Şimdi Ara

RX 6800 XT vs RTX 3080 KAFAYI YİYECEĞİM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
4.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Adamın monitörü 4K değil ki zaten? 1440p olduğunu belirtmiş.

• moonquad kullanıcısına yanıt

Yazı açıklayıcı yalnız 2 saatte ulaştığı boyutu 200 GB'lık 4K Blu-Ray filmine karşılık oyun dokusunun kapladığı yerin hesabı için 6 saatlik oyun demeniz bir tuhaf kaçtı. Oyunlardaki boyut ile saatin ilgisi nedir? Bunlar çok farklı parametreler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesele RTX3070'in 10GB olması değil yiğen; mesele RTX3080'in bu paraya 10GB olması.  

TI ile GB'lara yükleme yapılacak belli. Ama ilk alanları da mağdur edecek. Birkaç yıl sonra üzülürsünüz satarken. Almış olsaydım fazla bekletmez satardım.

• mcake± kullanıcısına yanıt

Alacağım marjinal faydadayım üstad ben. Cyberpunk 2077 çıktığı gibi 27 inçte 1440p her şey açık oynayacağım. Açıklanma trailer'ındaki müziği dinleyerek kendimden geçiyordum 7 sene önce. Zaten yeni çıkan cihazların sattığı şey hep bu oluyor. Yoksa bekle, hem piyasa otursun hem fiyatlar.

• 10GB VRam yeter diyenlere bakma asla yetmez kısa vadede çöp olur... nVIDIA hep VRamden çalmaya çalışıyor...

• Bu karşılaştırmanın kazananı net 6800XT. nvidia yine Ti veya Superle gelecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd işlemci tarafında çok iyide 3080 varken 6800xt mi alınır :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla Monitör GSYNC destekliyosa NVIDIA alıcaksın ZORUNDASIN. GSYNC nimeti efsane bir şey. FreeSync ise AMD alıcaksın. Benim Pg278q. G-Sync modülü var. Direk Gsync için ayrı bir kart var monitörün arkasında diyelim mesela. Ben gidip rx6800 falan bakardım ama hem dlss hem gsync diyince nvidia üstte kalıyor. 10gb vram için rahat yeterli olacaktır 2 yıl için. Zaten o zaman bir üstü çıkacak ve ona fırlayacak millet :P Bu iş böyle gidecek sonsuza.Taa ki bir teknolojik gelişme yapıp ekran kartının dünyadan silinmesi olursa onun yerine artık nasıl mekanizma koyarlar kendini geliştiren mi dersin ne dersin bilemem  

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.