Şimdi Ara

SAFARI web browser kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple - SAFARI kullanan var mı aramızda.
    Ben deneyeyim dedim, 1 haftadır ve mozilla ve operadan çok daha hızlı olduğu kanısına vardım.
    Evet, çok ekstraları yok ama, hızlı gerçekten.
    Deneyen varsa yorumlarını yazabilir mi?

• Reklam ve flash engelleme ekletileri bulamadığım için kaldırdım.
  • ben bi kere denedim betasını açmamla çökmesi arasında 30 saniye vardı...

windows için tam sürümü çıktı mı??
  • Yok henüz çıkmadı hala beta, forumda turuncu olan tema safaride beyaz çıkıyor.

Ben fontlarına alışamadım, çözemedim de.
  • Evet o sarı olan yerlerin beyaz çıkması sinir bozucu.Zaten beyaz sevmiyorum çok göz alıyor.Temam bile siyah.Opera ve maxthon işimi fazlası ile görüyor zaten.Ama safari birazdaha hızlı geldi bana da.Yalan da değil.
  • bir ara kullanmıştım çok hata vardı sonra sildim ama en son kurup baktıgımda basit hatalar düzelmişti
  • Forumda edit özelliğide kullanılmıyordu yetkiniz yok falan diyordu, şuan ne durumda bilmiyorum.

Onun dışında gerçekten hızlı.
  • Windows icin Safari yi
    bi ara denemistim (sanirim anubis soylemisti), denerken 2 kere çokmustu, lakin buyuk umut vaadediyor. (uzuuncana resimli ayrintili yazmistim deneme neticelerimi). Kisaca: Duzgun sürümü cikinca Firefox un tahtini iyi sallayacak, ama operaya bisicik olmayacak.

sonra buraya link verebilmek icin forum.donanimhaber.com un muhtesem arama motoru ile arama yaptim,

cogu zaman oldugu gibi kendi yazdiklarimi bilem bulamadim.
    ben simdi millete arama yap diyerek nasil kizayim.
    simdilik ilk 3 sayfada olan konulari okumayanlara "arama yap" diyerek kiziyorum. En azindan Yazilim konusunda arama neticelerinin duzgun olmasi hem sorun cozmek icin arama yapanlarin sorunlarini cozmesine, hemde benim rahatlikla kizabilmeme buyuk katkisi olacaktir.

duzeltme: bir harf silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot_Real -- 20 Şubat 2008; 13:47:18 >

• buldum buldum (zar zor)

En Hızlı İnternet Tarayıcı

konusunda safari gecmisti. ama kimseye arayip bulamadigi icin kizamam, ozellikle yenilere.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lancelot_Real
    buldum buldum (zar zor)
    En Hızlı İnternet Tarayıcı
    Konusunda safari gecmisti. ama kimseye arayip bulamadigi icin kizamam, ozellikle yenilere.

Hocam kendi attığın konuyu sen kendin ancak bulabiliyorsan, biz hiç bulamayız...
    Hem birde, itiraf edeyim, arama yapmadan açtım konuyu,
    Nasıl aratayım sen söyle. "safarı" yazarsan eminim yuzlerce konu çıkacak, ki hepsine bakmanın imkanı yok....
    Üstelik senin açmış olduğun konu en son beta sürümü için mi?
    Yorumların için teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: visualize
    Yok henüz çıkmadı hala beta, forumda turuncu olan tema safaride beyaz çıkıyor.
    Ben fontlarına alışamadım, çözemedim de.

Evet haklısınız, benim de dikkatimi çekti turuncu tema olayı.
    Üstelik fontlar sanki Double Clear Type gibi gözüküyor.
  • hızlı olan browserlar ie den farklı bir altyapı ile hazırlanmış tarayıcılardır ve çoğu site hala ie dışındaki tarayıcılara uyum sağlayamamıştır... ki safari de bunlardan biridir..

bence önemli olan çok hızlı olması değil.. sayfayı doğru görüntülemesidir.. bunun dışında flash engelleme de çok önemli benim için..

bunun için size ie den çok daha hızlı fakat safari yada operadan biraz yavaş ama doğru görüntüleme yapabilen bir tarayıcı olan MAXTHON u önerebilirm.

neredeyse 2 sene opera kullandım.. memnundum ama sayfa görüntüleme konusunda sıkıntı yaşadığım için ie tabanlı tarayıcılara yöneldim.. burada da benim için önemli olan reklam önleme özelliği idi..
    Maxthon bu konuda hakikaten çok iyi.. hız konusunda operanın çok da gerisinde kalmıyor ama ie tabanlı olması sayfa görüntülemelerinde sıkıntı yaşatmıyor.

sadece bir deneyin diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 20 Şubat 2008; 15:10:43 >

• hasankeyf:

opera+maxthon kullaniyorum.

ama ie uyumlu siteler hernedense buyuuuukkkk bir cogunlukla yerli siteler. Millet mikrozorta atip tutuyor ama windows server kullanip siteleri ie tabanli hazirliyor. Bu sayede "Ah Biz Türkler" diyerekten Aziz Nesin'i bol bol anıyorum.

• Bende bir deneyeyim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Levcho

Hocam kendi attığın konuyu sen kendin ancak bulabiliyorsan, biz hiç bulamayız...
    Hem birde, itiraf edeyim, arama yapmadan açtım konuyu,
    Nasıl aratayım sen söyle. "safarı" yazarsan eminim yuzlerce konu çıkacak, ki hepsine bakmanın imkanı yok....
    Üstelik senin açmış olduğun konu en son beta sürümü için mi?
    Yorumların için teşekkürler.

yazilim bölümünde sag altta bulunan arama kutusuna safari yazinca nafile, kendi yazdiklarim cooogunlukla cikmiyor. (safari cikmadi)
    onun yerine yukarda bulunan "arama" ya tiklayip cikan arama menusunde
    Arama terimi: safari
    kim tarafindan: Lancelot_Real
    yazip anca bulabildim.
    En azindan kendi yazdigimi bulabiliyorum. Ufo görüp Çözüm arayan masum köylü ne yapsin

zaten konuyu hortlattim, buradan da ulaşabilirisin
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=21319591
    hele safarinin betaligi bitsin, FF ciler ile Safariciler arasinda olacaklari güle oynaya okurum.

• biraz sistemi kasiyor gibi geldi bana...
  • kurdum, ekşisözlüğe girmeye çalıştım, çöktü, kaldırdım. ve bunların hepsi 30 saniye içinde oldu. beta sürümü çok sorunlu.
  • @Lancelot_Real
    Firefox ile senin de aran yok sanırım.Maxthon+Opera bana yettiği gibi sana da yetiyor sanırım.Hatta IE bile kullandığım oluyor IE7Pro kurduktan sonra reklam ve flash engelleyicisi de geldiği için normal haline nazaran bir iyileşme hissediyor insan

Edit: 2 kere üst üste sanırım demişim.Demekki hayatım olasılıklar üstünde geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 20 Şubat 2008; 22:35:11 >
  • BrooklynZU

"sanirim" lari gordum , arada bende yapiyorum, yazarken oluyor ole seyler.

IE7 yi vista haricinde kullanmaktan nefret ettigimden (bir ton ince ayar cekmeme ragmen fazla kasıntı) IE6 dan devam diyorum (zaten IE6 ile IE7 guncellemeleri beraber cikiyor). Ama IE7 vista64 de duzgun calisiyor, diecek bisiyim yok.

cooook eski operaciyim, ie kasiyor diye ff kullanayim dedim, ama ff lede updatelere filan bakamiyordum (lakin ie ile yapilmis ve operanin duzgun acamadigi siteleri ff duzgun acabiliyordu, taktir ettim bu yonunu). opera+ff+ie saçma geldi, opera + ie den (ie de fazla sayfa açmadan) devam ettim. (tabi sistemde her daim bir ff hazir bulunur, ama hic ihtiyac olmadi)

operanin cok yonlulugunu yakalayabilen bir tarayici bulamadim.
    maxthon sayesinde de ie güncellemeleri dahil tum ie islerimi yapabiliyorum.

opera maxthonun yaptigini yapabilene kadar ikisini birlikte kullanmaya devam

not:
    bende parantez cok yaparim arasira, bu seferlik gülelim diye parantezleri duzeltmiyorum.

• Aynen bende o şekilde devam ediyorum.FF çok fazla ram hrcıyor.Adblock yüklesen her resmi ayrı ayrı engelleyecen,onu aşıyım flashblocker yüklim dedim.Bu sefer altında kalan linklere basamaz oldum derken FF dan iyice soğudum.Opera her derde deva.Hafif,hızlı,kullanımı kolay ve herşey tek tık
    Maxthon da IE isteyen sayfalar için
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.