Şimdi Ara

(SAHTEKAR MEHDİ)Bu adam çok oluyor ama....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
11.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BU KONU KESİNLİKLE DİNİ İÇERİK PROPAGANDA VS AÇILMAMIŞTIR KUZENİMİ BU SAHTEKARIN ELİNDEN KURTARAMADIK DÜNKÜ
    KONUMU OKUYANLAR BİLİR YAPTIRIM YAPMAMIZ GEREKLİ

Şimdi de kendini ‘mehdi’ ilan etti

Sayemde Tuncer Çiftçi’yi tanımayan kalmamıştır herhalde.
    Bu köşeye o kadar çok konuk ettim ki kendisini.
    Her seferinde “bu kadar da olmaz” dedim, maalesef dahası da varmış.
    Düşünememişim bir gün kendisini “mehdi” ilan edebileceğini…
    Evet, sonunda o da oldu.
    Şimdi de karşımıza “mehdi” olarak çıktı.
    İlimizde yayın yapan Gonca FM’in sahibi Tuncer Çiftçi’yi radyo programlarıyla tanıdık.
    Sahibi olduğu radyodan dua okumasına bir şey demedik.
    Ama; okuduğu dualarla kanserli hastaları bile iyileştirdiğini iddia etmesine;
    “Yatalak hastaları bir günde ayağa kaldırıyorum” demesine;
    İnsanları ikna edebilmek için ilginç ilginç hikayeler uydurup;
    Bunları radyoda sürekli döndürmesine;
    Olmayan bir şeyi varmış gibi göstermesine;
    Bir şehir efsanesi yaratıp masum insanları kandırmasına karşı çıktık.
    PARAYLA DUA OKUMAK

“Konser” adı altında etkinlikler düzenlemesine de bir şey demedik.
    Ancak; radyodan yaptığı yayınlarla şifa arayan çaresiz insanları buralara davet etmesine;
    Hatta mecbur bırakmasına;
    Yüzlerce kişiyi salonlara doldurup topluca okuyup üflemesine;
    Girişte herkesten para aldığı yetmiyormuş gibi içeride kendi posterlerini satmasına;
    Her hastalık için ayrı bir fiyat tarifesi uygulamasına;
    Dini istismar ederek bunu bir kazanç kapısı haline getirmesine tabii ki karşı çıktık.

BİR DİLENCİ GİBİ

Radyodan yaptığı yayınlarla halka seslenmesine bir şey demedik.
    Ancak; “Elektrik parasını ödeyemedik. Böyle giderse elektriğimizi kesecekler. O zaman ben size nasıl dua okurum” diyerek duygu sömürüsü yapmasına;
    “Elinizde ne varsa getirin, küçük altın da olur” şeklinde para toplamasına;
    Türkiye‘nin her yerinde radyolar kurup daha çok kişiye şifa dağıtacağını söyleyerek bağış almasına;
    Bunları yaparken dini kullanmasına;
    İnsanların dini duygularını sömürerek cebini doldurmasına;
    Kandırdığı insanlar sayesinde bedava yaşamasına karşı çıktık.

UYDURMA HİKAYELER

Canlı yayında dini hikayeler anlatmasına da bir şey demedik.
    Ancak; Başının üzerinde tıpkı melekler gibi bir hale bulunan fotoğrafı her tarafta dağıtmasına;
    Kendini ulu, yüce, büyük insan gibi göstermeye çalışmasına;
    Eşinin, ‘Odamızda ışık yakmayız çünkü Tuncer odaya girince tavan yeşil olur ve oda nur gibi aydınlanır’ demesine;
    Hatta daha ileri giderek ‘Tuncer balkona çıkar ve ay onun ayağına gelir. Tuncer aya çıkar ve Mekke‘ye namaza gider’ şeklinde hikayeler uydurmasına;
    Bunlarla temiz kalpli insanları aldatmaya çalışmalarına tabii ki karşı çıktık.
    LÜKS İÇİNDE YÜZÜYOR

Radyoda program yapmak üzere eleman almasına bir şey demedik.
    Ancak elemanlarını seçerken varlıklı ailelerinin oğlu olmasına;
    Çocukları aracılığıyla bu ailelerden para sızdırmaya çalışmasına;
    Etrafında yüzlerce mağdur yaratırken;
    Milyarlık arabalara binmesine;
    Villalarda oturmasına;
    Çocuklarını özel okullarda okutmasına;
    Ondan bundan çarptığı paralarla lüks bir yaşam sürmesine karşı çıktık.
    SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

Sonra ne oldu biliyor musunuz?
    Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı, tüm bunların mimarı, Radyo Gonca FM‘in sahibi Tuncer Çiftçi hakkında soruşturma başlattı.
    Sahtekarlık ve dolandırıcılıktan.
    Konser adı altında düzenlediği etkinlikleri polis bastı.
    Tuncer Bey korkudan sahneye çıkamadı, programlarını iptal etmek zorunda kaldı.
    Artık konser yapamayacağını;
    Bu şekilde para toplayamayacağını anlayınca;
    Başka bir yöntem buldu.
    Bedava yaşamaya, başkalarının sırtından geçinmeye alışmış birinden daha ne beklenirdi?
    İmana gelmesi değil herhalde.
    Biliyorsunuz ki o Kuran-ı Kerim‘i okuyamasa da duaların hiçbirini bilmese de;
    “Peygamberimiz de okuma yazma bilmiyordu” diyerek kendini savunabilen bir insan.
    Böyle üstün yetenekleri de var.
    CENNET GARANTİLİ MEZAR

Gelelim bulduğu yönteme…
    Radyo Gonca FM‘in sahibi Tuncer Çiftçi “cennet garantili” mezar yeri de sattı.
    Hem de nerede biliyor musunuz?
    Çanakkale‘de.
    “Ancak şehitliğin yanına gömülürseniz, cennete gidersiniz” diyerek özellikle yaşlı ve dul bayanları kandırdı, paraları cebe indirdi.
    Tahmin edeceğiniz üzere ortada böyle bir arsa yok.
    Tamamen hayali bir satış.
    Durun daha bitmedi.
    Kutsal ekmek mi ararsanız, kutsal süt mü, yoksa kutsal çiçek mi?
    Köylülerden aldığı süte “kutsal” damgasını vurdu, beş katı fiyata cahil halka sattı, satmaya da devam ediyor.
    Bunların hepsi insana “yuh” dedirtiyor.
    Bir insan dini de kullansa bu kadar aleni bir şekilde dolandırıcılık yapamaz diye düşünüyorsunuz.
    Ama yapıyor.
    Başta bu kentin yöneticileri, güvenlik güçleri, din adamları olmak üzere herkes de açmış ağzını seyrediyor.

İŞTE SON BOMBASI

Bunlarla sınırlı kalacağını düşünmekle ne kadar yanılmışım.
    Ben bile Tuncer Çiftçi’nin bu kadar ileri gidebileceğini düşünemezdim.
    Sınırları zorladığını biliyordum ama haddini böylesine aşacağını tahmin etmemiştim.
    Kendisini “mehdi” ilan edeceği ise hiç aklıma gelmemişti.
    Evet Tuncer Çiftçi son bombasını patlattı.
    Gerçi bu son mu onu da bilmiyoruz.
    Zaman içinde daha neler çıkacak kimbilir.
    Biz bu kafayla gidersek Tuncer Çiftçi daha çok yolunacak kaz bulur.
    Gelelim son bombaya.
    Tuncer Çiftçi’nin sahibi olduğu şirket tarafından geçtiğimiz haziran ayında ilk sayısı çıkarılan “Goca’nın Özlem’i” adlı derginin kapağında aynen şunlar yazıyor:
    “Allah dostlarının ortak görüşü: Hz. Mehdi göreve başlamıştır.”
    Mehdinin kim olduğunu tahminde zorlanmadınız sanırım.
    Tabii ki Tuncer Çiftçi.

KENDİSİNİ TARİF ETMİŞ

Mehdi konusuna dergisinde sayfalarca yer ayıran Tuncer Çiftçi;
    Mehdinin Türkiye’den çıkacağını iddia ettikten sonra boyundan kilosuna, burnundan saçlarına, kaşlarından gözlerine fiziksel özelliklerini tek tek sıralarken tamamen kendisini tarif etmiş.
    Mehdinin de tıpkı kendisi gibi 30 ile 40 yaşları arasında olacağını;
    Tıpkı kendisinde olduğu gibi sağ yanağında bir ben bulunacağını;
    Tıpkı kendisinin oluşturduğu topluluk gibi kadınların da içinde bulunduğu 313-314 kişilik bir gruptan çıkacağını;
    Tıpkı kendisi gibi alnının açık, burnunun ince ve iri gözlü olacağını;
    Tıpkı kendisi gibi orta boylu olup büyük bir şehirde doğacağını anlatmış durmuş.
    Hatta “Ona çiftçi denecek” kadar da ileri gitmiş.
    BİRİLERİ “DUR” DEMELİ

Şimdiye kadar yaptıkları önemsenmemiş, görmezden gelinmiş ya da sineye çekilmiş olabilir;
    Ancak bu ‘mehdi’ olayından sonra;
    Birilerinin bu adama ‘dur’ demesinin zamanı geldi diye düşünüyorum.
    Çünkü, vatandaşın dini duygularını istismar ederek oturduğu yerden para kazandığı;
    Lüks içinde yaşadığı yetmiyormuş gibi;
    İlimizde yayın yapan Gonca FM’in yanı sıra;
    Sahibi olduğu Bursa’da Özlem FM’den, Trabzon’da Yıldız FM’den, Afyon’da da Gonca adında kurduğu yeni radyodan halkı kandırmaya devam ediyor.
    Ve bu kandırmanın boyutu tehlikeli mecralara doğru kayıyor.
    Bu kentin yöneticilerine bir kez daha sesleniyorum.
    Lütfen gereğini yapın!
    Bu soytarılığa, şaklabanlığa bir son verin.
    Birilerinin gözünüzün içine baka baka cahil halkı kandırmasına daha fazla müsaade etmeyin!

Tuncer Çiftçi’den inciler

-18 ay boyunca günde ortalama 20 saat yani 1 günde 10 günlük kaza namazı kıldım.
    -Adam bana dedi ki: “Sen Ulubatlı Hasan’sın. Dersine çok çalışmışsın, bayrağı sana verdik, onu sen dikeceksin.”
    -1.5 yıl içinde 500’den fazla haneyi ziyaret ettim, 3 binden fazla davet aldım.
    -İzmit’te 27 bin insanın hidayetine vesile oldum.
    -21 bin insanın dualardan fayda bularak hem iyileştiğini hem de sıkıntılarının gittiğini gördüm.

Tuncer Çiftçi’ye göre;
    Hz. Mehdi’nin özellikleri:

-AÇIK ALINLIDIR: Alnının açık ve geniş olmasına orantılı olarak başının da büyük olacağı hadislerden anlaşılmaktadır.
    Bakınız; Tuncer Çiftçi’nin de alnı açık, başı büyüktür.
    -CİLDİ PARLAKTIR: H. Mehdi’nin yüzü altın-bronz bir metal gibi parlar. Beyaz üzerine kızıllık bulunan, sanki hamamdan yeni çıkmış gibi bir görünümdedir.
    Bakınız; Tuncer Çiftçi’nin dergideki fotoğraflarında yüzü nasıl da parlıyor. Her ne kadar fotoğraf hilesi olsa da... Ten rengi de tariftekine tıpatıp uyuyor.
    -BOYU, BURNU, KAŞLARI GÖZLERİ: Mehdi orta boylu olacaktır. Burnu ise ince olacaktır, yani küçük burunlu, gözleri ise iri.
    Bakınız; Gördüğünüz gibi sanki Tuncer Çiftçi tarif edilmiş.
    -SAÇI SİYAHTIR: Yüzünün nuru saçının, sakalının ve başının siyahlığı üzerine gün gibi parlar ve ona yücelik verir.
    Bakınız; Tuncer Çiftçi’nin saçlarına. Nasıl da simsiyah gözüküyor değil mi? Gerçekte o kadar siyah olmasa da dergide simsiyah gözükmesi yeter de artar bile.
    -YAŞI: Hadislere göre Hz. Mehdi’nin gönderildiği yaşlardan kasıt onun görevine başlayacağı, insanların kendisini tanıyacakları ve faaliyetlerini görüp izleyecekleri yaşlardır. Yaşı 30 ile 40 arasında olduğu halde gönderilecektir.
    Bakınız; 1970 doğumlu olan Tuncer Çiftçi, 40 yaşlarındadır.
    -TÜRKİYE’DEN ÇIKACAKTIR: Bir hadiste Hz. Mehdi’nin Türkiye’den çıkacağı ve mücadelesinin sonuna kadar da buradan ayrılmayacağı bildirilmiştir.
    Bakınız; Tuncer Çiftçi de Türkiye’de yaşamını sürdürmektedir.
    -BÜYÜK BİR ŞEHİRDE DOĞACAK: Bir başka hadiste ise Hz. Mehdi’nin büyük bir şehirden çıkacağı haber verilmiştir.
    Bakınız; Tuncer Çiftçi ‘büyük’ bir şehir olan Kocaeli’de yaşıyor.
    -KARA KÖYÜNDEN ÇIKACAK: Bir hadiste Hz. Mehdi’nin doğum yeri olarak “Kara” denilen bir bölgeye işaret edilmiştir.
    Bakınız; Tuncer Çiftçi İstanbul doğumlu olduğuna göre bu özelliği tutturamadığını düşünüyorsunuz değil mi? Yanıldınız. Çünkü Tuncer Çiftçi dergide hayatını anlatırken söze şöyle başlıyor: “Kastamonu Pınarbaşı Karafasıl Köyü’nden, 1970 İstanbul 4. Levent doğumlu. Evli ve 4 çocuk babası.”
    -SAĞ YANAĞINDA BEN VARDIR: Sağ yanağı üzerinde parlayan bir yıldız, bir ben vardır.
    Bakınız; Tuncer Çiftçi’nin de sağ yanağının üzerinde bir ben olduğunu unutmayın!
    -KADINLARIN İÇİNDE BULUNDUĞU 313-314 KİŞİLİK GRUP: Hz. Mendi’ye aralarında kadınların da bulunduğu 313-314 kişilik bir grup biat edecektir.
    Bakınız; Tuncer Çiftçi’nin radyosu her gün çok sayıda kadın tarafından ziyaret edilmektedir. Dua almaya gelen bayanlar Çiftçi’nin aynı zamanda müridi gibidir.
    -ONA ÇİFTÇİ DENECEK: Maveraunnehr’den bir adam çıkacak, ona el-Haris İbnu Harras(Çiftçi) denecek.
    Bakınız; Tuncer Çiftçi’nin soyadına. Bu kadar benzerliğe ‘pes’ diyoruz.

ARKADAŞLAR BU KONU KESİNLİKLE DİNİ İÇERİK PROPAGANDA VS AÇILMAMIŞTIR KUZENİMİ BU SAHTEKARIN ELİNDEN KURTARAMADIK DÜNKÜ
    KONUMU OKUYANLAR BİLİR YAPTIRIM YAPMAMIZ GEREKLİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeilHitler -- 9 Ocak 2012; 15:03:04 >

• Şu dergi sahibi olan adammıydı bu
  • ya kardeş yazdıklarını okumadım ama siz yazdıkça adamın adı duyuluyor ben ilk defa duydum
  • Ya aslında bırak dolandırsın bu salakları. O adama inanıp istediklerini yapacak kadar gerizekalılarsa hiç acıma bırak parasınıda versin başka şeyde yapsın. Uyuz oluyorum şunlara. Türkiye'yi hem bu mehdiyim diyen adamlardan hemde ona inanan gerizekalılardan arındırmak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekog

ya kardeş yazdıklarını okumadım ama siz yazdıkça adamın adı duyuluyor ben ilk defa duydum

kuzenim bu kalpazanın yüzünden teyzemin 10-15.000 tl sini çaldı sırf mehdi diye insanların beynini yıkıyor lütfen oku
  • Kanal 9da çıkıyo bu adam. Çok hayranı var. Bizimkiler soluksuz izliyo. Yüzünde Allah yazıyo hatta. Ama ben buna inanmadım tabiki. Yüzüne önceden Allah yazısını çizdirmiş olabilir
  • Böyle kerizlerin parasını yemek sevaptır.
  • aga bu adamın face de fan clubü var insanlara nekadar dediysem hiçbiri dediklerime inanmıyor Mehdi sanıyorlar adam nasıl inandırdıysA artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cantona10

aga bu adamın face de fan clubü var insanlara nekadar dediysem hiçbiri dediklerime inanmıyor Mehdi sanıyorlar adam nasıl inandırdıysA artık

Her anlatanı dinleyecek kadar cahil ve her anlatılana inanacak kadar kerizlerse neden olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeilHitler

quote:

Orijinalden alıntı: ekog

ya kardeş yazdıklarını okumadım ama siz yazdıkça adamın adı duyuluyor ben ilk defa duydum

kuzenim bu kalpazanın yüzünden teyzemin 10-15.000 tl sini çaldı sırf mehdi diye insanların beynini yıkıyor lütfen oku

tavsıyem kuzenınden uzak dur, cunku yıkanmaya muhtaç beyınler, pıyonlar emır verıldıgı taktırde anasını babasını dılım dılım doğrar emın ol buna! yeterkı onlara ıstedıklerı vaadler verılsın
  • Adam akıllı ona para verenler salak
  • Yunus Arık :
    salalk salak konusmayın...adam allah için agladı dun Allah için bi adam ole yalancıktan aglarm...adam dua ederken bile hersey Allahtan gelir diyo..yemin ediyom o bursadan giderken bursa agladı resmen fırtına koptu....Adam bana melekler geldi kulagımdan cekti ve hidayete erdim diyo sana ole bisey olsa sanada ole bisey olsa sen inancanmı...cahil salak...o zaman adam mehdi incek diyo sen mehdiyede inanmıyon...la adamı 3 gun dinle 3....o zaman adamın bütün dinleyicileri cahil dunyada bi sen akıllısın dme...adam cemaat kalksın dio dogru soluo Allah siz cemaata girin die yaratmamıs bizi..heee islamdanda haberim var olmasa mehdi diye bi kelime bilmezdim...adam ben mehdiyim demiyo peygamberim demiyo dua ederken ben iyileştirdim Allahın rızasıyla oldu diyo ama sizin gibi cahil salak insanlarinanmıyo..adam kotu biseymi diyo yoo namaz kıl diyo sen kotu diyon kafirsin oruc tutun zikir yapın diyo kotu biseymi diyo yoo kafirsinnnnnnnn adam ümmeti muhammede dua edio bi sanada edmiyo adamı ben yakından tanıyom evinide gordum evinde utu bile yok bi parada kazanmıyo....he illada cok kotu bi adam olsa insanları mehdiniin incegi yere şama goturmezz....he benim cahil oldugumu nereden anlkadın sen evliyamısın....he illada yunus cahil diyosan ayarlarsın bi kamera geliriz sohbet verirrizz istiyosan adresimi bile verirrim...MAL ADAM ALLAH RIZASI İÇİN BİSEY YAPIO SEN....ULAN APTAL BEN O ADAMI DİNLEDİGİMDEN BERİ NE OLAYLAR YASADIM NE RUYALAR GODUM BİLİONMU NE OLAYLAR OLDU BİL İONMU İLK BASTA BENDE SENİN GİBİ DUSUNMUSTUM AMA SONRA BİR RUYA BENİ NE HALE GETİRDİ İÇİNDE ALLAH SEVGİSSİ YOK.....he adama illada inanmıyosan 1,5 sene bekle ondan sonra gor yalancımı deilmi.he madem cahilim neden yazdıklarıma cevap yazamadın laf kopymada iyi biriyim adam ol...VALLAHİDE BİLLAHİDE HEPOİNİZ GORECEKSİNİZ BEN BUNU DİYORUM BASKADA BİSEY DEMİYORUM ADAMI 3 GUN DİNLE YETER BENİM İSLAMDAN HABERİM VAR MEHDİNİN İNDİGİNDEN BİLE HABERİM VAR

25 Mayıs 2010, 10:58 · Beğen · 4

Sanırım durumu gayet iyi özetliyor

• kuzenin napıyo bunun yanında ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Yunus Arık :
    salalk salak konusmayın...adam allah için agladı dun Allah için bi adam ole yalancıktan aglarm...adam dua ederken bile hersey Allahtan gelir diyo..yemin ediyom o bursadan giderken bursa agladı resmen fırtına koptu....Adam bana melekler geldi kulagımdan cekti ve hidayete erdim diyo sana ole bisey olsa sanada ole bisey olsa sen inancanmı...cahil salak...o zaman adam mehdi incek diyo sen mehdiyede inanmıyon...la adamı 3 gun dinle 3....o zaman adamın bütün dinleyicileri cahil dunyada bi sen akıllısın dme...adam cemaat kalksın dio dogru soluo Allah siz cemaata girin die yaratmamıs bizi..heee islamdanda haberim var olmasa mehdi diye bi kelime bilmezdim...adam ben mehdiyim demiyo peygamberim demiyo dua ederken ben iyileştirdim Allahın rızasıyla oldu diyo ama sizin gibi cahil salak insanlarinanmıyo..adam kotu biseymi diyo yoo namaz kıl diyo sen kotu diyon kafirsin oruc tutun zikir yapın diyo kotu biseymi diyo yoo kafirsinnnnnnnn adam ümmeti muhammede dua edio bi sanada edmiyo adamı ben yakından tanıyom evinide gordum evinde utu bile yok bi parada kazanmıyo....he illada cok kotu bi adam olsa insanları mehdiniin incegi yere şama goturmezz....he benim cahil oldugumu nereden anlkadın sen evliyamısın....he illada yunus cahil diyosan ayarlarsın bi kamera geliriz sohbet verirrizz istiyosan adresimi bile verirrim...MAL ADAM ALLAH RIZASI İÇİN BİSEY YAPIO SEN....ULAN APTAL BEN O ADAMI DİNLEDİGİMDEN BERİ NE OLAYLAR YASADIM NE RUYALAR GODUM BİLİONMU NE OLAYLAR OLDU BİL İONMU İLK BASTA BENDE SENİN GİBİ DUSUNMUSTUM AMA SONRA BİR RUYA BENİ NE HALE GETİRDİ İÇİNDE ALLAH SEVGİSSİ YOK.....he adama illada inanmıyosan 1,5 sene bekle ondan sonra gor yalancımı deilmi.he madem cahilim neden yazdıklarıma cevap yazamadın laf kopymada iyi biriyim adam ol...VALLAHİDE BİLLAHİDE HEPOİNİZ GORECEKSİNİZ BEN BUNU DİYORUM BASKADA BİSEY DEMİYORUM ADAMI 3 GUN DİNLE YETER BENİM İSLAMDAN HABERİM VAR MEHDİNİN İNDİGİNDEN BİLE HABERİM VAR

25 Mayıs 2010, 10:58 · Beğen · 4

Sanırım durumu gayet iyi özetliyor

cehennemin dibinde pişicek kafir (!) işte durum bu merak ederim adama verdikleri milyarlarca ira nereye gidiyor bindiği son model passatamı yoksa deniz kenarındaki evine masraf yaparkenmi tam bir Allah'sız diyecek kelimem çok ama yorum yapamıyorum

@lenyyy basta tekti çalışcam diye arkadaş göütrmüş sonrada kurtaramadık

• up
  • Yıl 2012 hala Mehdi saçmalığına inanan var, bakın Mehdi ile ilgili var denilen Hadislerin çoğu birbiryle tutarsız uydurma sözler, Mehdiliğini kim ilan ederse o en adi sahtekar, din sömürücüsüdür, bu tür saçmalıklara kulak aspı, paranızı, hayatınızı kaptırmayın...
  • quote:

Ya aslında bırak dolandırsın bu salakları. O adama inanıp istediklerini yapacak kadar gerizekalılarsa hiç acıma bırak parasınıda versin başka şeyde yapsın. Uyuz oluyorum şunlara. Türkiye'yi hem bu mehdiyim diyen adamlardan hemde ona inanan gerizekalılardan arındırmak gerek.

Sadece forumda değil, hayatımda gördüğüm en mantıklı, en tutarlı, en akıl dolu yorum budur...

Vallahi bu arkadaşta cevher var... ışık saçıyor resmen... Ağzına klavyene sağlık...

Enlerin cipsi gibi adamsın la

• quote:

Orijinalden alıntı: Et-ete-degmeli

quote:

Ya aslında bırak dolandırsın bu salakları. O adama inanıp istediklerini yapacak kadar gerizekalılarsa hiç acıma bırak parasınıda versin başka şeyde yapsın. Uyuz oluyorum şunlara. Türkiye'yi hem bu mehdiyim diyen adamlardan hemde ona inanan gerizekalılardan arındırmak gerek.

Sadece forumda değil, hayatımda gördüğüm en mantıklı, en tutarlı, en akıl dolu yorum budur...

Vallahi bu arkadaşta cevher var... ışık saçıyor resmen... Ağzına klavyene sağlık...

Enlerin cipsi gibi adamsın la

insan saf olunca böyle oluyor hocam karakter meselesi

• quote:

Orijinalden alıntı: karagoz90

Yıl 2012 hala Mehdi saçmalığına inanan var, bakın Mehdi ile ilgili var denilen Hadislerin çoğu birbiryle tutarsız uydurma sözler, Mehdiliğini kim ilan ederse o en adi sahtekar, din sömürücüsüdür, bu tür saçmalıklara kulak aspı, paranızı, hayatınızı kaptırmayın...

Lafımızı bilipte konuşalım lütfen..

Bunlara inanan insanlar çok evet yapacak tek şey akıllarının başlarına gelmesi buda tecrübeyle olur kazıklandıklarını anladıkları zaman herşey normale dönecektir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.