Şimdi Ara

Saç dökülmesi, öneriler tavsiyeler. # Genel Konu # GÜNCEL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
3
Favori
18.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar son iki aydır inanılmaz bir şekilde saçım dökülüyor baya baya açıldı tepem.. Cildiye gittim yağlı egzama vardı zaten bende. O iyice azdı kepeten bem beyaz oluyordum.. 2 haftadır tedavi görüyorum damla vitamin kepek şampuanı falan.. Kepek halledildi ama dökülme ve açıklık devam etmekte.. Ekim yaptıra bilecek durumda değilim.

bioxcin ampül + bioxcin şampuanı ile hallede bilirmiyim? biraz olsun artırır mı saçımı, dökülmeyi azaltır mı? saçımı kazıtıp kullanmayı planlıyorum.

Fikirlerinize ihtiyacım var :( çok moralim bozuk iyice bunalıma girdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Styric -- 7 Temmuz 2015; 14:42:46 >

• Valla bioxcin pek etkili değil, serumlar ve minoxidil de ucuz sayılmaz. bunalımını anlıyorum ama bu gibi durumlarda moralini bozmaman çok önemli. öncelikle adam akıllı bir cildiye hekimine görünmeni, onun tavsiyeleri ile hareket etmeni öneririm. gerekirse uygun fiyatlı minoxidil olan iran mallarını deneyebilirsin ama piyasada orjinalinden çok çakması var ve hepsi de kendi ürününün orjinal olduğunu iddaa ediyor, buna dikkat etmelisin. Bunun dışında proscar (finasteride) tableti 4 e bölüp hergün bir parçasını kullanabilirsin. saç çıkardığı kanıtlanmış bir ürün ama yan etkileri nedeniyle doktora danışmadan almamalısın. daha başka soruların olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  • :( En iyisi iyi bi cildiye gitmek.. Gitdiğim cildiyede çok iyidir aslında konyanın en iyisi falan dediler ama dökülme için hiç bişey demedi. Tekrar gitsem mi acaba :( tahliller falan yapıldı vitamin eksikliğin çok dedi haplar falan verdi. Gayet iyim ama dökülme devam ediyor. Saçımda uzun. bir parmak kadar.

Ne yapacağımı bilmiyorum artık.. Bayramdan sonra başka bir cildiye ile görüşmek iyi bir fikir sanırım. Teşekkürler.
  • dökülürse dökülsün, dönerse sizindir, dönmezse zaten hiç sizin olmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Negatif Statü Hakları -- 10 Kasım 2010; 14:58:56 >
  • muhtemelen erkek tipi dökülmeniz var en etkili ilaç minosidil (minoxil veya rogan) dir, diğerlerinin psikolojik etkiden daha fazla bir etkisi olmaz maalesef, muhtemelen yaşın oldukça küçüktür bu yaşta finasteridi tavsiye etmem onun yerine bırak dökülsün hepsi dökülünce ektirir geçersin
  • @kir-pi hocam 23 yaşındayım saçlarım çok iyi durumdaydı ama bu sene zor ve sıkıntılı geçtiği için büyük kayıp var.. Kötü etkliyor beni gerçekten. En mantıklısı iyi bir hekime gitmek sanırım. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

@kir-pi hocam 23 yaşındayım saçlarım çok iyi durumdaydı ama bu sene zor ve sıkıntılı geçtiği için büyük kayıp var.. Kötü etkliyor beni gerçekten. En mantıklısı iyi bir hekime gitmek sanırım. Teşekkürler.

siz en iyisi minoksidil içeren bir sprey+ çinko+ bvitamini kompleksi veya biotin alın, stresinde bu tür olaylarda etkisi büyüktür gerekiyorsa antidepresan bile alınabilir ve etkiside olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 11 Kasım 2010; 21:19:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: Styric

@kir-pi hocam 23 yaşındayım saçlarım çok iyi durumdaydı ama bu sene zor ve sıkıntılı geçtiği için büyük kayıp var.. Kötü etkliyor beni gerçekten. En mantıklısı iyi bir hekime gitmek sanırım. Teşekkürler.

siz en iyisi minoksidil içeren bir sprey+ çinko+ bvitamini kompleksi veya biotin alın, stresinde bu tür olaylarda etkisi büyüktür gerekiyorsa antidepresan bile alınabilir ve etkiside olur

Çok teşekkür ederim, bayramdan sonra bu konu ile ilgileneceğim. Gelişmeleri burada paylaşırım.

• Ota b.ka para verme kardeşim. sana kükürtlü sabun öneririm. benimde dökülüyordu. 17 yaşında erkek kardeşim var onun benden çok daha fazla dökülüyordu. yalnızca kükürtlü sabunla yıkıyoruz bir süredir. ikinci yıkamadan itibaren fark edeceksin dökülmenin çok azaldığını. ben 6 liraya almıştım eczaneden, aktarlarda 2.50 tlye felanda. eczane öneririm. çünkü onu denedim onu biliyorum.
    benim aldığım sabunun kabında katranlıda yazıyordu sanırım. onunda etkisi olabilir. belki hepsinde vardır o.

kullanırsan, sonucu yazarsan buraya sevinirim
  • @exe-c teşekkür ederim dostum, uyguladığım tedaviyi ayrıntılı olarak sonuçları ile birlikte yazarım.
  • Mevsimsel olarak yada yaşadığınız bazı psikolojik etmenlerdende olabilir. Saç dökülür, dökülmesse bir problem vardır. Vücut kendini nasıl yeniliyorsa saç'ta kendini öyle yeniler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferhat&

Mevsimsel olarak yada yaşadığınız bazı psikolojik etmenlerdende olabilir. Saç dökülür, dökülmesse bir problem vardır. Vücut kendini nasıl yeniliyorsa saç'ta kendini öyle yeniler.

mevsim herkese, problem herkeste kardeşim. eğer foruma yazıyorsa birileri, normalden fazladır dökülmesi. madem yeniliyor bu saç kendini, millet niye kel. kendinizi kandırmayın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXe-C*

quote:

Orijinalden alıntı: Ferhat&

Mevsimsel olarak yada yaşadığınız bazı psikolojik etmenlerdende olabilir. Saç dökülür, dökülmesse bir problem vardır. Vücut kendini nasıl yeniliyorsa saç'ta kendini öyle yeniler.

mevsim herkese, problem herkeste kardeşim. eğer foruma yazıyorsa birileri, normalden fazladır dökülmesi. madem yeniliyor bu saç kendini, millet niye kel. kendinizi kandırmayın :)

Her insan aynı değildir 5 parmağın 5ide bir değildir arkadaşım. Genetiksel olabilir. Dedeleri babaları kel olabilir. Bozuk yemeği 2 kişi yiyor 1i zehirleniyor.

• Özellikle B vitaminleri, yeşillik gibi şeyleri ihmal etme.Kullanacağın bitkisel şampuan veya bioxcin veya diğerlerini düzenli kullanmalısın.Saça masaj yapmanın daha doğrusu kafa derisine , etkili olduğu söyleniyor. kan hareketi hızlandığı için..

Yerli araç kullan Türkiye kazansın,bizim insanımız kazansın..
    http://otolist.blogspot.com
    http://otorama.blogspot.com
    http://panorama24.blogspot.com

• Minoxidil kullanabilirsiniz. Sade Minox içerikli olan Rogaine ,rogan ,minoxil forte
    minoxiidlle birlikte tablet kullabilirisniz provillus gibi
    minoxidilin içine etkinliği artırılan maddelerle oluşmuş üürnler Spectral Dnc veya Corvinex serum
    Yada doğal bitkisel üürnler Folixir,revivogen revigen Corvinex terapi Fabao 101
    en popüler olan bunlardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumagir

Minoxidil kullanabilirsiniz. Sade Minox içerikli olan Rogaine ,rogan ,minoxil forte
    minoxiidlle birlikte tablet kullabilirisniz provillus gibi
    minoxidilin içine etkinliği artırılan maddelerle oluşmuş üürnler Spectral Dnc veya Corvinex serum
    Yada doğal bitkisel üürnler Folixir,revivogen revigen Corvinex terapi Fabao 101
    en popüler olan bunlardır

http://www.minoxidilsatis.com/

baktımda kardeşim, saç ekim parasına gelecek adamlar biraz daha abartsa...

sen şu benim dediğim sabunu bi dene, işe yaramazsa kafamı keserim..

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Rind -- 16 Kasım 2010; 15:50:40 >

• vallahi bende bu konuya bi ara çok kafa yormuştum. doktor bende genetik olarak var dedi yani her hangi bir sağlık veya onun gibi bir sorundan dolayı olmadığını ve rogaine tavsiye etti yaklaşık 5 yıl önce ama türkiyede yasal olmadığı için kaçak getiriliyormuş dedi ve ankara da yaşıyorum ancak amerika pazarında bulabileceğimi söylemişti (izmir caddesindeki) ve gözü karartıp denedim ilk aylarda kesinlikle önce dökülme durdu ve saçta çıkmalar başladı ama sonra bizim insanımız bu işin cılkını çıkararak sahtelerini yapmaya başladılar sonra orjinal olduğunu umduğum rogaine ile aynı bileşime sahip olan kırklandı aldım oda ilk başlarda olumlu sonuçlar veriyordu ama aylar geçip yeni şişeler aldıkça geriye gitmeler başladı anladım ki onunda sahtesini yapmaya başlamışlardı bundan dolayı onunda sahtesi olur diye iran malını hiç denemedim para çok harcadım o zamanlarda her ay yaklaşık 35 tl veriyordum 1 ay için .ama deneyimim bu konuda en iyi olan %5 minoxodil ihtiva eden ilaçlar olduğunu gördüm şu anda o içeriğe sahip minoxil gibi adını yanlış yazmış olabilirim o ilaç var denemediğim için bilemeyecem ama 1 aylığı 70-80 tl diye biliyorum imkanı olan rogaine yi yurt dışından getirsin yaklaşık ordaki değeri 20-25 tl.

• Dostum 20-25 Tlye satılanlar ebay tarzı sitelerde. Ben açıkçası ebayden veya böyle forum sitelerinde her konuya atlayıp satış yapmaya çalışanlara güvenmiyorum. Bu nedenle Amerikadaki kuzenime walmart tarzı bir marketden aldırıyorum. iran mallarının biraz fazlasına Türkiye'dekilerin yarısına geliyor aylık parası. Bende aşırı dökülme vardı, hatta gelişmeleri fotoğraflıyorum, ileride paylaşırım. İki aydır minoxidil kullanıyorum. Saçım fırça gibi olmadı daha ama kaydadeğer gelişme var. ( bu arada eşim dahil kimse bilmiyor kullandığımı ama herkes senin kafana bir haller oluyor demeye başladı) Kirkland ve members mark markalarını herkese tavsiye ederim. 6 aylık parası 90 Tl gibi bir fiyata alıyorum ben.
  •  Saç dökülmesi, öneriler tavsiyeler. # Genel Konu # GÜNCEL

minoxil kullanıyorum Temmuz sonu resmim ve Kasım başındaki resim, henüz 3. kutunun yarısındayken çekildi. kararı siz verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamucera -- 24 Kasım 2010; 1:48:30 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.