Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.429
Cevap
218
Favori
960.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baris007

bende bi sound bar almayı düşünüyorum tüm formatları destekleyen bir sistem almak istiyorum ne tavsiye edersiniz
    Hocam sen her konuda varsın benden daha tecrübelisin kafana yatan bir saundbaar al kullan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 55xf9005 iki ayak arası mesafe ne kadar? Yani üzerine koyacağım sehpa en az km cm olması gerekiyor? Variant Eylül Tv Ünitesi - Cevizhttps://www.hepsiburada.com/variant-eylul-tv-unitesi---ceviz-p-HBV00000DH7MC?magaza=variant+mobilya bu ürünü almayı düşünüyorum. Tv oturtulan bölüm 105 cm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar hayirlisiyla bnde 55xf9005 aldim bugun kargolancak servis geldiginde ne gibi testler yaptirmaliyim bn urunu ceyizlik olarak aldim garantisini baslatip test ettirip tekrar paketliycemde.

• Duvara asmak için hangi aparatı kullanıyorsunuz?

• Benim tv geri geldi. Sabahtan beri eski tv de digiturk izliyorduk. Şimdi yeni tv ye geçtik nedense yeni tv çok farklı geldi gözümüze ve yayın daha kaliteli..

Ben evde eskş kablo kullanıyordum. Dün lisanslı club3d marka 2.0 hdmi kablo aldım.. farkı olur mu bilemiyorum

• Shafter kullanıcısına yanıt
    HD yayında pek farkı olmaz. PS4'ün olsaydı farkını görebilirdin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulquiorra1993

Arkadaslar hayirlisiyla bnde 55xf9005 aldim bugun kargolancak servis geldiginde ne gibi testler yaptirmaliyim bn urunu ceyizlik olarak aldim garantisini baslatip test ettirip tekrar paketliycemde.
    Şuan kullanmayacağınız tv nin niçin garantisini başlatıyorsunuz? Hayırlısıyla evlendiğinizde servisi çağırıp kurdurabilirsiniz.

• Arkadaşlar merhaba. neredeyse geçen yıldan beri bu sayfayı takip ederim, sony tv almak için; ancak bir türlü karar veremedim ve fiyatların düşmesini bekledim. Aslında beklemekle de iyi etmişim, en azından nakit para biriktirdim. Elimde 6.400 lira var, bu parayı sony xf90 için biriktirdim, ama bir türlü elim gitmiyor satın almaya. Bu kadar yüksek bir meblağ vereceğim ama halen istediğimi elde edemeyeceğim diye... Kullanım amaçlarım arasında ps4 pro, x box one x gibi konsol oyun kullanımı ve fhd ile 4k film izlemek olacak. Film konusunda xf90'dan yana neredeyse kimseden şikayet görmedim, bu sayfada. Ancak yine bu sayfada ps4 pro kullanıcılarından bazıları bu ürünü almazdım diye belirtmişler. Sebebi ise input lag... Şimdi ha bugün ha yarın bu hafta içinde artık bir tv satın alacağım ama sizlerin görüşünü almak isterim. İki seçenek var aklımda, hemen paylaşayım: Birinci seçenek ne olursa olsun xf90(xg95'te beklentimin altında kaldı) almak! İkinci seçenek ise biraz garip olacak ama bu da mantıklı geliyor bana; gel vazgeç xf90 almaktan, bunun yerine samsung nu7400 55' tv (nu 8000'de değil :) )satın al, yanına soundbar ve 2 adet philips hue ve ile led şerit al. Zaten oyun sektöründe çok bir yenilik de yok, daha oyalayacaklar bizi, ısıtıp ısıtıp aynı teknolojilere bir iki ekleyip çıkartıyorlar ürünleri, hem oyunlarda hem tv sektöründe hatta her sektörde... Kısacası nu7400 alarak eldeki bütçeyle birçok teknolojik imkandan yararlanacağım. Zaten tatmin olamayacaksın,en azından ucuz ama işini görecek bir tv al; input lag'ı iyi 50 hz olsa da sıkıntı çıkartmayacak, filmlerde stabil görüntüler verecek dedirtiyor bana. Siz değerli forum üyelerinin görüşü nedir? Şunu da belirtmeliyim ki daha önce çok fazla tv denedim, 2018'de çıkan orta segment ve üst segmentteki başarılı tv'leri. İnanın bana lg'nin 32' lik fhd tv sinde oynadığım keyfi, oled c7'de bile alamadım. Ne ghosting-bulutlanma-ışık patlaması vs. var ne takılma var. Ama ekran küçük işte, yetmiyor bana... Fikirlerinizi bekliyorum.

• angelkill kullanıcısına yanıt
    Oncelikle urunu 4 aylik bir sure sakliycam. Saticiylada gorustugumde bana urunu teknik servise kurdurup urunun hakkinda gerekli islemleri yaptirip bir sorun yoksada ona gore kaydini tutturup tekrar paketlememi soyledi. Olurda 4 ay sonra bn urunu kurmak icin servisi cagirdigimda herhangibi sorun zedelenme varsa o zaman degisim iade sureclerinin zor olacagini bunun tamamen sony ye kalicagini belirtti

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanusani

Arkadaşlar merhaba. neredeyse geçen yıldan beri bu sayfayı takip ederim, sony tv almak için; ancak bir türlü karar veremedim ve fiyatların düşmesini bekledim. Aslında beklemekle de iyi etmişim, en azından nakit para biriktirdim. Elimde 6.400 lira var, bu parayı sony xf90 için biriktirdim, ama bir türlü elim gitmiyor satın almaya. Bu kadar yüksek bir meblağ vereceğim ama halen istediğimi elde edemeyeceğim diye... Kullanım amaçlarım arasında ps4 pro, x box one x gibi konsol oyun kullanımı ve fhd ile 4k film izlemek olacak. Film konusunda xf90'dan yana neredeyse kimseden şikayet görmedim, bu sayfada. Ancak yine bu sayfada ps4 pro kullanıcılarından bazıları bu ürünü almazdım diye belirtmişler. Sebebi ise input lag... Şimdi ha bugün ha yarın bu hafta içinde artık bir tv satın alacağım ama sizlerin görüşünü almak isterim. İki seçenek var aklımda, hemen paylaşayım: Birinci seçenek ne olursa olsun xf90(xg95'te beklentimin altında kaldı) almak! İkinci seçenek ise biraz garip olacak ama bu da mantıklı geliyor bana; gel vazgeç xf90 almaktan, bunun yerine samsung nu7400 55' tv (nu 8000'de değil :) )satın al, yanına soundbar ve 2 adet philips hue ve ile led şerit al. Zaten oyun sektöründe çok bir yenilik de yok, daha oyalayacaklar bizi, ısıtıp ısıtıp aynı teknolojilere bir iki ekleyip çıkartıyorlar ürünleri, hem oyunlarda hem tv sektöründe hatta her sektörde... Kısacası nu7400 alarak eldeki bütçeyle birçok teknolojik imkandan yararlanacağım. Zaten tatmin olamayacaksın,en azından ucuz ama işini görecek bir tv al; input lag'ı iyi 50 hz olsa da sıkıntı çıkartmayacak, filmlerde stabil görüntüler verecek dedirtiyor bana. Siz değerli forum üyelerinin görüşü nedir? Şunu da belirtmeliyim ki daha önce çok fazla tv denedim, 2018'de çıkan orta segment ve üst segmentteki başarılı tv'leri. İnanın bana lg'nin 32' lik fhd tv sinde oynadığım keyfi, oled c7'de bile alamadım. Ne ghosting-bulutlanma-ışık patlaması vs. var ne takılma var. Ama ekran küçük işte, yetmiyor bana... Fikirlerinizi bekliyorum.
    İlginç, bende c7 var. Ps4 pro ve one x'te var. Şu ana kadar ne ghosting, ne bulutlanma, ne ışık patlaması ne de takılma gibi gibi sorunlar oldu.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Şöyle izah edeyim: evet oled'lerde diğerlerine göre neredeyse farkedilemeyecek kusurlar bulunmakta; ama farkedeceğiniz kusuru da söyleyebilirim ve benim hiç hoşuma gitmeyen bir kusur bu, oyun oynama zevkimi baltalıyor. Oyun karakterleri özellike rpg'li oyunlarda titremeye yol açmakta, misal witcher, spiderman, horizon zero dawn gibi oyunlarda karakterinizle hareket ettiğinizde karakter arkasında vücut hatlarında iz bırakmakta. x box one x'te bu durum daha az kayıpla yaşanmakta, microsoft işlemci ve anakartı 4k ile ps4 pro ya göre çok daha kaliteli tasarlamış ama halo serisinde çok az miktarda bu sorunla karşılaşıyorum, ama fifa 19 da resmen oyuncuların arkasında bıraktıkları izleri net bir şekilde görebiliyorum, anlık da olsa, keza yine parlaklığın derecelerini sabit tutuyor bazı sahnelerde, en azından c7'de karşılaştığım sorunlar bu idi. Bu en stabil tv'ler dediğimiz oled seviyesinde dahi karşımıza çıkmakta. Ama ben yukarıdaki sorunlar dahil bu yazdıklarımın hiçbirini şu an kullanmakta olduğum lg'nin zamanında 600 liraya satın almış olduğum led monitöründe yaşamıyorum ve çok da keyif alıyorum. Daha önce de bu konuyla alakalı soru sormuştum başka bir sayfada: Demiştim ki 4k tv'lerde yaşadığım sıkıntıların hiçbirini neden full hd tv ve monitörlerde yaşamıyorum, diye ama bir türlü çıkamadık işin içinden...

Ya tek şikayetim aslında şu bu ürünlerin fiyatlarını en fazla 3 bine çek ben de şikayet etmeyeyim, bu fiyata bu kadar diyeyim. 10 bin nedir ya. Avrupa'da Amerika'da yaşayan bu kadar bunu dert etmiyor, alıyor keyfine bakıyor sıkıntı çıktı mı da iade ediyor...

• quote:

Şöyle izah edeyim: evet oled'lerde diğerlerine göre neredeyse farkedilemeyecek kusurlar bulunmakta; ama farkedeceğiniz kusuru da söyleyebilirim ve benim hiç hoşuma gitmeyen bir kusur bu, oyun oynama zevkimi baltalıyor. Oyun karakterleri özellike rpg'li oyunlarda titremeye yol açmakta, misal witcher, spiderman, horizon zero dawn gibi oyunlarda karakterinizle hareket ettiğinizde karakter arkasında vücut hatlarında iz bırakmakta. x box one x'te bu durum daha az kayıpla yaşanmakta, microsoft işlemci ve anakartı 4k ile ps4 pro ya göre çok daha kaliteli tasarlamış ama halo serisinde çok az miktarda bu sorunla karşılaşıyorum, ama fifa 19 da resmen oyuncuların arkasında bıraktıkları izleri net bir şekilde görebiliyorum, anlık da olsa, keza yine parlaklığın derecelerini sabit tutuyor bazı sahnelerde, en azından c7'de karşılaştığım sorunlar bu idi. Bu en stabil tv'ler dediğimiz oled seviyesinde dahi karşımıza çıkmakta. Ama ben yukarıdaki sorunlar dahil bu yazdıklarımın hiçbirini şu an kullanmakta olduğum lg'nin zamanında 600 liraya satın almış olduğum led monitöründe yaşamıyorum ve çok da keyif alıyorum. Daha önce de bu konuyla alakalı soru sormuştum başka bir sayfada: Demiştim ki 4k tv'lerde yaşadığım sıkıntıların hiçbirini neden full hd tv ve monitörlerde yaşamıyorum, diye ama bir türlü çıkamadık işin içinden...

Ya tek şikayetim aslında şu bu ürünlerin fiyatlarını en fazla 3 bine çek ben de şikayet etmeyeyim, bu fiyata bu kadar diyeyim. 10 bin nedir ya. Avrupa'da Amerika'da yaşayan bu kadar bunu dert etmiyor, alıyor keyfine bakıyor sıkıntı çıktı mı da iade ediyor...
    Belki paneliniz bozuktur hocam.Zira ben, o kadar farklı oyun oynamama rağmen, hiç hayaletlenme efektine rastlamadım.

• Sanusani kullanıcısına yanıt
    Düzeltme: titremeden yerine iz bırakma demek istedim. Literatürde bir adı vardı bu sorunun ancak unuttum, bilenler düzeltebilir.
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    Yanılıyor olabilirim hocam; ama yine de bir daha oynayın :) misal god of war varsa ya da spiderman de karakterinizle hareket edin, karakterin vücut hatlarına bakın hareket esnasında bakın nasıl beyaz daha doğrusu su renginde tepkiler, çizgiler, dalgalanmalar ortaya çıkıyor göreceksiniz. çünkü hem led tv hem oled tv'lerde ortak olan sorunlardan biri bu ama oled'lerde çok daha az. Aslında ghosting olayını da karşılamamakta bu tam olarak. Konu farklı yerlere gitmeden burada susayım iyisi mi. Saygılar, bu arada benim asıl sorduğum soruda da bir fikriniz vardır muhakkak ;)
  • quote:

Yanılıyor olabilirim hocam; ama yine de bir daha oynayın :) misal god of war varsa ya da spiderman de karakterinizle hareket edin, karakterin vücut hatlarına bakın hareket esnasında bakın nasıl beyaz daha doğrusu su renginde tepkiler, çizgiler, dalgalanmalar ortaya çıkıyor göreceksiniz. çünkü hem led tv hem oled tv'lerde ortak olan sorunlardan biri bu ama oled'lerde çok daha az. Aslında ghosting olayını da karşılamamakta bu tam olarak. Konu farklı yerlere gitmeden burada susayım iyisi mi. Saygılar, bu arada benim asıl sorduğum soruda da bir fikriniz vardır muhakkak ;)
    Siz hangi modda oynuyordunuz ki? Oyun modu veya pc modda oynamanız gerekir.Diğer modlarda input lag çok olur ve motion açık olduğu atlamalar yapar. Ben nerdeyse bir yıl olacak alalı, daha dediğiniz hayeletlenme vb.sorunlar ile hiç karşılaşmadım.Hem de hemen hemen her türlü oyunu denedim.

• xf9005 in ışık sızması var sizce servislik bir durum varmı ikinci resimde kamera parlaklığı açık olduğu icin öyle
    kullanımda gözüme ışık sızması ara ara çarpıyor karanlık sahnelerde özellikle .
    SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

• SADECE SONY XF90 (BABA KONU)i
    SADECE SONY XF90 (BABA KONU)k
    SADECE SONY XF90 (BABA KONU)i
    yukarıdaki ilk fotoğraf kameradan ayar yapıp çektim belirgin olsun diye ışık parlaması .
    karanlık ekranda parlamalar yanlara doğru çok beliriyor

• Sanusani kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz sorunu biliyorum ve ben de sırf bu hayalet efektine uyuz olduğum için bütçemi aşmasına rağmen xf90 aldım. Hareketli sahnelerde bahsettiğiniz sorunlar yaşanmıyor. Xf90 denediniz mi bilmiyorum ama fırsatınız varsa bir kullanın.
    Video çekerdim ama telefondan doğru görüntü alamayız.

• kemalforever K kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafla anlamak zor ama panelinizde sorun var gibi duruyor.
    Menülerde tv açılış kapanışında vs böyle gözükmesi normal kabul edilebilir. Yayın harici menülerde tv nin özellikleri devreye girmiyor. Ancak yayın aldığınız görüntülerde local dimming devreye girmeli ve siyah ekranlarda hiç beyazlık görmemeniz gerekiyor. Sizin özellikle sağ üst tarafta bir patlak var gibi duruyor.

• 6.300 den sonra düşmedi bir türlü. Sony centerlarda hiç indirmiyor nedense

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.