Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
216
Favori
960.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kemalforever

xf9005 in ışık sızması var sizce servislik bir durum varmı ikinci resimde kamera parlaklığı açık olduğu icin öyle
    kullanımda gözüme ışık sızması ara ara çarpıyor karanlık sahnelerde özellikle .

Merhaba,menülerde(android,netflix vs) local dimming devreye girmiyor.
    Fotoğrafa göre yorumlayacak olursam,panelinizde LD kapalı halindeki Black Uniformity performansı çok iyi değil.

Şu ayarlar ile;
    Resim modu:Sinema Pro
    Parlaklık:40 veya kendinize göre ayarlayın
    Kontrast:90
    Gama:0
    Siyah düzeyi:50
    Siyah ayarı:yüksek
    Gen.Kont.Düzenleyicisi:Kapalı
    Otomatik yerel karartma:Orta
    X-tended Dynamic Range:Kapalı
    Renk sıcaklığı:Sıcak

Şu iki videoyu denermisiniz:

İlk videoda ekran tertemiz siyah olmalı,herhangi bir ışık sızması veya bulutlanma olmamalı.

İkinci videoda ise parlak beyazın etrafındaki çiçeklenme rahatsız edici olmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 26 Mart 2019; 1:14:4 >

• kemalforever K kullanıcısına yanıt
    Yerel karartma kapalı halde mi bu şekilde yoksa açık halde mi? Yerel karartma açık halde bu şekilde ise sıkıntılı gibi sanki panel.
  • Ben local dimming acik olarak ben de resim cekmistim bu sekildeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sailor24 -- 26 Mart 2019; 10:9:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sailor24 S kullanıcısına yanıt
    resimleriniz görüntülenmiyor.
  • Arkadaşlar selam

Netflix de bazen böyle sorun yaşıyorum. Taa ki komple kapatıp açılana kadar düzelmiyor.

Neden kaynaklı olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • burcink kullanıcısına yanıt
    Kablonuz ne marka ve hdmi kaç ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Kablo derken netflix kendi içinden açıyor herhangi bir cihazdan açmıyor ya hocam

Saygılarımla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • local dimming yüksek ayarda foto çektim kapalı olursa daha belirgin oluyor ışık sızması

• kemalforever K kullanıcısına yanıt
    Local dimming'nin (yerel karartma) amacı zaten bu bulutlanmayı engellemek ama sizde açık olduğu halde bile pek sağlıklı görmedim.Diğer arkadaşlar ne derler bilemiyorum.
    Fotograflarda bazen abartılı çıkabiliyor,gözünüzle baktığınız da bu derecede ise bulutlanma sıkıntılı gibi duruyor.
  • @BJK@ kullanıcısına yanıt
    Evet eklenmemis hocam, tekrar ekledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sailor24 -- 26 Mart 2019; 18:3:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    aslına bakarsan kurdan girmiyor elindeki malları bu kurdan aldık deyip satıyorlar.yedirdiklerine
  • sailor24 S kullanıcısına yanıt
    Bana normal geldi, normalde bu kadar belirgin değildir sanırım.
    Çünkü altta uydu cihazının led göstergesinde ışığın patladığı görülüyor..
  • XE9005

ilk fotograf
    resim modu standart
    parlıklık 40
    kontras maksimum
    siyah ayarı kapalı
    yerel karartma orta

resim modu sinema pro
    parlıklık 40
    kontras maksimum
    siyah ayarı kapalı
    yerel karartma orta

resim modu sinema pro
    parlıklık 40
    kontras 80
    siyah düzeyi 47
    siyah ayarı yüksek
    yerel karartma yüksek

resim modu standart
    parlaklık 40
    kontras maksimum
    siyah ayarı kapalı
    yerel karartma kapalı

Normalde seyrettiğim standart modda parlıklık 20 kontras 80 yerel karartma orta seviyede izliyorum tv kanallarını,
    Test olsun diye parlıklık ve kontrası fulleyip çektim.
    Local Dimming (yerel karartma) orta seviyede olmasına rağmen muazzzam etkisi var,ki daha siyah seviyesi düzeyi 50,siyah ayarı orta seviyede olmasına rağmen.

test aşağıdaki video üzerinden yapılmıştır.https://www.youtube.com/watch?v=SdcS0avMrXQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 26 Mart 2019; 23:18:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ulquiorra1993

Oncelikle urunu 4 aylik bir sure sakliycam. Saticiylada gorustugumde bana urunu teknik servise kurdurup urunun hakkinda gerekli islemleri yaptirip bir sorun yoksada ona gore kaydini tutturup tekrar paketlememi soyledi. Olurda 4 ay sonra bn urunu kurmak icin servisi cagirdigimda herhangibi sorun zedelenme varsa o zaman degisim iade sureclerinin zor olacagini bunun tamamen sony ye kalicagini belirtti
    Bir ürün alındığında ilk 6 ay içinde herhangi bir ayıbı ortaya çıkarsa Tüketici Haklarına göre ilk gün çıkmış olarak kabul ediliyor. Şayet testlerin hepsini servis var iken yapabilecekseniz kurdurun. Kısacası ilk gün servise kurdursanız bile 4 ay kullanmayacağınız için geriye her türlü ilk 6 aylık garantide yine 2 ayınız kalmış oluyor fakat 4 aylık garantiden de feragat ediyorsunuz.
    Aklınızı bulandırmış gibi olmayayım. Benimki sadece fikirden ibaret :)

• Oyun modunda oynuyorum, ama bazen kendi ayarlarımı da kalibre ederek oynuyorum. İnanın o kadar çok tv de denedim ki var olan sorunları göz anında görür oldu. Demek ki birçoğunda panel sorunu var, başka açıklaması yok.

Bluemoon: Hocam xf90'da deneyemedim, mağazalarda teşhire açmıyorlar çoğu zaman sony'yi ama xe85'te denemiştim, diğer denediğim tvlere nazaran çok hoşuma gitmişti. Siz xf90 kullanıcısı olarak ps4 pro'da oyun oynamaktan zevk alıyor musunuz? Online oyunlarla aranız nasıl, input lag'ı hissediyor musunuz, çok. Fiyat 7 bine ulaşmadan aldım alacağım, ramak kaldı... Ne zamandır bu tv'yi kullanıyorsunuz? Gerçekten tavsiye eder misiniz? Oyunlarda söylenildiği gibi görüntü kalitesini, kopmadan kusursuza yakın oynayabiliyor musunuz hem online hem single player olarak. Videoları çok izliyorum ama inanın pek yardımcı olmuyor yayınlanan videolar bu konuda, illa çıplak gözle görecek göz.

• Sanusani kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz kadar tecrübe sahibi değilim malesef. Ben okuduğum yporumlardan ve araştırmalardan motion konusunda mevcut tvler içide en kaliteli tv dedikleri için yöneldim. TV'lerdeki ghosting sorunundan nefret ederdim, yine bu tv bu konuda iyi diye aldım.
    Sorularınızın hepsine yanıt vermem mümkün değil. BEn amatör bir oyuncuyum.
    Ama evet bu tv ile PS oynamaktan oldukça keyif alıyorum.
  • @BJK@ kullanıcısına yanıt
    siz bölgesel karartma olayını çok yanlış anlamışsınız hocam

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    Yine de teşekkür ederim, hocam. Tv'nizi keyifle kullanın, selamlar .
  • Beyler kimse android 8 i yüklemedi mi? Çok hızlandı cihaz menüsü. Ayrıca arayüz kat kat iyi olmuş. Daha önce söylediğim netflix dolby vision içeriklerdeki renk kısılmasıda düzeltilmiş.

Soundbarlarda hataya sebebiyet verdiği için oto güncellemeyi geçici olarak durdurmuşlar. Ben manuel yükledim. İlgilenenler için ;

https://www.sony.com.tr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xf9005

• quote:

Orijinalden alıntı: GedKalessin

Beyler kimse android 8 i yüklemedi mi? Çok hızlandı cihaz menüsü. Ayrıca arayüz kat kat iyi olmuş. Daha önce söylediğim netflix dolby vision içeriklerdeki renk kısılmasıda düzeltilmiş.

Soundbarlarda hataya sebebiyet verdiği için oto güncellemeyi geçici olarak durdurmuşlar. Ben manuel yükledim. İlgilenenler için ;

https://www.sony.com.tr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xf9005
    Yükleyen arkadaşlar Dolby Vision'da hala renk ve parlaklığın sorunlu olduğunu yazmışlardı. Yabancı forumlarda da aynısını yazmış kullanıcılar. DV'u detaylı incelediğinize emin misiniz?

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.