Şimdi Ara

Sahibinden.com sitesine alternatif?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
3
Favori
23.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Giderek tekelleşen bu site yerine ne kullanılabilir?
    - Oto pazarı
    - Diğer ilan siteleri (arabam.com vb)
    - Facebook 2. El grupları
    - Letgo benzeri uygulamalar
    - Dh ya da model fan kulupleri

Hangisinde seçenek daha çoktur? Siz ne tercih ediyorsunuz ikinci olarak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oto pazarı : canı sıkılan, aktivite olsun diye oto pazarına gidiyor. Milletin arabasının sağını solunu kurcalıyor, boşa vakit alıyor. Bir de giriş ücreti var

diğer ilan siteleri: Bu kadar detaylı arama yapılamıyor.

Facebook 2. el grupları: 5 para etmez yerler, 2 resim atıp ortadan kayboluyorlar, ilan detayı sıfır.

Letgo: Boş beleş uygulama, kim kime ne kadar kaktırsam diye dolanıyor. Fiyatlar sahibinden den bile daha şişirme.

Dh yada diğer forum siteleri: tek amaçları hit kasmak, reklam almak. Mobilde bile sürekli reklam çıkıyor karşıma. Emin olun sahibinden deki kitle dh de olsaydı kelime aralarına bile reklam alırlardı.
  • Sitenin kendine ait ikinci el satım işlemi yapılan bölümü var zaten, belki Otomobil Genel için ayrı bir ikinci el satış bölümü oluşturulabilir. Mesut Çevik ve Gün Oksay'ı çağıralım.
  • Diğer siteler çok kötü malum site en iyisi

Alternatif arıyorsan arabam.com olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alternatifi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Bmw.

Diğer siteler çok kötü malum site en iyisi

Demin arabam.com'da araç aradım belli fiyat aralığında ama gerçekten sahibindenin kullanışlığı yok.

Aslında şöyle bir sistem kuracaksın. Bir site açacaksın ve her ilde bir expertiz firması ile anlaşacaksın. İlan vermek isteyen o firmaya gidecek firma arabayı yıkayıp resimleyecek ekspertiz raporuu hhazırlayayıp ilanı verecek. Bu işlem için atıyorum 50-60 lira alacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhani -- 7 Nisan 2016; 15:40:06 >
  • oto pazarı : canı sıkılan, aktivite olsun diye oto pazarına gidiyor. Milletin arabasının sağını solunu kurcalıyor, boşa vakit alıyor. Bir de giriş ücreti var

diğer ilan siteleri: Bu kadar detaylı arama yapılamıyor.

Facebook 2. el grupları: 5 para etmez yerler, 2 resim atıp ortadan kayboluyorlar, ilan detayı sıfır.

Letgo: Boş beleş uygulama, kim kime ne kadar kaktırsam diye dolanıyor. Fiyatlar sahibinden den bile daha şişirme.

Dh yada diğer forum siteleri: tek amaçları hit kasmak, reklam almak. Mobilde bile sürekli reklam çıkıyor karşıma. Emin olun sahibinden deki kitle dh de olsaydı kelime aralarına bile reklam alırlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhani

quote:

Orijinalden alıntı: .Bmw.

Diğer siteler çok kötü malum site en iyisi

Demin arabam.com'da araç aradım belli fiyat aralığında ama gerçekten sahibindenin kullanışlığı yok.

Aslında şöyle bir sistem kuracaksın. Bir site açacaksın ve her ilde bir expertiz firması ile anlaşacaksın. İlan vermek isteyen o firmaya gidecek firma arabayı yıkayıp resimleyecek ekspertiz raporuu hhazırlayayıp ilanı verecek. Bu işlem için atıyorum 50-60 lira alacak.

Hem kullanışsız hemde araç sayısı az gibi

• Bu sitenin alternatifi diye bir şey yok, adamlar resmen tekel oldu bu konuda.
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Böyle bir bölüm var ama sanırım kimse farkında değil. Belki ki tanıtamamışız.

https://forum.donanimhaber.com/showForum.asp?forumID=444

• arabam.com yada araba.com

Son yıllarda sahibinden.com çok popüler oldu ama bu iki sitede oldukça başarılıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Böyle bir bölüm var ama sanırım kimse farkında değil. Belki ki tanıtamamışız.

https://forum.donanimhaber.com/showForum.asp?forumID=444

Evet haklısınız. Bilinmiyor mu yoksa rağbet mi görmüyor?

Son maddede Dh derken o bölümü kastetmiştim aslında :-)

• öncelikle kategorize etme özelliği olmayan ya da beş para etmeyen forumlar, facebook grupları gibi yerler ilan vermede bir işe yaramaz, öncelikle araç arayan için birşey bulmak imkansıza yakın, diğer yandan ilan girişlerinde bir standart yok, doğru düzgün açıklama yazılmaması bir yana fiyatlar da nasılsa görünürde aynı araç yok sallayayım şeklinde oluyor

sahibinden.com un aslında eleştirilse de en önemli özelliği fiyatları dizginliyor olması, bazıları şişirse bile minimum fiyatlar belli, 30 bin lira eden araca 40 yazarsan boşuna ilan vermiş oluyorsun o kadar

araba.com arabam.com ne kadar daha eski olsalar da hiç kullanışlı değillerdi, bu yüzden kullanıcılar sevmedi, hala da kullanışlı değiller

oto pazarları da galericilerin elinde, üstelik giriş ücretlerinin de suyu çıktı, adam akıllı alıcılar da oto pazarı dolaşmıyor artık, oto pazarı dolaşanların geneli araç bilgisi edinmek canlı canlı bakmak o kadar

• İşini iyi yaparsan tutulmama şansın yok. Sahibinden.com sitesi gerek arayüzü, gerek arama kolaylığı ve filtre seçeneklerinin çok olması sayesinde 1 numara oldu. Diğer ilan sitelerinin arayüzü kötü, mobil uygulamaları yeteriz ve stabil çalışmıyor. Tüm bu handikaplarına rağmen dopingleri de fahiş fiyata satıyorlar. Millet niye ilan versin ki sahibinden.com dururken.

• https://www.instagram.com/arabagidiyor
    Burası iyi gibi en azından satmaya niyeti olam adam yolluyor

• facebook gruplarında daha çok galerici var. maalesef ülkemizdeki galericiler de pek güvenilir değil.
  • Arkadaşlar Merhaba,

Eğer ciddi talep olursa sizlerin isteklerini değerlendirerek tamamen ücretsiz yeni bir platform kurabiliriz.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • site çok yavaşladı 1-2 aydır,arabanın resimlere tıklıyorsun açılmıyor, bekliyorsun başka resmi açıyor vs. eskisi gibi keyif amaçlı gezemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Arkadaşlar Merhaba,

Eğer ciddi talep olursa sizlerin isteklerini değerlendirerek tamamen ücretsiz yeni bir platform kurabiliriz.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Hocam turkiyenin yarasina merhem olursunuz ya. Simdi ev ariyorum yada baska birsey ev bile bulamaz oldum herseyi paraya dökmüşler sahibinde degilde kazikcidan.com olmus orasi normal kisiler ilanlar ucretli diye vermiyor artik inanin donanım haber boyle birsey yaparsa patlar gider. Saten suanda herkez baska siteler arayışı içerisinde

• İlan sahipleri aynı olduktan sonra değişen ne olacak? Yine fiyatlar şişik olacak, yine km ile oynanmış araç olacak vs.

Tek değişen a sitesindeki tıklanma b sitesine kayacak.

Para kısmına gelirsek b sitesi ücretsiz milyon tane ilan ile dolunca satıcı ahmet daha yukarılarda görünmesini istediği için a sitesine tekrar gidecek. B sitesi bu sefer karma karışık olacak ve acil satmak isteyen için güzel bir yer olmayacak.

Artıları şüphesiz vardır ama ben aman aman bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Arkadaşlar Merhaba,

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Çok iyi bir iş olur,ama ücretsiz olacaksa çok sıkı denetim şart, bütün ilanlar çok iyi bir sistemle ince ince incelenmeli, yoksa bir farkı kalmaz...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.