Şimdi Ara

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Platformu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.366
Cevap
55
Favori
277.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 5 ay
 • Cevaplayan Üyeler 651
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 409
 • Ortalama Mesaj Aralığı 13 saat 46 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 495
 • Favoriye Eklediklerim 55
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Sadece Mühendis (409 mesaj) gebzeinonu (243 mesaj) Shift41 (224 mesaj) EfeoK (216 mesaj) moral83 (215 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (1992 mesaj) Mobil (999 mesaj) Tablet (44 mesaj) (3 mesaj) Mini (21 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Sakarya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Platformu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  899 Mesaj
  Konu Sahibine Özel  Tercih dönemindeki arkadaşların dikkatine
  https://www.saukampus.com/sakarya-universitesini-sau-ogrencileri-icin-sakarya-adapazari-rehberi.html

  Mühendislik Fakültesi'ni 3 senede bitiren arkadaşımız beyler ibret alın (Almila Selcan Karabatak)  MSN grubumuz

  group1196010@groupsim.com
  Tanıtım
  Tanıtım Filmi


  Rektörden;Sevgili Öğrenciler;

  Üniversiteler öğrencilerin sadece temel ve meslek bilgileri edindikleri bir yer değil, aynı zamanda onların kendi kendine öğrenebilme, teknolojiyi kullanabilme, sosyalleşme ve grup içerisinde çalışma yapabilme, sorgulama ve eleştirel düşünme yeteneği gibi farklı yetenekleri kazandıkları ve geliştirdikleri yerlerdir.

  Üniversitemiz temellerinin atıldığı 1970 yetmiş yılından bu yana hemen her alanda dünya standartlarında eğitim veren bir üniversite konumuna gelmiş bulunmaktadır.

  Sakarya Üniversitesi bünyesinde 3 Enstitü, 12 Fakülte, 2 Yüksekokul, Devlet Konservatuarı ve 12 Meslek Yüksekokulu ile ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim yapılmaktadır. Rektörlüğe Bağlı 4 Bölüm Başkanlığı 14 Araştırma ve Uygulama Merkezi de kendi alanlarında önemli faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Ayrıca Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde Yüksek Lisans Programları, Karma Eğitim Lisans Programları, Önlisans Programları ve Sertifika Programları ile gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.

  Üniversitemizde geliştirmiş olduğumuz Eğitim Öğretim Bilgi Sistemi (EÖBS) ile öğrenci merkezli, öğrenim çıktılarına dayalı eğitim öğretim hizmeti verilmektedir.

  Bizler, temel önceliğimiz olan sizlerin daha iyi eğitim alması, hayata daha iyi hazırlanması için varız. Küresel bir dünyada yaşadığımızın bilinciyle, sizleri küresel rekabete hazırlama konusunda elimizden gelen çabayı göstereceğiz.

  Sakarya Üniversitesinin, çalışanlarıyla, öğrencileriyle ve bilim insanlarıyla bölgesine, ülkesine ve insanlığa değer katan, yenilikçiliği ve rekabeti kurum kültürü haline getirmiş, globalleşmede önemli bir mesafe kaydetmiş, ülke içinde ve dünyada yer edinmiş bir üniversite olacağına yürekten inanıyorum.

  Prof.Dr.Muzaffer ELMAS
  Rektör

  Tarihçe;Kendisine çağdaş uygarlığın gerektirdiği her türlü donanıma sahip bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş olan Sakarya Üniversitesi'nin çekirdeğini 1970 yılında açılan Sakarya Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu oluşturmuştur. Bu okul 1971 yılında Sakarya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi'ne dönüşmüş, 1982-1992 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi'ne bağlı bir Fakülte olarak öğretim vermiştir.

  3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı kanun ile Sakarya Üniversitesi kurulmuştur.

  90 sonrasında kurulan üniversiteler arasında akademik ve teknik altyapısını hızla tamamlayan üniversitemiz idari birimleri ile ISO-2002 Kalite Belgesi ile "EFQM Mükemmellik Yetkinlik Seviyesi Kalite Belgesi"ne sahip ilk ve tek devlet üniversitesi olup lâboratuar, eğitim ve sosyal hizmetler, Internet alt yapısı ve bilişim sektöründeki atılımlarıyla bir çok üniversite için örnek oluşturmaktadır.

  Fiziki imkanlar;Üniversitenin bulunduğu arsa ve sahip olduğu arazinin alanı 2.000.000 m2'dir. Üniversitenin toplam kapalı alanı 260.292 m2 'dir.

  2008-2009 Öğretim Yılında 8 Fakülte, 2 Yüksekokul, 12 Meslek Yüksekokulu ve 2 Enstitü ve 1 Konservatuar ile yaklaşık 45.000 öğrenciye eğitim - öğretim hizmetleri veren Üniversitemizde fiziki mekan ihtiyacını arttırmak için 2009 yılında Kampüs Yatırım Projeleri hızla devam etmektedir.

  Yıllara sari olarak inşaatı devam eden büyük ihalelerimizden Fen Edebiyat Fakültesi B1 Derslik Bloğu, Fen Edebiyat Fakültesi B9 bloğu, Teknik Eğitim Fakültesi Atölyeler Bloğu, Kapalı Yüzme Havuzu, İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu, Açık kapalı spor tesisleri futbol sahası, koşu parkuru ile Teknik Eğitim fakültesinin A2 ve A1 bloğu, Enstitü binası,İktisat Fakültesi Öğretim Görevlileri Bloğu,Kongre Merkei bitirilmiştir. Yapımı devam eden işler arasında; Mühendislik Fakültesi B1 bloğu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Güçlendirme işi, Kongre Binası B Blok, Teknik Eğitim Fakültesi B Blok, Yurt Bloğu ve kafeterya bloğu, Yemekhane İnşaatı ile Açık Spor tesisleri Tribün İnşaatları sayılabilir. Ayrıca kampus alanı içindeki ve dışındaki meslek yüksekokullarında onarım ve tadilat işleri devam etmektedir.  Yabancı Dil Muafiyet sınavı Örnek Soruları(Hazırlık değil,1.sınıf zorunlu YÖK dersi.):http://yd.sakarya.edu.tr/sorular/ornek_sorular.pdf
  Sakarya ve Üniversite hakkında bilgi edinmek isteyen arkadaşlar için:http://www.infomere.org/sakarya-universitesinde-okumak-universite-ogrencisi-olmak/
  Üniversitenin yayınladığı kayıt klavuzu ve üniversite hakkında bilgiler için:https://www.sakarya.edu.tr/
  Üniversitenin resmi facebook sayfası:http://www.facebook.com/Habersau
  Üniversitenin resmi twitter sayfası:https://twitter.com/HaberSau  Sakarya'daki özel öğrenci yurtları:

  Erkek Öğrenci Yurtları;

  https://www.sakaryarehberim.com/a/erkek-yurtlari

  Gökkubbe ve Necip F. K. cemaat yurtlarıdır.
  Kız Öğrenci Yurtları;

  https://www.sakaryarehberim.com/a/kiz-yurtlari

  Halime ve Sabah cemaat yurtlarıdır.
  YURTLAR HAKKINDA BİLGİLER


  KAMPÜS HOME

  EfeoK'tan alıntı.

  Başlığı büyük yazdım bir daha bir daha sorulmasın diye.


  Yurt-apart arası diyebilirim. Sabah akşam yemeği olan haftada bir temizliği yapılan bir apart denebilir yani. Odaların çoğu 2 kişilik, 2 oda 3 kişilikti sanırım. Yurdun girişi en üst kattan yani en alt katlar yan taraftaki betonluğa bakıyor üstlerden almanızı tavsiye ederim tabi yer kalmışsa. Balkonlular çok güzel manzarası falan ferah yani ama onlar daha ben yurttayken dolmuştu o derece. Yurdun kapısı 24 saat açık herkes kendi odasını kilitliyor. Kapıda bekleyen görevli falanda yok bu sene gelebilir diye bişey dolaşıyodu ama bilemiyorum şuan. Haftada 1 temizlik. İstersen 3 gün sonra al süpürgeyi kendin süpür. Kampüse 2 km mesafede ben gidişte minibüsü kullanıyorum(1tl) dönüştede yürüyorum. Kahvaltıları beğenmiyorum akşam yemeği fena değil. Yurt geçen sene açıldı o yüzden eksiklikleri vardı ilk sene maçları küçük bir odada izliyorduk mesela bu sene ön tarafa bi yer yapılacakmış cafe tarzı hem yemekhane genişlemiş olucak(çünkü yetmiyordu) hemde maçları daha rahat izleyebilicez. Odalarda herşey serbest bazı yurtlar kettle bile sokmuyor biz tost makinesiyle tost yapıyorduk. 1 adet çamaşır makinesi var pek yıkamadığım için bilemiyorum. Fotoğrafları odaları sitesinden bakarsınız zaten. İnternet konusuna gelirsek her katta 2 modem var yaklaşık 18 kişi falan oluyo bir katta, gece 12den sonra yavaşlama oluyordu onuda en son fiberciler gelmişti son durum ne bilemiyorum. En iyisi gidip görmek.

  ATLAS PLUS ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

  Serdivan'ın merkezinde prefabrik bi yurttur kendileri.1,2,3,4 ve 5 kişilik oda seçenekleri mevcut.Tuvalet,banyo ortak kullanım alanında.Odalarında yatak,dolap,masa ve sandalye mevcut,yerde halı var bi de. Ben 1 yıl kaldım burda.Kişisel görüşüm arkadaşlık ortamı-kaynaşma ortamı çok iyi.Çünkü tek katlı olduğu için herkes iç içe,birbirinizi sürekli görüyorsunuz isteseniz de istemeseniz de.Temizlik olarak abla mevcut,istediğiniz zaman söylüyorsunuz,geliyor temizliyor odanızı.İnterneti hiç iyi değil ayrıca,3 tane hat vardı bizim zamanımızda,3 hattı 110 kişi kullanıyor siz hesap edin.Ben iki kişilik odada 4000 bin liraya kaldım.Buna sadece kahvaltı dahil.Tabi seçenekler değiştiğinde fiyatlar da değişiyor.En büyük sorunlarından biri de ses-gürültü.Tek katlı ve prefabrik olması çok uyduruk bi durum.Tabi bazı açılardan güvenli ancak gürültü sorununa engel olunamıyor.Yandaki herif osursa duyuyorsunuz. İyisiyle kötüsüyle bir yılımızı geçirdik biz,bana sorarsanız direk tavsiye etmem.Çok fazla seçenek var çünkü,iyice araştırın gelmeyin buraya zorda kalmazsanız.Ha buradan daha kötü yurtlar yok mu derseniz,elbette var.Ancak ilk seçeneğiniz olmasın bence.Yalnız yurdun 2 güzel yönü vardı,biri merkezi yeri diğeri de arkadaşlık-kaynaşma ortamı.
  Arkadaş sözlük kurmuş okulumuza,el atalım destek verelim dostlar.
  www.sozluksau.com

  Bilgisayar Mühendisliği

  (Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi)

  1)Sadece Mühendis
  2)Buraküs
  3)9312
  4)GS77
  5)rafsancani
  6)SpééChLésS
  7)#define
  8)~H!ddeN
  9)notr--
  10)Lifeforest
  11)fthkrn63
  12)gokhanyigit
  13)darknesska
  14)Sisimores
  15)nurullah67
  16)canb95
  17)Admiralkheir
  18)MmertM
  19)blackerback
  20)co3moz

  (Teknoloji Fakültesi)

  1)Metal Yorgunluğu
  2)camokasahin(3.sınıf)
  3)basaran747
  4)WhatsUp?
  5)cuffer


  Bilişim Sistemleri Mühendisliği


  1)EfeoK
  2)moral83
  3)meteor123
  4)R.kaya
  5)elclassico66
  6)Le0
  7)omerocknuq
  8)azizsimsek

  Elektrik-Elektronik Mühendisliği

  1)icescream
  2)sueg
  3)bilm-i yorum
  4)M.Bahadır
  5)eN-S
  6)flopy
  7)By ilKer
  8)MertFd
  9)MusanınAsası
  10)Cyc'


  Endüstri Mühendisliği

  1)SS10
  2)gebzeinonu
  3)scorpion1903
  4)tlhayks
  5)shadowka


  Makine Mühendisliği

  1)m3soc
  2)pennyroyaltea
  3)Skiin Bird
  4)TeCHWaVE
  5)bravewar
  6)emre_14
  7)Gadabout
  8)elente
  9)kaanwert
  10)Shooter 54
  11)jansary
  12)Sow7
  13)chngr28
  14)King Schultz
  15)metamavi

  İnşaat Mühendisliği

  1) y.ulus
  2)Gürcan34(3.sınıf)
  3)artem1sbjk(2006 girişli )
  4)Sherlock Holmes

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

  1)daNGe®(3.sınıf)
  2)Shift41
  3)Pick up that can(Teknoloji fakültesi)
  4)SemhDkmen

  Çevre Mühendisliği

  1)brkcn41

  Jeofizik Mühendisliği

  1)oguzhndmr

  Hukuk Fakültesi

  1)gizem sinem

  Tıp Fakültesi

  1)pool3


  Mekatronik Mühendisliği(Teknoloji Fakültesi)

  1)Sayment
  2)battlerhyme
  3)amonobel


  Bilgisayar ve Öğrenim Teknolojileri Öğretmenliği

  1)dijilive(uzaktan)
  2)profxx(uzaktan)

  Elektronik Öğretmenliği
  1)sinnerxx


  Uluslararası İlişkiler

  1)lion17
  2)norveçli balıkçı
  3)Compassion
  4)thejeweler(karma)
  5)alexx_univv
  6).Yasin.(karma)

  Sosyoloji

  1)asLi774118

  Alman Dili ve Edebiyatı

  1)cCc Yavru Kurt cCc

  Çeviribilim(Almanca)

  1)Mr.Bean
  2)Jarmen7

  İngilizce Öğretmenliği

  1)-Vendetta-
  2)iwanthidan


  Türkçe Öğretmenliği

  1)lost highway

  Türk Dili ve Edebiyatı

  1)critlife0

  Coğrafya

  1)Vikernes
  2)vahit92

  İşletme

  1)_BySmhr_
  2)Kampec
  3)Brand*
  4)N0M3rCy(UOLP-LEEDS METROPOLİTAN)


  Turizm İşletmeciliği

  1)sbrburak
  2)Cisalpine


  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

  1)JabbaWockeeZ

  Maliye

  1)resulcem

  Yönetim Bilişim Sistemleri

  1)frkncplk

  Sosyal Hizmet

  1)sseerrddaarr


  İktisat

  1)mysticreed111111
  2)nomenestomen
  3)lifeisdh (ultra eğitim )
  4)morykante (mezun)
  5)TakanAdam

  Tarih

  1)Tarîhçî

  Kamu Yönetimi

  1)Zeey(uzaktan eğitim)

  Dış Ticaret

  1)Ottoman 1453
  2)ibrahimdevrim

  Bilgisayar Programcılığı

  1)Sinc3X(uzaktan)

  İnternet ve Ağ Teknolojileri (Uzaktan Eğitim)

  1)Hover_Craft

  İMZALARIMIZ

  [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_51860792/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/76/19/99/7619994cf6d2f40956f57e658f01ee53.png[/image][/link][/center]


  [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_51860792/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/6f/37/72/6f3772ffb7484a19931e64ce8ea25a94.png[/image][/link][/center]  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Mühendis -- 4 Ağustos 2013; 0:38:18 >  |
  |
 • Yüzbaşı
  364 Mesaj
  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
  EĞİTİM FAKÜLTESİ

  BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ (İÖ)
 • Yüzbaşı
  913 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Erdem

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
  EĞİTİM FAKÜLTESİ

  BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ (İÖ)
  Bilgisayar mühendisliği
 • Teğmen
  248 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: MO209

  Bilgisayar mühendisliği

  Alıntıları Göster
  hoş geldiniz arkadaşlar saü ye nasıl beklediğinz bir sonuçmuydu
 • Yüzbaşı
  899 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: isletmekonomist

  hoş geldiniz arkadaşlar saü ye nasıl beklediğinz bir sonuçmuydu


  Yani ne bekliodm ne beklemiyodum hocam.Aramızda 6bin kişiye yakın vardı çok sevindirdi vallahi
 • Yüzbaşı
  913 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Sadece Mühendis

  quote:

  Orijinalden alıntı: isletmekonomist

  hoş geldiniz arkadaşlar saü ye nasıl beklediğinz bir sonuçmuydu


  Yani ne bekliodm ne beklemiyodum hocam.Aramızda 6bin kişiye yakın vardı çok sevindirdi vallahi

  Alıntıları Göster
  3k vardı benim sıramla, girdim şükür. Ben bekliyodum sakaryanın gelmesini ama..
 • Yüzbaşı
  899 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: ~H!ddeN

  3k vardı benim sıramla, girdim şükür. Ben bekliyodum sakaryanın gelmesini ama..


  Hayırlı olsun hocam
 • Yüzbaşı
  913 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Sadece Mühendis


  quote:

  Orijinalden alıntı: ~H!ddeN

  3k vardı benim sıramla, girdim şükür. Ben bekliyodum sakaryanın gelmesini ama..


  Hayırlı olsun hocam


  Hepimiz için hayırlı olsun
  |
  |
 • Binbaşı
  1846 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Sadece Mühendis

  quote:

  Orijinalden alıntı: ~H!ddeN

  3k vardı benim sıramla, girdim şükür. Ben bekliyodum sakaryanın gelmesini ama..


  Hayırlı olsun hocam

  Alıntıları Göster
  Bilişim sistemleri mühendisliği
 • Yüzbaşı
  682 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Sadece Mühendis

  quote:

  Orijinalden alıntı: ~H!ddeN

  3k vardı benim sıramla, girdim şükür. Ben bekliyodum sakaryanın gelmesini ama..


  Hayırlı olsun hocam

  Alıntıları Göster
  ben de varım =) makine müh. iö.
 • Yüzbaşı
  899 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: m3soc

  ben de varım =) makine müh. iö.

  Alıntıları Göster
  Hayırlı olsun herkesinki
 • Teğmen
  137 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Sadece Mühendis

  Hayırlı olsun herkesinki

  Alıntıları Göster
  Ben de varım Sakarya bilgisayar hafızlar
 • Çavuş
  50 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: 9312

  Ben de varım Sakarya bilgisayar hafızlar

  Alıntıları Göster
  Mekatronik var bi adet
 • Teğmen
  171 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: 9312

  Ben de varım Sakarya bilgisayar hafızlar

  Alıntıları Göster
  Bilgisayar müh. benimki de
  Kayıt için gerekli belgeleri nereden bulacağız Sakaryalılar :)
  |
  |
 • Teğmen
  248 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: flower abbas

  Mekatronik var bi adet

  Alıntıları Göster
  hoşgeldiniz arkadaşlar güzel bir üniversiteyi kazandınız =)
 • Yüzbaşı
  786 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: isletmekonomist

  hoşgeldiniz arkadaşlar güzel bir üniversiteyi kazandınız =)

  Alıntıları Göster
  hoş gittiniz güzel şehrimin giremediğim üniversitesine afislar
  |
  |
 • Çavuş
  58 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Erdem

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
  EĞİTİM FAKÜLTESİ

  BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ (İÖ)


  Hayırlı olsun bölümün. Bende 3. sınıfa geçtim sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin...
 • Çavuş
  50 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Püskevit Canavarı

  quote:

  Orijinalden alıntı: Erdem

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
  EĞİTİM FAKÜLTESİ

  BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ (İÖ)


  Hayırlı olsun bölümün. Bende 3. sınıfa geçtim sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin...

  Alıntıları Göster
  Kampüsü felan nasıldır.Yurt bulma zorlugu felan çeker miyim?
  Birazda şehri tanıtırsanız sevinirim
 • Binbaşı
  1269 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Erdem

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
  EĞİTİM FAKÜLTESİ

  BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ (İÖ)


  erdem kaç puanla ve ygs1 başarı sıran kaç paylaşırmısın
 • Binbaşı
  1846 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: flower abbas

  Kampüsü felan nasıldır.Yurt bulma zorlugu felan çeker miyim?
  Birazda şehri tanıtırsanız sevinirim

  Alıntıları Göster
  Yukarıııııııı. dev gibi üniversitede bukadarmıyız
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant vp
valorant points
Webtures SEO;SEO Nedir?
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.