Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim cevap için,sony tv kullanıyorum ve sony nin 3.parti uygulamalara burnunu sokmasına anlam veremedim.Madem öyle işletim sistemini kapalı devre yapsaydın,neden android yapıyorsun diye sorarlar adama.Hem android kullanıcan hemde insanların neyi yükleyip yüklememesi gerektiğine karar vericen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: momentmc

Teşekkür ederim. TV'nin iadesi gerçekleşti, şuan satıcı ile Hepsiburada arasında ve sony yetkili servis arasında sanırım bir görüşme söz konusu.. İhtilaflı durumda gözüküyor HB Kolay İade kısmında. Az önce biraz sert çıktım ama sinirlendim artık neticelendirin diye. Henüz para iadesi veya yeni ürün gönderilmedi..

Sonuç aldığımda yazacağım.
    Umarım olumlu sonuçlanır.Bekliyoruz gelişmeleri.Tekrar geçmiş olsun.
  • darkness_kaan kullanıcısına yanıt
    Yabancı forumlarda Dolby Vision'ın HDR'la uyumsuzluğundan çokça bahsedilmiş. Sizin sorun bununla mı ilgili emin değilim. Benim memnuniyetsizliğim devam ediyor maalesef. Özellikle Netflix içeriklerinde... Görüntü netliğinden ziyade, obje hareket halindeyken arkasından hayaleti geliyor gibi bir görüntü oluşuyor. (Bu konularda pek bilgim yok ama ghosting oluyor sanırım.)
  • recep R kullanıcısına yanıt
    Panelde ghosting problemi olduğunu düşünüyorum:

Filmlerde bir obje ya da insan hareket ettiğinde arkasında iz bırakıyor gibi bir görüntü oluşuyor. Örneğin biri koşarken ya da hızlıca suratını çevirdiğinde... PC'de oyun oynarken yaşanan FPS düşmesi gibi. Futbol izlerken de hem topun arkasında hem de koşanın arkasında aynı durum oluşuyor.

Böyle bir durumda servis ve perakendeci firmayla irtibata geçildiğinde sonuç alınabilir mi ya da başka bir öneriniz var mı?

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Bir yerlerde mutlaka bir yanlışınız var.

HDMI çıkışı olarak HDMI 3. ve 4. çıkışı kullanın.
    HDMI kablonuz 2.0 olduğuna dikkat edin.
    TV ayarlarınıza bir göz atın.( Ayarlar kısmında Hdmi çıkışını mutlaka ''GELİŞMİŞ '' olarak seçin.Standart olmasın )

Benimde 4K olarak indirmiş olduğum bazı HDR filmlerde görüntü karanlık oluyor ve görüntüde kalitesizleşme var evet ama bu filmlerin kodlanmasıyla alakalı bir durum. 10 filmden 3 tane ya çıkar ya çıkmaz.

Örneğin, dün HDR olarak indirip seyrettiğim bir film var. Filmi o kadar güzel kodlamışlar ki. Görüntüde ne bir kararma ne bir kalitesizleşme var. HDR film olarak muazzam bir görüntü aldım.

Oyunlara gelirsek benim herhangi bir oyun konsolum yok. PC de takıldığım bir kaç oyun var. 4K olarak çok çok güzel görüntü alıyorum. Bahsetmiş olduğunuz hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Youtube 4k videolardan bahsetmişsiniz. Youtube videolarıyla herhangi bir testim olmadı ama youtube 4K videolar ne kadar düzgün ne kadar kaliteye sahip bilemem.

Yukarıda bahsetmiş olduğum ayarlamalara dikkat edip testlerinizi tekrar yapın. XF9005, bahsetmiş olduğunuz TV'ler ile kesinlikle kıyaslanamaz, mukayese edilemez.

Saygılar,
    Belirttiğiniz ayarları yaptım, HDMI standart seçeneğindeydi gelişmiş yaptım, Hama nın en üst kalite hdmi kablosunu aldım biraz daha normale döndü görüntü sanırım daha fazlası olmuyor PES 2018 de oyun modunu açtığım zaman çok flu bir görüntü oluyor diğer modlarda da çim saha ve oyuncular eski 8 bit konsollar gibi oluyor ama genel anlamda normale döndüm sanırım biraz da kendi beklentimle alakalı o net görüntüyü ps4 pro veya one x ile alabileceğim one s ile bu kadar oluyor, hdr özellikli horizon forza 4 de ise oyun modunda hdr aşırı karanlık kalıyor ama oyun gayet hızlı fakat hdr ve canlı modla görüntüler ciddi manada güzelleşiyor hdr karanlığı olsada iyi bir gerçekçilik yakalıyorum ancak o zamanda kontrollerde gecikme oluyor ama genel anlamda sanırım en iyisi bu, HDR video içerikleri ile ilgili dün bir LG oled deneme şansım oldu onda da HDR modunda görüntü kararıyor ancak daha detaylı oluyor fakat dolby vision formatlı film açmadılar, ankarada olupta xf9005 serisi kullanan arkadaşlarım varsa açıkçası birebir görmek isterim çünkü belkide sorun bende kişisel olarak:)

• systematichaos S kullanıcısına yanıt
    hocam sanırım görüntü>netlik ayarı içinde olması lazım, "motion" ayarını bulun. Muhtemelen sizde açık ve "yumuşak" ayarda. Bunu ya "gerçek snm" yapın ya da tamamen kapatın. sorununuzun çözüleceğine inanıyorum.
  • Tolga Han06 T kullanıcısına yanıt
    Ben oyunları standart modda oynuyorum henüz geçikme yaşamadım. Oyun modunda ekrana perde iniyor gibi detayları hissedemiyorum. Genelde fps oyunları oynarım. Belki de dediğiniz gibi beklentinizle alakalıdır. Çok parlak ve canlı görüntüler sizi daha çok cezbediyorsa aslında samsung tv lere de bakabilirdiniz hocam.

Ayrıca hama nın kablosu üst düzey demişsiniz ama hdmi 2.0 dır umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 8 Ocak 2019; 8:54:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    HDMI gelişmiş ayarına ek olarak HDMI 2 ve HDMI 3 bağlamayı unutmayın.

Bu arada bu TV nin 1080p oyun modunda gecikme süresi 40ms civarı, bu 4K da 25ms e düşüyor. Gecikmeden muzdarip iseniz kaynağı budur.

Xbox one S üzerinde bağlantı ayarları ne olarak görülüyor? Xbox one S kullanmadım ama eğer çıkışı 4K yapabiliyorsanız yapın, upscale olayını konsol yapsın. Farklı kablo kullanmanıza gerek olmaması lazım, koca Microsoft adam gibi kablo koymuştur heralde...

HDR modda gecikme oluyor demişsiniz ama olmamalı. HDR modda ne sizin konsolunuzda ne de farklı bir cihazda oyunlar için gecikme yapan bir özellik değildir.

Dediğim gibi, sorununuz konsol ayarlarınız olabilir. 4K ya çekebiliyorsanız çekin, konsol upscale yapsın.

Şöyle bir video var, belki yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SultanApex -- 8 Ocak 2019; 9:34:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Bu arada bu TV nin 1080p oyun modunda gecikme süresi 40ms civarı, bu 4K da 25ms e düşüyor. Gecikmeden muzdarip iseniz kaynağı budur.

Xbox one S üzerinde bağlantı ayarları ne olarak görülüyor? Xbox one S kullanmadım ama eğer çıkışı 4K yapabiliyorsanız yapın, upscale olayını konsol yapsın. Farklı kablo kullanmanıza gerek olmaması lazım, koca Microsoft adam gibi kablo koymuştur heralde...

HDR modda gecikme oluyor demişsiniz ama olmamalı. HDR modda ne sizin konsolunuzda ne de farklı bir cihazda oyunlar için gecikme yapan bir özellik değildir.

Dediğim gibi, sorununuz konsol ayarlarınız olabilir. 4K ya çekebiliyorsanız çekin, konsol upscale yapsın.

HDMI kablosunu HDMI 2 portuna bağladım, konsolda video ayarlarım 4k ve hdr ve dolby vision özelliğide açık farklı kablo olayınıda HDMI gelişmiş seçeneğini daha dün öğrendiğim için 2 gün önce almıştım artık onu taktım ama tekrar kendi kablosu ile deneyip iade edeceğim yardımcı olabileceklerini söylediler o konuda yada dursun belki lazım olur. tv yi standart modda oynuyorum HDR den kaynaklı gecikme nedenim de forza horizon4 hdr destekli ve o oyunda çok fazla gecikme yaşadım, belkide direk 4k olsaydı konsol daha iyi olabilirdi o da var, neticiede one s sadece 1080p görüntüyü çevirip gönderiyor ama one x serisi direk 4k

• Beklentim çok parlak ve canlı olması değil, fazlasıyla flu ekranda kalmam problem benim için, HDMI kablosu 2.0 ve 18gb altın uçlu hama nın 5 yıldızlı serisi bu standartlara özellikle dikkat ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness_kaan

hocam sanırım görüntü>netlik ayarı içinde olması lazım, "motion" ayarını bulun. Muhtemelen sizde açık ve "yumuşak" ayarda. Bunu ya "gerçek snm" yapın ya da tamamen kapatın. sorununuzun çözüleceğine inanıyorum.
    çok teşekkür ederim, söylediklerinizi deneyeceğim.
  • quote:

Bu arada videoda görüntü ayarlarında konsolda 12 bit seçti arkadaş ben tv panelim 10 bit diye 10 olanı seçtim 12 ile 10 arasında ne gibi bir fark var biliyormusunuz acaba

• HDMI kablo ile ilgili yorumları görünce yazmak istedim. 55xf9005'i yeni aldım, kurulumu dün yapıldı. Detaylı bir inceleme yapma şansım olmadı ancak Netflix 4k HDR yayınlarda bir problem göremedim.

Bu akşam PS4 (pro değil) ve kendi orijinal HDMI kablosu ile test yapacağım. Ayrıca Apple'ın 4k Apple TV'ye uyumlu olarak sattığı Belkin'in Ultra HD High Speed kablosunu aldım, bugün teslim edilir muhtemelen. O kabloyla ayrıca test de yapmaya çalışacağım.

Kablo 48gbit'miş;
    https://www.apple.com/tr/shop/product/HLL52ZM/A/belkin-ultra-high-speed-4k-hdmi-kablosu-2-m

XF90 10bit panel diye biliyorum, 10 bit doğrudur.

Bu kadar öneriden sonra yine memnun kalmazsanız konsol değiştermek en iyisi :) size 2500-3000 civarı bir masraf göründü.

Ben PS4 pro ile kullanıyorum. Kutudan çıkan kablo ve HDMI3 üzerinden bağlı. Kendisi otomatik game modunu seçti, hiç ayar değiştirmedim ve oldukça memnunum. Görüntü kalitesi konusunda uzman değilim, yakın zamanda farklı marka Tv deneyimimde olmadı :) Ama beni rahatsız eden bir durumda olmadı. Hani bu tv oyunda mükemmel diyecek kadar uzman değilim.

En son BF5 te HDR çok iyiydi. Fifa oynarım ondan da memnunum. Sanırım sizde Xboxone x ile mutlu olacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

HDMI kablo ile ilgili yorumları görünce yazmak istedim. 55xf9005'i yeni aldım, kurulumu dün yapıldı. Detaylı bir inceleme yapma şansım olmadı ancak Netflix 4k HDR yayınlarda bir problem göremedim.

Bu akşam PS4 (pro değil) ve kendi orijinal HDMI kablosu ile test yapacağım. Ayrıca Apple'ın 4k Apple TV'ye uyumlu olarak sattığı Belkin'in Ultra HD High Speed kablosunu aldım, bugün teslim edilir muhtemelen. O kabloyla ayrıca test de yapmaya çalışacağım.

Kablo 48gbit'miş;
    https://www.apple.com/tr/shop/product/HLL52ZM/A/belkin-ultra-high-speed-4k-hdmi-kablosu-2-m
    Merhaba öncelikle hayırlı olsun, benim netflix problemim tam olarak HDR ile değil dolby vision formatlı filmlerle ilgili, netflixte "VISION" formatlı filmlerden bulup deneyebilirseniz çok sevinirim altared carbon olabilir mesela, 48gbit kablonun nasıl bir faydası olur bilmiyorum bendeki kablo şuan 2.0 18gbit, oyun konsolum ise one s:)

• quote:

XF90 10bit panel diye biliyorum, 10 bit doğrudur.

Bu kadar öneriden sonra yine memnun kalmazsanız konsol değiştermek en iyisi :) size 2500-3000 civarı bir masraf göründü.

Ben PS4 pro ile kullanıyorum. Kutudan çıkan kablo ve HDMI3 üzerinden bağlı. Kendisi otomatik game modunu seçti, hiç ayar değiştirmedim ve oldukça memnunum. Görüntü kalitesi konusunda uzman değilim, yakın zamanda farklı marka Tv deneyimimde olmadı :) Ama beni rahatsız eden bir durumda olmadı. Hani bu tv oyunda mükemmel diyecek kadar uzman değilim.

En son BF5 te HDR çok iyiydi. Fifa oynarım ondan da memnunum. Sanırım sizde Xboxone x ile mutlu olacaksınız.
    Yurtdışı forumlarında mutlaka 8 bit olarak bırakın diyorlar 10 bit çoğu oyun 8 bit olduğundan renk kalitesini bozuyor ve hdr içerikli oyun olunca otomatik olarak zaten 10 bit e yükselttiğini söylüyorlar, birde ben tv deki video formatlarını bilmiyorum mesela RGB yapsam ne olur otomatikte bıraksam ne olur bilginiz varmı bu konuda?

• darkness_kaan kullanıcısına yanıt
    En başta Rtings'in önerilen ayarlarına göre yaptım. Orada da Gerçek Snm öneriliyordu. Problem devam ediyor maalesef. Bu seride ghosting'in pek mümkün olmadığı söyleniyor ama bana mı denk geldi bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systematichaos -- 8 Ocak 2019; 21:9:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga Han06

Yurtdışı forumlarında mutlaka 8 bit olarak bırakın diyorlar 10 bit çoğu oyun 8 bit olduğundan renk kalitesini bozuyor ve hdr içerikli oyun olunca otomatik olarak zaten 10 bit e yükselttiğini söylüyorlar, birde ben tv deki video formatlarını bilmiyorum mesela RGB yapsam ne olur otomatikte bıraksam ne olur bilginiz varmı bu konuda?

Hocam belki saçma olacak ama xbox’un içinden hdr’ı aktif ettiniz mi? Belki sorun ordan kaynaklıdır.

Linkte nasıl yapılacağı ve hdr sorunları giderme manualleri var bir bakın isterseniz.

https://support.xbox.com/tr-TR/xbox-one/console/hdr-on-xbox-one

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Teşekkürler. Denerim tabii. Telefonla fotoğrafını çekmeye de çalışırım. Tabii fotoğraf çıplak gözle görmek gibi olmayacak ama aradaki farkı gösterir sanırım.

Dün evde çok kısa bir süre durdum, test etme şansım olmadı ama 5-10 dakika The OA dizisini izledim. Dizi Dolby Vision. Zaten oynamaya başlayınca TV kendi kendine görüntüyü "parlattı". Ozellikle altyazılarda çok belli oluyor, patlıyor resmen (iyi anlamda). Dizi içerik itibariyle çok renkli değil, tersine puslu bir görüntüye sahip ama bana gayet güzel ve normal göründü. Vakit bulur bulmaz Altered Carbon'u denerim. Zaten başlayacaktım o diziye isabet oldu

Belkin kabloyu da hem Apple TV 4k HDR içerikler için hem de ileriye yatırım için aldım. Dolar artmaya devam ederse bu fiyattan bulamayacağız Hazır alabiliyorken alayım dedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mirable

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga Han06

Hocam belki saçma olacak ama xbox’un içinden hdr’ı aktif ettiniz mi? Belki sorun ordan kaynaklıdır.

Linkte nasıl yapılacağı ve hdr sorunları giderme manualleri var bir bakın isterseniz.

https://support.xbox.com/tr-TR/xbox-one/console/hdr-on-xbox-one

Alıntıları Göster
    Evet HDR aktif ettim zaten forza horizon 4 hdr olarak oynuyorum baya karanlık oynuyorum, kapatıyorum genelde hdr yi

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.