Şimdi Ara

DELL 27' S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör İnceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
7
Favori
20.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknobiyotik şikayet var sitesine gir. Aynı şeyi müşteri yaşamış. Adam bir ekran kartı almış 1300 tl ama 1 sene önceymiş. şimdi aynı kart 5000 tl ve arızalandıgı için yenisini talep ediyor. Garantisi oldugu halde hayır kartı veremeyiz diyorlar ve 1300 tl isterseniz size geri öderiz diyorlar yada yenisini alacaksan 5000 tl vereceksin diyorlar. Video da adam monitörüm bozuldu diye kendisi aglıyor sızlıyor. Ama başkasının başına aynı iş gelince. yasal olarak iadeden başka bir şey yapamayız gidin istediginiz yere şikayet edin enfazla 1300 tl alırsınız falan diye bir de alay etmişler müşteri ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunefetr -- 23 Şubat 2021; 8:11:41 >
  • Stok durumu nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.T.A.L.K.E.R.

Stok durumu nedir?

Kolay kolay stoğa gireceğini düşünmüyorum, amazon.de'de ön sipariş olarak stoğa girdi 1 ay sonra teslimat olarak gösteriyordu hemen tükettiler zaten.

• bbold B kullanıcısına yanıt

3.000 civarı değil miydi

çok pahalı

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Aynen aşırı pahalı, sadece stok olabileceğini göstermek için paylaştım.

• bbold B kullanıcısına yanıt

Sizce Asus Vg27AQL1A mı mantıklı DELL S2721DGF mi ?

çok kararsız kaldım

Açıkcası kıyaslama yapabilecek kadar iyi hakim değilim, yanlış yönlendirmeyeyim. Dell’in stoğu gelir mi gelirse ne zaman gelir o da meçhul zaten şuan.

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/asus-tuf-gaming-vg27aql1a-vs-dell-s2721dgf/15402/16485?usage=9091&threshold=0.1

Benzer özellikteler. İkisinin de local dimmingleri çok kötü. Dell sanki 1 tık fazla aydınlatıyor. Karanlık bir sahnede aydınlık bir nesne çıkarsa komple ekranı aydınlatıyor. Bu olay bazı tvlerde de vardı. Dizi film izlerken bu olayı yaşamanız olası. Bu olayı test etmeden almayın bence veya iade de sorun çıkarmayan bir yerden satın alın.

• Amazon'dan alırım zaten beğenmezsem iade ederim.

hangis iyi ise onu alıyım dedim ama Asus daha iyi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: bbold

Baya pahalıymış 3000 civarına bekliyordu herkes. Bu fiyatlarda msi geçen hafta hb de indirime düşmüştü bundan daha mantıklı

• RaiTrQ kullanıcısına yanıt

malesef daha mantıklı değil çoğunda ıps glow sorunu var ve aşırı ghosting problemi panel problemleri mevcut ki dell 2k 165 10 bit desteği veriyor msi ın çoğu modelinde açında 120 144 hz e düşüyor biz burada insanlara söylüyoruz alıp almamaları kendi meseleleri ondan sonra yok ışık sızması yok monitörümde ölü piksel yok garanti sorunu çıktı diye uğraşıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: UltrAslan_06

malesef daha mantıklı değil çoğunda ıps glow sorunu var ve aşırı ghosting problemi panel problemleri mevcut ki dell 2k 165 10 bit desteği veriyor msi ın çoğu modelinde açında 120 144 hz e düşüyor biz burada insanlara söylüyoruz alıp almamaları kendi meseleleri ondan sonra yok ışık sızması yok monitörümde ölü piksel yok garanti sorunu çıktı diye uğraşıyor.

Size sormuştum stok için dell cevap vermemiştiniz şimdi yeni yeni stoklara gelip fiyat düşse iyi alternatif olur. İps gloe hepsinde çıkabiliyor ama yerli yabancı izlediğim incelemelerde mag274qrf-qd de ghosting sorunu yoktu hatta baya başarılı buldular ve belirgin ips glow dan bahsetmediler. Dell inde malesef kontrast oranı kötü. Hepsinin bir eksisi çıkıyor o yüzden dedim msi in 800-900 tl fiyat farkı varken almak iyi olurdu şu an mantıksız.

• RaiTrQ kullanıcısına yanıt

Mag 279qrf qd monitör0nü aldım aşırı ıps glow ve 3 adet ölü piksel çıktı bu hepsinde çıkacak bir sorun değil ama monitörün renklerini ve özelliklerini düşünürsek fiyatına göre güzel monitör dell servisi müşteri hizmetleri ile görüştüm pandemiden dolayı ürün gelmiyor stok bilgisini bilmiyorlar şuanlık gelince ben buradan paylaşacağım.Sorunlu monitörün resmini atayım

DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör İnceleme
    DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör İnceleme
  • 3 kere mag274qrf-qd monitöründen aldım ve hepsinde ölü piksel çıktı, glow olayına girmiyorum bile. Ama monitör renk canlılığı olarak çok iyiydi gerçekten.

O yüzden artık iade ettim.

Biraz önce s2721DGFA sipariş ettim Hepsiburada'dan.

Umarım şansımıza iyi bir panel denk gelir de uğraştırmaz böyle.

• S2721DGFA'yı ben hepsiburada dan sabredemedim aldım. Ekranın sağ kenarında test ederken 3 ölü piksel buldum ama kullanırken ben kesinlikle göremiyorum o yüzden önemsemedim.

Oyun içi renk kalitesini beğendim. Monitörü sadece loş ışıkta kullanıyorum ve performansından gayet memnunum. Yukarda arkadaş local dimming den bahsedince youtube dan test ettim bendeki panelde bir sorun gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TssdR -- 29 Nisan 2021; 21:51:9 >
  • TssdR T kullanıcısına yanıt

Merhaba. monitör de hoparlör var mı. Emin olmak istiyorum.

Cevap yazarsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim

• Speaker yok hava kanalları var yan çerçevede. Dökümanın 9-10-11. sayfalarından ve spektlerinden kontrol edebilirsin. Speaker bağlantı girişleri var onla karıştırmış olabilirsiniz.

https://downloads.dell.com/manuals/all-products/esuprt_electronics_accessories/esuprt_electronics_accessories_monitors/dell-s2721dgf-monitor_user%27s-guide_en-us.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TssdR -- 18 Mayıs 2021; 18:5:6 >
  • maksi09 kullanıcısına yanıt

Hayir yok. Bagladiginiz zaman bir sebepten oturu sanki ses cikisi varmis gibi monitoru de bir kaynak olarak gosteriyor ama aslinda bir hoparloru bulunmuyor. Ben de bir sure aradim taradim ama yok DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör İnceleme 

• Arkadaslar merhaba,

Ben de bu monitor ile araniza katilmis bulunmaktayim. 6 gun oldu alali, itopyanin indirimleri kapsaminda bir cilginlik yapip satin aldim. Yorumlari ve sikayetleri gorunce sanirim kazasiz belasiz monitor elime ulasti desem abartmis olmam DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör İnceleme 

Monitor teknik ozellikleri bakimindan gayet guzel, zaten bu tarz bir arayisi olan herkesin de bilgisi vardir diye tahmin ediyorum. Ben ayri olarak sunu soylemek istiyorum. Monitorun yazilimini cok begendim ve bunu hicbir incelemede de gormemistim.

Ben hem is hem oyun amaclarim icin bu monitoru kullanmaktayim, dp ve hdmi uzerinden 2 pc'ye bagli durumda. Monitorun arkasindaki butonlar vasitasiyla bagli kaynaklar arasinda gecis yapabileceginiz gibi, dell monitor yazilimi uzerinden klavye kisayollari atayarak da farkli kaynakalar arasinda gecis yapabiliyorsunuz. Diger marka modellerde de bu veya benzer bir ozellik var mi bilmiyorum ama benim cok hosuma gitti ve cok isimi goruyor.

Kendi setup'imda bir de usb switch kullanmaktayim, boylece hem is hem oyun bilgisayarimi tek klavye mouse ile bagladiktan sonra, hizlica ikisi arasinda gecis yapabiliyorum. Guncelik hayatimi cok kolaylastirdi, bilginize.

Monitor testlerini yaparken bir ara black smearing var sandim ama yok. Zaten VA panel almak istememin en buyuk sebebi o idi diyebilirim.

Monitorumde herhangi bir sorun veya kusur cikmadi.

Son olarak, itopya'da monitor tekrar indirime girmis ama 6 gunde fiyati 3655'ten 3900'e cikartmislar. Aslinda ben is ve oyun monitoru olarak 2 tane almak istiyordum ama, bu klavye kisayollari ile pc'ler arasinda gecis yapabilme olayi cok hosuma gitti. Eger tekrar 3600 bandina inerse belki 1 tane daha satin almayi dusunebilirim..

Almayi dusunenlere tavsiyemdir.

Saygilarimla.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.