Şimdi Ara

S3 Yağmurda Kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugünkü istanbul yağmurunu gören varsa o yağmurda kaldım bileklerime kadar sular vardı. sonuç olarak telefon cebimde su aldı. havuza girmiş gibi ıslaklıkla bir yerde durdum, ilk başta ıslak ıslak çalışıyordu, 1 2 dakka sonra kapandı. peçetelerle kuruladım açtım sim kartı şifresini okumadı. kapadım bu sefer download modda açıldı. dedim telefon öldü herhalde. bir abi dedi ben elektronikçiyim ıslak telefona sakın güç verme kurut öyle aç. kurutma makinesi buldum bimekste kuruttum. Samsung yazdı tüptü televizyon kapanması gibi bir şekilde kapandı. telefoncuya götürdüm yolda, tamamen söktü, losyon falan sürdü suyunu alıyormuş. fişe taktı bildiirim ışığı yok, telefonu açmaya çalışıyorsun hiç gelmiyor. menü tuşları renk değiştirdi.

eve geldim pirince koydum, ne yapmalıyım?

sim kartı şifre yanlış deyip duruyordu başka telefonda, şimdi kendine geldi çalışıyor allaha şükür.

• Kaç kere dedikki telefon ıslandımı bataryayı direk çıkarıp pirincin içine koyucaksınız su almış telefonu çalıştırmaya çalışıyorsun nasıl çalışacak makine yanlız ilerde ıslaklık sorunları ortaya çıkmaya başlar.
  • pirinçte kalsın biraz inadına açmaya çalışma
  • Eğer devrelere su girdiğinde kurumadan açarsanız kısa devre olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun ıslak ıslak açıp ana kartı yakmışsın artık o telden bir nane olmaz

• tamam saolun yine de
  • en başta kapalı bi şekilde pirince soksaydın bi şey olmazdı
  • pirinçte kaç saat durması iyi gelebilir, anakart yandıysa hafıza da yanmış mıdır? telefoncu arkadaşımla yeni anakarta lehimletebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kitmaker

pirinçte kaç saat durması iyi gelebilir, anakart yandıysa hafıza da yanmış mıdır? telefoncu arkadaşımla yeni anakarta lehimletebilir miyim?

Onu bilemeyiz.

• quote:

pirinçte kaç saat durması iyi gelebilir, anakart yandıysa hafıza da yanmış mıdır? telefoncu arkadaşımla yeni anakarta lehimletebilir miyim?

Birkaç yıl önce star Wifi kullanırken başıma gelmişti. Çalışır vaziyette üzerine su döküldü. Anakart yanmış. Tabii hafıza çipi anakarta entegre olduğu için o da gitti. Adres defterimi kaybettim. Muhtemelen benzer şey olmuştur. Geçmiş olsun
  • Telefon pirinçte 4 5 saat durduktan sonra açıldı. Zaten telefoncu temizlemişti. Menü tuslarindaki renk değişimi neredeyse tamamen geçti. Ekranda parlak renklerde gözüken belirgin şeritler oluşmuş.
    Telefon açılmıyordu pirinçte durduğu halde
    şarj da olmuyordu
    download modda başlatmaya çalıştım ne hikmettir ki girdi, sonra baştan başlattım açıldı
    pirinçleri de tiner kokuyolar diye attım, losyon dediğim tinermiş galiba

• geçmiş olsun o durumda telefonu hiç açmadan teli direk parçalanmış halde pirince koyup 2 gün bekletmeniz gerekliydi siz naparsanız yapın ileriki zamanda oksitlenme oluşur yani o tel sizi bi zaman anca götürür sonra sorunlar başgöstermeye başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

geçmiş olsun o durumda telefonu hiç açmadan teli direk parçalanmış halde pirince koyup 2 gün bekletmeniz gerekliydi siz naparsanız yapın ileriki zamanda oksitlenme oluşur yani o tel sizi bi zaman anca götürür sonra sorunlar başgöstermeye başlar.

dokunmatiği gitti zsaten, isterse geliyor isterse gidiyor. gelirse tam geliyor her yeri okuyor, ama kilidi bile açamıyorum 5 dakika uğraş verdikten sonra okuyor.

telefoncu arkadşımın dediğine göre oksitlenme yapmaya başlamış, evde açıp diş fırçasıyla temizledi ama tiner yoktu.

yarın işyerinde tinerle temizleyecek, inşallah düzelir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

geçmiş olsun o durumda telefonu hiç açmadan teli direk parçalanmış halde pirince koyup 2 gün bekletmeniz gerekliydi siz naparsanız yapın ileriki zamanda oksitlenme oluşur yani o tel sizi bi zaman anca götürür sonra sorunlar başgöstermeye başlar.

dokunmatiği gitti zsaten, isterse geliyor isterse gidiyor. gelirse tam geliyor her yeri okuyor, ama kilidi bile açamıyorum 5 dakika uğraş verdikten sonra okuyor.

telefoncu arkadşımın dediğine göre oksitlenme yapmaya başlamış, evde açıp diş fırçasıyla temizledi ama tiner yoktu.

yarın işyerinde tinerle temizleyecek, inşallah düzelir.

eğer tinerle iyice temizlenirse bi sorun kalmaz siz o şekilde kullanmamaya çalışın kalıcı hasar yaratmasın.

• geçmiş olsun . İyi temizlenirse kullanabilirsiniz. Benimde wave2de başıma geldi. iki yıldır kullanıyorum.
  • Geçmiş olsun, söylenecek fazla bişey yok bikaç gün sonra bakarsın düzelmediyse yeni telefon bahanen olur
  • teşekkürler, bu korkuyla ne kadar kullanılır bilmem. köye gidip gelicem bu hafta sonra direkt yeni telefona geçeceğim. bir anda giderse telefon bilgiler fotoğraflar yazık olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.