Şimdi Ara

Ryzen cpu - android vt-x or svm (sanallaştırma) sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle bu sitede bazı kişiler fiyat performan olarak ryzen işlemciyi baya bi övüyordu,
    onların bu işten az anlayan kişiler olarak gördüğüm için yıllar sonra bi kere daha amd deniyelim dedim
    ve amd işlemci taaaaaaaaaaaaaa bi yerine koyim.

ryzen 2200g cpu ve msı b350 gaming pro anakart yeni sistem topladım.

kasa da tık yok çalısıyor ama görüntü yok. bios sıfırlamayı denedim vs. 2 gün çebelleştikten sonra
    cpu aldıgım yerin teknik servisi ryzen işlemci ekran kartı olmadan görüntü vermez diye tutturdu onunla da bi kavga ettik
    sonra aynı yerden başka biri ryzen işlemciler bios güncellemeden çalısmıyor öyle bir sıkıntısı var o olabilir dedi.
    adamalar hayrına eski seri fx cpu açtı anakartın bios onla güncelledik ryzen işlemci ile tanıştı kodumun anakartı çalıştı pc

şimdi android studio geri kurak dedik sanallaştırma ile android studio birbiri ile tanışamadı. çözüm bulamadım ona.

bios svm açtım, bakınca sanallaştırma etkin görünüyor ama android studio diyor ki yok kardeş sanallaştırma falan, şimdi yalan söyleyen kim burada.

konuyla alakalı çözüm bilgi olan var mı? (hyper v kapalı)

tekrar amd aldığıma pişman oldum ve kimse önermem tavsiye etmem aldırmam.

4 günlük pc burnumdan geldi geri, ne güzel i5 4590 cpu vardi hala gideri olan bi sistemdi ne bok yemeye yenilemeye kalktıysam.

• Hocam öncelikle biraz sakinleşin. Anlıyorum baya sinir olunacak bir durum ancak öfke size birşey kazandırmaz.

Şunu belirteyim İntel kullanıcısıyım.

Bu olayın Ryzen sorunu olduğunu düşünmüyorum. Çünkü öncelik olarak yazılımcılar ve programcılar donanıma uymak zorundalar. Malum Ryzen yeni bir yapı. Doğal olarakta zamanla bu uyum gerçekleşecek.

Neyse Ryzen kullanıcısı arkadaşlar daha detaylı yardımcı olurlar ancak Reddit'te benzer tartışmalar var. Çözüm sunanlarda var neler yapılabileceğini anlatanlarda. Benzer aramaları da site içerisinden yapıp daha detaylı açıklama ve çözüm önerilerine ulaşabilirsiniz. Yazılanlara az çok göz gezdirdim. Genelde Android Studio ile uyumsuzluk sorunu yaşandığı farklı alternatifleri kullanmak gerektiği falan belirtilmiş. Umarım işinize yarar veya az da olsa bir fikir edinmenize katkısı olur.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6hchhx/is_ryzen_good_for_android_development/

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6pcy54/1700x_svm_shows_off_in_android_studio/

• ryzen satın alan pek gibi kimseden ses çıkmadığına göre.
  • çözüm için ulaştığım sonuç amd satıp geri intel cpu satın almak oldu.

amd sanallaştırmayı sadece linux ta destekliyor. windows değirmenin başını alsın demişler.

daha youtube video oynatamıyor at kafası işlemçi

https://www.youtube.com/watch?v=Hxm7P-GP_k4
  • Vay be 2 yılda amd ne kadar yol almış. 3900x işlemci aldım çok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.