Şimdi Ara

RYZEN 5600X ; %13 DAHA YÜKSEK OYUN PERFORMANSI İÇİN %100 DAHA FAZLA PARA? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
2
Favori
12.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 500 liraya b2 revizyon ryzen 1600 almis olmanin verdigi rahatlikla haberleri takip ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ::Ashes:: kullanıcısına yanıt

Bedavadan biraz pahalı :)

• TheNewAtilla kullanıcısına yanıt

3.8ghz csgoda 200, valorantta 180, lolde 160 fps gördüm en düşük.

• MuratBayrakçı kullanıcısına yanıt

Okuduğumu gayet iyi anladım. Kazıkçı amd algısı oluşturmak.

6850k ryzen gelmeden 1 sene önceki 6 çekirdek fiyatı. Konuyla çok alakası var. 1600 ile bu fiyat 200$a düştü üstelik pahalı anakart istemiyordu.

Sen gelmiş amd yüzünden fiyat 300 dolara çıkacak amd bizi öptürecek diyorsun.

• Ben hala r7 1700ümle 3.7ghz de mutluyum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Okuduğumu gayet iyi anladım. Kazıkçı amd algısı oluşturmak.

6850k ryzen gelmeden 1 sene önceki 6 çekirdek fiyatı. Konuyla çok alakası var. 1600 ile bu fiyat 200$a düştü üstelik pahalı anakart istemiyordu.

Sen gelmiş amd yüzünden fiyat 300 dolara çıkacak amd bizi öptürecek diyorsun.

Intel sütten çıkmış ak kaşık mi dedim ben?

Veya AMD bize fayda sağlamadı mi dedim?

İlk mesajda dahi yazdım, 6-12 Intel işlemcileri bu fiyatlara alabiliyorsak AMD sayesindedir.

Nvidia fiyat kırdı ise bu AMD sayesindedir.

Ama maalesef AMD nin şimdi ki fiyat politikası 6850k yi fiyatı ile madara ettiği dönem ki gibi değil.

Fırsatı buldu, bir miktar öne geçti ve fiyatları yükseltti.

Boşluğu fırsatı yakalayan kullanıcıyı öpüyor bu kadar basit, AMD Intel farketmez.

Intel bunu yapıyor diye yıllarca konuştuk, AMD yapınca ve bunu konuşunca mı algı operasyonu oluyor?

Evet 5000 serisi olması gerekenden pahalı, bunu genel olarak tüm dünya kullanıcıları kabul ediyor, bizim forum hala farklı telden çalıyor.

Ve bu yüksek fiyat çıtası piyasaya hakim olursa Intel de bizi daha fazla öpecek.

Bunu anlamak ve kabul etmek neden bazıları için bu kadar zor anlamıyorum.

Bir markayı körü körüne savunmak neden?

Bir marka iyi işler yapar översin, yanlış yapar eleştiri yaparsın, bundan doğal ne olabilir?

Ayrıca ben açtığım bir konu ile insanların algısını değiştiriyor isem ben neymişim de haberim yokmuş...

Bir kaç siyasi konu açayım da memleket daha iyi hale gelsin...

• hislerime tercüman oldun. teşekkürler. ilk bench skorları paylaşılınca içime kurt düştü ama umudumu kaybetmedim. çok saçma ve komikti çünkü. oyun testleri düşünce büyük hayal kırıklığına uğradım.. daha da garibi buraya geldim baktım övüyorlar. 2600den yükselmek istediğim işlemciydi. b450 2600 ü alırken de zaten 2 nesile yükseltme yaparım demiştim. malum meşhur platform 2021e desteklenecek haberleri. amdnin tuzağına düşmüş bulunuyorum. geçmiş olsun. ancak geriye dönsem yine de 9600k tercihinde bulunmazdım. anakart ve işlemci 2 katı fiyatına denk geliyordu. şimdi dünya tersine dönmüş.

gamer olup bugün sıfırdan toplama yapacak birisi amd 5000 tercih ediyorsa gerçekten aklından zoru vardır. sitede 3500 tl yazıyor letgoda 3400e kaptırmaya çalışıyorlar r5 x600 ü gerçekten büyük komedi

• MuratBayrakçı kullanıcısına yanıt

Ama maalesef AMD nin şimdi ki fiyat politikası 6850k yi fiyatı ile madara ettiği dönem ki gibi değil.

İlk ryzen performans olarak önde değildi. Fiyatı düşük tuttular. Performans olarak öne geçince fiyatı yükselttiler. Bunun neresi garip?

Rakibinden iyi ürün satıyorsan daha fazla para talep edersin. Tüm sektörlerde böyledir.

Evet 5000 serisi olması gerekenden pahalı, bunu genel olarak tüm dünya kullanıcıları kabul ediyor, bizim forum hala farklı telden çalıyor.

Kime göre pahalı? Kafanıza göre fiyat belirlemeyin. Böyle pahalı diye sağa sola yazarsınız.

Rakibinden hala fiyat performans olarak önde. Toplam sistem maliyetinide göz önüne al. Sen hala pahalı diyorsun. Aksine hala ucuz.

Ve bu yüksek fiyat çıtası piyasaya hakim olursa Intel de bizi daha fazla öpecek.

Fiyatları belirleyen intel. Amd geri kalırsa düşük fiyata, geçerse yüksek fiyata satıyor.

10900k yı çek 300$a bakalım amd alan kalıyor mu. Amd tıpış tıpış indirecek o zaman fiyatı.

Amd performans olarak önde olabilir ama pc altyapısına intel yön veriyor ve piyasada hakim konumda. Amd işlemcili az sayıda notebook var piyasada. Amd mobil işlemciler iyi ama üreticiler fazla model çıkartmıyor. Intel bir şekilde hakim konumunu burada kullanıyor.

Intel 2-3 seneye düzgün işlemci üretsin görücez amd yi o zaman nasıl fiyat kıracak. Intelin hakim konumu 2-3 senede bitmez. En az 5 sene amd önde olursa intelin hakimiyeti azalmaya başlar. Amd nin piyasayı ele geçirmesi için 10 sene önde olması lazım.

Ayrıca ben açtığım bir konu ile insanların algısını değiştiriyor isem ben neymişim de haberim yokmuş...

Madem alacak kişiler etkilemiyorsun niye açtın bu konuyu o zaman?

Madem etkilemiyorsun niye yazdıklarını değiştirmiyorsun?

5600x pahalı almayına getiren kim?

5600x oc olmuyor diyorsun. Bu bile amacını az çok belli ediyor. Çarpan kilidi açık işlemci ve oc olmuyor. :)

Ya kendi işlemcini öne çıkartıp kendini tatmin için insanlardan onay bekliyorsun ya da diğeri...

İnsanlara yardım etmek için açtığını varsayıyorum. Niye i5 2. nesilden beri yüzde 10-15 performans farkı için i7 alanlara yüzde 80 fazla para vermeyin diye konu açmadın?

Ne değişti de şimdi 5600X ün sana göre pahalı olmasından dolayı konuyu açma gereği duydun?

• quote:

Orijinalden alıntı: eskikarateci

hislerime tercüman oldun. teşekkürler. ilk bench skorları paylaşılınca içime kurt düştü ama umudumu kaybetmedim. çok saçma ve komikti çünkü. oyun testleri düşünce büyük hayal kırıklığına uğradım.. daha da garibi buraya geldim baktım övüyorlar. 2600den yükselmek istediğim işlemciydi. b450 2600 ü alırken de zaten 2 nesile yükseltme yaparım demiştim. malum meşhur platform 2021e desteklenecek haberleri. amdnin tuzağına düşmüş bulunuyorum. geçmiş olsun. ancak geriye dönsem yine de 9600k tercihinde bulunmazdım. anakart ve işlemci 2 katı fiyatına denk geliyordu. şimdi dünya tersine dönmüş.

gamer olup bugün sıfırdan toplama yapacak birisi amd 5000 tercih ediyorsa gerçekten aklından zoru vardır. sitede 3500 tl yazıyor letgoda 3400e kaptırmaya çalışıyorlar r5 x600 ü gerçekten büyük komedi

İlk çıkan oyun testlerini yapan siteler düşük hızlardaki ram ve eski biosla test yaptılar.Hatalarını anlayınca testlerini yenilediler.Hepsi kabul ediyor ki oyunda şuan Amd önde.Sizin beklentinizi karşılamayan ne oldu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH | equ* -- 13 Kasım 2020; 4:45:17 >

• AMD soket (v3) değişimi ve Ddr5 bellekleri beklemek en mantıklısı görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MuratBayrakçı

Intel sütten çıkmış ak kaşık mi dedim ben?

Veya AMD bize fayda sağlamadı mi dedim?

İlk mesajda dahi yazdım, 6-12 Intel işlemcileri bu fiyatlara alabiliyorsak AMD sayesindedir.

Nvidia fiyat kırdı ise bu AMD sayesindedir.

Boşluğu fırsatı yakalayan kullanıcıyı öpüyor bu kadar basit, AMD Intel farketmez.

Intel bunu yapıyor diye yıllarca konuştuk, AMD yapınca ve bunu konuşunca mı algı operasyonu oluyor?

Bunu anlamak ve kabul etmek neden bazıları için bu kadar zor anlamıyorum.

Bir markayı körü körüne savunmak neden?

Bir marka iyi işler yapar översin, yanlış yapar eleştiri yaparsın, bundan doğal ne olabilir?

Bir kaç siyasi konu açayım da memleket daha iyi hale gelsin...

Alıntıları Göster

Hocam 10600K 2650TL ,1 aya kadar tray 8700K 3000TL Amd pahali gelirse bu İntel yuzunden dediniz mi mesela?

8700K ile 10600K arasinda perf farki var mi?

Ey İntel 1600TL den 10400F satarken hangi mantikla 2650TL den 10600K satiyorsunuz dediniz mi?

Ustelik zorlasaniz yuzde 10 fark cikmaz ve 2 Anakart aldirmasi cabasi,Eger ki Roketgol pahali gelirse bu da Amd yuzunden diyorsunuz.

Dun 2850 TL den bugun kur dustugu icin 2650TL den 10600K satmasi da mi Amd yuzunden?

10400F i Ryzen 3600 yuzunden 1600 den satinca İntel uygun mu oluyor?

Roketgol de yuzde 30 İpc artisi gelince 10700K fiyatindan mi satacak?

Ne 50 dolarmis be?Roketgol de Z590 da geliyor bunu da yazin.Cekirdek sayisi düşüyor bunu da yazin.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskikarateci

hislerime tercüman oldun. teşekkürler. ilk bench skorları paylaşılınca içime kurt düştü ama umudumu kaybetmedim. çok saçma ve komikti çünkü. oyun testleri düşünce büyük hayal kırıklığına uğradım.. daha da garibi buraya geldim baktım övüyorlar. 2600den yükselmek istediğim işlemciydi. b450 2600 ü alırken de zaten 2 nesile yükseltme yaparım demiştim. malum meşhur platform 2021e desteklenecek haberleri. amdnin tuzağına düşmüş bulunuyorum. geçmiş olsun. ancak geriye dönsem yine de 9600k tercihinde bulunmazdım. anakart ve işlemci 2 katı fiyatına denk geliyordu. şimdi dünya tersine dönmüş.

3040 TL den alsaydiniz?Dolar dustu o rakamlara daha bulursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lorenzo__

Bu mesaj silindi.
    Diyorum ya geçen yıl a kadar intelcilerin argümanlarını bugün artık amd ciler savunuyor.

Yalnız ya biz birşeyi anlatamıyoruz ya da fanboyluk anlamaya engel!

Arkadaş kimsenin 5600x i kötülediği yok. 10 numara işlemci olmuş. Üst düzey ekran kartı alacaklar için bulunmaz nimet.

Lakiinnn

1- sıradan kullanıcı için bugün 1499 tl ye 10400f varken, %14,5 fark için 5600x e 3bin üstü para vermek anlamsız.

2- Yıllarca kullanıcı dostu diye ölümüne savunulan Amd nin 6-12 lik orta sınıf bir işlemcisini 300 usd ye yükseltmesi fanboyların da birden intelcilerin argümanlarını ortaya koyup dün tükürdüklerini bugün yalamaya çalışmalarına sebep olmuş.

Dün e kadar intelin fiyat politikasını yerlere vuranlar ki ben de intel kullanmama rağmen hak veriyordum, bugün performans arttı diye amd nin fiyat arttırmasını savunmaya başlamış.

Sıradan kullanıcı olarak beni 5600x in 10600k yı ve hatta oyunlarda 10900k yı ne kadar geçtiği ilgilendirmiyor. Amd 6-12 işlemcisinin performans olarak geçse de geçmese de intel in 6-12 işlemcisinden ne kadar uygun fiyatlandırmayla geleceği ilgilendiriyor.

Bana 10600k yla aynı performansı veren işlemciyi 10600k dan daha uyguna verebiliyor musun o ilgilendiriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mami24

Diyorum ya geçen yıl a kadar intelcilerin argümanlarını bugün artık amd ciler savunuyor.

Yalnız ya biz birşeyi anlatamıyoruz ya da fanboyluk anlamaya engel!

Arkadaş kimsenin 5600x i kötülediği yok. 10 numara işlemci olmuş. Üst düzey ekran kartı alacaklar için bulunmaz nimet.

Lakiinnn

1- sıradan kullanıcı için bugün 1499 tl ye 10400f varken, %14,5 fark için 5600x e 3bin üstü para vermek anlamsız.

2- Yıllarca kullanıcı dostu diye ölümüne savunulan Amd nin 6-12 lik orta sınıf bir işlemcisini 300 usd ye yükseltmesi fanboyların da birden intelcilerin argümanlarını ortaya koyup dün tükürdüklerini bugün yalamaya çalışmalarına sebep olmuş.

Dün e kadar intelin fiyat politikasını yerlere vuranlar ki ben de intel kullanmama rağmen hak veriyordum, bugün performans arttı diye amd nin fiyat arttırmasını savunmaya başlamış.

Sıradan kullanıcı olarak beni 5600x in 10600k yı ve hatta oyunlarda 10900k yı ne kadar geçtiği ilgilendirmiyor. Amd 6-12 işlemcisinin performans olarak geçse de geçmese de intel in 6-12 işlemcisinden ne kadar uygun fiyatlandırmayla geleceği ilgilendiriyor.

Bana 10600k yla aynı performansı veren işlemciyi 10600k dan daha uyguna verebiliyor musun o ilgilendiriyor.

Alıntıları Göster

Niye versin?10600K 125W ve Fansız olan İslemciden cok daha ucuza 5600X veriyor%30 IPCartıslı ve 10700K ile 10900K ya yeri geldidinge kafa tutan 5600X i Intel in 125W lık ve Reviyonlu 95W 8700K olan 10600K dan fan ile birlikte daha ucuza veriyor.

Oradan bile takdir edilmesi lazım, ayrıca sen daha aynı islemciler ilen 9900K yı 4300Tl den vatandasa uygun tanımı bulamıyorum satarken 10700K yı 3800-4000TL den veriyorsun.Daha 9900K yı aynı ya da daha ucuz fiyattan 10700K dan vermiyorsun veremiyorsun.

Bir 10400F ve %14.5 tutturmus gidiyorsunuz.10600K %14.5 farkı vermiyor mu birebir aynı olan 10400F den de 2 katı fiyatı var fan ile daha bunu sorgulamadan 5600X i sorguluyorsun.Madem fanboy degilsin bunu sorgulasana once...

Bir de sunu sorgula 8700K-10600K, 9900K-10700K %30 IPC artısı var mı?Madem objektifsin bunu sorguladın mı hic?

O 49 pinin neden eklendigini arastırdın mı?49 Pine ragmen neden PCİE 4.0 yok mesela?Bunu da sorguladın mı?

AMD de yokken Intel de neden orta ve giris modeller budanmıs oluyor hep H410/B460 bunu da sorguladın mı?

%90 taraflı ama herkes Objektifim deyip X Y sempatizanına Fanboy diyor.Bu da ayrı bir trajikomik durum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 13 Kasım 2020; 11:0:49 >

• huso kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim burada benim hiç 1499 a 10400f varken 10600k ya 2600 tl verin diye tavsiyede bulunduğumu gördün mü? Bırak 2600 ü 2100 e 10600kf alma imkanım varken 5600x i beklemeyi tercih ettim ben.

Yine aynı sarmalda dönüp duruyoruz. Ryzen 3 bin serisine kadar ki 10. Nesille 3bin serisi dahil intel in amd den daha kötü işlemci çıkardığını gördün mü hiç? Hep neyi eleştirdikk? İntel in fiyat politikasını!!

Ee peki bugün ne diye o halde amd nin fiyat yükseltmesini savunuyoruz??

Önümüzde artık iki ihtimal var. Ya intel 11. Seri ile 6-12 de 5600x ten daha iyi işlemci çıkarıp fiyatı biraz daha yükselterek biz son kullanıcıya kazıkları geçirmeye devam edecek!

Ya da 6-12 de 5600x den bir tık daha iyi işlemciyi 5600x le aynı fiyata vererek amd ye gereken cevabı verecek.

Şimdi her halükarda orta sınıf 6-12 işlemciler 300 usd ye çıktı mı???

Peki bugüne kadar intel amd sayesinde fiyatlarını düşürmek zorunda kalıyor deyip Amd yi kullanıcı dostu olduğu için taktir etmiyor muyduk??

O halde bugün orta sınıf 6-12 işlemci fiyatlarının 300 usd ye çıkmış olmasından dolayı Amd yi taktir etme değil ELEŞTİRME günüdür...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• amd bu sefer hem konsollarla rekabete girmemek hem de hali hazırda 7nm olarak üretilen ucuz zen2 işlemcileri öldürmemek için 300 dolarlık 5600x'ten itibaren yeni seri işlemcileri piyasaya sürdü.

amd biraz da biz kazanalım diyor işlemci fiyatlarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: mami24

Güzel kardeşim burada benim hiç 1499 a 10400f varken 10600k ya 2600 tl verin diye tavsiyede bulunduğumu gördün mü? Bırak 2600 ü 2100 e 10600kf alma imkanım varken 5600x i beklemeyi tercih ettim ben.

Yine aynı sarmalda dönüp duruyoruz. Ryzen 3 bin serisine kadar ki 10. Nesille 3bin serisi dahil intel in amd den daha kötü işlemci çıkardığını gördün mü hiç? Hep neyi eleştirdikk? İntel in fiyat politikasını!!

Ee peki bugün ne diye o halde amd nin fiyat yükseltmesini savunuyoruz??

Önümüzde artık iki ihtimal var. Ya intel 11. Seri ile 6-12 de 5600x ten daha iyi işlemci çıkarıp fiyatı biraz daha yükselterek biz son kullanıcıya kazıkları geçirmeye devam edecek!

Ya da 6-12 de 5600x den bir tık daha iyi işlemciyi 5600x le aynı fiyata vererek amd ye gereken cevabı verecek.

Şimdi her halükarda orta sınıf 6-12 işlemciler 300 usd ye çıktı mı???

Peki bugüne kadar intel amd sayesinde fiyatlarını düşürmek zorunda kalıyor deyip Amd yi kullanıcı dostu olduğu için taktir etmiyor muyduk??

O halde bugün orta sınıf 6-12 işlemci fiyatlarının 300 usd ye çıkmış olmasından dolayı Amd yi taktir etme değil ELEŞTİRME günüdür...

5 yildir uzak ara Amd onde zaten İntel den hangi kotu islemciden bahsediyorsunuz.Oyunlardaki 3-5 fps ile islemci alsaydi herkes Amazin daki ilk 10 islemcinin 9 u Amd olur muydu?

3900X,3950X den iyi islemcisi mi var İntel in?

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Hocam 10600K 2650TL ,1 aya kadar tray 8700K 3000TL Amd pahali gelirse bu İntel yuzunden dediniz mi mesela?

8700K ile 10600K arasinda perf farki var mi?

Ey İntel 1600TL den 10400F satarken hangi mantikla 2650TL den 10600K satiyorsunuz dediniz mi?

Ustelik zorlasaniz yuzde 10 fark cikmaz ve 2 Anakart aldirmasi cabasi,Eger ki Roketgol pahali gelirse bu da Amd yuzunden diyorsunuz.

Dun 2850 TL den bugun kur dustugu icin 2650TL den 10600K satmasi da mi Amd yuzunden?

10400F i Ryzen 3600 yuzunden 1600 den satinca İntel uygun mu oluyor?

Roketgol de yuzde 30 İpc artisi gelince 10700K fiyatindan mi satacak?

Ne 50 dolarmis be?Roketgol de Z590 da geliyor bunu da yazin.Cekirdek sayisi düşüyor bunu da yazin.

Alıntıları Göster

Ben her işlemci için bu tarz bir konu açmak zorundamiyim arkadaş gerçekten bunu aklım almıyor.

Ayrıca almak istediğim işlemci 10600k olsa yazardım.

Zaten ben 10400f ile 10600k arasında ki fiyat farkını saçma bulduğum için kendi gündemime dahi almadım 10600k işlemcisini.

Tıpkı 7.8.9. nesil Intel işlemcileri almadığım gibi ki bu aslında en büyük tepkidir, 10600k yi almak da aklımın ucundan geçmedi, 6-12 işlemciye neden 300 dolar a yakın para vereyim ki?

Bu nedenle de kendi açımdan eleştirecek bir konu dahi değildi bu, burada da konu açmadım.

Ama R5 3600 hedefimdi, almak istedim, sonrasında ise 5000 serisine geçmek çok ciddi biçimde aklımda idi.

Ama AMD önce R5 3600 de saçma sapan fiyat artışı yapması, sonrasında şişmiş 5000 serisi fiyatları ile benim AMD ye geçiş yapmamı engelledi ve bundan rahatsızlık duydum, konuyu açtım.

Allah rızası için artık "geçmişte şu işlemci de pahalı idi bunun konusunu açtın mi , niye açmadın" gibi saçma sorular ile gelmeyin.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.