Şimdi Ara

SAMSUNG 27' Odyssey G7 2K 1ms 240Hz G-Sync QLED 1000R Curved VA Gaming Monitör İncelemem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
1.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SAMSUNG 27" Odyssey G7 2K 1ms 240Hz G-Sync QLED 1000R Curved VA Gaming Monitör İncelememyoutube
    Samsung Odyssey G7 LC27G75TQSRXUF 27" 1ms WQHD G-Sync Freesync Curved Pivot Oyuncu Monitörü1.PARTİ SERİSİ YENİ SERİ MONİTÖR (SOEUNLU SERİ ) LC27G75TQSMXUF2.P...
    https://www.youtube.com/watch?v=6CqrM_wrY9o&feature=youtu.be

Sizler için detaylı inceleme yaptım.Kanalıma abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın lütfen !!

• Güzel inceleme olmuş Hocam eline sağlık.

Bende Msi Optix MAG274QRF-QD kullanıyorum monitörde hiç bir sorun olacak IPS hatasına karşılaşmadım Ips glow gibii, tabiki karanlık sahnesi VA g7 gibi değil ama geri kalan hızlı sahne konsol 60hz başarılısı o kadar iyiki kusur bulamadım Ayar Hızlı sahne Modunda,renkler Konusunda 20.03.2022 güncellemesi ile o kadar iyi olduki hangi Va böyle olur bilemiyorum, Daha önce Asus 279Q ve Samsung LC27FG73FG kullandım

Ve şunu söylemek istiyorum tek karşılaştırmak istediğim monitör G7 şuan, oval ekran benim için pek uygun olmasada yan yana test etmek için bile olsa G7 alcam gibi bakalım nasıl olcak:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ridvan1903 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam Msi Optix MAG274QRF-QD aynı monitörü aldım.Renk canlılığı konusunda en iyi monitörlerden biri aldığım gün ölü piksel ve ışık sızması sorunu ile karşılaştım sağ ve sol alt köşelerde aşırı ıps glow sorunu vardı sarımtırak ertesi güne iade ettim.Forumda konusu ve resimleri vardı.Kendi yüklediğim resim de vardı.Keşke incelemesini yapıp öyle iade etseydim dedim ama bu tür sorun çıkınca insanın canı sıkılmıyor değil açıkcası hayırlı ramazanlar dilerim inşallah.

https://forum.donanimhaber.com/dell-27-s2721dgf-165hz-1ms-2xhdmi-dp-qhd-freesync-premium-pro-pivot-gaming-monitor-inceleme--147971068-2

Msi Optix MAG274QRF-QD 2.sayfada resmi var hocam bakarsınız yüklemiştim ilk alıp test ettiğim gün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 18 Nisan 2022; 2:40:23 >

• UltrAslan_06 kullanıcısına yanıt

Gördüm hocam sizin msi görüntülerini gerçekten sıkıntı mış.

Bendeki karanlık ekran da rtings.com daki gibi gayet iyi ips için gayet iyi Asus 279Q ya göre.

Samsung Flat düz ekran yaparsa G7 panelinde o zaman benim direk alacağım panel olur oval ekran pek ilgimi çekmiyor ama denemek amaçlı alcam yinede

• ridvan1903 kullanıcısına yanıt

Bu monitörü almamın nedeni rekabetçi oyun oynamak için ne de olsa 2k 240 hz almak istediğim iki monitör vardı ıps panel 2k 240 hz 6500 7000 tl arası idi para olmadığından alamamıştım şuan da hayal oldu

1. bu GIGABYTE AORUS 27 FI27Q-X 2‎40Hz
    2. si ise Dell 27" AW2721D 1Ms 240 Hz

https://www.itopya.com/gigabyte-aorus-27-fi27q-x-2-40hz-0-3ms-2xhdmi-dp-2xusb-30-hdr-ips-qhd-freesync-premium-gaming-mon_u12589

https://www.vatanbilgisayar.com/dell-27-aw2721d-1ms-240-hz-qhd-hdmi-dp-ips-g-sync-gaming-monitor.html

• 2 gün önce benim monitorun açma tuşuna bastığım da cızırtı sesi geldi ve monitör gitti ben de benim eski monitörü taktım geçici olarak yaptırsam mi yoksa yenisini mi alsam diye düşünürken bir iki monitöre bakmıştım bir bu bir de AOC markası arasın da kalmıştım tamamen tesadüf oldu video eline saglık

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam sormak istediğin soru olursa sorabilirsin

Hocam selamlar güzel inceleme olmuş cok beğendim ağzınıza emeğinize saglık. Bunun 32" versiyonunu onerir misiniz? Bir de bende cfg73 27" vardi va panel ama ondaki kavis 1800r dı 1000r demek daha kavisli demek sanirim aradaki fark nasildır? Cunku bazi yabanci forumlarda 27" 1000r olunca sanki 24" monitor gibi oluyor demisler. Sizin bir kullanici olarak yorumunuz nedir? Acikcasi aklım 28" g7 ye kayiyor ama bilemedim 4k oyun singleda iyi ama multi de surekli yuksek fps kaldiracak ekran kartı almak lazim. Su an 3080 var ama 4080 alacak gucumuz olacak mi acaba diye dusunmuyor degilim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Xef1ONYX kullanıcısına yanıt

Merhaba dostum,güzel yorumun için teşekkür ederim.Youtube kanalıma abone olursan memnun olurum saygılar.Öncelikle 32 inç alıp kullanan biri olarak söylüyorum 27 inç gibi akıcı bir oyun deneyimi yaşayamazsın( pubg,cs go,fortnite,call of duty,bf serileri vs ) ekranın büyüklüğünden dolayı dezavantajı bu avantajı ise herşeyi daha büyük görmen ben rekabetçi oynamıyorum araba yarışı spor vs oyunları da oynuyorum diyorsan 32 inç almalısın özellikle ps4 ps5 xbox konsollarında bağlayacaksan da 32 inç alman yararına olacak gelelim kavis kavis ne kadar düşerse o kadar derinlik alıgısı oluşur tabi bu derinlik algısı çok daha büyük örnek tv ekranlarında daha çok derinlik algısı yaratacaktır 27 inç te kavisli olmasının o kadar çok bir avantajı yok satış planlaması gibi düşün ayrıca ben ileriye yönelik ve 4k oyun oynarım ileride 4k kaldıracak rtx 3090 ve 3090ti gibi ekran kartı alırım diyorsan ve ps5 xbox series x gibi 4 k destekli konsol kullanacağım diyorsan kesinlikle g7 28 inç 4k yeni çıkan monitörü almalısın hdmi 2.1 özelliği olduğundan dolayı ps5 ve xbox gibi konsollarda 4k 120+ fps alarak çok güzel bir oyun deneyimi yaşarsın şuan ki ekran kartın diyelim rtx 3060 2k ya çekerek de çok güzel deneyim yaşarsın 3090 ve üzeri yeni çıkacak 4000 serisi gpu ekran kartlarına a geçtiğin zaman ise 4k ya alıp oynarsın 144hz de benim incelediğim monitör 2k 240 hz senin için avantajı 2k da 240 hz alacak olman ama ileriye yöndelik alırsan kesinlikle linkteki monitörü alman taraftarındayım bu arada bende almayı düşünüyorum ps5 konsol alırsam eğer ki Hayırlı Bayramlar dilerim sağlıcakla kal inşallah

SAMSUNG 27" Odyssey G7 2K 1ms 240Hz G-Sync QLED 1000R Curved VA Gaming Monitör İncelememwww.vatanbilgisayar.com
    Samsung 28" LS28AG700NUXUF1ms 144Hz UHD HDMI DP Freesync Oyun Monitörü fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Samsung 28" LS28AG700NUXUF1ms 144Hz UHD HDMI DP Freesync Oyun Monitörü en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-28-ls28ag700nuxuf1ms-144hz-uhd-hdmi-dp-freesync-oyun-monitoru.html

• Güzel bir inceleme olmuş. Yakın zamnada G7 almayı düşünüyordum. Top 2 seçeneğimden biriydi fakat tamamen kişisel zevkler olarak curved olayı ilk başta özendiğim bir teknoloji olsa bile mağaza da bir süre denedikten sonra beni rahatsız etti. Özellikle oyun dışında kullanımlarda.

• 2K kullanıcısına yanıt
    Ne gibi rahatsız etti acaba ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hocam bu monitörü hiç incelediniz mi ?

SAMSUNG LS28AG700NUXUF Odyssey G7

• MEMATİ kullanıcısına yanıt

Tamamen kişisel tercihler, yoksa çok iyi bir monitor ama curved olayı oyun dışında kullanımda rahatsız etti. Word, Excel gibi uygulamaları çok kullanan biriyim curved bu gibi uygulamalarda görüntüyü oldukça bozuyor.

• merhaba aynı monitörden bende de var aydır kullanıyorum laptopa bağlıyordum şimdi yeni bir bilgisayar aldım ve display port ile bağladım yalnız görüntü daha iyi olması yerine daha kötü oldu siz kalibrasyon ayarlarını ve profil renk ayarlarını nasıl yaptınız?

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Alacaktım bu monitörü 4k için ekran kartım yetersiz kaldığı için almadım.Özellikle rekabetçi oyun oynamak için 2k 244hz i tercih ettiğimden g7 yi aldım.normalde 4k dan 2k ya çekip te oynardım ama 144 hz olduğu için bu yönde vazgeçtim.İleri zamanlarda alırsam inceleyip youtube kanalımda paylaşırım inşallah

• louse dream L kullanıcısına yanıt

evet ilk aldığınızda soluk renklerle karşılaşıyorsunuz ama bu ayarları yaparsanız o problem son buluyor.ayriyeten update yapmadım monitöre henüz yarın yaparsam youtube kanalımda nasıl yapıldığıyla illgili video çeker atarım inşallah

SAMSUNG 27" Odyssey G7 2K 1ms 240Hz G-Sync QLED 1000R Curved VA Gaming Monitör İncelemem

asus GTX 1080 ti kullanıyorum sizce yeter mi ?

2 monitör alacağım.

Asus VG27AQL1A sanırım gelmeyecek başka da monitör bulamadım. "SAMSUNG LS28AG700NUXUF" alayım diyorum ama kararsızım.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

SAMSUNG LS28AG700NUXUF 7500 tl ye kadar düşmüşken kesinlikle almalısın.Asus da çok sorun çıkıyor ölü piksel de öyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 5 Haziran 2022; 13:4:3 >

Benim ekran kartı 2 monitör için yeter mi ?

Bu arada 8 bin tl ye kadar en iyi hangi monitör bilginiz var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 5 Haziran 2022; 13:17:34 >
    Videoyu atarsanız sabırsızlıkla bekliyor olacağım hocam.
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.