Şimdi Ara

Sahibinden.com dolandırıcısı dikkat edin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
3
Favori
12.846
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
139 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sahibinden.com üzerinde çeşitli bilgisayar bileşenleri satan Abdulvahap Kaya isimli şahıs dolandırıcıdır.
    Aşağıda şahsın ilanlarının linkini veriyorum. https://www.sahibinden.com/arama?userId=aNuwXnK4YVimwfCwLrPSQTg#/

Telefonu : 05530736790

GSkill Ripjaws 8gb DDR4 2400mhz ram için kendisiyle WhatsApp üzerinden yazışıp anlaştım. 200lirayı başka birinin ismine verdiği hesaba gönderdim (normalde yapmam fakat 200 lira için böyle şeylerle kimsenin uğraşacağı ihtimalini vermediğim için dakkasında gönderdim parayı)

Sonrasında telefonu kapattı. 4 5 saat boyunca ulaşamadım. Akşamüzeri telefonunu açtı fakat telefonu açmadı, sadece whatsapptan birazdan takip no atacağını söyledi. Sonra saçmasapan bi numara attı ama öyle bi kargo kodu yoktu.

Şuda profil fotosuydu fakat muhtemelen fake.

Güncelleme: Dolandırıcının kullandığı profil fotosunun fake olduğunu doğruladım. Fotoğrafın orjinal sahibi ile forumdaki arkadaşlar sağolsun iletişime geçtik, kendiside bu numara sahibine dava açacağını belirtti.

Sonrasında engellediği için profil fotosu gözükmüyor

Sonra tekrar telefonu kapandı, direk dolandırıcı olduğunu anladım. Son olarak sahibinden üzerinden yazdım ve attığı cevap aşağıda..

Sonuç: pazartesi günü polise gidip şikayetçi olucam. İlk etapta büyük ihtimalle birşey çıkmaz ama peşini bırakmıycam.

Koyduğu ürünlerin fiyatları uygun gözüküyor, sizde tongaya düşmeyin diye buraya yazıyorum. + larsanız birilerininin canının yanmasını önleriz belki.

İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kogane -- 11 Şubat 2019; 22:40:36 >

• Dünya üzerinde dolandırıcılık kadar aşağılık bir olay daha yok sanırım... Geçmiş olsun öncelikle, sizi çok iyi anlıyorum. Bende forum üzerinden 3400 Tl dolandırılmıştım. Suç duyurusunda bulundum savcılığa gidip, sonra suç duyurusunun fotoğrafını çekip kendisine gönderdim. Havale yaptığım hesap Allahtan annesine aitti de sanırım ordan yırttık, iade etti parayı.

Haftalarca suç duyurusunu geri çekmem için beni tehtit etti, aradı mesaj yazdı vs, bende geri çekmedim şikayetimi. Sonradan ikanları hâlâ duruyordu burada da, Milleti uyandırmak için konu açarken kendinin aleyhinde Haysiyetsiz, Ruh hastası, insan bozuntusu vs gibisinden kelimeler kullanmıştım, onları kanıt göstererek benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuş... İfade vermek için karakola gittiğimde dahi sinirden delirecek durumdaydım böyle birşey yaşadığım için... Sonrasında farklı kişileri dolandırmış, onlar bana ulaştılar, elinde ona ait açık adresi, ailesinin dükkanının adresi vs dahi olanlar vardı. Düşündüm gidip hırsımı alana kadar dövmeyi, ama benim suç duyurusuna savcı takipsizlik vermiş, 40 sayfa herşeyin detaylarıyla whatsapp konuşmalarıyla vs döküman teslim etmiştim, sinirlenmiş okumamış bile. Alacak verecek meselesiymiş bu, icra takipli suç duyurusunda bulunmam gerekiyormuş vs vs vs.

Dedim ben gitsem buna birşeyler yapsam, benden yana işlemeyen adalet bundan yana işler Allah korusun, tutuklanırım bile belki de... Sonrasında da unuttum gitti. Paramı kurtardım, suç duyurusundan da savcı takipsizlik vermiş. Kapandı mevzu öylelikle.

Demem o dur ki sırf piyasasından 30 40 50 ucuz diye tadım kaçacağına pahalı olanı tercih ediyorum. Uzun olanda illa bir mokluk oluyor çünkü. Mümkün olduğunca bir tanıdığımın olduğu yerden veya elden alabilecrğim ürünlere bakıyorum ve 20 referansı dahi olsa kimseye güvenemiyorum.

Tecrübelerimiz yediğimiz kazıklardan ibarettir ve sizin açınızdan konuşacak olursak bu olaya tecrübe diye bakıp unutup gitmek lazım. Yoksa Adalete olan inanç, Devlete olan güven duygusu vs çok zedeleniyor...
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-280666920

dediğinizi yapın ve polis verin
    Cumartesi günü tüm çıktılarla gidip polise ifade verdim ve bu şahıstan ve parayı havale ettiğim hesap sahibinden şikayetçi oldum. Ekstradan savcılığada vermek için süreçleri başlatıcam.
    Dün akşam WhatsApp engelini kaldırıp dalga geçer gibi şeyler yazdı, 200tl sana koyarmı ya, nerdesin gel beraber şikayetçi olalım, hadi diyeceğin bişey yoksa ben çıkıyorum gibisinden. Ekran görüntülerini aldım, sonra hemen mesajlarını silip tekrar engelledi.
    Ben herhangi bi cevap vermedim, sonrasında rahatsız etmemesi için bende engelledim. Polise verdiğimi sms atarak kendisine bildirdim, muhtemelen korktu zavallı o yüzden yazdı. Konuşma tarzındanda max. 20li yaşlarda olduğunu düşünüyorum. Çoluk çocuk...
    GET ile ürün almıştım üyeliğim silinmişti ve arayıp neden silindiğini sordum. Saçmaladılar sebep gösteremediler açın o zaman dedim açamıyoruz dediler. Bu sırada GET işlemim devam ediyordu, işlemime ne olacak satıcı ürün falan yollamadı dedim. Bir hafta içinde iade sağlayacağız dediler. Sağlamadılar tekrar aradım. Ürün bedeli satıcıya aktarılmış yapabileceğimiz bir şey yok dediler şok oldum. Hani iade gelecekti siz beni satıcıyla ortak olarak dolandırdınız yarın ilk iş savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacağım dedim. Ertesi gün sahibinden yatırdı...
  • İlanları silmiş adam, geçmiş olsun. Umarım paranızı geri alırsınız.
  • şuan aynısı letgoda buluştuğum biri ile oluyor. iade alıcam dedi 1 aydır bekletiyor. az kaldı forumda ifşa edip rezil etmeme
  • Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunuyorsunuz. Bir dilekçe ve elinde tüm belgeler ile.
  • sahibinden sitesinden get olmadan hayatta bir şey almam ,üç fazla olsun ama kafam rahat olsun
    çoğu kişi ucuz diye oraya yöneliyor ve bunu dolandırıcılarda iyi bildiğinden çok sayıda bulunuyor o sitede
  • Geçmiş olsun

Büyük ihtimal parayı havale ettiğiniz kişide mağdurlardan birisidir.
    Hesap sahibide ürün satan birisidir siz parayı gönderirsiniz dekontu atarsınız dolandırıcı hesap sahibine parayı gönderdim diyip ürünü teslim alır ve anonim olarak kazanç sağlamış olur.
  • Benim de kimliğimi çalıp sahibindenden ilan açıp, güven için De önce kimliğinin önlü arkalı resmini atıp sonra da ürünü göndermeden önce para isteniyordu. 5 6 tane şikayetim var ama siber suçların bitarafında pireler uçuşuyor malesef
  • Öncelikle geçmiş olsun. 1 hafta önce bende bu şahısa ram için yazmıştım. Çok şükür oltasına düşmemişim. Öyle bir sahtekarlık yapmış ki whatsapp açıklamasına "Evli mutlu yakında çocuklu" yazmış. Evli çocuklu biriyim 200 liralık ürün için böyle şeylerle işim olmaz gibisinden. Böyle kişilerin akıllanması için 10 lirada olsa hakkında şikayette bulunacaksın. Belki para geri gelmez ama en azından korkup birdaha böyle birşey yapmaya cesaret edemez. Daha fazla mağduriyet yaşanmaz umarım.
    Sahibinden.com dolandırıcısı dikkat edin! Sahibinden.com dolandırıcısı dikkat edin!
  • dediğinizi yapın ve polis verin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-280666920

dediğinizi yapın ve polis verin
    Cumartesi günü tüm çıktılarla gidip polise ifade verdim ve bu şahıstan ve parayı havale ettiğim hesap sahibinden şikayetçi oldum. Ekstradan savcılığada vermek için süreçleri başlatıcam.
    Dün akşam WhatsApp engelini kaldırıp dalga geçer gibi şeyler yazdı, 200tl sana koyarmı ya, nerdesin gel beraber şikayetçi olalım, hadi diyeceğin bişey yoksa ben çıkıyorum gibisinden. Ekran görüntülerini aldım, sonra hemen mesajlarını silip tekrar engelledi.
    Ben herhangi bi cevap vermedim, sonrasında rahatsız etmemesi için bende engelledim. Polise verdiğimi sms atarak kendisine bildirdim, muhtemelen korktu zavallı o yüzden yazdı. Konuşma tarzındanda max. 20li yaşlarda olduğunu düşünüyorum. Çoluk çocuk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wesley Benjamin Sneijder

Öncelikle geçmiş olsun. 1 hafta önce bende bu şahısa ram için yazmıştım. Çok şükür oltasına düşmemişim. Öyle bir sahtekarlık yapmış ki whatsapp açıklamasına "Evli mutlu yakında çocuklu" yazmış. Evli çocuklu biriyim 200 liralık ürün için böyle şeylerle işim olmaz gibisinden. Böyle kişilerin akıllanması için 10 lirada olsa hakkında şikayette bulunacaksın. Belki para geri gelmez ama en azından korkup birdaha böyle birşey yapmaya cesaret edemez. Daha fazla mağduriyet yaşanmaz umarım.
    Sahibinden.com dolandırıcısı dikkat edin! Sahibinden.com dolandırıcısı dikkat edin!
    Geçmiş olsun hocam Allah kurtarmış ne diyim. Ben biraz fazla iyi niyetli davrandım TR koşullarına göre galiba.. şimdiye kadar belki yüzlerce ikinci el alışverişim oldu, hatta eskiden paypal varken ebayden bile birsürü 2. El eşya aldım ta elin amerikasındaki zencilerden. Hiç böyle bişey yaşamamıştım. Büyük meblalar için bende GET vs. zorluyorum, olmazsa almıyorum ama günümüz ekonomik koşullarına ve TL nin değersizliğini gözönüne alırsak kimse 200lira için uğraşmaz diye düşündüm. Demekki biz gerçekten bu kadar batmışız..yazık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CMB34

Geçmiş olsun

Büyük ihtimal parayı havale ettiğiniz kişide mağdurlardan birisidir.
    Hesap sahibide ürün satan birisidir siz parayı gönderirsiniz dekontu atarsınız dolandırıcı hesap sahibine parayı gönderdim diyip ürünü teslim alır ve anonim olarak kazanç sağlamış olur.
    Doğru diyosunuz, kendiside zaten o kişiyi dava etmem konusunda teşvik etti. Öyle bile olsa bir şekilde o kişi ile bir irtibatı olması gerekiyor, dolaylı yoldan ulaşılabilir.
  • Dünya üzerinde dolandırıcılık kadar aşağılık bir olay daha yok sanırım... Geçmiş olsun öncelikle, sizi çok iyi anlıyorum. Bende forum üzerinden 3400 Tl dolandırılmıştım. Suç duyurusunda bulundum savcılığa gidip, sonra suç duyurusunun fotoğrafını çekip kendisine gönderdim. Havale yaptığım hesap Allahtan annesine aitti de sanırım ordan yırttık, iade etti parayı.

Haftalarca suç duyurusunu geri çekmem için beni tehtit etti, aradı mesaj yazdı vs, bende geri çekmedim şikayetimi. Sonradan ikanları hâlâ duruyordu burada da, Milleti uyandırmak için konu açarken kendinin aleyhinde Haysiyetsiz, Ruh hastası, insan bozuntusu vs gibisinden kelimeler kullanmıştım, onları kanıt göstererek benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuş... İfade vermek için karakola gittiğimde dahi sinirden delirecek durumdaydım böyle birşey yaşadığım için... Sonrasında farklı kişileri dolandırmış, onlar bana ulaştılar, elinde ona ait açık adresi, ailesinin dükkanının adresi vs dahi olanlar vardı. Düşündüm gidip hırsımı alana kadar dövmeyi, ama benim suç duyurusuna savcı takipsizlik vermiş, 40 sayfa herşeyin detaylarıyla whatsapp konuşmalarıyla vs döküman teslim etmiştim, sinirlenmiş okumamış bile. Alacak verecek meselesiymiş bu, icra takipli suç duyurusunda bulunmam gerekiyormuş vs vs vs.

Dedim ben gitsem buna birşeyler yapsam, benden yana işlemeyen adalet bundan yana işler Allah korusun, tutuklanırım bile belki de... Sonrasında da unuttum gitti. Paramı kurtardım, suç duyurusundan da savcı takipsizlik vermiş. Kapandı mevzu öylelikle.

Demem o dur ki sırf piyasasından 30 40 50 ucuz diye tadım kaçacağına pahalı olanı tercih ediyorum. Uzun olanda illa bir mokluk oluyor çünkü. Mümkün olduğunca bir tanıdığımın olduğu yerden veya elden alabilecrğim ürünlere bakıyorum ve 20 referansı dahi olsa kimseye güvenemiyorum.

Tecrübelerimiz yediğimiz kazıklardan ibarettir ve sizin açınızdan konuşacak olursak bu olaya tecrübe diye bakıp unutup gitmek lazım. Yoksa Adalete olan inanç, Devlete olan güven duygusu vs çok zedeleniyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wesley Benjamin Sneijder

Öncelikle geçmiş olsun. 1 hafta önce bende bu şahısa ram için yazmıştım. Çok şükür oltasına düşmemişim. Öyle bir sahtekarlık yapmış ki whatsapp açıklamasına "Evli mutlu yakında çocuklu" yazmış. Evli çocuklu biriyim 200 liralık ürün için böyle şeylerle işim olmaz gibisinden. Böyle kişilerin akıllanması için 10 lirada olsa hakkında şikayette bulunacaksın. Belki para geri gelmez ama en azından korkup birdaha böyle birşey yapmaya cesaret edemez. Daha fazla mağduriyet yaşanmaz umarım.
    hocam dolandırıcı bir nevi doğruda söylemiş bende sahibinden comda bir çok şey sattım ve satıyorum lakin adam kabul etmeyip tuzluk yada başka bir şey geri gönderebiliri bu aget denen olay alıcıyı koruyor satıcıya risk bencede
  • Bu da bişey mi, adamın birisi ddr3l ram diye ddr2l ram getirmişti, Allah'tan laptop ve tornavida almışım yanıma. Geçmiş olsun bu arada umarım halledersiniz. Sahibinden.com da çok dolandırıcı var. Office 365 sattığım birisi mac ile uyumlu olup olmadığını sordu daha önce aldığı key çalışmamış adam da mac uyumlu değil demiş ve 100tl si gitmiş. İki kuruş için insanların kalbini kıranların, dolandıranların olduğu bir yerde yaşamak gerçekten üzücü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi II. Ceki -- 11 Şubat 2019; 9:5:22 >
  • Sahibinden.com dolandırıcısı dikkat edin! beklemedeyiz hocam. aslında uğraşılsa ip adresinden adresi tespit edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jstt

Sahibinden.com dolandırıcısı dikkat edin! beklemedeyiz hocam. aslında uğraşılsa ip adresinden adresi tespit edilebilir.
    süpersiniz hocam

Yalnız bu kişi muhtemelen bu işi baya profesyonel olarak yapıyo. İlk başta acaba parayı gönderince sonradan yoldan çıkıp böyle bi macerayamı atıldı acaba diye merak etmiştim ama şu an eminimki bu adam profesyonel dolandırıcı.

Çünkü dün bana WhatsApp ta, "hadi sürem doluyo bişey yazıyosan yaz" dedi sonra tekrar engelleyip çıktı. Aradığımda aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor diyo. Sonra adam telefonu açınca tukrcell cepteservis bana sms atıyo ulaşamadığınız numara şu anda ulaşılabilir gibisinden. Ordan takip ettiğim kadarıyla günde 1 kez belli bi süreliğine açıyo telefonu. Bunun gibi daha birçok hattı olduğundan şüpheleniyorum.
  • Son Durum nedir?
  • Geçmiş olsun hocam. Elinizde bir sürü kanıt var, gidin şikayetçi olun.
  • Atı alan Üsküdar'ı geçmiş aslında bu saatten sonra ne yazsak boş ama arkadaşlar neden yüzlerce örnek olmasına rağmen hiç tanımadığınız bir insana sorgusuz sualsiz para transferi yapıyorsunuz ? Her türlü dolandırıcının döndüğü şu piyasada lütfen daha dikkatli olun ürünleri elden alın ve hatta test edin .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.