Binbaşı
24 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 116 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Esenlikler herkese. Oyun oynarken kasa alev alıyor resmen ve üstten hissediyorum. Kasayı daha iyi soğutmam için bana sessiz 4 tane fan önerisi verin. Hem de ayarlayıcı ünitesi gerekecek sanırım. RGB aydınlatma istemiyorum.


Fan Yuvaları:

   Ön Panel : 1 x 12/14cm fan (Opsiyonel)

  Arka Panel: 1 x 12cm fan

  Üst Panel: 2 x 12cm fan (Opsiyonel)

  Yan Panel: 1 x 12/14cm fan (Opsiyonel)

  Alt Panel: 1 x 8/9/12cm fan (Opsiyonel)


Kasa modelim Cooler Master Elite 371 Mid Tower


Kasaya soğutma fanı önerisi gerek ??


Ana kartım b550m pro vdh


  • 1x 4-pin CPU fan connector
  • 1x 4-pin water-pump fan connector
  • 3x 4-pin system fan connectors
  • 2x System panel connectors
  • 2x 4-pin RGB LED connectors
  • 2x 3-pin RAINBOW LED connectors


Kasaya soğutma fanı önerisi gerek ??


Kasaya soğutma fanı önerisi gerek ??


Kasaya soğutma fanı önerisi gerek ??


Kasaya soğutma fanı önerisi gerek ??

HDD ve SSD hızları sizce nasıl ? B550m pro-vhd ana kart. İki hdd'yi de uzun süredir kullanmaktayım, neredeyse dolular.


Seagate'in benchmark testi biraz ilginç geldi bana. İniş çıkış çok fazla. Sıkıntı mı öyle olması yoksa normal mi ? Wd biraz daha çapraz gidiyor ve daha oturaklı gibi geldi.


Teknik biligisi iyi olan biri cevap verirse sevinirim.


840 evo ssdSeagate , samsung , wd disk karşılaştırma sorusu


Seagate , samsung , wd disk karşılaştırma sorusu


Seagate barracuda 2 tb hddSeagate , samsung , wd disk karşılaştırma sorusu


Seagate , samsung , wd disk karşılaştırma sorusu


Seagate , samsung , wd disk karşılaştırma sorusu


WD 1 TB HDDSeagate , samsung , wd disk karşılaştırma sorusu


Seagate , samsung , wd disk karşılaştırma sorusu


Seagate , samsung , wd disk karşılaştırma sorusu
Dj kulağında takıyordu ve bazı seyirciler de takıyordu. Bu nedir ?

Bu kulaktaki nedir ? Fotolu (İçerik ciddidir)
Arkadaşlar,bir ara yeni aya geçişte ayın biri olmadan modemi falan kapatma konusu hani kotadan yemesinde diye,o olay gerçek miydi ? Gerçek ise kaç dk önce kesmek gerekliydi ? Sazan.avi için sormadım umarım keklemeyecek kişiler yazar.
Logitech Extreme 3D Pro incelemesi

Logitech firmasının oyuncular için ürettiği joystick oyun konsolulunu inceleyeceğim.

Kutusundan başlangıç kılavuzu ve garanti belgesi çıktı, yazılım cd'si içinden çıkmadı bende mesaj attım gerekli yere bakalım cevap ne olacak?.Joystick beklediğimden büyük çıktı açıkçası, internette daha küçük gibi gördüm ama değilmiş.Kutudan çıkarttım ürünü.

Logitech Extreme 3D Pro incelemesi


12 tane programlanabilir tuşu var.Her tuş için ayrı ayrı iş atayabilirsiniz.Logi’nin sitesinden indirdiğiniz yazılımla bunu sağlayabilirsiniz.Beklediğimden daha ağır, ileri geri sağ sol hafif sağ hafif sola döndürme özelliği var.Tuşlara basıldığında tık diye ses çıkıyor –ki bana sorun yok- bazı kişiler hoşlanmayabilir ama tuş bozulursa ileride en azından bunu anlamanızı sağlayabilir.Ürün usb bağlantılı,kablo uzunluğu 2 metre civarı uzaktan plazma tv’lerinizden oynayabilirsiniz yani.Konsolun en üstündeki tuşların arasında bir tane siyah tuş var oda oyunlarda araç içinden etrafa bakmaya yarıyor 8 yönlü.Sağ elliler için dizayn edilmiş sol eller zorlanabilirler çünkü araştırmalarımda yazılanlarda gördüm zorlandıklarını.Konsolu hareket ettirmek çok kolay değil ama zorda değil.Kolay olmamasının nedeni de sanırım çabuk bozulmasını önlemek.Sağ el için dedik ve elinizin kaymaması için-ki bu zor eğer ıslak değilse-altta bir destek yeri var eğer sol el'seniz bu size ters gelir alttaki resimde de görüldüğü üzere.


Logitech Extreme 3D Pro incelemesi

Oyun olarak Bf3'te denedim. Helikopteri kontrol etmek ilk başta zor oldu indirmesi falan daha sonra ise alışmaya başlıyorsunuz. Bf4'te de aynısı söz konusu. Hedef alıp ateş etmek ise biraz çaba gerektiriyor,kim bilir bir kaç gününüzü bile alabilir.

Bu da usb girişi korumalı.

Logitech Extreme 3D Pro incelemesi
Urbanears Plattan kulaklık inceleme

Adı üstünde şehir için yani sokakta müzik dinlenmesi için tasarlanmış. 15 adet renk seçeneğine sahip. Bendeki siyah renkte ve gayet hoş bir tasarımı var. Dışarıda da rahat bir şekilde takıp dolaşabiliyorum. Ses konusu ise bass'lı bir şarkı açtığımda tatminkar bir ses veriyor. Alt sesleri de bastırmıyor. Bass'ı hissediyorsunuz fakat kafanızı sallayacak şekilde bass vermiyor. Bass verdiği halde diğer sesler basmıyor. Alt tarafa hepsi ayrı geliyor. Srs programını devreye soktuğumda ise daha kaliteli bir ses alıyorum. On board'a oranla ve bazı basslı parçalar kulak mememi azda olsa titremeyi başarıyor. Tekrar on board'a geçiyorum ve kalite düşüyor. Bende böyle devam edeceğim gerçeklik açısından.

Pop parçalar:

Emre Aydın - Alıştım Susmaya: Onboard olduğundan Normal olarak hafif boğuk. Önünde kalın bir perde var hissi yaratmakta. Ama enstrümanların sesi rahat bir şekilde geliyor, vokal sesi de gayet iyi geliyor. Son seste patlama olmuyor.

Manga - Beni Benimle Bırak: Vokal sesi güzel geliyor. Enstrümanlarda rahat bir şekilde duyuluyor. Her şey yerinde. Patlama yok. Vokal kafanızda gibi.

Rafet El Roman - Direniyorum: Bass buradayım diyor. Duuuubbbb gibi ama yerinde. Diğer çalgılarda burada. Vokal kafamın içinde ön tarafta bana söylüyor gibi. Vokal en önde bass hafif arkada diğer sesler biraz kısık kalıyor ve buradayız diyor alttan alttan ama vokal çekildiğinde bütün sesler meydana çıkıyor.

Techno-Club:

Avicii-Silhouettes: Bass dup dup diye vuruyor ama titretmiyor. Vokal kafamın ortasında. Sadece müzik geldiğinde ise bass ta diğer aletlerde duyuluyor, bir kayıp yok.

David Guetta ft Nicki Minaj - Turn Me On: Vokal sesi de gayet iyi geliyor. Bass ben buradayım diyor sadece. Boğulma yok seslerde.

Metal-Rock:

Amon Amarth - Cry of the Black Birds: Vokal biraz kafamın ortalarına doğru bir yerde. Gitar sağ kulağa yakın, bateri orta arkada konumlarına göre, davul ortada sağdaki, küçük davul yerinde, üstteki hi-hat yerinde kısaca davuldaki aletler yerli yerinde.

Arch Enemy-Taking back my soul: Metal parçalarda nasıl olması gerekiyorsa öyle. Bass sesi normal olması gerektiği gibi. Aletler kafanızda çalıyor gibi. Vokal kafamın ön tarafında söylüyor hissi var. Metalden sonra kulaklarımda çınlama başladı azdan çoka doğru.

Çilekes - Ardima Hic Bakmadan(192 kpbs): Kafamın ortasındalar. Entrümanlar, davul kafa ortasında, gitar davulun yanında. Vokal söylerken sanki gitar davulun biraz arkasında kalıyor hissi var. Parçanın sonunda elektro yada bas gitar hangisi emin değilim çıkardığı ses beynimi titretmeyi başardı.

Dinlediklerim Çilekeş hariç 320 ve flac parçalardı.

Konforuna gelecek olursak ilk taktığınızda gayet konforlu bir yapıya sahip. Kulaklıkları yumuşak geliyor. Kulak etrafını kapsamayacak şekilde sarmadığı için direk kulakların üzerine oturuyor ve tabi buda uzun kullanımlarda kulaklarınızda ağrıya sebep olabiliyor. Kafanıza tam oturması için büyük kafa yada küçük kafanız olsun fark etmiyor, çünkü ayarlanabiliyor. Dışarı ses vermesi ise bunda da var. Müzik dinlerken evde yada dışarıda sessiz bir yerde iseniz son seste ise rahatsızlık verme durumu olabiliyor.Benim kullandığım mp3 çalar son seste kulaklığa dışarıya rahatsızlık verecek kadar ses kaçırtıyor. Unutmadan belirteyim kafa bandı herhangi bir şekilde uzun kullanımlarım da rahatsızlık vermedi sadece kulak pedleri verdi.

Film performansı ise tatmin edici bir seviyede.

Oyun performansı ise Bf3 te ayarları yaptığınızda neyin nereden geldiğini duyabiliyorsunuz.Güzel yani tabii mermi yada uçak sesi falan biraz teneke gibi gelse de.

Konuşma bölümünde tek bir düğme var onunla da müzik dinlerken tek basış durduruyor bir daha basın müzik devam ediyor. İster müzik çalarken ister durdurduğunuzda o tek düğmeye uzun bastığınızda sizi google sesli aramalar karşılıyor ve konuştuğunuzu algılayıp yazarak İnternette o kelime ile ilgili çıkan sonuçlara bakabiliyorsunuz.

Son olarak ürünün artıları:

Güzel tasarım.

Sağ resimdeki gibi içeriye doğru bükülmesi bunun en büyük avantajı çantanıza yada büyük cepli pantolonunuz var ise ona koyup rahatlıkla gittiğiniz yere götürebilirsiniz.urbanears
Mp3 ümde sesinin gayet iyi vermesi son seste patlamalar olmaması 'S' lerde ssss diye patlama yapmaması ama bilgisayarda bir parçada yaptığını yazmıştım.
Dinlediğiniz müziği sağ kulaklık altındaki delikten girdirerek arkadaşlarınızın da sizden dinlemesini sağlayabilmeniz.
Control Talk özelliği ile cep telefonu ile konuşma özelliği,bu özellik bazı telefonlarda direk ek aparat olmadan kullanılabiliyor. Bazılarında ise yanında verilen ek aparat ile kullanılabiliyor.
Kablonun bir karış altında konuşma için deliğin olması ve gelen aramaların açılıp kapanması için bir tuşun olması. Denemelerimde iyi bir ses ilettiğini ve aldığımı söylemeliyim.
Yeterinde esnek bir yapıya sahip.
Kablo sağlam bir yapıda.
Kulaklıklar yanlardan içeri giren demir sayesinde aşağı yukarı içeri giren kablo el verdiğince oynuyor.Buda kulağa daha iyi oturmasını sağlıyor.
Kafa bandı kısmı rahatsız etmiyor.
Her kafaya rahatça oturması.
Deri parçalanırsa yeni bir ped alıp değiştirebilirsiniz.

Eksileri:

Pedler ilk kullanımda rahatlık hissi verse de uzun kullanımda kulağı ağrıtması.
Sıcak havalar sebebiyle, jack bölümü sıcaktan eriyip yırtılması ve anca bantla sabit durması yoksa bir yerden çıkartırken jack geriye doğru gelip iç taraf görünebiliyor.
Pedler sıcaktan parçalanabiliyor ama yumuşak doku zarar görmüyor ve kullanıma devam edilebiliyor.
Kulağı üstünden kapatması ve uzun kullanımda rahatsızlık vermesi. Belki kulağı içine alma açısından biraz daha geniş olabilirmiş.
Kulaklıkların arka bölümü yani dışarıdan görünen kısmı çabuk çizilebiliyor. Ama siz kapalı renk kullanacaksanız fazla sorun olmaz ama açık renkte kötü durabilir.
Kulaklığa giden ses kablosu dışarıdan gidiyor ama herhangi bir sorun teşkil etmiyor.
Kulaklığı tutan demir kısımdan kulaklık çıkartılabiliyor nedenini anlamadım. Çıkartılsa dahi artı bir şey yok.
Kulağı tam kapatıp dışarıya ses vermesin diye kulağa biraz abanıyor.
Frekans Aralığı: 20-20 kHz
Maximum Güç: 50mW
Hassaslık: 115dB
Direnç: 60 ohm

Not: Kullanım kılavuzunda da yazdığı üzere ürün ömrü 3 yıl.

Fiyat : Sitelere yada aldığınız yere göre değişmekte.
Arkadaşlar, bs'ımda dinlemek için ses kartı arıyorum,250 falan geçmeyen stereo var mı ? Film için falanda kullanabilirim oluyorsa.
Arkadaşlar yeni kampanyalar nelerdir ? Ultranet'teyim yeni kampanya var mı bildiğiniz ?
Arkadaşlar kuzene dışarıda da kullanabileceği kafa üstü bass'ı yüksek kulaklık bakıyorum, tavsiyeleriniz nedir ?
G41mt-s2pt ve Quad 2 core q8200 2.33 ghz işlemci. Aşağıdaki kartlar modellerinden hangisi ?

Amazondan

Sapphire Radeon Rx 460 2GB
Gigabyte Radeon Rx 460 Windforce OC 2GB
MSI Computer RADEON RX 460 2G OC
XFX RX-460P2DFG5 AMD Radeon DD 2GB TRUE OC

Tr'den

Sapphire RX 460 2GB
Gigabyte RX 460 Windforce OC 2G

Arkadaşlar sizce hangisi ?
Hakkında
Konum: Hatay, Merkez
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Mesaj Sayısı: 1.366
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.668
İkinci El Bölümü Mesajları: 39
Konularının görüntülenme sayısı: 7.918 (Bu ay: 129)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 248 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.