Şimdi Ara

S40 I (1995-2004)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
9.951
Cevap
59
Favori
376.504
Tıklama
Giriş
    2481 Mesaj
    oksijen sensoru ne alaka araba yakit karisim hatasi katalitik hatasi yada oksijen sensoru hatasi vermiyorki vvt valf hatasi vvt kasnagini egzantirik devrine gore konumunu sifirlayan parca oksijenle alakasiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    bu arada teyp kanal degistirme dugmem takiliyordu onu temizlemek icin kafayi sokmustum dugmelerimde eskime izleri vardi yukarda video eklemissiniz ben hallettim bakin bakalim iyi olmusmu ?

Çıktı araba sonunda. Soğutma boruları şu boruları bu boruları da değişti. Aracın şu anda bir sıkıntısı yok gibi.

Allah'ım inşallah bi sıkıntı çıkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: Coroic

Çıktı araba sonunda. Soğutma boruları şu boruları bu boruları da değişti. Aracın şu anda bir sıkıntısı yok gibi.

Allah'ım inşallah bi sıkıntı çıkmaz

gözünüz aydın.

Sorması ayıp ne kadar mal oldu?

yeni motoru trafiğe işlettiniz mi?

9000₺ ya yakın tuttu hocam

Motoru da şey yoluyla hallettik

|
    |
    M_aTRa_X kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gayet güzel olmuş hocam. En sinir bozucu şey düğmenin yapış yapış olması.
    Teybin tuşlarında yazı olmadığı için yüksek miktarda alkol içeren sprey ile girişmiştim ben. Üzerlerinde hiç bir leke kalmadı, alttaki temiz boya ortaya çıktı. Bence yazı olmayan düğmelerde alkol kullanmak daha güzel sonuç veriyor.
    |
    |
    LordMayros kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i5 2500k @ 4.5 Ghz___Asus P8Z77-V__Asus Strix GTX970 OC___8GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz___Kingston V300 60GB SSD___Seagate 7200.11 500GB___Seagate 7200.12 500GB___250GB+ 500GB 2.5" HDD___Seagate 2TB___CM HAF X 942___Zalman ZM500-LX PSU
  • Yarbay
    7195 Mesaj

Zaten kimse motor aynı motorsa numarasına dikkat etmiyor hocam. Hatta yoğun muayene istasyonlarında adam kaputu açıp şasi nosunun yazdığı plaka var mı diye bakıp geçiyor Üstünde ne yazdığına bakmıyor bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 16 Aralık 2017; 22:15:47 >
    |
    |
    Coroic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i5 2500k @ 4.5 Ghz___Asus P8Z77-V__Asus Strix GTX970 OC___8GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz___Kingston V300 60GB SSD___Seagate 7200.11 500GB___Seagate 7200.12 500GB___250GB+ 500GB 2.5" HDD___Seagate 2TB___CM HAF X 942___Zalman ZM500-LX PSU
  • Yarbay
    2481 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Gayet güzel olmuş hocam. En sinir bozucu şey düğmenin yapış yapış olması.
    Teybin tuşlarında yazı olmadığı için yüksek miktarda alkol içeren sprey ile girişmiştim ben. Üzerlerinde hiç bir leke kalmadı, alttaki temiz boya ortaya çıktı. Bence yazı olmayan düğmelerde alkol kullanmak daha güzel sonuç veriyor.

alkol felan hikaye hocam benim tek temizlik malzemem

selilozik tiner cikartamayacagi sey yok teyp in elektronik kartinida tinerle guzelce fircaladim tertemiz oldu potansiyometreler saat gibi calisiyor suan

klimanin dugmelerinide yapacagim ama dan dugmesindeki fan isareti korkutuyor biraz :)

ekleme :

klima dugmelerine uygulamayin zira komple kaldiriyor kaplamayi ve alti seffaf oldugu icin sorun cikartiyor tekrar kaplama yaptirmak gerekli

bugun on hava izgaralarini komple soktum fan kademesi 6 ya gelince arabanin icerisine siyah sunger parcalari atiyordu

komple sungeri yapiskani ile soktum ki zaten sunger dokunmadan dagiliyor ayni genislikte pencere sungeri ile tekrardan izole ettim guzrlcede yikayip kirini akittim cok guzel oldu suan sokmusken klima panelinide dagittim selulozik tinerle potansiyometreleri temizledim sonrasinda wd40 ile yagladim sonuc suanlik mukemmel ama uzun yolda anlasilir benim problem uzin yolda oluyor :(

sunroof drenajinda lavoba acici ile tekrar uygulama yapyim sag ve sol a ondada sonuc mukemmel suan yagmur yagiyor ve su drenajdan bosaliyor

vvt kasnagindaki sizintiyida hallettkmi kafam rahat edecek

bu arada oring yerine sivi conta kullanilabilrmi acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordMayros -- 17 Aralık 2017; 13:56:9 >

• Yüzbaşı
    912 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    yavuzgursu

Arkadaşlar selam herkese.

Benim arabadaki HU-605 model teyp orjinal cd harici çalmıyor. Acaba yazdırma cd işini benmi beceremedim. Varmı bu konuda bir tecrübeniz yada çözümünüz?
    7195 Mesaj

Hoacm ben daha hiç cd yazmadım dolayısıyla tecrübem yok ama internette baktığım kadarıyla bir kaç şeye dikkat edilmesi gerekiyor:
    Öncelikle cd'yi audio cd yani ses cd'si şeklinde yazacaksınız. İçine mp3'leri atıp yazmak işe yaramıyor. Bunun için nero gibi bir program kullanabilirsiniz. Fakat bunun kötü yanı audio cd ile maksimum 80 dakika ses yazabiliyorsunuz. Yani en fazla 20-25 civarı şarkı alabiliyor.

Bir diğer husus yazma hızı. Çok hızlı yazılan cd'lerde okuma hatası olabiliyor. Eğer aceleniz yoksa mümkün olan en düşük hızda yazmak en sağlıklı sonucu veriyor.
    Tabii cd'lerin markasız/uyduruk olması da hata verdirtebiliyor. En azından bilinen bir marka olması gerek. Ve yine forumlarda okuduğum kadarıyla CD-R kullanmanız gerek.
    |
    |
    yavuzgursu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7195 Mesaj

Hocam alttan üstten sıkıştırmalı bir şey olsa conta kullanılabilirdi ama bu oring büyük ve enli bir şey.
    Ki bugüne kadar kasnağı söküp de oring yerine sıvı conta kullanan görmedim Maliyeti çok az 30-40 liraya satılan bir şey bence riske girmeye gerek yok. Eğer sıvı conta kullanılabilecek olsaydı fabrikadan öyle gelirdi diye düşünüyorum.

2 hafta önce motoru yatak saran birisi konuya mesaj atmıştı onu da alıntı yapayım:
    quote:

kardeşim yatak neden sardı...,
    benden önce ki sahibi aracı nereye götürdüyse motorun her tarafı sıvı conta ile kapatılmış kopan parçalar motorun içne kaçınca bende yatak sardı

Biraz korkutmak gibi oldu ama
    |
    |

• Yarbay
    2481 Mesaj
    eyvallah hocam

aux u bekliyorum bu arada insallah sonuc basarili olur

aux tan Nokia BH 111 bluetooth baglayip rahata erelim artik

ben de bir ara cd doldurmuştum, arabada dinleyebiliyorum, henüz bir sorunla karşılaşmadım.

nacker'in yazdığı gibi, audio cd yazmanız gerek, başka şekilde çalmıyor cdleri. eskiden nero kullanırdık ama yeni pcler boş cd yi takınca direkt soruyor gibi aklımda kalmış. yine de basit bir cd yazma programı kullanılabilir.

konuyla pek ilgili olmayabilir ama şöyle bir öneride bulunabilirim hu-605 kullananlara. internette eski cd ve kasetleri çok ucuza bulabilirsiniz. geçen sene tanesi 1-2tl gibi fiyatlara bir sürü orjinal, jelatini açılmamış kaset ve cd almıştım
    malum, kaset kullanan artık kalmadığı için eldekileri 1 tl ye bile çıkarsalar kardır:)
    |
    |
    912 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    yavuzgursu

Sizden gelen cevaplar doğrultusunda 10x hızında (en yavaş yazma hızı) cd yazdım ama teyp eror veriyor. Acaba kırılması gereken bir bölge ayarı filan olabilirmi. Orjinal cdleri çatır çatır çalıyor çünkü.
    |
    |
    Bahsedilenler: nacker , ersin310 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1499 Mesaj

Hocam çok düşük hızda yazdırmanıza gerek yok, en yüksek hız olmasın yeter. Zamanında boşuna para saymadık o cd writerlara

Audio cd formatı dışında birşey yazıyor olmasın? Veya cd çok çizik olabilir?
    |
    |
    7195 Mesaj

Arduino kartı aldım hocam, şu 8 pin erkek din konektörünü internetten sipariş verdim dün, yalnız kolay kolay bulunmuyor herhalde, aldığım yer de sipariş üzerine getiriyormuş. Bakalım en geç 3 güne gelir dediler.
    |
    |
  • Yarbay
    7195 Mesaj

Çalıştırabilirsem arduino kartı ufak plastik bir kutunun içine koyup teybin arkasındaki boşlukta müsait bir yere sabitleyeceğim. AUX girişini de hem kullanılmadığı zaman göz önünde olmasın, hem de arabanın orijinal duruşu bozulmasın diye resimde mavi nokta ile işaretlediğim çakmağın yanında bir yere koymayı planlıyorum:

Orta konsolu sökünce daha ayrıntılı bir keşif yapacağım ama eğer yeterli boşluk varsa arka taraftaki çöp kutusunun üstündeki boş siyah plastiğe de şunlardan koymak istiyorum:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 19 Aralık 2017; 19:4:3 >
    |
    |

• Yarbay
    2481 Mesaj
    hocam o usb den var bende almistim aliexpressten

hatta lpg anahtarini sokunce oradaki delige takacaktim ama buyuk geldi biraz kaba vitesin onundeki cebin arkasina olur bende dusundum ama konsolu sokmek zor geldi konsol sokulmeden cakmaga ulasmak mumkun degil ayrica fast charger ozelligi yok o yuzden takmaktan vazgectim

cakmak lambabda patlak ama orta konsol yuzunden

surunuyor :(

bu arada iki gundur yagmur yagiyor ama drenaj masallah oluk gibi akitiyor arabanin ici kuru

aux calisirsa ben 2 adet giris koymayi planliyorum insallah calisirda hallederiz yoksa hu 603 e fiziki mudahale edecegim :) dört gözle bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordMayros -- 19 Aralık 2017; 21:49:56 >

Benim de aklıma yine arka tarafta çöp kutusunun üstüne ikinci aux'u koymak geldi ama gerek var mı yok mu diye çelişkiye düştüm. Arka koltukta oturup da aux girişine ihtiyaç duymadım hiç açıkçası

Hatta aklıma şu bile geldi, 3 farklı hat çekip birisini ön tarafta çakmak yanına, öbürünü çöp kutusu üzerine, diğerinin ucuna da bluetooth adaptörlerinden takıp teybin arkasına saklayıp; bir de torpidonun veya orta konsoldaki gözlerden birinin içerisine 3 konumlu bir anahtar koyup lazım oldukça 3 giriş arasından seçim yapma lüksü
    Hatta biraz daha ilerletip ses sinyalinin geldiği hattı algılayıp otomatik ona geçen bir tasarım da düşünülebilir. Böylece düğmeye basmaya ya da bir kabloyu takınca öbürünü çıkarmaya gerek kalmaz.
    Valla düşündükçe aklıma değişik değişik şeyler geliyor da bir yerden sonra bunlar ciddi ve fuzuli masrafa giriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 19 Aralık 2017; 22:12:46 >
    |
    |

• Yarbay
    2481 Mesaj
    ben dundan alip vitesin onune koyacagim hocam vw passat jettanin aux girisi

orjinal gibi olsun

su devre bi calissin yeterki

|
    |
Media Sözlük
bankalar.org
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.