Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Unltsc0 , Unltsc0 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sir.Eko

Hayırlısı olsun,inşallah satın alıp iyi günlerde kullanırsınız.ödeme koşulları nedir? Peşin mi taksit mi?
    teşekkür ederim.. ödeme nakit olarak anlaştık, liste fiyatı daha yüksekti.. 7600 liraya 2 taksit yapıyor, ben nakit 7000 teklif ettim ancak olmadı. Gerçi bu sadece 1 mağaza, yarın birkaç mağazayı daha arayacağım ve aynı teklifi yapacağım.
  • Tolga Han06 T kullanıcısına yanıt
    Asıl siz kusura bakmayın, mesajım Sony'nin diğer konusundaymış. Aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/136545302
  • futurist16 F kullanıcısına yanıt
    Stabiliteyi herkes ister ama bu Tv de kesinlikle Oreo update olmalı. Daha önce defalarca yazdığım gibi bu Tv nin en önemli sorunu yazılım. Sony'nin takvimi tabiki vardır ama her geçen gün olumsuz bir durum, nerden baksanız 9 aylık TV.
  • Sony nasıl saçmalar işte cevabı :(

Sony'nin yazılım ile Kodi kurulumunu engellemeye çalıştığı haberleri çıktı. Kodi resmi hesabından açıklama yaptı. Tam bir saçmalık...

quote:

Kodi (formerly XBMC) has attracted an undeservedly bad rap outside media streaming circles, garnering a piracy-associated reputation that isn't quite merited — at least, in my opinion. Whatever you might believe, it looks like Sony might be taking a critical view of the project, too, as reports indicate that at least some of the company's recent Android TVs are actively blocking the app.

For the unfamiliar, Kodi is an open source, cross-platform streaming and media player solution that allows you to access and play local, network, and remote content. The UI has been extensively optimized over the last 15 years since the XBMC days to provide one of the best big-screen experiences out there, and it's been one of the most popular HTPC media playback applications for years.

The official Kodi project Twitter account pointed out Sony's deficiency a couple of days ago, but reports on the Kodi forums of issues installing and running the app from the Play Store go even further back to last year. A handful of affected enthusiasts believe they have discovered the cause of the problem: Sony seems to be blocking the package ID for the app from being installed/run. Supporting this theory is the fact that recompiling the app from scratch with a different ID allows it to work.

https://www.androidpolice.com/2019/01/06/sony-appears-to-be-blocking-kodi-on-its-recent-android-tvs/

• Demiurgos kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. TV'nin iadesi gerçekleşti, şuan satıcı ile Hepsiburada arasında ve sony yetkili servis arasında sanırım bir görüşme söz konusu.. İhtilaflı durumda gözüküyor HB Kolay İade kısmında. Az önce biraz sert çıktım ama sinirlendim artık neticelendirin diye. Henüz para iadesi veya yeni ürün gönderilmedi..

Sonuç aldığımda yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi momentmc -- 7 Ocak 2019; 10:39:29 >
  • buyukbang kullanıcısına yanıt
    Öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için ancak o linklerde benim problemimle ilgili bir çözüm olmamış oradaki insanlarda benim gibi sürekli ayarları kurcalamışlar ama nafile, dolby vision filmleri izleyebilmek için tv içerisinde bir donanım olması gerektiğini okumuştum ama sanırım yok çok dandik bir donanım var yada hiç yok yazılımla falan böyle bir özellik eklemeye çalışmışlar belli ki pazarlama amacı için kaldı ki, HDR ile ilgili ciddi problem var eğer ben yanlış bilmiyorsam HDR modunu açınca ekran daha net ve daha iyi parlak oluyor ancak ben youtube de HDR video izlediğim zaman HDR kapattığım zaman çok daha berrak çok daha aydınlık ve çok daha net bir görüntü alıyorum ancak HDR açınca yine görüntü kararıyor kalitesizleşiyor sanki sistem tam tersi çalışıyor:) oyun konsoluyla ilgili o linklerde zaten birşey yoktu xbox one S var, bütün HDMI girişlerini denediğim halde ve konsol üzerinde ayarları 4k yaptığım halde full hd bile olmayan 720p görüntü formatlı eski vestel tv'me bile yetişemiyor sony, hdr aktif etmeyi denedim HDR açınca zaten görüntü saçma sapan bir hal aldı, ben bu tv yi HDR formatlı 4k filmler ve oyunları çok daha iyi görüntülerle oynamak için almıştım ancak şuan görüyorumki HDR ve dolby vision özelliği olmayan tv gibi var ama kullanılacak gibi değil, geriye 4k kaldı onda da zaten bir tek TRT 4k var, oyun oynayım desem 2003 yılında sahip olduğum görüntü kalitesi gibi gösteriyor 13 yıllık TV daha prüzsüz konsolda, 7.700 TL para verdim ancak sadece 55fx9005 tv var diyebiliyorum ama kullanım olarak full hd tv den yayın kalitesi olarak hiç bir fark yok tek artısı 4k bir film takıp izlemek ki o da durup dururken 7.700 TL para vermeyi gerektirmez, servis ve sony ile görüştüğümde de yapılacak birşey olmadığını söylediler ya yasal olarak iade etmeye çalışabilirim ya da öylece durur ya da satılır, 55nu8000 ile arada kalmıştım şuan ciddi anlamda pişmanım, 55nu8000 ve lg 55sk8100 modellerinin bu durumları nasıl bilmiyorum, belki bunları burda konuşmak diğer sony kullanıcalarını rahatsız edecek ama hayatımda ilk defa kullanmayacağım bir eşyaya para verdim..:(

• oreo hakkında bir gelişme var mı? Yada yabancı forumlarda yaklaşık tarih veriliyor mu acep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Sony nasıl saçmalar işte cevabı :(

Sony'nin yazılım ile Kodi kurulumunu engellemeye çalıştığı haberleri çıktı. Kodi resmi hesabından açıklama yaptı. Tam bir saçmalık...

quote:

Kodi (formerly XBMC) has attracted an undeservedly bad rap outside media streaming circles, garnering a piracy-associated reputation that isn't quite merited — at least, in my opinion. Whatever you might believe, it looks like Sony might be taking a critical view of the project, too, as reports indicate that at least some of the company's recent Android TVs are actively blocking the app.

For the unfamiliar, Kodi is an open source, cross-platform streaming and media player solution that allows you to access and play local, network, and remote content. The UI has been extensively optimized over the last 15 years since the XBMC days to provide one of the best big-screen experiences out there, and it's been one of the most popular HTPC media playback applications for years.

The official Kodi project Twitter account pointed out Sony's deficiency a couple of days ago, but reports on the Kodi forums of issues installing and running the app from the Play Store go even further back to last year. A handful of affected enthusiasts believe they have discovered the cause of the problem: Sony seems to be blocking the package ID for the app from being installed/run. Supporting this theory is the fact that recompiling the app from scratch with a different ID allows it to work.

https://www.androidpolice.com/2019/01/06/sony-appears-to-be-blocking-kodi-on-its-recent-android-tvs/
    Hocam Türkçe meali nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolga Han06

Öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için ancak o linklerde benim problemimle ilgili bir çözüm olmamış oradaki insanlarda benim gibi sürekli ayarları kurcalamışlar ama nafile, dolby vision filmleri izleyebilmek için tv içerisinde bir donanım olması gerektiğini okumuştum ama sanırım yok çok dandik bir donanım var yada hiç yok yazılımla falan böyle bir özellik eklemeye çalışmışlar belli ki pazarlama amacı için kaldı ki, HDR ile ilgili ciddi problem var eğer ben yanlış bilmiyorsam HDR modunu açınca ekran daha net ve daha iyi parlak oluyor ancak ben youtube de HDR video izlediğim zaman HDR kapattığım zaman çok daha berrak çok daha aydınlık ve çok daha net bir görüntü alıyorum ancak HDR açınca yine görüntü kararıyor kalitesizleşiyor sanki sistem tam tersi çalışıyor:) oyun konsoluyla ilgili o linklerde zaten birşey yoktu xbox one S var, bütün HDMI girişlerini denediğim halde ve konsol üzerinde ayarları 4k yaptığım halde full hd bile olmayan 720p görüntü formatlı eski vestel tv'me bile yetişemiyor sony, hdr aktif etmeyi denedim HDR açınca zaten görüntü saçma sapan bir hal aldı, ben bu tv yi HDR formatlı 4k filmler ve oyunları çok daha iyi görüntülerle oynamak için almıştım ancak şuan görüyorumki HDR ve dolby vision özelliği olmayan tv gibi var ama kullanılacak gibi değil, geriye 4k kaldı onda da zaten bir tek TRT 4k var, oyun oynayım desem 2003 yılında sahip olduğum görüntü kalitesi gibi gösteriyor 13 yıllık TV daha prüzsüz konsolda, 7.700 TL para verdim ancak sadece 55fx9005 tv var diyebiliyorum ama kullanım olarak full hd tv den yayın kalitesi olarak hiç bir fark yok tek artısı 4k bir film takıp izlemek ki o da durup dururken 7.700 TL para vermeyi gerektirmez, servis ve sony ile görüştüğümde de yapılacak birşey olmadığını söylediler ya yasal olarak iade etmeye çalışabilirim ya da öylece durur ya da satılır, 55nu8000 ile arada kalmıştım şuan ciddi anlamda pişmanım, 55nu8000 ve lg 55sk8100 modellerinin bu durumları nasıl bilmiyorum, belki bunları burda konuşmak diğer sony kullanıcalarını rahatsız edecek ama hayatımda ilk defa kullanmayacağım bir eşyaya para verdim..:(
    selamlar, problem için üzüldüm ama şunu bileminiz isterim. diğer firmaların ürünleri de sorunsuz değil. bundan 4 sene önce iki adet amiral gemi LG LA970V modeli TV aldık. 65 ve 55 inç her iki üründe aynı sorun çıktı ekranın çeşitli yerlerinde sabun kalıbı şeklinde kararmalar oldu. çözüm: dedilerki garanti süreleri bitik paneller değişecek birine 7000TL, diğerine 5500TL fiyat verdiler ha birde garanti veremeyiz dediler. benzer sorun şu anda görüşmediğim bir arkadaşımın Samsung TVsinde çıktı onda da sonuç panel değişimi. ha sorun garanti süresinde çıkan arkadaşlar şanslı onlar değişim aldı biz ise hava.
    bu televizyonu alırken amiral gemisi olan TV'lerde olan şikayetleri incelemekti, sadece ülkemiz değil yurtdışı forumlarında ben en az şikayeti Sonylerde gördüm.
    birde şunu gördüm bu teknolojilere sahip tüm markalarda sorunlar var, onun için gönlünüzün mantığınızın rahat ettiği model alın. tabi para veriyoruz ama malasef gerçek bunlar.
    iyiki bir arkadaşım gibi dünya para verip OLED alıp ekran yanığından dolayı TVyi balkondan aşağıya atmaya çalışmadım.
    lütfen beni yanlış anlamayın marka savunmuyorum sadece tecrübemi yazmak istedim.
    saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolga Han06

1080p yi bile doğru dürüst veremeyen bir konsolda , 4k performansı beklemek yanlıştır. One X ile çok daha iyi bir deneyim yaşarsınız. Diğer hdr konularını tv sahibi olmadığım için bilmiyorum. Ama one s ile 4k tv'den tam bir randıman alamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

1080p yi bile doğru dürüst veremeyen bir konsolda , 4k performansı beklemek yanlıştır. One X ile çok daha iyi bir deneyim yaşarsınız. Diğer hdr konularını tv sahibi olmadığım için bilmiyorum. Ama one s ile 4k tv'den tam bir randıman alamazsınız.

Alıntıları Göster
    Teknik olarak aşırı yetersiz biri değilim ama benim asıl derdim 720p hd ready bir televizyonda bile yeni 55xf9005 televizyonumdan daha güzel bir görüntü alıyor olmam bir çok kezde ayarları değiştirdim ama sonuç hep aynı yoksa one x kafadan zaten 60 fps oynatıyor oyunları one z 24 fps ve 4k görüntüyü sadece resim olarak veriyor one x doğal 4k

• Johny Guitar kullanıcısına yanıt
    Türkçe meali şu, sony tv lerine kodi kurulmaması için uygulamanın android paketine engelleme yapıyor. Kodi, en yaygın ve bana göre en sorunsuz media player. Bunun üzerinden illegal izleme yapılıyor diye bir uygulama paketini engellemeye çalışmak tam bir saçmalık. Hele bu kodi ise saçmalığın daniskasıdır. Yurtdışında şimdiden Sony almam diyenlerin sayısı oldukça fazla. Bir de şu var, bugün kodiye bunu yapan iki gün sonra tüm iptv uygulamalarını engelleyebilir.

Bu engel aşılamaz mı? tabiki aşılır. Aşılacaktırda... ama sony neden bu yollara girer, anlamak zor. Bugün Xbox konsolunda bile Kodi çatır çatır çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: outlander

selamlar, problem için üzüldüm ama şunu bileminiz isterim. diğer firmaların ürünleri de sorunsuz değil. bundan 4 sene önce iki adet amiral gemi LG LA970V modeli TV aldık. 65 ve 55 inç her iki üründe aynı sorun çıktı ekranın çeşitli yerlerinde sabun kalıbı şeklinde kararmalar oldu. çözüm: dedilerki garanti süreleri bitik paneller değişecek birine 7000TL, diğerine 5500TL fiyat verdiler ha birde garanti veremeyiz dediler. benzer sorun şu anda görüşmediğim bir arkadaşımın Samsung TVsinde çıktı onda da sonuç panel değişimi. ha sorun garanti süresinde çıkan arkadaşlar şanslı onlar değişim aldı biz ise hava.
    bu televizyonu alırken amiral gemisi olan TV'lerde olan şikayetleri incelemekti, sadece ülkemiz değil yurtdışı forumlarında ben en az şikayeti Sonylerde gördüm.
    birde şunu gördüm bu teknolojilere sahip tüm markalarda sorunlar var, onun için gönlünüzün mantığınızın rahat ettiği model alın. tabi para veriyoruz ama malasef gerçek bunlar.
    iyiki bir arkadaşım gibi dünya para verip OLED alıp ekran yanığından dolayı TVyi balkondan aşağıya atmaya çalışmadım.
    lütfen beni yanlış anlamayın marka savunmuyorum sadece tecrübemi yazmak istedim.
    saygılar

Alıntıları Göster
    sony ve az sayıda bulunan panasonic led tv ler, diğer markalara göre çok daha doğal görüntü ve daha uzun kullanım ömrü veriyorlar ben sırf bu hdr, dolby vision ve konsol oyunu için 7.700 tl para verdim, yoksa tv yayınları nasıl bir yayın veriyorsa ancak o kadar kaliteli yayını alırsınız yani ben 4 bin küsüre xe70 serisi alıp işimi çok güzel görürdüm ama sırf yukarıda saydığım özellikler için 3.000 tl fazla para verdim e ben bu özellikleri kullanamayacaksam verdiğim 3.000 tl benim ciddi manada zoruma gidiyor aslında takıldığım nokta da tam olarak, tabi bunları söylerken diğer tv lerin netflix dolby vision ve oyun konsolu görüntülerini hiç görmedim tabi.

Saygılar

Arkadaşım selam,
    Sony ye biraz haksızlık olmuş sanki :)
    Aldığınız tv, bahsettiğiniz tv lerden çok çok daha iyi.
    Her iki tv modelinde de Local Dimming yok ki, benim gibi karanlıkta film izleyecekler için tam bir kabus.
    NU8000 de ben de çok gidip geldim ama yukarıda yazdığım sebep almamam için yetti ve bu forum da konusu da var, şikayetlere bakarsanız
    birdaha NU8000 lafını bile etmezsiniz.Ayrıca 2 yıl önceki Samsung'un 10.000 tl ye satışa çıkardığı KS9500"ü,bir arkadaşım aldı.
    Yaklaşık 2 yılı 2 ay gibi geçtiği sürede ekranın alt kısmında sağ ve sol olmak kaydıyla 2 adet el feneri misali ışık sızması çıktığını da söyleyince samsung tv defterini kapamış bulundum.
    Elimde yüksek kalitede 1080p film arşivim var. Zidoo X9S media player ile izliyorum filmleri.
    4K upscale harika, inanın meraktan 4K film indirdim fark için, illaki fark var ama 55" de 3 metre gibi bir mesafeden ayırt etmek zor.
    TV ayaralarını düzgün yaptığınıza eminseniz ve hala resimde bir gariplik olduğunu düşünüyorsanız eğer, servisi arayıp yardım isteyebilirsiniz.

Bir yerlerde mutlaka bir yanlışınız var.

HDMI çıkışı olarak HDMI 3. ve 4. çıkışı kullanın.
    HDMI kablonuz 2.0 olduğuna dikkat edin.
    TV ayarlarınıza bir göz atın.( Ayarlar kısmında Hdmi çıkışını mutlaka ''GELİŞMİŞ '' olarak seçin.Standart olmasın )

Benimde 4K olarak indirmiş olduğum bazı HDR filmlerde görüntü karanlık oluyor ve görüntüde kalitesizleşme var evet ama bu filmlerin kodlanmasıyla alakalı bir durum. 10 filmden 3 tane ya çıkar ya çıkmaz.

Örneğin, dün HDR olarak indirip seyrettiğim bir film var. Filmi o kadar güzel kodlamışlar ki. Görüntüde ne bir kararma ne bir kalitesizleşme var. HDR film olarak muazzam bir görüntü aldım.

Oyunlara gelirsek benim herhangi bir oyun konsolum yok. PC de takıldığım bir kaç oyun var. 4K olarak çok çok güzel görüntü alıyorum. Bahsetmiş olduğunuz hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Youtube 4k videolardan bahsetmişsiniz. Youtube videolarıyla herhangi bir testim olmadı ama youtube 4K videolar ne kadar düzgün ne kadar kaliteye sahip bilemem.

Yukarıda bahsetmiş olduğum ayarlamalara dikkat edip testlerinizi tekrar yapın. XF9005, bahsetmiş olduğunuz TV'ler ile kesinlikle kıyaslanamaz, mukayese edilemez.

Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 7 Ocak 2019; 17:35:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jakabo34

Arkadaşım selam,
    Sony ye biraz haksızlık olmuş sanki :)
    Aldığınız tv, bahsettiğiniz tv lerden çok çok daha iyi.
    Her iki tv modelinde de Local Dimming yok ki, benim gibi karanlıkta film izleyecekler için tam bir kabus.
    NU8000 de ben de çok gidip geldim ama yukarıda yazdığım sebep almamam için yetti ve bu forum da konusu da var, şikayetlere bakarsanız
    birdaha NU8000 lafını bile etmezsiniz.Ayrıca 2 yıl önceki Samsung'un 10.000 tl ye satışa çıkardığı KS9500"ü,bir arkadaşım aldı.
    Yaklaşık 2 yılı 2 ay gibi geçtiği sürede ekranın alt kısmında sağ ve sol olmak kaydıyla 2 adet el feneri misali ışık sızması çıktığını da söyleyince samsung tv defterini kapamış bulundum.
    Elimde yüksek kalitede 1080p film arşivim var. Zidoo X9S media player ile izliyorum filmleri.
    4K upscale harika, inanın meraktan 4K film indirdim fark için, illaki fark var ama 55" de 3 metre gibi bir mesafeden ayırt etmek zor.
    TV ayaralarını düzgün yaptığınıza eminseniz ve hala resimde bir gariplik olduğunu düşünüyorsanız eğer, servisi arayıp yardım isteyebilirsiniz.
    İlginiz için çok teşekkür ederim, servisi aradım izah ettim dedimki böyle bir sorun var belkide ben gerizekalıyım ayarlayamadım dedim ama siz bir gelin bakın ben garantide olsa size servis ücretinizi ödeyim siz bir bakın gerçekten bir sıkıntı varsa sürece başlatalım dedim ama bana sony müşteri hizmetlerini aramanız gerek bunun için dediler, akabinde aradım müşteri hizmetlerini servis gönderip kendiniz görün dedim böyle bir sıkıntım var dedim söyledikleri; bunun için servis yönlendiremeyiz belirtmiş olduğunuz problemle ilgilide birşey yapmamız söz konusu değil deyip görüşmeyi sonlandırdılar biraz garip oldu kalakaldım:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

TV ayarlarınıza bir göz atın.( Ayarlar kısmında Hdmi çıkışını mutlaka ''GELİŞMİŞ '' olarak seçin.Standart olmasın )

Benimde 4K olarak indirmiş olduğum bazı HDR filmlerde görüntü karanlık oluyor ve görüntüde kalitesizleşme var evet ama bu filmlerin kodlanmasıyla alakalı bir durum. 10 filmden 3 tane ya çıkar ya çıkmaz.

Örneğin, dün HDR olarak indirip seyrettiğim bir film var. Filmi o kadar güzel kodlamışlar ki. Görüntüde ne bir kararma ne bir kalitesizleşme var. HDR film olarak muazzam bir görüntü aldım.

Oyunlara gelirsek benim herhangi bir oyun konsolum yok. PC de takıldığım bir kaç oyun var. 4K olarak çok çok güzel görüntü alıyorum. Bahsetmiş olduğunuz hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Youtube 4k videolardan bahsetmişsiniz. Youtube videolarıyla herhangi bir testim olmadı ama youtube 4K videolar ne kadar düzgün ne kadar kaliteye sahip bilemem.

Yukarıda bahsetmiş olduğum ayarlamalara dikkat edip testlerinizi tekrar yapın. XF9005, bahsetmiş olduğunuz TV'ler ile kesinlikle kıyaslanamaz, mukayese edilemez.

Saygılar,
    Oyun konsolu ile ilgili yukarıda söylediklerinizi deneyeceği özellikle HDMI gelişmiş seçenek durumunu onu yapmadım, ama 4 adet olan HDMI yuvalarının hepsini denedim hiç birşey farketmedi. Ancak gelişmiş HDMI seçeneğini deneyeceğim çok teşekkür ederim:) ancak filmlerle ilgili sıkıntım harici bir cihaza cd takıp denemedim dolby vision formatlı filmleri netflix üzerinden açtım 10 tane film denedim hepside aynı ciddi manada karanlık kaldı internet hıızmla sıkıntımda yok ethernet kablosu ile bağladım tv ye modemden, internet hızım ise superonline 50 Mbps

• quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Saygılar,
    Youtube de aldığım sıkıntı tam olarak şu aslında HDR videoları açtığım zaman HDR açıkken görüntü kararıyor, HDR kapatınca çok daha parlak ve güzel oluyor görüntü yani ben bu mantığın tam tersi olması gerektiğini düşünüyorum:)

Bazı filmlerde nadirde olsa bende yaşıyorum bu sorunu. Ama dediğim gibi çok az karşılaştığım bir durum. Eğer ki Tv nin donanımı,işlemcisi,vs vs. bir eksikliği olsaydı tüm HDR filmlerde bu sorunu yaşamam gerekirdi. Bahsetmiş olduğum HDMI gelişmiş seçeneği hem oyunlar için hem filmler için de geçerli bir durum. Siz o seçeneği aktif ederek testlerinizi tekrar yapın. Sorununuz büyük ihtimal düzelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 7 Ocak 2019; 18:4:7 >
  • geçen gün tvyi incelemek için gittiğimde bir konu dikkatimi çekmişti.. Altyazının altında siyah tonunda saydam bir şerit vardı. Bu manuel olarak kapatılıp açılabilen bir özellik midir? Sanırım yazı etrafındaki parlaklığın bi nebze önüne geçmek için yapmış olabilirler diye düşündüm..
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.