Kafanı yorma.
    Secure eraseyide 6 ayda bir yapılması önerilmektedir. Ben sistemde sorun olmadıgı sürece pc ye format atmam ve secure erase yapmam. O da 2 yılda bir anca denk gelir.
  • secure erase işlemi ne işe yarıyor tam olarak?
    Secure Erase, SSD’lerin bir nevi Low Level Format işlemi diyebiliriz. Secure Erase sayesinde SSD üzerindeki bütün hücreler silinerek diski fabrika ayarlarına döndürülüyor. Bu işlem, uzun süre boyunca çalışmış bir SSD’de performans artışı sağlayabiliyor. Üreticiler Secure Erase işleminin 6 ayda bir yapılabileceğini belirtiyor. Fakat bu işlemi sürekli yapmak, SSD hücrelerinin ömrünü azaltıyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_45495938/tm.htm

Googleye secure erase nedir yazarsan daha çok bilgi çıkar.
  • Çok teşekkür ederim bilgilendirme için
  • Yiğen için 120 gb lık olandan almıştım. Test sonuçları ;

Sıkıntı varmı arkadaşlar ?
  • Bu da benim değerler rapid mod açık

• Arkadaşlar kolay gelsin. Birkaç sorum olacak. Samsung 850 evo 250 gb'lık modeli yeni aldım ve asus x550jk xo012d 12gb ramli laptobuma hdd yerine taktım. Windows 10 pro orjinal uefi kurulum yaptım. SSD ayarlarını tam bilmiyorum. Maximum performance ve rapıd modu açtım. Bunların ssd'ye zararı olur mu ya da ssd'ye ne gibi ayar yapmak lazım? Test sonuçları aşağıdaki resimdedir.bu değerler iyimidir? Herkese kolay gelsin SAMSUNG 850 EVO İNCELEME VE TEST SONUÇLARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nxs004 -- 22 Kasım 2015; 0:37:53 >
  • nxs004 N kullanıcısına yanıt
    max performans yerine max Reliability açarsanız daha iyi performans alırsınız.
  • Bende yeni aldım değerlerim bu.Nasıl sonuçlar?
  • Buda benden.

• teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.