Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar selamlar, e595 serisi laptop ,3700u olan, kullanmistim; wireless ve fan problemi vardi, yeni nesil thinkpad de insallah gidermislerdir.

simdi yeniden laptop alma ihtiyacim meydana geldi, yeni nesil ryzen mobil islemcili laptop ariyorum fakat dogru durust piyasaya giris yapmadilar maalesef. thinkpad e595 in son nesili ozellikle aradigim

ne zaman gelecegi hakkinda bilgisi olan var mi acaba?
  • YETISEN kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Yine rahatsız edicem. Bu Acar’ın snid numarasını söyleme ihtimaliniz var mı. Sanırım üretildiği parti numarası kağıtta veya kapakta yazabilir. RAM slotu ekstradan var diyor Acer türkiye. kesin bilgi için bu snid nosunu istediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdkshn -- 8 Eylül 2020; 16:29:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdkshn

Merhabalar. Yine rahatsız edicem. Bu Acar’ın snid numarasını söyleme ihtimaliniz var mı. Sanırım üretildiği parti numarası kağıtta veya kapakta yazabilir. RAM slotu ekstradan var diyor Acer türkiye. kesin bilgi için bu snid nosunu istediler
    özelden attım.
    Esekkur ederim.Musteri hizmetleri ekstra bir slot gözüküyor dedi. Bir de mail aticam bilginize arkadaslar. Lpddr4 zaten ama nasil slot gozukuyor anlamadim

• Arkadaşlar E14 hala gelmedi değil mi? Gelse anında bir tane 4500u'lu alacağım. 1 ekimden önce almam lazım. E14'ün teslimat konusunda bilgisi olan var mı? İnşallah gelir.
    Hocam CPU Z ile bakabilir misiniz orada kaç ram slotu olduğu çıkar

• Valekale V kullanıcısına yanıt
    2 slot gözüküyor 4 er gb ram mevcut

• mikhail kullanıcısına yanıt
    Meşhur N11satıcısı ve teknik servisi sipariş verdiğini 7 hafta veya bu ay sonuna gelir diyordu. E14 umarım 6000 TL fiyatlarda gezmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dmclskn D kullanıcısına yanıt
    E14 Ryzen 5, freedos'un olması gereken fiyat 8gb ram ve 256ssd için günümüz dolar kuruyla maks 5000tl
  • http://https://youtu.be/eYHJHdcRiVY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valekale -- 8 Eylül 2020; 19:28:40 >
  • mikhail kullanıcısına yanıt
    Dh telefon numarası kaydı istiyor buradan yazın lütfen.
    https://www.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/thinkpad-e-series/ThinkPad-E14-Gen2-AMD/p/22TPE14E4A2
    Üstelik indirimli fiyat. Umarım yanılırımda sizin de dediğiniz gibi 5000 TL altı olur.

• dmclskn D kullanıcısına yanıt
    E15 4500U, 8GB RAM, 256 SSD, 1080P IPS ile 4400tl falandı. Sonra satıcı fiyatı coşturdu. Bakalım ben bu seviyeden bekliyorum. Yazdığım şey gelirse birbirimize haber verip hemen alalımdı hocam.
    Acer swift 314 4500u modeli çift slot, dual channel ancak, yurt dışı incelemelerde ramler lehimli upgrade olanağı yok uyarıları var. Acer tr çoğu zaman yanlış bilgi veriyor. Bu konuda ünlüdür kendisi...

• sallami kullanıcısına yanıt
    Bu şekil yapmalarının mantıklı bir izahı var mı acaba bana çok saçma geliyor da 😂

Her zamanki gibi PARA. 3-4 sene sonra RAM yetersiz geldiğinde yeni ürün ihtiyacı olsun satışlar devam etsin. Mesela Macbook 2014 öncesi RAM artırıp işletim sistemini güncelleyerek ürünü verimli şekilde kullanabiliyor. Bir de özelleştirme üzerinden güzel kâr elde ediyorlar. Apple bunu senelerdir yapar. Diğer firmalar da yapar ama ülkemizde değil.
    Diğer taraftan RAM, İşlemci, ekran kartı bozuldu direk anakart değişimi haliyle ana bileşen diyebileceğimiz parçalarda içinde olunca astarı yüzünden pahalı oluyor.

Sanıyorum birden fazla sebebi var. Belki bir sebebi ram çakmanın soket koymaktan ucuz olmasıdır, belki de kolay olması, ya da makine kalınlığının azaltılması daha kolay oluyordur. Tabi bir de elde kalmış 4 gb ramlerden kurtulma olanağı...

Daha da artırılabilir sanırım...

• Arkadaslar cok kararsizim. Acer swift 3 ram yukseltmeme yuzunden almak istemitorum. Yazilim ve 3d modelling icin alicam. O yuzden yetmez gibi geliyor. i5 1035g1 li 16 gb ramli pcler 6.000 den yukari.
    Acer oyun bikgisayarini mi alsam diyorum. 8500 liraya deger mi? 4800h li model.
    Ryzen 7 4800h
    16gb ram 3200mhz
    512 ssd
    1650ti

• sallami kullanıcısına yanıt
    Thinkpad'ler T serisinde 2013'den beri tek slot çakılı ram ile geliyor. Bence hem maliyet düşüyor hem de laptop inceliyor, 10 dolar düşmesi bile kritik oluyor çünkü şirketler binlerce Thinkpad satın alıyor. O yüzden her modelde TN HD ekran seçeneği var zaten.

• Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

• Acer swift 3 icin servisten net bilgiyi aldim. Aynen incelemeler gibi ram slotu yok arkadaslar.

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.