Şimdi Ara

Sabah işe giderken duş almak vs Geceden duş almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elbette kişiden kişiye göre değişir ama sizce mantık sınırları içerisinde hangisi daha işinize gelebilecek bir tercih ?

Geceden duş al ki sabah erken kalkma derdinden kurtul mu, sabah uyanıp duş alıp dinç bir şekilde işine gücüne gidip ferah şekilde hissetmek mi ? Tabi sabah çok erken kalkanlar var, adam 6.30'da kalkıyor zaten duş almak için bir yarım saat daha erken kalkarsa fena. Mesela benim çalıştığım ofise evden çıkıp gitmem 20 dakika sürüyor, bu yüzden sabah duş alma gibi bir lüksüm var. Yoksa iş yeri uzak olurlar için sıkıntı. Saçı yıka, kurut, fönle ya da düzleştir, en az 45 dk sürdüğünden, en mantıklısı geceden halletmek gibi geliyor bana

Eşini seven akşam, işini seven sabah duş alır derler ama bilemedim, sizce abiler ?

• Adanadaysan yazın kışın derdi yok bruv, istediğin mevsimde duş alabilirsin, gerçi Adana'da yazın hayat sadece banyo yapmaktan ibaret.
  • İsterse 60 derece çöl sıcaklığında olayım sabah yataktan kalktığımda kimse beni o suyun altına sokamaz. Bir de kışın Ankara'nın ayazları var ki sorma.. O yüzden akşam yatmadan alırım
  • sinüzit var mecbur akşam
  • Sabah, spora gitmeden, spordan sonra. Günde 3 kere duş alıyorum
  • Böyle iki arada bi derede kalınca sana ortalamanı yapmanı öneririm yani işte duş al
  • Her sabah tıraşımı olurum, akabinde duşumu alırım, mevsim kış olunca bunu akşamdan yaparım, zira sabahına duş almak insanı üşütür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAM TELİ

Her sabah tıraşımı olurum, akabinde duşumu alırım, mevsim kış olunca bunu akşamdan yaparım, zira sabahına duş almak insanı üşütür.

Tercih meselesi de olsa dogru olani dustan sonra tiras almaktir. Zira suyla etkilesime giren yuzunuz kanallarini aciyor dolayisiyla hem daha kolay tras oluyorsunuz hem de daha temiz bir sekilde. Bu sekilde yuzunuze zarar verme ihtimaliniz de cok daha dusuk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunun çözümü olarak belediye otobüslerine duş konulsa hiç fena olmazdı.
  • SpaceFalcon S kullanıcısına yanıt
    Üstat çok doğru diyorsun; duş aldıktan sonra tıraş olunduğunda kolaylık olduğunun farkındayım;ama o zaman da losyondan suratımı tam arındıramıyorum tam tersini yapıyorum.
  • Akşam bilder ne sabahı o sabah serinliğinde duş mu alınır yazın bile.

Ha evin ısı sorunu çözülür doğalgazlı veya yerden ısıtmalıdır o zaman tamam alırsında soğul evde şofben buharıyla ısınan banyoda sabahın 7 sinde kimse duş almaz.

Bide alışkanlıkla ilgili bu toplasan 4-5 kere ya almışımdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gece duşu candır , suya girdikten sonra yorulur insan sonrası güzel bir uyku sabah dinç uyanmak gibisi yok
  • Yazın sabah, kışın gece alınır.

• Yoh yav.

• her gün duşmu alınır ben 4 5 günde bir alırım :D
  • Hakkari'de "farketmez."
  • ben hem sabah hem de akşam 10ar dakikalık kısa kısa duşlar alıyorum.
  • Akşam alıp sabaha şaftı kayan bir ben miyim ? Bu sebeple genelde sabah :(

• % 99 sabah, akşamları duruma göre. Haftada bir belki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • akşam alınması makbüldur.
    rahat rahat sıcacık yatağında uyursun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.